Şimdi Ara

Ahlak bekçiliğine kalkıştı, 4 yerinden bıçaklandı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
1
Favori
3.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yav bence Türkiye'nin birden fazla yasaya ihtiyacı var. Bizim Batı Ege olarak ayrı bir eyalet olalım, buradaki topluma özel yasa hazırlanır, diğer bölgeler n'aparlarsa yapsınlar. Günden güne nefret eder hale geliyorum bu ülkeden. Çevremde buna benzer düşünen tonla insan bulabilirim. Kendi bölgenizde, öpüşenleri ister asın, ister kesin veya başka bir ceza verin, işte o zaman umrumda olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Evinde öpüşsün, ne yapıyorsa evinde yapsın diyenlerin en az %90 ının sevgilisi olmadığına bahse girerim. Olayın nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz, kimileri var ulu orta haldur huldur götürüşüyor, bunlara ayıp, fakat bir sevgi öpücüğüne laf söylemekte olmaz. Zaten millet bu ya, sokakta karısını dövse oturur izler ama sevgi gösterisine hoaydaaa derler, bunlar hep Müslümanlık ve çekememezlik
    Birgün yürürken sokakta birbirine sarılan iki gence bakıp malum ırktan birinin "gidin evinizde s*kişin" dediğini görmüştüm, şimdi bu velede ne dersin...

Bence de yoktur. Başkasını görünce benim niye yok duygusuyla haraket ediyorlar zaten. Dediğin gibi sokaka karısını dövse bir şey yapmaz ama 2 kişi sevgisini gösterince laf ederler. Bir de kızlara laf atıp, taciz hatta tecavüz edip sonra öpüşmeye, el tutmaya karşı olanlar var.

Yukarıda bu olayı dinen uygun görmediğinden karşı çıkanlar var, sokakta da var tabi. Bunlara göre sadece bu tarz şeyler dinen yasak, gerisi serbest ki müdahele etmiyorlar. Ayrıca inanç kişinin kendi bileceği iş. Ama başkasına bu bana göre yanlış, yapmasınlar derse bu başka oluyor. Ben yapmam diyebilirler, kimse zorla öpüştürecek değil.

• Yazamsar kullanıcısına yanıt
    İdrak kabiliyetinizin yoksunluğuna değinmeden tekrar açıklayayım. Önceki cevapladığım mesajlara göz gezdirirseniz ilk tepkim benim HERKES İSTEDİĞİNİ YAPAR temalı mesajdan kaynaklanıyor. Ve sizin alıntıladığınız mesajda da açık ve net olarak açıklamam var. Yoksa ne konunun haberine baktım, nede başka birşey. Günlük hayatta karşılaştığımız durumlardan yola çıkarak yorumladım. Hâlâ anlayamazsanız heceleyerek de anlatabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çırak Web Master

İdrak kabiliyetinizin yoksunluğuna değinmeden tekrar açıklayayım. Önceki cevapladığım mesajlara göz gezdirirseniz ilk tepkim benim HERKES İSTEDİĞİNİ YAPAR temalı mesajdan kaynaklanıyor. Ve sizin alıntıladığınız mesajda da açık ve net olarak açıklamam var. Yoksa ne konunun haberine baktım, nede başka birşey. Günlük hayatta karşılaştığımız durumlardan yola çıkarak yorumladım. Hâlâ anlayamazsanız heceleyerek de anlatabilirim.

şapur şupur öpme olayı sizin kafanızdan uydurmanız yani bu konuyla alakası yok.

• mansurhusrev M kullanıcısına yanıt
    100 yıl önce de avrupada insanlar sokakta öpüşüyordu şimdi sokakta sevısıyorlar mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öpüşmekte sorun yok abi nolcak o kadardan. Başka ülkelerde sevişiyorlar direk ara sokaklarda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azon-abros

100 yıl önce de avrupada insanlar sokakta öpüşüyordu şimdi sokakta sevısıyorlar mı

Evet var sokakta sevişenler. Yok mu zannediyorsun.

• Orada burada üç çocuk yapın, beş çocuk yapın bu millete hibe edin diye konuşan, milletin uçkuruyla uğraşan karaktersiz yöneticilerin olduğu ülkede, birilerinin kendini ahlak bekçisi sanması çok normal. Adam hakkı olmadan kendini ilgilendirmeyen bir işe burnunu sokmuş, suç işlendiğini düşünüyorsan ara polisi ihbar et, ülkede polis var, kanun(!) var be adam! Neymiş uyarmak hakkıymış. Ülkede adalete güven sıfır, bu yüzden herkes kendi adaletini uygulamaya kalkıyor, kanunları herkes işine geldiği gibi yorumluyor. O adam kim oluyor ki uyarmaya hakkı oluyor? Peki kısa etek giyen kızları da uyarmaya hakkınız var mı? Ya da çarşaflı bir kadını niye bunu giydin diye uyarmaya hakkınız var mı? 20 yaşında çocuk, genç arkadaşın ağırına gitmiştir. Fakat gidip bıçaklaması da olayın başka bir boyutu. Senin yanında bıçağın ne işi var arkadaş, bıçakladın da ne oldu? Çocuk da kendine göre kendi adaletini uygulamaya kalkışmış ve suç işlemiş. Sonuç ortada. İste böylece ülke gitgide pis ortadoğu ülkelerine dönüyor, sıra mezhep savaşlarına geliyor. Yakında insanlar "sen nasıl Şii olursun" ya da "sen nasıl Sünni olursun" diye birbirine karışmaya kalkışacak ve birbirini öldürmeye başlayacaklar. Bugün buna karışmaya hakkı var diyen embesiller! Siz bu kafayı değiştirmezseniz yarın sizin çocuklarınıza başkaları karışacak, belki de çocuğunuz sadece mezhebi farklı diye evinden çıkarılıp öldürülecek! Bakın bireysel silahlanma patlamış, nüfus olmuş 78 milyon, eğitim sistemi çökmüş, etrafımız her bilimsel konuya "Kur-an'da ayet var bak oku cahil" kafasıyla yaklaşan embesillerle dolmuş. Kime ne anlatıyorsun ki... Normal toplumlarda terör olan ülkenin yöneticileri başarısız bulunurken bizde "bakın gördünüz mü hükümet çok başarılı çekemiyorlar teroristler karıştırıyorlar" diye yaklaşan embesiller var, o yüzden böyle olaylara hiç şaşırmamak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: heymanberry

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

genel ahlak kuralları vardır ,bunlara uymayanların uyarılması normaldir
    lakin bu çağda ben görsem karışmam
    asıl vahim olan kısmı şu

quote:

Saldırıyı gerçekleştiren kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

diğerini geçsek bile ağır yarayan kişi tutuksuz mu yargılanıyor ?

Ağır bir tahrik var demek ki,olayın detaylarını bilmiyoruz.

ağır tahrik olunca birini bıçaklama hakkımız var mı ?
    benim bildiğim ağır tahrik olayında sadece cezada indirim olur ama ağır yaralama varsa ,indirse ne kadarını indirecek ?
    illa ölmesi mi gerekiyor ?
    bence asıl ağır tahrik kamuya açık alanda genel ahlak kurallarına aykırı bir davranış var
    o zaman bazıları da bunları gördüğünde ağır tahrik vardı deyip bıçaklasın mı ?

• mansurhusrev M kullanıcısına yanıt
    public zorno demiyorum hocam avmlerde yollarda diyorum. Ki yok böyle birşey olsa olsa belki tenha yerlerde vardır. Türkiye de olduğu gibi. @mansurhusrev

• quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

quote:

Orijinalden alıntı: mansurhusrev

Öpüşecekse gitsin evinde öpüşsün napıyorsa evinde yapsın.

Sanane lan hırbo

• Bu devirde kimseye bir şey denmez valla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heymanberry

quote:

genel ahlak kuralları vardır ,bunlara uymayanların uyarılması normaldir
    lakin bu çağda ben görsem karışmam
    asıl vahim olan kısmı şu

quote:

Saldırıyı gerçekleştiren kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

diğerini geçsek bile ağır yarayan kişi tutuksuz mu yargılanıyor ?

Ağır bir tahrik var demek ki,olayın detaylarını bilmiyoruz.

ağır tahrik olunca birini bıçaklama hakkımız var mı ?
    benim bildiğim ağır tahrik olayında sadece cezada indirim olur ama ağır yaralama varsa ,indirse ne kadarını indirecek ?
    illa ölmesi mi gerekiyor ?
    bence asıl ağır tahrik kamuya açık alanda genel ahlak kurallarına aykırı bir davranış var
    o zaman bazıları da bunları gördüğünde ağır tahrik vardı deyip bıçaklasın mı ?

Kardeş adam tutuksuz yargılanmasıyla ilgili bir şey demiş sen olayı nasıl ve nerenle anlayıp bıçaklamaya getirdin anlamış değilim.

• heymanberry kullanıcısına yanıt
    bende tutuksuz yargılamadan bahsettim zaten
    ağır yaralama öldürmeye teşebbüs değil mi ?
    birde fikirlerini kendine saklarsan memnun olurum
    ayrıca o arkadaşın avukatı mısın ?

galiba konudan da haberin yok

quote:

sen olayı nasıl ve nerenle anlayıp bıçaklamaya getirdin anlamış değilim.

konu 4 yerinden bıçaklayıp ağır yaralama
    sen ne anladın ?
  • quote:

bende tutuksuz yargılamadan bahsettim zaten
    ağır yaralama öldürmeye teşebbüs değil mi ?
    birde fikirlerini kendine saklarsan memnun olurum
    ayrıca o arkadaşın avukatı mısın ?

galiba konudan da haberin yok

quote:

sen olayı nasıl ve nerenle anlayıp bıçaklamaya getirdin anlamış değilim.

konu 4 yerinden bıçaklayıp ağır yaralama
    sen ne anladın ?

Senin o arkadaş dediğin kişi zaten benim,ben ilk metini yazan adama demiştim onu yanlış anlamışsın.

Tutuksuz yargılanmasını eleştirmişsin,bende demişim ki ağır tahrik var demek ki.Bana cevap olarak gelen şey ağır tahrik var diye bıçaklasın mı ? Ağır tahrik var diye bıçaklayalım mı ?

Adam bıçakladı adamı mı savundum bu nasıl bir Türkçedir ? Çatacak adam mı arıyorsun ?

• heymanberry kullanıcısına yanıt
    adam derken burada bir yığın mesaj var müneccim miyiz kimden bahsettiğini anlayalım ?
    o metni yazan adam gazete haberi getirmiş ?
    neyse boşa zaman kaybı yapmışım
  • Yazamsar kullanıcısına yanıt
    Hasbinallah. Hâlâ ne diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çırak Web Master

Hasbinallah. Hâlâ ne diyor.

daha ne diyeyim?

• Öpüşmek suç değildir. Öpüşmeden rahatsız olanlar psikiyatri servisine görünsün. Cinsel sorunları oldukları kesin.
    Ben öpüşen çift görünce sevgilerini takdir ediyorum.

Sevgi düşmanı, psikopat, katil ruhlu, örümcek beyinliler hadlerini bilecekler. Hazmedecekler. Bu ülke asla onların istediği yöne gitmeyecek! Başkalarının hayatına müdahale etmeye kalkarlarsa bedeli çok ağır olabilir...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.