Şimdi Ara

Apple Türkiye, iPhone fiyatlarına yeniden zam yaptı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
1
Favori
3.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alexturner

quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

quote:

quote:

hala şu telefpona para veren adam enayidir samsungun s6 üretmek için harcadığı para iphone için harcanan parayı katlıyor adamlar lpddr4 raminden 14 nm işlemciye kadar hiç bir donanımdan kısmamış bi de iphone a bak 2 sene öncenin teknolojisini s6 dan daha pahalıya satıyor birsi de çıkıp desin ki iphone un şu özelliği bu kadar para ediyor ama öyle bir özelliği yok kamerada lider lg sağlamlıkta dünya lideri sony taş gibi telefonlar üretiyor donanımda dünya lideri de samsung ram deplama ve işlemcisinde rakibi yok ses de de dünya lideri htc şimdi millet hangi özelliklere bakıp da hala iphone alıyor anlamıyorum.

Yazılım . Şunun cevabını verir misin , ferrari 458 in koltuğuna araba kullanamayan birine koysan yanınada bi şahin koysan fakat sürücüsü deneyimli olsa ne olur ? Milyar dolarlık araba hareket edemezken şahin mükemmel bi şekilde ilerler dimi Samsung her ne kadar 3 gb ramde koysa ddr4 de kullansa bir halta yaramıyor çünkü donanımı kullanacak bi sürücü yok . apple geçmiş teknoloji kullanıyor dimi ? Ee kullanıyorda noluyor 3gb ramlı cihazlarınız 5-6 ay sonra şişerken iphone 1 gb ramle bana mısın demiyor . İphone kağıt üstünde her ne kadar donanım olarak zayıf kalsada pratikte yazılım stabilitesi sayesin de çarpıyor . Ben kasım kasım kasılan bi 3gb yerine akıcı 1gbı tercih ederim . 2-3 yıl amiral android modellerini kullanan biri olarak yazıyorum bunları

http://www.technobuffalo.com/2015/02/13/android-5-0-lollipop-is-more-stable-than-ios-8-report-claims/
    https://www.youtube.com/watch?v=hUw9PUlFUF0

lolipop geldikten sonra o kadar fark kalmadı sonuçta android yüzlerce farklı codec ve donanıma destek veriyor touchwizin bile düzgün çalıştığı bir android platformu var artık xperia kullanıcısı olarak diğer arayüzleri kullananların sorunlarıyla hiç karşılaşmadım xperia arayüzünde ta ki cm 11 i kurana dek o gün anladım android doğru romlarla kullanılmayınca ne kadar berbat bişey 4 ay o romu kullandım ve androidin tüm sorunlarını gördüm ama 2 ay önce xda sağ olsun carbon rom diye bir rom yükledim ve iki ay boyunca yine hiç bir sorun yaşamadım yani androidi iyi yapılmış bir rom ve ya arayüzle kullanırsan gayet stabil.

hocam kusura bakmayın da ben size uzun vaadeden bahsediyorum siz bana uygulama açılış videosu atıyorsunuz . Ben de atabilirim i6 nın run2 yi erken açtığı videolar . Fakat konu uygulamayı açış hızı değil o uygulama bilmem kaç salise geç açılmış bir şey kaybeder miyim ? Fakat iphone 6 dan önce s5 kullanıyordum en basit instagramda bile instagram durduldu diyerek hata veriyordu. resmen cep sobası gibi aletti . Benim anlamadığım bu doyumsuzluk niye ? Samsungun 3 gb ramı appleın 1 gb rami ile kafa kafaya ... Yüksek performans = güç tüketimi bu her zaman böyledir . Kaldı ki 2600 mAh pil 1810 mAh pil ile eşit düzeyde bitiyorsa rakamların hiç bir önemi olmadığını görebiliriz. Kendinizi kağıt üstünde ki değerlere kaptırıp o bilmem kaç bu bilmem bu kadar demeyin . Az oturup düşünün .

Üstad sizde arkadaşta haklı taraflarınız var lâkin ısınma vb sorunlar 5.1.1 ile düzeldi diye biliyorum. İos yine önde ama artık sadece 1 adım. Teknik veriler hususunda haklısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hala şu telefpona para veren adam enayidir samsungun s6 üretmek için harcadığı para iphone için harcanan parayı katlıyor adamlar lpddr4 raminden 14 nm işlemciye kadar hiç bir donanımdan kısmamış bi de iphone a bak 2 sene öncenin teknolojisini s6 dan daha pahalıya satıyor birsi de çıkıp desin ki iphone un şu özelliği bu kadar para ediyor ama öyle bir özelliği yok kamerada lider lg sağlamlıkta dünya lideri sony taş gibi telefonlar üretiyor donanımda dünya lideri de samsung ram deplama ve işlemcisinde rakibi yok ses de de dünya lideri htc şimdi millet hangi özelliklere bakıp da hala iphone alıyor anlamıyorum.

Yazılım . Şunun cevabını verir misin , ferrari 458 in koltuğuna araba kullanamayan birine koysan yanınada bi şahin koysan fakat sürücüsü deneyimli olsa ne olur ? Milyar dolarlık araba hareket edemezken şahin mükemmel bi şekilde ilerler dimi Samsung her ne kadar 3 gb ramde koysa ddr4 de kullansa bir halta yaramıyor çünkü donanımı kullanacak bi sürücü yok . apple geçmiş teknoloji kullanıyor dimi ? Ee kullanıyorda noluyor 3gb ramlı cihazlarınız 5-6 ay sonra şişerken iphone 1 gb ramle bana mısın demiyor . İphone kağıt üstünde her ne kadar donanım olarak zayıf kalsada pratikte yazılım stabilitesi sayesin de çarpıyor . Ben kasım kasım kasılan bi 3gb yerine akıcı 1gbı tercih ederim . 2-3 yıl amiral android modellerini kullanan biri olarak yazıyorum bunları

http://www.technobuffalo.com/2015/02/13/android-5-0-lollipop-is-more-stable-than-ios-8-report-claims/
    https://www.youtube.com/watch?v=hUw9PUlFUF0

lolipop geldikten sonra o kadar fark kalmadı sonuçta android yüzlerce farklı codec ve donanıma destek veriyor touchwizin bile düzgün çalıştığı bir android platformu var artık xperia kullanıcısı olarak diğer arayüzleri kullananların sorunlarıyla hiç karşılaşmadım xperia arayüzünde ta ki cm 11 i kurana dek o gün anladım android doğru romlarla kullanılmayınca ne kadar berbat bişey 4 ay o romu kullandım ve androidin tüm sorunlarını gördüm ama 2 ay önce xda sağ olsun carbon rom diye bir rom yükledim ve iki ay boyunca yine hiç bir sorun yaşamadım yani androidi iyi yapılmış bir rom ve ya arayüzle kullanırsan gayet stabil.

hocam kusura bakmayın da ben size uzun vaadeden bahsediyorum siz bana uygulama açılış videosu atıyorsunuz . Ben de atabilirim i6 nın run2 yi erken açtığı videolar . Fakat konu uygulamayı açış hızı değil o uygulama bilmem kaç salise geç açılmış bir şey kaybeder miyim ? Fakat iphone 6 dan önce s5 kullanıyordum en basit instagramda bile instagram durduldu diyerek hata veriyordu. resmen cep sobası gibi aletti . Benim anlamadığım bu doyumsuzluk niye ? Samsungun 3 gb ramı appleın 1 gb rami ile kafa kafaya ... Yüksek performans = güç tüketimi bu her zaman böyledir . Kaldı ki 2600 mAh pil 1810 mAh pil ile eşit düzeyde bitiyorsa rakamların hiç bir önemi olmadığını görebiliriz. Kendinizi kağıt üstünde ki değerlere kaptırıp o bilmem kaç bu bilmem bu kadar demeyin . Az oturup düşünün .

s5 i saf romla da deneseydiniz keşke klasik tochwiz vakaları her neyse herkes rom mom uğraşmak zorunda değil ama samsung kullananlar bizim gibi sony htc lg kullananlara göre en az 10 kat fazla roma sahip herhangi bir android sürümü çıktığında 1 ay sonra bir sürü romu çıkıyor
    http://forum.xda-developers.com/xperia-s/ion-development bu s3 le aynı zamanda çıkan amiral gemisi( benim telefonum aynı zamanda)
    http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development bu da s3 5.1.1 bile çıkmış .
    siz zaten stabilite arıyorum diyen biri olarak s5 alıp üstelik te onu yüzlerce rom yerine touchwizle kullanarak çok büyük bir hata yapmışsınız.sütten ağzı yanan yğurdu üfleyerek yer misali direk iphone a kaçmanız gayet doğal bence.şu anda touchwiz çok kırpıldı bir sürü özelliği atıldı.eski touchwizdeki yan uygulamaları al pcye koy o bile donar göz hareketlerini algılamaktan tut çift ekran özelliğine kadar yüzlerce alt uygulaması olan bir arayüz sonuçta.

• doğru mu yazılmış? 16 gb 5S 2200 lira mı gerçekten? yahu geçen yaz 1700'e aldım. ayıp yahu.
  • İphonu kınıyoruz !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

quote:

Orijinalden alıntı: musti0891

quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

quote:

Orijinalden alıntı: musti0891

sirf bu iphone yuzunden 1000 tl civari satilmasi gereken telefonlar(s6-lg g4 v.s ye satilir oldu...

Ne kullanıyorsanız aynısından ben de istiyorum.

Hayirdir yanlis birseymi soyledim...benim fikrim o hosuna gitmediyse otur agla napayim...Dogrulari duymak canini yakti galiba... belli sen kafa yapici birseyler icmissin...3000 tl yi cucuk kadar alete verdigine gore

Elbette yanlış bir şey söyledin.

O saydığın cihazlar için 1000TL fiyatları dünyanın hiçbir yerinde göremezsin. Türkiye'deki anormal vergileri düşüp dolara vurduğun zaman 300$ civarı bir fiyat eder. Dünyanın hiçbir yerinde saydığın cihazlar için böyle fiyatlar söz konusu değil.

Düşünceni beyan etmişsin, ama düşüncen bir bilgiye dayanmıyor.

Ben fiyati soylerken 1000 tl civari olmali diyorum.neyini anlamadin..."bana gore yani"...bende biliyorum amiral gemi modelleri avrupa fiyatlarini .....ben baska birseyden bahsediyorum...sen o noktayi atlamissin....telefon piyasisinda fiyatlari domine eden apple firmasi oldu dunyada....tum firmalar ust modellerinde onu baz alip fiyatlandiriyorlar...bu da can sikici....1000-1500 tl civari tamam olamaz diyelim ederi 3000 tl de degil yani.(hadi bu fiyat bize ozel Turkiye kazigi olsa bile ...avrupa fiyatlarida az degil )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 20 Mayıs 2015; 22:22:14 >

• Kaz sayısında ki ciddi artış sonrası böyle bir karar almışlar

• bu apple store da necatibeydeki telefonculardan farksız artık
  • Beyler bu fiyat zammından sonra r.t.e edition'a biraz daha yaklaştı fiyatı sizde r.t.e edition mu alsam bunumu alsam karar veremedim fikirlerinizi bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanrap

4000 tlyi bir telefona ödeyen en iyi ihtimalle kerizdir.(aylık gelir 4000 hariç)

aylik gelirin 4000 tl olsa ne olacak. 1 ay essek gibi sadece 1 telfon icin calisilir mi.

• apple hiçmi hiç ilgimi çekmiyor. ilgilenen düşününsün bide apple akp.nin takdiğini uyguluyor gibi bakıyorlardır bizim işçi sınıfını hükümet zam yapmıyor ve halkda ses çıkarmıyor.. onların yöneticileride verin oğlum zammı demişdir. nasıl olsa bu millet keriz bide ayakda uyuyor diye...

• Ya arkadaşlar kimseye silah zoruyla iphone satmıyorlar 4 değil 14 bin'e satarlar ; herkes bütçesine göre hareket eder olur biter ki zaten her zaman her yerde bu kural genelgeçer olmalı .. Ama gel gelelim bizim tüketim bağımlısı insanımız cebimde Akbil'e ve veya hattına yükleyecek kontör parası yok; ammma olur mu ? aç kal, açıkta kal, kredi Çek ,borç yap et ;amma iphone suz kalma kıssadan hisse "ayranı yok içmeye tahtrevanla gider mıçmaya"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooo benim iPhone 5S değer kazanmış.. Yakında altına değil iPhone'a yatırım yapıcaz

Baksana satın alıyoruz fiyat artıyor
  • IOS a geçmeyi dusunuyorum ancak bu ne 6 olacak ne de 6+. Paralel bir 5s alirim bakarim keyfime. Touch id var 64 bit işlemcisi var kamerasi fena degil kasasi cok daha dayanakli ve karizmatik. Bu fiyatlar kesinlikle çok şişirme bu paralari hakedecek telefon degiller bunlar. Klasik şekilde stabil ve kapali sisteme sahip telefonlar. Şuan 1000 liraya satilan çok daha fazlasini veren android telefonlar var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş zam . Apple'ın Sadık müşterisi zaten ilk Çıktığı zaman alır

• Buna para vereceğime gider 500 liraya Nokia 808 alırım. Hem de Symbian on numara cihaz.

• Bu fiyatlara hala bu telefonları alan olması ilginç, birkaç seneye 5000tl leri bulacak gibi iphone fiyatları.

• Şu anda Iphone olanlar altın madeni taşıyorlar hemen kasaya koysunlar ve kitlesinler 2' eldede iyi fiyattan gider. Herhalde düğüne giderken altın veya bilezik kolye yerine Iphone takmak lazım. Baktılar bir kaç ay zam olmadı üstüne koyarak zamlı bir şekilde çıkardılar. Dolar düşsede çok kolay düşmes bu fiyatlar şimdiden Iphone 6s alıcaklar hemen alsınlar sonradan onlarında fiyatı yükselcek çıktıktan sonra.
  • Altından çok kazandırıyor vallahi.Satsam kârdayım.

• Vay be 5 ay önce 5S i 1750tl ye almıştım (sıfır)

• Apple'ın rakipleri genellikle daha çok donanımı daha ucuza veriyor zaten. S6'nın sırf parça maliyeti 250$'ın üzerinde. Fiyatlarını da zamanla bir miktar daha aşağı çekiyorlar. Alanı var demek ki, bu sistem devam ediyor.

Genelde üst seviye hep 650$ civarından başlıyor. Zaten vergiler yüksek, zaten firmalar yurt içinde yeterince rekabet etmiyor, kar marjlarını yüksek tutuyorlar, bir de üstüne sürekli değer kaybeden TL ile telefonlar giderek daha pahalı gelmeye başlıyor. Eskiden üst seviye telefon alabilen birçok kişi için şimdi bu fiyatlarla almak zor. İlerde daha da zor olacak.

Psikolojik sınır gibi uydurma kavramlar vardı. I6+ 128GB 3900TL'ye varmış. 1,5-2 sene sonra 5000TL'leri konuşur olacağız belli modeller için.

Eskiden geliriyle 2000TL civarında üst seviye telefon alabilenler 2 sene sonra orta seviye telefonlar bakacaklar.

Dünyanın diğer yerlerinde parası değer kaybetmeyen ülkelerde aynı statüdeki kişiler içinse böyle bir değişiklik olmayacak.

Hiç bir marka Türkiye'ye özel indirim yapmaz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.