Şimdi Ara

Acaba hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum eleye eleye aşağıdaki seçeneklere ulaştım. Fakat son kararı bir türlü veremiyorum. Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

1- ASUS A6V

2- MSI M635

3- MSI M645

4- HP Pavilion EK975EA

1 ve 2 numaralı seçenekler maddi durumuma daha uygun ama biraz zorlarsam diğerlerini de düşünebilirim. Fakat MSI M645'te beni düşündüren olumsuz yan belleklerin DDR 400 Mhz olması, HP'de ise harddiskin 4200 RPM olması olumsuz bir özellik. Fakat bunlar göz ardı edilebilir kanaatindeyim.
    Ayrıca klavyeyi sticker vasıtası ile "F klavye" olarak düzenlemeyi düşünüyorum. Sizce sağlıklı bir yöntem olur mu?

• Bir fikri olan yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DM657

Bir fikri olan yok mu?

Acer Aspire 5024 WLMI a ne dersin
    eğer ASUS A6V yi düşünüyorsan Acer daha ağır basar
    +100gb 5400Rpm harddisk
    +bluetoot
    +128mb Ati x700 ekran kartı
    +CrystalBrite ekran
    +10/100/1000 Gigabit Ethernet
    +6-in-1 Bellek Kartı Okuyucu (SM/MS/MS-Pro/MMC/SD/xD-Picture card™) asusunki xD-Picture cardları okumuyor
    arkadaşım Asus kullanıyor ben Acer yan yana getirip kıyaslıyoruz ve Acer daha ağır basıyor
  • Bence bunların arasından Hp daha iyi. Daha az sorun çıkaran bir makina olduğu söyleniyor.Bende yok ama düşünüyorum.Aradığına kavuşman dileğiyle...
  • Teşekkür ederim arkadaşlar, Acer'i de inceleyeceğim.
  • 5. acer aspire 1654wlmi bence bu daha kompakt
  • Acer 5024 WLMI modelini incelemem sonucu elde ettiğim izlenim:
    1- Harddiski 5400 değil 4200 Rpm (ama bence önemli değil)
    2- İşlemcisi MT değil ML serisi buda pil ömrünü olumsuz etkiliyor.
    3- Bellekler DDRII değil DDR, bu da pil ömrüne olumsuz bir etken.
    4- Ekran kartı çok daha iyi

Sonuç bilgisayarı daha çok iş amaçlı kullanacağım için pil ömrü benim için önemli (Ayrıca bir sitede yapılan incelemede Intel serisi işlemcilerin ön belleklerinin önemli bir yüzdesini kapatabilmesi sayesinde daha iyi bir pil ömrü sergilediklerini okumuştum). Bu nedenle Acer'i elemek zorunda kaldım (Sırf bu nedenle MSI 635'i içim kan ağlasa da elemiştim).

Başka bir fikri olan var mı acaba, özellikle klavyeyi F klavyeye dönüştürmem ile ilgili olarak?

1654 WLMI ise işlemci olarak oldukça çekici, ancak ekran kartı ise o kadar tatmin edici değil, sadece işlemci farkı için o kadar para vermeye değer mi bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DM657 -- 29 Kasım 2005, 23:23:06 >

• pil ömrü ise 1654wlmi ati x300 özelliği pil tasaruffu aynı zamanda sonoma
  • En sonunda kararımı vererek MSI M645'i sipariş ettim, umarım seçimimde yanılmamışımdır. Hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.