Şimdi Ara

ARK: Survival Evolved [ANA KONU] (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
27
Favori
147.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıkıntı her kartta çıkar çünkü hiçbir kart ultra 1080p 60 fps oynatmıyo. belki titan x oynatır bide gtx980ti. gtx 970 ile ben oynadım, çoğu ayar ultrada 720p de 40+fps de oynayabiliyorum. ya da ayarlar low-high karışık 1080p de 40+ fps de oynanıyo. ya da 720p de medium ayarlarda sabit 60 fps de oynanıyo. yani akıcı oynayabiliyosun istediğin zaman. zaten millet geçti grafikleri 30fps altına düşmesin yeter diyo. oyüzden gtx 970 o konuda sıkıntı çıkarmıyo :D ama benim gibi grafik manyakları optimizasyon beklemeye devam edecek. çünkü ben 1080p 60fps high oynayamıyosam sinir oluyorum

bukadar rezalet optimizasyona rağmen steamde en çok oynanan oyunlar arasında olmasının sebebi ise oyunun içeriği öyle doluki okadar seni bağlıyoki gözün grafik falan görmüyo artık. millet oyüzden dahili grafik birimleriyle 480p very low 20 fps de oynamaya katlanıyo

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    yani alın diyorsunuz hocam...
  • brokenwings kullanıcısına yanıt
    1080p 60fps olmasada olur diyosanız alın evet pişman olmazsınız. ama bi arkadaş grubu veya bi klan lazım olacak. tek başına kalan adamı yaşatmıyolar. pve serverlarda bile oynasanız dinozorlarla tek başına uğraşmak zor. onu bayıltacanda koruyacanda vs. her türlü grup gerekiyo. hemde çok zaman gerekiyo. yani günde en az 2 saat girmek gerekir oyuna. işler düzene girince günde 30 dk girmekte yeterli olur. ama bu demek değilki günde 8 saat oynayan herşeyi rahatça yapar, ben yazın 2 hafta felan günde 10 saat oynadım gene evimizi patlattılar gene herşeyimizi silip süpürdüler. çünkü sen 10 saat oynarsın 3 kişi ile. adamlar 15 saat oynar 20 kişi ile
    ben 200 saat oynadım, şuan bile parasının hakkını fazlasıyla verdi ve ben en son oynadığımda oyunun içeriği şuankinin yarısı kadardı. yani daha 1000 saat daha oynarım gene bitmez oyun.

yani alıp almamak sizin tercihlerinize bağlı. vakit varsa grup varsa(h1z1 ve armada da grup gerekir zaten) 1080p 60 fps şart değilse alın pişman olmayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 3 Kasım 2015; 20:23:19 >

• Arkadaşlar,

Dayz,h1z1,arma 3 üç oyunuda oynadım oynuyorum bu oyunuda yeni aldım beraber oynamak isteyen varsa eklesin oynayalım.Tek başıma aç karnımı zor doyuruyorum :) yalnız fps düşmeleri fena yaa :S
  • Herkese merhaba,arkadaşımla birlikte oynuyoruz ve 2 kişi bu oyunu PvP serverlarında oynamak için kesinlikle yetmiyor bu yüzden 18 yaş üzeri olup bizle oynamak isteyen oyuncular mesaj atarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helgrind07 -- 3 Kasım 2015; 18:35:47 >
  • Bende yeni aldım neyapacagimi sasirdim ekleyin oynayalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun Güzel Ama Çok Sistem Gerektiriyo be GTA 5 i Tam Ayarlarda sorunsuz Çalıştıran Laptop Bu Oyunda Kasmasından oynayamadım Aynı Şekilde Mad Max
  • İade islemini başlattim sarmadi beni ya

• Oyuna yeni baslayan arkadaslara tavsiyem herhangi bir x20 sw ye girip oyunu ogrenin.

Ben bile oyunu oynarken offical sunucuya girdigimde rezillik cekiyordum.

Officalde iseniz yemek su gibi olaylar sizi oyundan sogutur.

Bir x20 sw ye girip oyunun ana mantigini cozup ona gore nerede devam edeceginize karar verin.

• Performans guncellemesi geldi galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Sabertooth-

Performans guncellemesi geldi galiba

Aynen bende daha guncellemedim aksam bakicam ne degismis gorucez.

• hazır performans güncellemeleri gelmişken girip bakayım dedim. dün 5 gb dosya indirdim bi 20 dk bakabildim. bugün adam akıllı test edeyim dedim 500 mb güncelleme gelmiş gene
    neyse directx12 gelince bakarım tekrar. ama dünkü testlerime göre fps de %10 bi iyileşme var gibi. hala daha yeterli değil. en başından beri dediğim %300 iyileşme olması gerekiyo. yani herşey epic te 20 değil 60 fps de çalışmalı 1500 tllik kartta. hadi olmadı 40 ta çalışmalı. hala daha 24-25 fps. 3 ay önce 22-23 tü
  • Arkadaşlar oyun hakkında çok az bilgim var bildiğim kadarıyla minecraft mantığında dinazorlar çağında geçen bir oyun. Peki bu oyunu pc'ye mi yoksa çıkınca ps4e mi almak mantıklı olur ? Eğer FPS gibi silah kullanmak oyunun büyük bölümünü oluşturuyorsa pc'ye alayım.

Birde grafikler steam sitesinde gayet iyi görünüyor ama youtubeda baktığım bazı videolarda grafikler bi 10 sene öncesinden kalma gibi nedeni nedir?

Son olarak oyun multi mi oynanıyor single player mı?

teşekkürler.
  • Youtube Da Çoğu Kulanici Oyunu Videoda Kasmasin Diye Low Da Onuyor Grafikler Normal Şartlarda Günümüze Göre Epic Ve High Ayarlarda Oldukca İyi Denilebilir.

Oyun Singil Multi Co-op Olarak Oynanabilir yanliz

Singil:5 Saat
    Co-Op:10 Saat
    Online:600 Saat Devirdim

Siz Düşünün
  • MaGeSuKo kullanıcısına yanıt
    ekran kartınız nedir. eğer çok iyi değilse o videolardaki gibi oynamak durumunda kalabilirsiniz. ona göre alın oyunu
  • Tüm güncellemeleri yaptıktan sonra oyunu oynayamaz oldum arkadaşlar. Düne kadar hiç sıkıntı yoktu oynuyordum low da da olsa.
    Dün gelen 500mb lık güncellemeden sonra oyun açılıyor. 10 15dk sonra bu mesajla karşılaşıyorum.
    Aynı sorunu yaşayan var mı acaba?
  • Treth'in paylaştıgı ayarları ile laptopda gtx850m ile 30-35 fps ortalama ile oynuyorum.

resolution scale = 100
    World tile Buffer = HIGH
    View distance = MEDIUM
    Anti-aliasing = EPIC
    Post Processing = EPIC
    General Shadows = LOW
    Terrain Shadows = LOW
    Textures = HIGH
  • quote:

Orijinalden alıntı: red01

Treth'in paylaştıgı ayarları ile laptopda gtx850m ile 30-35 fps ortalama ile oynuyorum.

resolution scale = 100
    World tile Buffer = HIGH
    View distance = MEDIUM
    Anti-aliasing = EPIC
    Post Processing = EPIC
    General Shadows = LOW
    Terrain Shadows = LOW
    Textures = HIGH

ben şu şekilde oynuyorum

resolution scale = 80
    World tile Buffer = EPIC
    View distance = EPIC
    Anti-aliasing = LOW
    Post Processing = HIGH
    General Shadows = MEDIUM
    Terrain Shadows = MEDIUM
    Textures = HIGH

sebebini şöyle açıklayayım.

world tile buffer takılmaları önlüyo diye biliyorum. yani epicte tutarsan rame daha fazla şey yüklüyo. buda hızla uçarken veya koşarken takılmadan dünyanın yüklenmesini sağlıyo. ram 8den düşük ise bunu düşürmekte yarar var diye biliyorum.

view distance oyundaki en önemli ayar. bunu düşürdükçe uzaklar dümdüz bomboş görünüyo. uçarken karşına çat diye kayalar ağaçlar çıkmaya başlıyo. hernekadar performansı düşürsede ben epicten yanayım

Anti-Aliasing ve res scale e gelirsek, res scale %80 de ilen aa epic olursa görüntü çok bulanıyo, onun yerine %80de aa kapalı hem çözünürlük düşütğü için hemde aa uygulanmadığı için büyük performans artışı sağlanıyo hemde aa olmadığından görüntü çok buğulanıpta gözü rahatsız etmiyo. bu birazda terchi meselesli. ama fps kazanmak isteyen mecbur kısıyo res scalei. ben onlara aa yı da kapamalarını öneriyorum.

post processing gerçekçi görünümü sağlıyo ama performansa etkisi muazzam. medium veya high yapmakta yarar var.

gölgeleri low yapınca bütün gölgeler kaybolup gidiyo ruhsuz bi ortam oluşuyo. yani post processing okadar uğraşıp gerçekçi yapayım derken gölgeler kapanınca bütün uğraş bışa gidiyo bi bakıma oyüzden medium olsunki daha gerçekçi görüntü oluşsun

üstte yazdıklarımdan sadece world tile bufferdan emin değilim. gerisi bu şekilde. hatta oyunum güncel olsa hemen girip 2 ayar arasındaki grafik ve fps farkını koymak isterdim, bende merak ettim çünkü Trethin ayarlarını. belki o daha iyi çıkar. hiç denemedim o tarz bişey çünkü. genelde ayarları tek tek kapayarak denediğimden direk bu sonuca varmıştım optimal olarak.

edit: trethin mesajı şimdi gördüm. performans için paylaşmış o ayarları. ozaman benim yaptığım ayarlarla muhtemelen daha düşük fps alırsın. ben en iyi görsel kaliteyi 30fps üstü almak için yapmıştım bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 8 Kasım 2015; 14:21:02 >

• Beyler berbaer oynayacak 20 yaş üstü arkadaş arıyorum pm atın
  • amd 6300 4.1ghz, radeon r9 270x, 8gig ram ile oyunu doğru düzgün oynayamadım. Oyunu low ayarlarda oynayabiliyorum fakat grafikler 10 yıl önceki oyunlardan yarışıyor. Direk geri iade ettim, tam bir saçmalık. Optimizasyonda bariz bir iyileşme olursa tekrar alırız.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.