Şimdi Ara

DELL Mİ ASUS MU ? YARDIMM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık bir aydır laptop bakıyorum ha aldım ha alıcam derken başka bir laptop öneriliyor ona bakıyorum diğerine diğerine derken kafam allak bullak oldu o kadar çok parca var ki hangi birini araştıracağımı şaşırdım vallahi ama artık yetti sizin yorumlarınıza göre laptopımı alacağım iki marka ve model arasında kaldım yorumlarınızı bekliyorum.

1.http://www.vatanbilgisayar.com/dell-5521-g33w81c-5521-notebook-core-i5--18ghz-8gb-1tb-156-2gb-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65661#allImages

2.http://www.teknosa.com/urunler/125032529/asus-k56cb-xo032h-notebook
    (İndirimli fiyatı ile değerlendirelim lütfen 1400 tl civarına düşüyor.)

Daha çok dell hoşuma gitti ve bir tanıdık var onla ucuza kapatırım Dell'e karar verirsem ancak Asus'ta çok iyi.
    Dell'de ki tek sıkıntım ekran kartı AMD olması driverler felan sıkıntı oluyormuş pc yi ilk açtığında felan.
    Arada bir oyun oynuyacağım ama genelde Autocad programı kullanımı,film izleme gibi işlerde kullanacağım sizce Dell'in ekran kartı yeterli mi ?
    Asus ile ilgili bir sıkıntım yok ama Dell'i alacağım yerin tanıdık olması ve özelliklerin daha yüksek olması beni Dell'e doğru çekiyor.

Beyler uzun oldu biraz kusura bakmayın ama kafam çok karışık yardımcı olabilrseniz çok makbule geçer.

Yorumlayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• GÜNCEL.
  • bende aynı iki bilgisayar arasında kalmıştım biraz fiyat araştırması ve biraz sistem araştrmasıyla o pereye daha güzel laptopmar alınıyormuş onu gördüm... Yani fazla acele etme

Neden acele etme diyorum çünkü dolar çok yüksek bu aylarda onun için bu yükseliş bilgisayarlara da etki ediyor. Ben bundan iki ay önce hepsiburada dan dell inspiron 5521 e baktığımda fiyatı 1256 tl'ydi şimdi ise olmuş 2100 lira arada 800 lira fark var ama yine de indirim olsa bile yine senin şimdi alacağın bilgisayar pahalı oluyor

Benim sana tavsiyem bir iki ay daha bekle ne zaman dolar düşüyor o zaman al...eğer ben şimdi alacam diyorsan en iyisi git bir lenovo z500 al :D

http://www.hepsiburada.com/liste/lenovo-ideapad-z500-intel-core-i5-3230m-26-ghz-6gb-1tb-156-tasinabilir-bilgisayar-59-360355/productDetails.aspx?productId=bd600036&categoryId=98&navq=categoryid%3d98%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd600036%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257blenovo%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_98%257d%26fh_refview%3dlister

bu bilgisayarın hem ekran kartı iyi hem işlemcisi hem rami hemde depolama boyutu çok iyi bence sen onlara para vereceğine önerdiğim bilgisayarı al bence :D

• Hocam öncelikle yorumun için teşekkür ederim.

Ancak lenovo düşünmüyorum çok araştırdım onu da ama içime sinmedi bir türlü Dell'i çok istiyorum ama Asusta harika bu ikisi arasında gidip geliyorum bakalım nolucak.

Bekleme tavsiyen için de teşekkür ederim uyarını dikkate almaya çalışıcam ama ne kadar başarılı olabilirim bilmiyorum çünkü artık gına geldi bu masaütü pcmden :D bir an önce almak istiyorum hele de bir kampanya yakalarsam direk yapıştırıcam ama senden başka yorum gelmedi farklı yorumlarda olsaydı iyiydi
  • tunatfkçi T kullanıcısına yanıt
    Oyun için k56 daki ekran kartı biraz daha iyi performans sergiler. Dell deki kartta fena sayılmaz, yalnız ileriye dönük güncellik babında, k56 daki kart biraz daha iyi iş görür. İkisi arasında k56cb yi öneririm. Bu arada işlemcisi de standart i3m seviyesinde.

http://www.kliksa.com/urun/sony-fit-e-svf1521sstw-ceu-notebook/901851703

K56 ile aynı konfigürasyona sahip. İkisi arasında seçim yapabilirsin.
  • Yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

Nasıl yani işlemci tırtmı ? ultrabook işlemcisi diye biliyorum ve autocad gibi pragramları çalıştırmaz mı ?
  • İşlemcisi vasat değil, sadece i3m seviyesinde. Söylediğin ve diğer çizim vs. gibi programlarda için de yeterlidir, işlemcisi. Ultra düşük voltajlı işlemciler , daha çok ; düşük enerji tüketimi ve uzun şarj süresi vs. gibi uygulamalar baz alınarak kullanılmış. Oyunlarda mobil işlemcilerle pek randıman farkı olmaz ama ağır işlemci gerektiren programlarda ve uzun vadede standart işlemciler gibi randıman göstermeyebilir. Benim önerdiğim sony de işlemci numarası biraz daha yüksek, pek fark olmaz ama yine de performans açısından biraz daha iyi iş görür.
  • Çok teşekkür ederim yardımınız için ama sony nedense içime sinmiyor laptopta ama düşüneceğim
  • (sadece başlığa bakarak yorum yapıyorum) eger tamamen özellikler aynı modele bakacak olursan dell i kesinlikle önermem sarj konusunda ciddi sorunları var.
  • Dell in teknik servis ve malzeme konusunda çok sıkıntı yaşarsın ilerde, zaten artık kalitesini kaybetmiş bir marka. Asustan şaşma bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Asprin -- 26 Eylül 2013; 14:18:57 >
  • dell alma diyorum başka birşey demiyorum .Bende sizin gibi böyle dell ile asus arasında kalmıştım .Gittim dell aldım .Bin pişmanım

http://forum.donanimhaber.com/m_81499321/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.