Şimdi Ara

ARK: Survival Evolved [ANA KONU] (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
27
Favori
147.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ark oynuyacak arkadaş arıyorum saygılı ve düzgün birileri olursa sevinirim.

steam id :https://steamcommunity.com/profiles/76561198221442856/

bu id bana ait burdan ekleyebilirsiniz.

• Yeni su altı dinozoru ve bebek dinolar :))
  • ARK ayarları bilen lütfen yardım???
    "+" şeklinde bir nişan alma çizgisi olur, ama benim oyunda o çizgi yok. nişan alırken çok büyük sıkıntı çekiyom.
    eğer ayarlardan düzenleniyorsa, bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • uranus666 kullanıcısına yanıt
    bende yeni gördüm videoyu. oyun nerden nereye geldi ya :D bırak multiyi single bile 300+ saat oyalar bu oyun. oysa piyasada ne single survival oyunlar var 8 saatten fazla oynanmıyo.
  • kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    Hocam single mı oynuyor sunuz yoksa online mı? single ise ayarlarda let third person gibisinden bir ifade var o kutucuğu tıklayın.. Online ise server da müsaade edilmiyordur :)
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, dayz e ya da forest gibi oyunlara bakıyorum çıktıklarından bu yana neredeyse yerlerinde sayıyorlar. Ark ise o kadar gelişti ki takip etmekte zorlanıyorum. Yapımcı reddit forumlarında oyun tamamlandığında 100+ dinozor olacak dedi , üstelik daha bunun story si eklenecek.
    Hocam birşey sormak istiyorum bende oyuna başlayalı 4-5 gün oldu küçük bi yer yaptık fakat sığamadık yeniden base yapmayı düşünüyoruz fikir edinmek amacıyla argentavisle baseleri geziyorum nerdeyse herkes dinazorlarını açık alanda bırakmışlar etrafını büyük duvarlarla çevirmişler yani çok kolay yaklaşabiliyorum dinazorların yanına. Bu kadar rahat olmalarındaki amaç nedir anlayamadım acaba basedeki dinazorları öldüremiyoruz mu diye bi düşünce oluştu kafamda neden bu kadar rahatlar acaba? Bizde dinazorlar için çatısız yüksek biyer yapsak mı diye düşünüyorum
  • Windmark kullanıcısına yanıt
    Hocam anlayabildiğim kadarıyla pve serverlarında oynuyorsunuz ve bu serverlarda pek kimse kimseye saldırmıyor. Kaldı ki saldırsalar da kimse koca dinozorları saklamak için mekan yapmaz. Yoksa dinozorlar her yerde öldürülebilir. Diğer bir nokta da dinozorların durumu büyük olasılıkla Natural'dadır. Onlara vurduğunuz anda size saldırırlar. Bir de geniş bir mekan yapmayı düşünüyorsanız; size tavsiyem taştan gatelerle yapın. On tanesini yan yana koydunuz mu koca alanı kapatıyor. Bu taştan gateler hem çok karizmatik duruyor hem de yükseklik ve genişlik bakımından yüzlerce duvar yapmaktan sizi kurtarır
  • quote:

Orijinalden alıntı: uranus666

Hocam single mı oynuyor sunuz yoksa online mı? single ise ayarlarda let third person gibisinden bir ifade var o kutucuğu tıklayın.. Online ise server da müsaade edilmiyordur :)

teşekkürler, aynen multi oynuyorum.
    bazı videolardan online serverlarda o nişan çizgisini görmüştüm acaba dedim ben mi ayarlarını bulamadım :D
    bilgi için sağol.
  • Benim oyun sürem 1000 saati çoktan aştı. Hala yapacak çok iş var.

Bu arada üssün son hali :

Teşekkürler hocam büyük kapılarla çevirdik güzel ve büyük oldu fakat sormak istediğim bişey daha var mamut için kış bölgesine gittik orada sürekli soğuktan canımız gidiyor bunun için sanırım fur kıyafetlerden gerekiyor onun içinde pelt gerekiyor e kış bölgesinde canımız gidiyor ölüyoruz nasıl pelt toplayacaz onu anlayamadım Biraz gamepediadan baktım ama sonuç bulamadım
  • Windmark kullanıcısına yanıt
    Hocam mamut ya da kurtları öldürünce onlardan düşüyor, en çok mamutlardan düşer. Mamutlar sadece kış bölgesinde yok yüksek dağlara filan da bakarsanız bir sürü görürsünüz Ondan sonra da smithy de fur elbisesini yapabilirsiniz. Yalnız kış bölgesinde hava çok bozduğunda elbise tek başına yeterli olmuyor,başınızı sokacak bir yere de ihtiyacınız olur
  • Merhaba, 2 3 arkadaş takılıyoruz ama sayıyı arttırmak istiyoruz, oyuna daha önceden başlayan tribelar güçlü durumda katılmak isteyen olursa eu official 414 server. steam yada skpyedan ekleyebilirsiniz beni kullanıcı adı hakn94

Edit: server 414 de gitmeyin tribe of damu diye bir birlik var her gece herkesi patlatıyorlar . güneyden kuzeye her yerde adamları var . yeniden server arıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eragon_22 -- 18 Ekim 2015; 17:25:59 >
  • Selamün Aleyküm.Almak isteyipte çekinen arkadaşlar hiç korkmasın,tek sorun fps sorunu oyun gerçekten çok çok güzel.ve dataylı.Çoklu serverlara dalış yapmadan tek kişilik olarak oynayın gelişin biraz ondan sonra arkdaşlarınız ile dalış yapın oalya
  • 227 official sunucuda oynuyoruz oynayan arkadaşlar varsa bekleriz :)
  • beyler oyuna bir süre ara veriyorum pve 428 deki tüm eşyalarımı ve dinazorlarımı dağıtıyorum yeni başlangıç yapacak veya 428 de olan varsa haber versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Benim oyun sürem 1000 saati çoktan aştı. Hala yapacak çok iş var.

en iyi fps ayarı nasıl olmalı
    oyun içinden mi bişey yapmak lazım oyuna girişteki seçeneklerden mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Benim oyun sürem 1000 saati çoktan aştı. Hala yapacak çok iş var.

en iyi fps ayarı nasıl olmalı
    oyun içinden mi bişey yapmak lazım oyuna girişteki seçeneklerden mi?

Oyunun çalıştırma seçeneklerine -SM4 satirini ekleyin öncelikle. Bu Shader Model 4 ile çalışturır oyunu eski modeldir ama daha stabildir.

ayarları ise bu şekilde kullanıyorum :

resolution scale = 100
    World tile Buffer = HIGH
    View distance = MEDIUM
    Anti-aliasing = EPIC
    Post Processing = EPIC
    General Shadows = LOW
    Terrain Shadows = LOW
    Textures = HIGH

Ayrıca oyun içine girdiğin zaman

"r.shadowquality 0" komutunu TAB tuşuna basıp konsola girersen normalde tamamen kapatamadığımız gölgeleri tamamen kapatmış oluruz.

\SteamApps\common\ARK\ShooterGame\Saved\Config adresinde "gameUSERsettings.ini" dosyası var. Bazen adı "defaultgameUSERsettings.ini" olabiliyor. Bu dosyayı açıp şu satırı ekle :

"GroundClutterDensity=0.000000"

son olarak "\SteamApps\common\ARK\ShooterGame\Config" adresinde "defaultengine.ini" dosyası var. O dosya içinde en alt satıra şu kodları ekle.

[/Script/Engine.RendererSettings]
    r.MobileHDR=True
    r.AllowOcclusionQueries=True
    r.MinScreenRadiusForLights=0.030000
    r.MinScreenRadiusForDepthPrepass=0.030000
    r.PrecomputedVisibilityWarning=False
    r.TextureStreaming=True
    Compat.UseDXT5NormalMaps=True
    r.AllowStaticLighting=False
    r.NormalMapsForStaticLighting=False
    r.GBuffer=True
    r.GenerateMeshDistanceFields=True
    r.Shadow.DistanceFieldPenumbraSize=0.050000
    r.TessellationAdaptivePixelsPerTriangle=8.000000
    r.SeparateTranslucency=True
    r.CustomDepth=0
    r.DefaultFeature.Bloom=False
    r.DefaultFeature.AmbientOcclusion=True
    r.DefaultFeature.AutoExposure=True
    r.DefaultFeature.MotionBlur=False
    r.DefaultFeature.LensFlare=False
    r.DefaultFeature.AntiAliasing=1
    r.EarlyZPass=2
    r.EarlyZPassMovable=True
    r.ClearSceneMethod=1
    r.MSAA.CompositingSampleCount=0
    r.WireframeCullThreshold=5.000000
    ;PRIMAL - DS
    r.SSAOSmartBlur=0

Bu şekilde ben 80 fps ile oynuyorum görüntüde gayet iyi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 19 Ekim 2015; 20:19:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Windmark

Teşekkürler hocam büyük kapılarla çevirdik güzel ve büyük oldu fakat sormak istediğim bişey daha var mamut için kış bölgesine gittik orada sürekli soğuktan canımız gidiyor bunun için sanırım fur kıyafetlerden gerekiyor onun içinde pelt gerekiyor e kış bölgesinde canımız gidiyor ölüyoruz nasıl pelt toplayacaz onu anlayamadım Biraz gamepediadan baktım ama sonuç bulamadım

önce şu yemekten yap

http://ark.gamepedia.com/Fria_Curry

sonra tercihen %1000 atk olan bir sabre ile gidip mamut . geyik ve kurtları kes. Bu oyunda en iyi chitin deri ve pelt toplayan hayvan sabredir. Sabre yoksa direwolf ta olur.

Seri şekilde toplar yaparsın setini.

Tabi bu yemek tek başına donmana engel olmayacak yavaşlatıcak o yüzden yanında bol bol şundan bulundur.

http://ark.gamepedia.com/Medical_Brew

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 19 Ekim 2015; 20:32:55 >

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.