Şimdi Ara

Almanya'nın elektrik ihtiyacının %25,9'u artık yenilenebilir kaynaklardan sağlanıyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
7.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Orijinalden alıntı: Vecqman

quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Orijinalden alıntı: Vecqman

1- Değilsin bunu çok önceden değilim.
    2- Olmaz mı ordan da yazmışsın bana
    3- çok öğrenen az bilemez, az bilen çok öğrenmemiştir. (senin kavramlarla ilgili bir problemin olduğunu düşünüyorum)
    3- Ekran kartıma yazan birinin Derneğe üye olduğunu gördüm
    4- Yazdığım hiçbir şey hayal ürünü değildi.

1: anlamadım , cümlen de hata olabilir
    2: orada mesajım yok :) , oraya burada DAHA düzeyli bilgi paylaşımı olsun diye linkini bıraktım
    3: kavram olayına girmeyelim ama! daha nükleer enerji hakkındaki bilginizden şüpheliyim
    4: ben dh de neredeyse tüm başlıklara yazıyorum , 15 saat onlineyim . olumsuz düşünce varsa ve YANLIŞ ise denk gelirim. Senin ki şans eseri fikir beyanı olmuş kısaca.....
    5: ( sen 2 kez 3 3 diye geçmişsin ) hayal ürünü şeyler olduğu ısrarımı yenimek istiyorum :)) ben zaten karşıt görüşümü ALINTI ile yazdım.

6 : EKRAN KARTI İÇİN GİRİP , NÜKLEER ENERJİ SAVUNULAN BİR BAŞLIKTA UCUZ SOHBET YAPMAYA NE GEREK VAR ! bak bunu çözemedim , halen gülüyorum

Etkillendim , tepki veriyorum , normal değil mi? ayrıca bu olaylar sonrası sıvı / katı atık bırakmadım arkamda

Kimseye hiçbir şey konusunda bilgimi ispatlama gibi bir amaç gütmedim, düşünceleri yanlış diye eleştirmek senin acizliğini gösterir. Sağlıklı bir insanın aklından geçen düşünce yalan değilse tamamen yanlış olamaz, Herkes alıntı yapıyor, ısrarını da yeniyomusun napıyosan yap. Ben işsiz güçsüz adam değilim günde 15 saatım da yok foruma verecek. Bundan sonra yazacaklarım tamamen dostça, tamam artık devam ettirmeyelim şunu. Şu anda sosyalist fikir akımları acayip ilgimi çekiyor deli gibi araştırıyorum tavsiye ederim ya da yeni kitaplar aldım, dün onları okuycam bak bu hafta. Acil bir işim vardı ona yetişebilmek için sana hızlı yazdım, yazım hataları o yüzden. Yineliyorum, seviyeli olduğu sürece her fikri algılama çalışırım, yanlış diye itham etmek büyük hata.

Konu ilginizi çekti sanırım , ayrıca olmayanı olmuş gösterenleri her zaman severim ,

Yanlış yoktur - olmamıştır diyorsanız ben ne diyebilirim ki !? Ben bir yerde hata / yanlış / olumsuz düşünce varsa ( ki genel ortalama bu tür kültürel - bilimsel çalışmalarda ) denk geliyorum dediğimden , siz ise nadiren girdiğiniz bir ortam da hemde konunun ANA BAŞLIĞINDA , ek olarak burada aynı şeyleri yazarak ( ucuz sohbet tarzında diyerek kendi acizliğinizi sanırım size karşı kullanmak isterim ) hatta daha ileri gidip büyük ihtimal boş kalan vaktinizi boşuna ifadelerle doldurup zaman kaybetmenizdir. Diğer forum üyelerini de yere çalmışsınız bu arada !!! kendinizi ayrı bir mertebe de tutup / değerlendirmişsiniz aklınızsıra

Nükleer enerji için Ana Konu altına girip ( tesadüfen ) , sonrada ilkokul seviyesinde görüş belirtip çıkarsanız , üslubunuzda yakışıksız olursa zaten çok geçmez vazgeçersiniz . Kesin olan / olmuş ve olacaklar için sizin ifadeleriniz ne kadar tamamlayıcı ve bilgi aktarıcı olur bilemem ama Bir taraf tutup - bir kişinin fikrini okumak bana ters. ayrıca uzun uzun yazılıyor ve nükleer enerji - nükleer silah farklı şeyler ! Nükleer enerji için kullanılan madenlerde zaten doğa da bulunmakta şuanda teknolojik ilerlemeler bekleniyor . Nükleer bomba yapanda - insanlar üzerinde kullananda - caydırıcı güç için elinde tutanda - nükleer bomba üretimi / teknoloji / destek verende bellidir. Nükleer santralin enerji potansiyeli - çevre ile uyumlu ilerlenerek olumlu gelişmeler olacağına hiç kafa yormusunuz ama sonsuza kadar yaşacak kadar planlar yapmaya zaman ayırıyorsunuz şaşıyorum. Normal bir insanın şans eseri ölme itimali ile aynıdır nükleer santalin patlaması / kaza meydana gelmesi. doğa ve insan hatasını % 100 engellemek mümkün değil ! Ben 2/4 satral % 100 yapılacak diye inanıyorum diğerleri sadece temenni boyutunda

Dh de işsiz / güçsüz insanlar online olmasa sizin gibiler bir damla bilgi alamaz yada işi gücü varsa da yine üyelere bilgi amaçlı onlineler , sizin gibi SADECE olumszu düşünce yazayım 1 dakika vaktim var demek için değil !! ,

Ben çok fazla yazım / harf hatasına dikkat etmem. hatta ön yargının - kendini beğenmenin farklı bir biçimide olabilir. sanal ortamda her şey olabilir BEN ANLAMIŞSAM üstelemem ve hoş görmek birazda bize mahsus,

Ben her zaman iyi niyetle yazıyorum , karşıt görüş demek kötü niyet değildir ! ,

Sağlıklı insan ile eğitimli / kültürlü / konusunda bilgi sahibi olan insan farklıdır. Herkez sağlıklıdır ben nerden bilirim PC arkasındaki üye arkadaş ne dir / ne değildir ? ,

Siz yazdığınız için ben devam ettirmek zorunda kaldım ( dediğiniz gibi inanılmaz bir vaktim var ) , ayrıca size akımlar - kitap önerisi ve zamanınızı değerlendirmek için bilinçaltına gönderme yapar gibi KENDİ YAPTIKLARIMI aktarma çabamda olmadı. Tek yapmanız gereken daha bilimsel / bu konuda uzman görüşlerin yazılarını ve alıntılarını paylaşmaktır,

ALINTI yaparak , " sadece gülüyorum " + hadi bakalım nükleerciler sizi " + " Sanki çoluk / çocuk konusu tavırla yazmanız " ile zaten - 1 ile başlarsınız birisinin gözünde , Aklınızdaki bir kaç cümle ile yazdığınız sürece YANLIŞ / HATA yapmanız muhtemel bir ilk adımdır !

"Nükleer Santral atom bombası gibi patlamaz"; çünkü.

http://www.nukte.org/ny4 +http://turkish.irib.ir/makaleler/siyasi-makaleler/item/241203-bar%C4%B1sc%C4%B1-n%C3%BCkleer-enerji-ve-kullan%C4%B1m-alanlar%C4%B1

Sizin gibi karşıt görüşlü bir açıklama / konu linki amacım dünya bu konuda tehlikede ike türkiye deki 10 - 15 yıl içinde faaliyete girecek 2 satral için

http://nukleer.wordpress.com/9-nukleer-enerjinin-riskleri/ + http://www.metu.edu.tr/~sahin/yayin/RADYASYON.pdf

Teknoloji sizin mantıkla ilerleseydi ( sonunu düşünen kahraman olamaz.... ) sanat / resim / müzik / düşünce akımları dünya ya hakim olurdu.

Çok uzun cümleler kurmanız anlatımın anlaşılırlığını kaybetmesine neden olmuş, anladığım kadarına cevap vereyim.
    Doğru söylüyorsunuz, Biraz sert veya laubali bir tavırla yazmaya girişmişim, bu o an duyduğum öfkeden olsa gerek. Olmayanı olmuş gösterecek bir şey yazmadım, her seferinde de bunu yazmanız canımı sıkıyor. Ben forum üyeleri diye bir grubu kapsayacak hiçbir şey yazmadım. Benim sözüm dediğimi yapmış olanlara. Tesadüfen ya da bilinçli olarak bu sayfada bulunmam hiçbir şeyi değiştirmez. Sonuçta nükleer enerji ile ilgili bilgileri tesadüfen öğrenmedim, bu başlığı tesadüfen gördüm. Taraf tutup kişinin fikri okumak bana da ters. Nükleer enerji ile insanlar nükleer silah sayesinde tanıştı? her ne kadar kullanım amacı günümüzde farklı olsa da aynı enerji kullanılmakta. '' çevre ile uyumlu ilerlenerek olumlu gelişmeler olacağına hiç kafa yormusunuz ama sonsuza kadar yaşacak kadar planlar yapmaya zaman ayırıyorsunuz şaşıyorum. '' cümlesini anlamadım. sonsuza kadar yaşayacak plan yanlış yazılmış sanırım düzeltirseniz sevinirim. Şans eseri ölme tabiri olmaz, şans eseri insan hayatı kurtulur. Dil klavuzluğu yapmak için söylemiyorum, sadece şans eseri ölen insan ne yapıyorken ölüyor olabilir onu çıkaramadım. Nükleer enerji santralleri konusunda çalışmaların ilerlediğinin farkındayım 2/4 ü demişsiniz, ayrıca gerekirse zorla yaptırıcaz ne demektir! O bölgede yaşayan insanın hayatına olumsuz bir etkisi varsa tabiiki karşı çıkılacaktır. O insanların haklarını korumalıyız, hepimiz için söylüyorum. Ben bir insanın 15 saatini bilgisayar başında ya da online olarak geçirmesine karşıyım ben de giriyorum foruma belirli aralıklarla ama 15 saat biraz abartılmış bir rakam değil mi sizce de. Hayat güzel ve her şeye rağmen yaşamaya değer. Ben sana ilk seferinden beri dostum kelimesini kullandım, düşmanlık çıkarmak değil amacım sadece bir konuda fikir ayrılığına düştük, olabilir. İyi niyetle yazdığınızdan şüphem yok. Sağlıklı insanın tanımına bakmanız gerekicek. Bilgi sahibi olsun ya da olmasın, ruhen sağlıklı bir insan kendisine ''kötü gelen'' şeyi istemez. Evet doğru atom bombası gibi patlamaz, fakat sızıntı çok daha tehlikelidir. Japonya'daki depremin Fukuşima nükleer tesisini etkilediğini biliyoruz. Çin de bu yüzden projeleri durdurdu. Türkiye'nin büyük bir kısmı deprem bölgesi, fay hattı üzerindeyiz. Çok tehlikeli olduğunun farkındasınızdır eminim. Diycekseniz ki, deprem bölgesi olmayan yerler düşünülüyor, bunun sonu gelmeyecektir.Artık keselim şunu ha ne dersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vecqman -- 30 Temmuz 2012; 15:17:29 >

• Türkiyede de %20 civarında. 2023 hedefimiz %30.
  • Bize hayal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de Enerji üretimimizi diğer ülkeler gibi neden yapamamaktadır.Veya Neden Yapmamaktadır ?http://radyodinlet.net/slow-turk/

• Bu sektörde Almanya kanatlandı uçuyor.Biz halen emekleme dönemindeyiz.
    Yenilenebilir Enerji ile ilgili herşey ;www.enerjisistemleri.org

• Almanya 2. Dünya savaşından Sonra harbiden baya hızlı toparladı Ülkeyi adamlarda medeniyet var yahu :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.