Şimdi Ara

Downmix to mono ne işe yarar? Kaliteyi düşürür mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düne kadar sorunsuz çalışan kmplayer ile artık 5+1 dinleyemez oldum bu windows 7 nin sorunumu anlamadım ama yüklediğimden beri 5+1 sistemi doğru düzgün verimli bi şekilde kullanamadım, şimdi birde bu sorun çıktı videolarda subwoofer sesi gelmiyor ses kartının ayarlarından bas güçlendirmesini seçince de center kolon susuyor bende ayarlarla uğraşırken downmix to mono diye bi seçenek buldum bunu açınca ses woofer dahil tüm kolonlardan geliyor ama bu downmix to mono olayı nedir ses kalitesine ne tür etki yapar pek bir bilgi bulamadım ses siteminden anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

• downmix indirgemek anlamına gelir. Yani tüm kanalları karıştırıp tek kanala (mono olarak) indirgiyor. Sonuçta tüm hoparlörlerinizden aynı ses çıkıyor.
  • tüm kanallardan ses gelmesine rağmen 5+1 in bir anlamı kalmıyor o zaman doğru mudur?
  • Aynen öyle. (Downmix genellikle hoparlör sayısının sesteki kanal sayısından az olduğu durumlarda kullanıldığı için, sizin için bir anlamı yok.)
  • Yani ben ne yapıp ne edip bu kmplayer' ı eski haline getirmeliyim mono beni kesmez

Teşekkürler bilgiler için
  • KMPlayer ayarlarından AC3 ve DTS için 5.1 seçtiğinize eminmisiniz? Ses kartı ayarlarında bir sorun olabilir mi?

Hiç bir şekilde KMPlayer ile ayarlayamıyorsanız, AC3 Filter kullanarak deneyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.