Şimdi Ara

AMD rakibi Nvidia'ya yüklendi: Teknik özellikleriyle ATi HD 5870 vs. Fermi karşılaştırması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
14.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATI üretmiş, satıyor. Piyasayıda gayet güzel kullanması normal. NVidia daha erken çıkaramadı. NVidia'da içi boş kartları tanıtıp daha ortada bişe yokken; bizim kartımız şöle iyi olacak böyle iyi olacak diye olmayan bişe için bobürlenerek, tanıtarak ATI'nin eline koz verdi. ATI'de kullanıyor gayet normal. NVidia yeni nesil kartını çıkarana kadar ATI lider. Ama NVidia aylar sonra kartını piyasaya çıkarır ve satar. Gerçekten daha iyi olur, ozaman böbürlenir haklıdır. Fakat ne kadar fiyata satar o bilinmez. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: orc123456

quote:

Orijinalden alıntı: toysoLdier(V)

quote:

Orijinalden alıntı: adacay

nVidia çıkıp elinde kart yokken atıp tutarsa, ATI de cevap verecektir.

ATI nasıl henüz ortada kart falan yokken nVidia'ya yükleniyor? Hangi bilgi birikimi ve hangi kanıtlarla? Hangi yüzle?

Nvidianın olacağını söylediği bilgilerle tabiki başka neyle olacak

kagıt uzerınde bende dıyorum kı: flaş flaş flaşşşş ati bu rakamlarla bir cacık yapamadı nvidia tüm değerler daha düşükken atiden 80 kat hızlı kart yapmak üzere... ne farkı kaldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 18 Ekim 2009; 14:23:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: orc123456

quote:

Orijinalden alıntı: toysoLdier(V)

quote:

Orijinalden alıntı: adacay

nVidia çıkıp elinde kart yokken atıp tutarsa, ATI de cevap verecektir.

ATI nasıl henüz ortada kart falan yokken nVidia'ya yükleniyor? Hangi bilgi birikimi ve hangi kanıtlarla? Hangi yüzle?

Nvidianın olacağını söylediği bilgilerle tabiki başka neyle olacak

kagıt uzerınde bende dıyorum kı: flaş flaş flaşşşş ati bu rakamlarla bir cacık yapamadı nvidia tüm değerler daha düşükken atiden 80 kat hızlı kart yapmak üzere... ne farkı kaldı?

fark şu ki, ATI değerleri karşılaştırıyor, amma dokundu anlamıyorum ki nedir bu kadar yaygaranın sebebi, teorik verileri karşılaştırmış söylemediğiniz kalmadı

• quote:

Farkı şu, senin bu 80 katlık fark iddian Ati'den gelen hiçbir resmi bilgiye dayanmıyor ancak Ati'nin hazırladığı slaytlardaki NVidia bilgilerinin tamamı, NVidia tarafından kamuoyuna duyurulan bilgiler.
  • Nvidia'nın profesyonellere yönelik üst seviye ürünlere ağırlık vermesi karlılığın bu segmentte daha fazla olmasından ileri geliyor. GT300 tabanlı ürünlere ait ilk kullanıcı testleri ortaya çıktığında muhakkak ak koyun-kara koyun belli olacaktır. GT300 bekleneni veremezse AMD yetkilileri ve ATI fanatikleri kırk gün kırk gece düğün yapacaktır. Tam tersi olur; GT300 açık ara liderliği elde ederse üstteki karşılaştırmalı tablo Nvidia severler için eğlence kaynağı olacaktır.
  • bu tarz tabloları zaten çogu zaman ati hazırlıyor sizce neden ? madem o kadar iyi ne ispatlamaya çalısıyor peki
  • her zaman son sozu nvidia soyler bu zamana kadar boyle oldu
  • Yahu nVidia tutup maket kart yaptı. Orada bile nVidia'yı savunanlar gene gelmiş burada nVidia ayakları yapıyor. Yahu ATI sizce ne yapıyor azcık düşünün...

Fermi, HD 5xxx'leri geçicek %90 ihtimalle. Bunu herkes böyle biliyor. Bende böyle tahmin ediyorum. ATI'nin yaptığı ise şu :

nVidia son günde yaptığı yalan-gerçek reklamlarla gözleri kendine çevirdi. ATI bunları kırmaya çalışıyor şu anda. Nedir bu çekememezliğiniz ki? Bende biliyorum Fermi daha iyi olacak ama ATI gözüyle bakın biraz. Reklam yapıyorlar adamlar gayet normal bişey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 18 Ekim 2009; 16:13:12 >
  • ne çekememezliği arkadaşım tartışmya yapılıyor burda , çekememezlik ne alaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

quote:

Farkı şu, senin bu 80 katlık fark iddian Ati'den gelen hiçbir resmi bilgiye dayanmıyor ancak Ati'nin hazırladığı slaytlardaki NVidia bilgilerinin tamamı, NVidia tarafından kamuoyuna duyurulan bilgiler.

şunun neyini savunuyorsunuz Allah aşkına 2900 ler şöyle böyle diye çıkmadı mı? ne oldu sonra bizim kartlar kağıt üstünde nvidianın yeni nesili geçiyor demek resmen adam dolandırmaktır. buna bakıp kart alan adam aldığı kart gt300 lere geçilince ne düşünür?

@Tolga sen bu uslupla ancak konuşmanı anlamayan kediye kuşa hitap edersin. önce saygılı konuşmayı öğren sonra yazmayı dene... herkes birbirine birşeyler anlatmaya fikir alışverişi yapmaya çalışırken senin gibi düşünmeyenlere saygısız ve seviyesizce "kıt" demeye hakkın yok kimsenin olmadığı gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 18 Ekim 2009; 16:07:43 >

• Çekememezlik derken şunu kastettim. Basit 2-3 ATI reklamını (Fermi'lerin geçeceğini bildiğimiz halde) o kadar büyüttüler ki. Yani tartışılacak birşey yok. Adamlar reklam yapıyor. Ve farkındaysanız kimse "HD 5xxx'ler geçicek kardeşim al işte bal gibi kanıt" demiyor. Buna rağmen tartışma çıkıyor.

Arkadaşım ben gayet saygılıyım. Bana saygıyı sen öğretemezsin. Her konuda, her topicde tartışma çıkaran başlıca kişilerden biri isen hiç öğretemezsin. Burada herkes Fermi'nin geçeceğini biliyor. Hala olaya subjektif yaklaşıyorsunuz. Haberleri okurken empati kurun biraz. Benim gibi düşünmeyenlere "kıt" demiyorum. Objektif düşünmeyenlere kıt diyorum. Herkes istediği gibi düşünür banane. Söylemeye çalıştığım şey şu. Ortak bi düşüncedeyiz hepimiz fakat bundan bile tartışma çıkabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 18 Ekim 2009; 16:09:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Çekememezlik derken şunu kastettim. Basit 2-3 ATI reklamını (Fermi'lerin geçeceğini bildiğimiz halde) o kadar büyüttüler ki. Yani tartışılacak birşey yok. Adamlar reklam yapıyor. Ve farkındaysanız kimse "HD 5xxx'ler geçicek kardeşim al işte bal gibi kanıt" demiyor. Buna rağmen tartışma çıkıyor.

tabi reklam yapıcak ama ati hep reklamlarını karalamak ve biz öndeyiz demekle yapıyor nvidia nında bazen bu tarz reklam yaptıgını görüyorum ama ati bu tarz reklamları daha çok yapıyor hoş değil bence
  • @SY34

Cümlenin sonundaki "bence" lafı zaten tartışmayı bitiren kelimedir. Tabiki sence öyle olabilir. Nispeten doğru da bu olay. Fakat bu adamların reklam stratejileri. Şu tabloya bakıyorum, 3 ay sonra gülerler bu tabloya. Ama o stratejiye niye kendi gözümüzle bakıp tartışıyoruz ki? Nasıl olsa değişmeyecek şu anda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Çekememezlik derken şunu kastettim. Basit 2-3 ATI reklamını (Fermi'lerin geçeceğini bildiğimiz halde) o kadar büyüttüler ki. Yani tartışılacak birşey yok. Adamlar reklam yapıyor. Ve farkındaysanız kimse "HD 5xxx'ler geçicek kardeşim al işte bal gibi kanıt" demiyor. Buna rağmen tartışma çıkıyor.

Arkadaşım ben gayet saygılıyım. Bana saygıyı sen öğretemezsin. Her konuda, her topicde tartışma çıkaran başlıca kişilerden biri isen hiç öğretemezsin. Burada herkes Fermi'nin geçeceğini biliyor. Hala olaya subjektif yaklaşıyorsunuz. Haberleri okurken empati kurun biraz. Benim gibi düşünmeyenlere "kıt" demiyorum. Objektif düşünmeyenlere kıt diyorum. Herkes istediği gibi düşünür banane. Söylemeye çalıştığım şey şu. Ortak bi düşüncedeyiz hepimiz fakat bundan bile tartışma çıkabiliyor.

forum burası elbet tartışma çıkacak sen uslubunu duzeltmedıkce ve duzgun konustugunu zannettıkce her yerde tartısma cıkarırsın merak etme...

• quote:

şunun neyini savunuyorsunuz Allah aşkına 2900 ler şöyle böyle diye çıkmadı mı? ne oldu sonra bizim kartlar kağıt üstünde nvidianın yeni nesili geçiyor demek resmen adam dolandırmaktır. buna bakıp kart alan adam aldığı kart gt300 lere geçilince ne düşünür?

Ati'yi yalan yanlış bilgi vermekle suçluyorsun ama asıl yanlış bilgiyi sen veriyorsun. Ati'nin sunumunda "GT300'den hızlıyız" gibi bir ibare nerede var? NVidia PCB'sini asetatlı kalemle işaretlediği yerden kesip, "işte Fermi" diye bizleri kandırmaya çalışırken neredeydin diye soracağım ama o günkü sunumdaki ve NVidia'nın sitesindeki çakma Fermi'nin gerçek olduğuna inanan birkaç kişiden birisin. Zaten bu bile senin ne kadar fanatik bir NVidia hayranı olduğunun yeterli bir ispatı.

• quote:

quote:

Ati'yi yalan yanlış bilgi vermekle suçluyorsun ama asıl yanlış bilgiyi sen veriyorsun. Ati'nin sunumunda "GT300'den hızlıyız" gibi bir ibare nerede var? NVidia PCB'sini asetatlı kalemle işaretlediği yerden kesip, "işte Fermi" diye bizleri kandırmaya çalışırken neredeydin diye soracağım ama o günkü sunumdaki ve NVidia'nın sitesindeki çakma Fermi'nin gerçek olduğuna inanan birkaç kişiden birisin. Zaten bu bile senin ne kadar fanatik bir NVidia hayranı olduğunun yeterli bir ispatı.

o konuda da yorumlarım var merak etme orada da nvidia haklıdır iyiki kesmiş helal olsun gibi bir şey yazdığım olmadı. yani o konu tartışılırken de buradaydım merak etme... fermi nin gerçek olduğuna nerede inanmışım merak ettim kanıt göstersene ? dalga bile geçtiğim bir konuda tanıtımdaki fermi nin gerçek olduğuna inandığımı nereden anladın ? fanatik fanatik diyorsun ama şu saçma konuda bile amd yi bu şekilde savunmandan kimin fanatik olduğu belli bana fanatik diyen 3 kişiden iki tanesi burada diğerini bekliyorum haber vermediniz sanırım.

• Başka bir tartışmada sana NVidia'nın elinde gerçek ve çalışan bir GT300 bile yok dediğimde olduğunu iddia etmiş, kaynak olarak da NVidia'nın sitesindeki Fermi resmini göstermiştin. Şimdi bu lafları etmediğini mi iddia ediyorsun?
  • Nvidia ' nın elinde piyasaya sürüpte kar edebileceği bir GT300 olmadığını herkes biliyor olsa çoktan piyasaya çıkardı meydan üst segmentte ATİ ye kaldı. Ya birşeyler var ama maliyeti çok fazla yada fermi mimarisini yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Buna rağmen atinin fiyatları gtx285 lerle karşılaştırdığın zaman uygun benim hiç ati kartım olmadı ama 5870x2 gibi birşey çıkarsa alınmaya değer bence gelelim yukarıdaki yazıya

ATI sitelerinde bunları okuyanlar ATI nin aşağılık psikolojisi sorunlarımı var demekten kendini alamıyor. Ne güzel öne geçmişsin işte ağır takıl işte
  • quote:

Başka bir tartışmada sana NVidia'nın elinde gerçek ve çalışan bir GT300 bile yok dediğimde olduğunu iddia etmiş, kaynak olarak da NVidia'nın sitesindeki Fermi resmini göstermiştin. Şimdi bu lafları etmediğini mi iddia ediyorsun?

konuyu linklersen neye ne yazdıgıma bakarım. forumda yazı yazmaktan baska ıslerımde oldugu ıcın dogal oalrak her yazdıgımı hatırlamıyorum ama nvıdıanın elınde gt300 vardır dedıgımı hıc ahtırlamıyorum.
  • @sadtneverdie

Kusura bakma senin mesajlarının arşivini tutmuyorum ama NVidia'nın sitesindeki Fermi'nin gerçek olduğunu iddia ettiğini net hatırlıyorum. Ama illa link istersen başka bir örnek vereyim, GT300 sunum kartının kesildiğiyle ilgili "o konuda da yorumlarım var, yani o konu tartışılırken de buradaydım merak etme..." diyorsun ama bak kartın kesilmesini nasıl savunmaya kalkmışsın?

quote:

bide şöyle bakın adamlar kartı yaptı ama ilk örnekler çok uzun ve yeni seriler daha kısa üretilecek. millet bu ne böyle demesin diye kartı piyasaya çıkacağı büyüklüğe getirdiler?
    Bu da linki

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.