Şimdi Ara

Akademisyenden çarpıcı Nuh Tufanı yorumları: “Cep telefonu ve dronelar kullanıldı” (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahir40

Bu adam üniversitede hoca, sonra eğitim sistemimiz neden her yıl daha kötüye gidiyor diye soruyorlar... TRT de ödediğimiz elektrik faturasında aldığınız nefese kadar herşeyden vergi payı alır tek yaptığı hoşaflı bilim programı, iktidara şak şak bi de böyle dini içerikli programlarımız (!)

TRT ye verdiğim her kuruş ZEHİR ZIKKIM olsun

Adamlara (TRT'ye) yazıyorum " kardeşim TRT çocuk kanalına reklam koymayın" Adam cevap veriyor Beyfendi zaten TRT Çocuk kanalında reklam yayınlanmıyor"

senin gelmişini geçmişini dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

1 milyon yıl öncesine ait kalıntılar bile bulunabiliyorken neden geçmişe ait teknolojik aletler hiç bulunmuyor.
    bizdem önceki nesiller çok ileri teknolojiye sahip olsaydılar illaki 1-2 tane kalıntı çıkardı. ama hiç yok.

Dostum bu yerinde bir soru bu soruyu Yavuz Örnek'e sorsak illaki bir açıklaması vardır. Bilgilenmiş oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

Mesela bende Satoşi Nakamotoyum ama kimse inanmıyor!

abi ben sana inanıyom yaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Saadettin Teksoy'un programı daha zekiceydi.

Şuan kendisine bir kat daha saygım arttı.

Daha kaliteli işler yapıyormuş hemde anadolu insanı ile.

Bİrde suradaki sözde akademisyene bakın...

Noktayı koydun valla
  • Adam kayış sarmış. Suç onda değil, onu programa çıkaran da...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Stratejik bey‏ @analizbabe

Arkadaşla konuşuyorum "RTE üniversitesinde biri hizmetli kadrosundan direkt yar.doc kadrosuna atandı" dedi. Ya bu olabir mi kurban olduğum biri desin bu nasıl kabustur aq. Nuh telefonla konuştu diyen adam doçent olmasa inanmayacam da
    04:45 - 07 Oca 2018

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 17 Mayıs 2020; 10:8:18 >
  • dünya üzerindeki tüm hayvanları bir gemiye topladığına inanıyorsunuz da cep telefonuna mı inanmıyorsunuz

• Ayın ikiye bölündüğüne inanıp buna "saçmalık" demek, bundan daha saçma.
  • FATAL ERROR

• Bu forumda ne kadar cahil insanlar varmış. Bu konuda görmüş oldum.
    Bir çok bilim adamı bu videoda konuşulan konuları neredeyse benzeri ile ifade ederken; forum cengaverleri çıkmış; sanki videodaki konuklardan daha fazla bilgiye sahipmiş gibi konuşmaları çok komik. Haddi bilmek çok güzel bir vasıf fakat o da yok maalesef!

• Dayı ne içiyorsa aynısından istiyorum!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Bilmiyorum aynı şeyden mi bahsediyorsun ama Mısırlıların teknolojisi hakkında konuşulurken o çağı ezip geçecek şeylerden bahsedilmiyor.
    Adamların o dönemde bile elektriği bir şekilde iletebildiklerini ve bunu havayı, suyu, toprağı kullanarak yaptıklarını,

O ağırlıkta taşları yine matematik zekalarının üstünlüğü ile o seviyeye çıkarabildiklerini falan anlatıyorlar.

Sen hiç mısırlıların piramitleri yaparken Kepçe operatörü kiraladığını, Kule vinç kurduğunu veya ustaların işçilere telsizle seslendiğini söyleyen bir belgesel gördün mü?

Akıl mantık alıyor mu cidden şu şarlatanın söylediğini? Adam " Nuh oğluna nasıl seslenmiş? Cep telefonu olmasa nasıl konuşacakmış? " diyebilecek kadar kıt kafalı bir adam. Bu adama sorsak Musa nın denizi yardığı efsaneyi Panama kanalı projesiyle açıklar.

Demek istediğim şu bu tarz muhabbetler her zaman yapılıyor bırakın konuşsunlar yani. Adama ben de katılmıyorum ama ya o devirde teknolojinin ne işi var yaklaşımı da doğru değil. Olabilir hepsi, işi o olanlar otursun konuşsun tartışsın. Bizim gündemimize niye geliyor durduk yere niye rahatsız oluyoruz onu anlamadım. Herkesin genel kanıya göre doğru olan şeyleri söyleme zorunluluğu mu var?

• orientem kullanıcısına yanıt
    Durduk yere niye mi rahatsız oluyoruz?

Yahu 1500 sene öncesinde cep telefonu vardı, gemi nükleer di diyen adam nesil yetiştiriyor, okullarda akademisyenlik yapıyor. Niye susalım? Niye tepki vermeyelim?

Bu kadar tepkisiz, bu kadar dar bakmayın olaylara.
  • Herkes tepki göstermiş ancak MÖ 4000 yılında Sümerler Gezegenleri nasıl tek tek keşfetmiş açıklayın?? Dev gibi piramitler yapılmış. Eski çağlarda ve Peygamberlerde gizemli değişik teknolojiler olaylar olduğuna inanıyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Durduk yere niye mi rahatsız oluyoruz?

Yahu 1500 sene öncesinde cep telefonu vardı, gemi nükleer di diyen adam nesil yetiştiriyor, okullarda akademisyenlik yapıyor. Niye susalım? Niye tepki vermeyelim?

Bu kadar tepkisiz, bu kadar dar bakmayın olaylara.

inanç insana neler neler yapar/yaptırır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

Benden önce üniversetiye giren arkadaşlarıma sorardım, "nasıl biyer, ortam falan",
    Onlarda " uff, prof. lar derse giriyor" demişlerdi.
    İmrenmiştin, vaybe falan...
    Sonra girdik üniversiteye ve gördümki "bazıları" akademik yılların getirisiyle hasbelkader prof olmuş.
    Tabi azınlıkta olsa hayal kırıklığı yarattı bende, birçoğu böyle değil elbette.
    Yani konu başlığındaki örnekte bize gösteriyorki böyle durumlarda var.
    Konu farklı olsada benzer yaklaşımları diğer akademisyenlerde de gördük tv lerde...
    Bu adam tek örnek değil yani...

o kadar kötü akademisyenler var ki ALLAH muhafaza. burdan şu sonuca varıyoruz, etiketler boş, asıl iş kişide bitiyor, etiketten tamamen bağımsız uzmanlık, anca pratikte anlaşılıyor.

• Yok esseginki dedigimizde de biz suclu oluyoruz, ne is?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Yok esseginki dedigimizde de biz suclu oluyoruz, ne is?

bilim bitti hocam haberiniz yok muydu
  • Bunun adı inanç falan değil kimse kusura bakmasın.

Bağnazlık denilen olay tam olarak bu. Olayın arkasını süzmeden, niteliğine bakmadan, araştırmadan, körü körüne, sırf birilerinin arkasından gidiyor diye " evet doğru olabilir" demek bildiğin bağnazlık. Cehaletten de öte.

Nuh tufanında cep telefonu, nükleer diyen adam otursun el işi falan yapsın. evden çıkmasın. karantinaya alınsın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.