Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
15
Favori
176.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu içeriği araştırsaydınız glx özellerinden bahsedilmişti.

abs standart gelen 1.5 glx lerde hava yastığı opsiyoneldir
    105 hp 132 tork yanlış hatırlamıyorsam.
    roketenzetilen over drive OD ile motor sesli olmakla birlikte agresif bşr kullanım sağlar.

Iyı lastik ve düzgun ve ontakımve bir süspansiyon ile virajlarda mucizelere şahit olursun.
    Agresif kullaında 120 ye kadar çok rahat çıkar snra hızlanma yavaşlar
  • öncelikle merhabalar

2001 1.3 lx allegro sahibiyim aracıma çelik jant takmak istiyorum fakat arka lastiklerde lastikçinin dediğine göre sıkıntı olucakmış gibi duruyor bunun bi çözümü var mıdır acaba?

aracımda orijinalinde 175*70*13 lastik jant var benimse takmak istediğim olursa eğer 195*50*15 en kötü ihtimalle 185*60*14 sıkıntıysa şu arka lastikler değiştiğinde lastik genişleyeceğinden dolayı amortisöre sürme ihtimali varmış 185 lastik takıldığında normalde sürtmese bile 4 kişi falan binildiğinde virajlarda sürter dedi lastikçi bunu nasıl çözebilirim orijinal lastiklerinde şuanda ortalama 1-1.5 cm kadar bi boşluk var nasıl bir iştir anlamadım

yardımcı olursanız eğer şimdiden çok teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empax91 -- 15 Nisan 2012; 5:55:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: empax91

öncelikle merhabalar

2001 1.3 lx allegro sahibiyim aracıma çelik jant takmak istiyorum fakat arka lastiklerde lastikçinin dediğine göre sıkıntı olucakmış gibi duruyor bunun bi çözümü var mıdır acaba?

aracımda orijinalinde 175*70*13 lastik jant var benimse takmak istediğim olursa eğer 195*50*15 en kötü ihtimalle 185*60*14 sıkıntıysa şu arka lastikler değiştiğinde lastik genişleyeceğinden dolayı amortisöre sürme ihtimali varmış 185 lastik takıldığında normalde sürtmese bile 4 kişi falan binildiğinde virajlarda sürter dedi lastikçi bunu nasıl çözebilirim orijinal lastiklerinde şuanda ortalama 1-1.5 cm kadar bi boşluk var nasıl bir iştir anlamadım

Ben 2001 kasa 1,5 gls sahibiyim. Şu an aracımda orjinal olan 175/70/13 lastiklerin yerine kışlık 185/60/14 ve yazlık da 195/50/15 lastikler var. Hiçbir sürtme sorunu yaşamadım bugüne kadar. Yıllardır da kullanırım. Zaten 175/70/13 ebatına en uygun 14 ebatlar 185/60 ve 15 için de 195/50 dir. Araç ne yükseldi ne de alçaldı.

Not: Aracınızdaki orjinal jantlar zaten çelik jant onlara denir, üzerine kapak felan takılır, kapaklar çıkınca çirkin bir şekilde görünürler. Kapak takılmayan yani modifiyede kullandıklarımız aliminyum alaşımlı janttır. Onlar daha hafiftir, modifiye içindir, şeklini beğenimize göre seçeriz. Biz bu terimleri ters biliyoruz maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 16 Nisan 2012; 13:49:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

quote:

öncelikle merhabalar

Ben 2001 kasa 1,5 gls sahibiyim. Şu an aracımda orjinal olan 175/70/13 lastiklerin yerine kışlık 185/60/14 ve yazlık da 195/50/15 lastikler var. Hiçbir sürtme sorunu yaşamadım bugüne kadar. Yıllardır da kullanırım. Zaten 175/70/13 ebatına en uygun 14 ebatlar 185/60 ve 15 için de 195/50 dir. Araç ne yükseldi ne de alçaldı.

Not: Aracınızdaki orjinal jantlar zaten çelik jant onlara denir, üzerine kapak felan takılır, kapaklar çıkınca çirkin bir şekilde görünürler. Kapak takılmayan yani modifiyede kullandıklarımız aliminyum alaşımlı janttır. Onlar daha hafiftir, modifiye içindir, şeklini beğenimize göre seçeriz. Biz bu terimleri ters biliyoruz maalesef..

verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler

çelik jant olayı da ağız alışkanlığı diyelim :)

benim derdim zaten aracın yükselmesi alçalması değil tek sıkıntı işte geniş lastik takıldığında amortisöre sürtmesin yeter

• Ben şu an 195/50/15 nokian v lastiklerle mam jant kullanıyorum. Hiçbir sürtme sorunu yaşamıyorum. İnşallah sizde de olmaz. Deneme amaçlı takıp baktırırsa usta sorun kalmaz. Kolay gelsin..
  • quote:

Ben şu an 195/50/15 nokian v lastiklerle mam jant kullanıyorum. Hiçbir sürtme sorunu yaşamıyorum. İnşallah sizde de olmaz. Deneme amaçlı takıp baktırırsa usta sorun kalmaz. Kolay gelsin..

çok teşekkürler ama benim araç kore ithali üretim olduğu için allegro olarak geçiyo yan çamurlukta falan sinyal yok yani acaba ithal olanlarda mı var bu sorun yoksa Türk üretimiyle aynımıdır.
  • quote:

quote:

Ben şu an 195/50/15 nokian v lastiklerle mam jant kullanıyorum. Hiçbir sürtme sorunu yaşamıyorum. İnşallah sizde de olmaz. Deneme amaçlı takıp baktırırsa usta sorun kalmaz. Kolay gelsin..

çok teşekkürler ama benim araç kore ithali üretim olduğu için allegro olarak geçiyo yan çamurlukta falan sinyal yok yani acaba ithal olanlarda mı var bu sorun yoksa Türk üretimiyle aynımıdır.

1.3 Allegro larda yan sinyal yoktur.
  • Arkadaşlar bir sey soracamn formda bir çok arkadaş sormuş ama tam anlamıyyla cevaplar beni tatmin etmedi.
    Şimdi 1.3 motor performans açısından çok mu kötü. 1.3 klimalı almayı düşünüyorum benim için klima çok önemli aracı klimada sürekli kullanıldığınıo varsayarsak 1.3 motor çok mu dez avantajlı. onun yerine 1.5 ,1.6 laramı bakim. ha bu arada ben fazla hız yapmayan istisnalar haricinde 90-100 geçmeyen bir sürücüyüm. teşekkür ederim.
  • 1.3 cc de 2500 d/dk da yaptiginiz hizi 15 ve 1.6 da 1800 2000 de yapatsiniz.

Ayrica yuksek vites dusuk devirle gidebilmeyi ancak tork ve yuksek cc ile yapabilirsiniz.

Kisaca guzergahinizda dur kalk fazla yoksa ve uzun yol kullanimi da var ise buyuk motor.

Yok kisa mesafe yapiyor sehir ici cok dur kalk yaoiyorsunuz. Eh... lpg ve kucuk motor kullanin.
  • merhaba arkadaşlar 1998-2001 arası accent almak istiyorum ancak çok uçuk fiyatlar ucuz olanlarıda pek işe yaramazlar nette dolanırken 2001 model 1.3 ls araç gördüm aradım adam 11 e verecek aracı araç bu :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-kupon-auto-farkiyla-yeni-kasa-yeni-vizeli-lpgli-accent-86261063/detay

sizce aracı almalımıyım ?
  • İlan yayında değil.
  • Sa arkadaşlar ben yakın bir zamanda araba almak istiyorum. Şu anda aklıma yatan en iyi araba accent milenyum kasa fiyatı ve özellikleri olarak hoşuma gidiyor. Yanlız kafama takılan birkaç soru var. Birincisi accent için çok yakıyor diyorlar acaba doğru mudur? İkincisi çok fazla sorun çıkartan bir model mi? İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.
  • bendede var 2001 1.5 gls
  • satıyorumda 2 airbag abs klima boya var değişen yok lpg"li otomatik vites temiz araç 14500 vericem 103000 km"de 1.5gls
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur7884

Sa arkadaşlar ben yakın bir zamanda araba almak istiyorum. Şu anda aklıma yatan en iyi araba accent milenyum kasa fiyatı ve özellikleri olarak hoşuma gidiyor. Yanlız kafama takılan birkaç soru var. Birincisi accent için çok yakıyor diyorlar acaba doğru mudur? İkincisi çok fazla sorun çıkartan bir model mi? İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

O şehir efsaneleri doğru değil.

fazla yakıyor genelde benzine yada lpg ye zırt pırt zam geliyor herkez KR/TL hesabı yapıyor.
    Alında Km/Lt hesabı her zama doğrudur.

Bu araç en iyi şartlarda
    45 Lt benzin ile ;
    100 km de şehir içi 9-10 lt civarı yakar. 350-450 km arası yol yapar.

100 km de şehir DIŞI 7-8 lt civarı yakar. 600-650 km arası yol yapar.

• Çok saol ben lpg li almak istiyorum. inşallah yakın zamanda alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur7884

Çok saol ben lpg li almak istiyorum. inşallah yakın zamanda alıcam

2005 yılından beri 2001 1,5 gls sürüyorum. Modifiye de yaptım kafamca, hem motora hem aracın dışına. 7 yıldır kullanıyorum, daha en az 4-5 sene sürerim inşallah.

Aracı aldığım günden beri 35lt benzinle ışık yanana kadar tamamı şehiriçi 350-400km. arası kullandım. Şu anda da öyle.

Aracımda yaklaşık 4 yıldır tartarini sıralı sistem lpg var. Bagajda küçük tüp kullandık, 25lt. max. alıyor, yine tamamen şehiriçi 230 km. civarında gidiyor. Şehirdışı ise 90km. sabit hızla 350km.yi görüyorum 25lt. gaz ile. Max. değer yani.

Bu araçlarda tartarini ile çok iyi uyum var. Ben şu sıralar memnunum özellikle, gerekli filtre değişimi ve bakımları yaparsanız ayar için bile lpg servise hiç gitmeden uzun süre kullanabileceğiniz bir araç. Özellikle 1,5 alırsanız seri, iyi kaçan, gaz pedalına bastığınızda hakkını veren, sorun çıkarmayan, parçası ucuz ve tamiratı kolay ve hızlı bir araç olduğunu söyleyebilirim.

• İnşallah kazasız belasız daha binersin. Benim ilk arabam olacağından iyi araştırmak istiyorum. Aile arabası olarak kullanacağım. Benim için çok masraf çıkarmasın. Tabi arızaları olacaktır ama bazı modeller var günlük arıza çıkartıyor. Bu arabada gördüğüm kadarıyla öyle bir sorun yok. Genel olarak kullananlar da memnun. Yanlız kime soruyosam accent çok yakıyo deniyordu. Sizin verdiğiniz değerlere göre de gayet normal.
  • Alacaginiz aracin standart bakimlari dogru yapilmis ise sorun olmaz.

Lakin bazi saticilar hersey tamam diyor ama hic bir sey yapilmamis.
    Ornek ben araci 2009 da aldim. En buyuk hatam gece bakmaya gitmem ve saticiya guvenmem oldu.
    Anlasmayi saticiya guvenip yanlis zamanda yaptim.
    Aldiktan sonra,

Arac ciziklerden serviste bel alti boyali fakat kazasiz cikti.2003 model.

Bujiler 4 u farkli idi. Yag eksik. Klima ve direksiyon kayisi kopup
    kopmamak arasi idi.
    Triger eli kulaginda. Baski degismis fakat takim orj deglsmedigi baski bilyesinden ses yapiyordu.

Bakim listesi bile yokrltu. Tabi bizde patladi hepsini balata haric degistirdim.

Aldigim gunden bu yana yapilanla km bakim standardina gore kayit altindadir.

Bundan sonra Alan kisi deftere bakip kmsi geleni degisir.

Hey hat, ah birde bunun degerini anlayan bir alici olsa.

Yaptiklarimin degerini anlamayan cakal bir alici oldugunda ayar oluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunmas -- 2 Haziran 2012; 11:51:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten bu devirde insanlara güvenemiyosun. Özellikle böyle ikinci el birşey alırken. Ben uzun süredir araştırıyorum bu arabayı. inşallah seninki gibi olmaz biraz da şans işi
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.