Şimdi Ara

Akademisyenden çarpıcı Nuh Tufanı yorumları: “Cep telefonu ve dronelar kullanıldı” (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu insanların manyak olduğunu es geçersek şu bir gerçek bahsi edilen nuh tufanı m.ö 2000 biz yaşıyoruz m.s 2018 şimdi düşünün şu anda kullandığımız tüm teknolojik gelişme 200 yıldır mı var ve şunu da düşünün 10 yıldır öyle yobazlar görüyoruz ki adamlar tersine evrimin kanıtı gibi yani adam dron var demişse doğru olabilir m.ö 2000 ler de yaşayan yobazlar o zamanın teknolojisini kötüye kullanıp bütün gelişmiş medeniyetlerin sonunu getirmiş dense vallahi inanırım bu soysuzlar yobazlar dan her halt beklenir (bu arada yobaz dediğim sadece müslüman değil alayını taaa anladınız).

İmam hatipler ve yurtları kapatılsın ve 9 yaşındaki çocuklar ancak evcilik oynar.

• böyle hıyarları üniversitelere alırlarsa dünyaya bizi rezil eder işte.

bylock varmıymıs telefonda acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: xense

yaw rakıyı ben içiyorum, kafasını başkaları yaşıyor. Bu ülkede adalet kalmamış..

Bence en güzel yorum buydu... Şerefe...
  • Bırak bilim adamı olmayı, yüksek lisansımın tez aşamasında bile daha mühendisim diyebilecek cürette bulunmadım. Gerek eğitim hayatımda gerekse iş hayatımda tüm çalışmalarımı "verileri kullanarak" yaptım ki bu mecburiyettir.

Bilim adına konuşan biri de ortaya verileri koymalı.

Bir kıraathane çaycısı da "dünya yuvarlak değildir düzdür" diyordu, youtube videoları hala duruyordur, bu adamın isminin başında Dr. ünvanı olabilir ama bu şekildeki savlarıyla o çaycı ile aynı kefededir.

Üzüldüğüm tek konu "TRT’de açıklamalarda bulunan Dr. Yavuz Örnek, sosyal medyada gündeme oturdu ve büyük eleştiri aldı." bu konudur. Böyle konuları ve kişileri neden gündeme oturtuyoruz?

Neden ölü taklidi yapmıyoruz?

• Herif ufolarla bağdaştırdı bir ara(400 metrelik dalgalara dayanması için). Beyin tamamen yanmış...

• ''İş, ehil olmayana teslim edilirse kıyametin kop­masını bekle.''
  • Buna akedemisyen denmez. Olsa olsa ruh hastası denir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gündeme gelmek için yapılmış sapma sapan açıklamalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlis sektor secmis. Senaryo yazarligi yapmaliymis.

• quote:

Orijinalden alıntı: irish

Böyle açıklamalar yapanlara yaptırım uygulanmalı. Öncelikle bir hastaneden rapor istenmeli akıl sağlığı ile ilgili... Sorun yoksa yaptığı açıklamanın kanıtlarını sunmalı. Kanıt yoksa halka yanlış bilgi vermekten mahkeme karşısına çıkmalı ve ceza almalı. Akademisyenliği bitmeli... Bu kadar basit olmamalı saçmalamak. Forumda bile yazarken 10 kere kontrol ediyoruz yazdığımız şeyleri. Biraz utanır insan hem de akademisyen...

ben de sana hak veriyorum ama bunu yapamazsın. düşünce ve fikir özgürlüğü diye birşey var. seninle aynı düşünmüyor diye engellersen hapse atarsan usturursan vs... o çok eleştirdiğimiz özgürlük kısıtlayıcılarından ne farkımız kalır ki
  • mekatronik41 M kullanıcısına yanıt
    Ben de sana katılıyorum ancak bu bir fikir değil. Bir olay hakkında bilgi veriyor. Kanıt sunması gerekiyor. Akademisyen dediğin insan mesnetsiz konuşmamalı.

• Hoca 2012 filminin etkisinde kalmış anlaşılan. Belki o Tufan ile dünya teknolojileri yok olmuş olabilir doğrudur ama öyle bir geminin veya kullanılan cihazların kalıntılarının bulunamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Zira her yer çöl değil.
    https://www.youtube.com/watch?v=A7tx84SmuCI

• herkes eleştiriyor,
    fakat bazı insanlar kendilerini ifade etmekte zorlanırlar ve ilk defa güçlü bir reytingi olan bir programa çıkmasıyla heyecan yaptı.

herden suların fışkırması yukarıdan suların fışkırması çok mantıklıydı.

şu yüzyılda bir felaket olsa aynı şekil icatlar yeniden başlamayacak mı, onları yapan insanlar yok olmayacak mı?

• adamın bütün canlıları gemiye koyduna inanıyorsunuz da cep telefonu ile konuştuna neden inanmıyorsunuz .

• Benden önce üniversetiye giren arkadaşlarıma sorardım, "nasıl biyer, ortam falan",
    Onlarda " uff, prof. lar derse giriyor" demişlerdi.
    İmrenmiştin, vaybe falan...
    Sonra girdik üniversiteye ve gördümki "bazıları" akademik yılların getirisiyle hasbelkader prof olmuş.
    Tabi azınlıkta olsa hayal kırıklığı yarattı bende, birçoğu böyle değil elbette.
    Yani konu başlığındaki örnekte bize gösteriyorki böyle durumlarda var.
    Konu farklı olsada benzer yaklaşımları diğer akademisyenlerde de gördük tv lerde...
    Bu adam tek örnek değil yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 7 Ocak 2018; 19:7:6 >
  • TRT KAPANSIN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuçta farklı olma isteği dem vurmuş. Nuh tufanı evet eski metinlerde var.

Tevrat'ta geminin ölçülerine kadar geniş detaylar da verilmiş ve tüm dünyayı sular altına gömmüş.

Kur'an da ise bölgesel gibi duruyor. Sonuçta Nuh Kavmi üzerine kurulu ve diğer ayetler ile değerlendirilince tüm dünyadaki canlılar algısı yok.

Kafalarına yatmayan noktaları daha mantıklı hale getirmek için bir nevi kurgu gereksinimi duymaları da tartışılabilir elbette. Din hassas bir konu kimisi çıkar Kur'an da verilmeyen bir bilgiyi yorumlamak sapkınlıkta diyebilir. Şimdi bu arkadaş bu açıklamaları ile kimseye yaranamayacağının ne zaman farkına varacak bilemiyorum. Düşünen bireylerin arasında hiç yeri olmadığını biliyoruz da, inanç konusunda sorgulamaktan çekinen insanlara göre de ciddi anlamda saçmalamış oluyor ne garip.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

Yakında bunlar "Peygamber efendimiz miraaca Space X roketi ile çıktı" derse şaşırmam.

adam sizden
  • Bu pro, bizimle eğleniyor olmasın?

• orientem kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum aynı şeyden mi bahsediyorsun ama Mısırlıların teknolojisi hakkında konuşulurken o çağı ezip geçecek şeylerden bahsedilmiyor.
    Adamların o dönemde bile elektriği bir şekilde iletebildiklerini ve bunu havayı, suyu, toprağı kullanarak yaptıklarını,

O ağırlıkta taşları yine matematik zekalarının üstünlüğü ile o seviyeye çıkarabildiklerini falan anlatıyorlar.

Sen hiç mısırlıların piramitleri yaparken Kepçe operatörü kiraladığını, Kule vinç kurduğunu veya ustaların işçilere telsizle seslendiğini söyleyen bir belgesel gördün mü?

Akıl mantık alıyor mu cidden şu şarlatanın söylediğini? Adam " Nuh oğluna nasıl seslenmiş? Cep telefonu olmasa nasıl konuşacakmış? " diyebilecek kadar kıt kafalı bir adam. Bu adama sorsak Musa nın denizi yardığı efsaneyi Panama kanalı projesiyle açıklar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.