Şimdi Ara

92/1 ASKERE GİDECEKLER (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
0
Favori
41.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dün yemin törenimiz vardı. çok güzel geçti. Herşey 1 yana 1 ay aradan sonra ailemi görmek herşeye yetti. Şimdi çarşıdayız. Tertiplerle ps3 oynayıp nete giriyoruz. sabah kahvaltımıda yaptım. Koca bir tabak menemeni indirdim miğdeye. Herşeye rağmen askerlik güzel şey arkadaşlar. Dışardan anlatıldığı gibi hiçte öyle kötü bir yanını görmedim. Komutanlarımız da iyi. 1 aylık zaman dilimi içersinde sadece ye iç yat yaptık. sadece 1 hafta spor yaptık onda da 6 tur koşu 20 şınav 20 mekik başka yok. Askerlik güzel gidiyor arkadaşlar. Zonguldal/Devrek 2. jandarma eğiştim tabur komutanlığından selamlar tüm tertiplerime...

• quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

1 ay sonra foruma döndüm.
    dün yemin törenimiz vardı. çok güzel geçti. Herşey 1 yana 1 ay aradan sonra ailemi görmek herşeye yetti. Şimdi çarşıdayız. Tertiplerle ps3 oynayıp nete giriyoruz. sabah kahvaltımıda yaptım. Koca bir tabak menemeni indirdim miğdeye. Herşeye rağmen askerlik güzel şey arkadaşlar. Dışardan anlatıldığı gibi hiçte öyle kötü bir yanını görmedim. Komutanlarımız da iyi. 1 aylık zaman dilimi içersinde sadece ye iç yat yaptık. sadece 1 hafta spor yaptık onda da 6 tur koşu 20 şınav 20 mekik başka yok. Askerlik güzel gidiyor arkadaşlar. Zonguldal/Devrek 2. jandarma eğiştim tabur komutanlığından selamlar tüm tertiplerime...

Vay be 1 ay ne çabuk geçiyor. Daha geçen gün konu dışına konu açmışın gibi :D valla herşey akıp gidiyor anlamıyoz.

Şimdi orada 2 ay dahamı kalacaksınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ReservoirDogs

quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

1 ay sonra foruma döndüm.

Vay be 1 ay ne çabuk geçiyor. Daha geçen gün konu dışına konu açmışın gibi :D valla herşey akıp gidiyor anlamıyoz.

Şimdi orada 2 ay dahamı kalacaksınız?

6 hafta daha ordayım aga. Meslek seçimlerine gelmişlerdi 2 hafta önce. mülakatta teknik ressam olarak seçilmiştim. Fakat daha sonra askeriyedeki teknik ressam kadrosu doluymuş. bide pek ihtiyaç yokmuş. o yüden meslekçi seçilemedim. meslekçi seçilseydim haftaya usta birliğime teslim olacaktım. ama şuan 6 hafta daha burdayım. meslekçilerden 36 kişi vardı sadece 1 arkadaşlar hakkari çukurca sınır taburuna düştü. diğerleri iç anadolu, karadeniz ve akdeniz bölgelerine dağıtım oldu. Bakalım biz nereleri görecez...

• askeriyede mantık yok dedikleri doğru gerçekten amfibi olmak için astsubaylara kadar çıktım istiyorum diye beni yapmadılar silahtan korkan çocuğu yaptılar çocuk atışlarda ağlıyodu nerdeyse korkudan komutan bağırınca atabildi ben 6 merminin üçünü teşkil yaptım yine olamadım lanet olsun lanet olsun lanet olsun vatan o çocuklara emanetse lanet olsun
  • Burdurdan kıbrıca düştüm ulaştırma olarak. Arkadaşların arasında doguya giden çok oldu ama...
  • hoop 2 gün istirahat aldım beyler soğuk algınlığından... taburun cafesinde takılıyorum öyle. sürekli emir almaya alışmışım, canım sıkılıyor beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Burdurdan kıbrıca düştüm ulaştırma olarak. Arkadaşların arasında doguya giden çok oldu ama...

bende burdurdayım :D 3.tabur 9.bölük hataya düştüm,2 günde takacağım için pazar günü teslim olucam usta birliğine ama kimse iyi konuşmuyor hatay iskenderun için hakkımızda hayırlısı dioyurm.
  • Bende askerken çarşı da ya menemen yerdim ya da döner sürekli olarak
  • dağıtımı kullanmadan birliğime gitseydim şimdi ben de gatada yatıyodum belki de verilmiş sadakam varmış ama üzüldüm oradaki arkadaşlarıma

http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/kanal-d-31/2012/3/29/2-hucumbot-carpisti-261247.html
  • m=27 Gaziantep 27 jandarma
  • 3. jandarma er eğitim taburu Çanakkale Ezine var mı aranızda?

92/1
  • Beyler 92/2 Gidenler varmı aranızda bi bilgi verebilirmisiniz ?
  • ben bu konulara yazdıklarını okuyunca kafayı yicek gibi oluyorum allah kolaylık versin torunlarım dedeniz 90/4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürcan3

Beyler 92/2 Gidenler varmı aranızda bi bilgi verebilirmisiniz ?

aynen beyler yokmu 92/2 gidenler ne zaman belli olucak nereye düştüğümüz vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaR GeLiRLi

quote:

Orijinalden alıntı: Gürcan3

Beyler 92/2 Gidenler varmı aranızda bi bilgi verebilirmisiniz ?

aynen beyler yokmu 92/2 gidenler ne zaman belli olucak nereye düştüğümüz vb.

http://www.asal.msb.gov.tr/ buradan bak.
    bu arada arkadaşlar jandarma sınıfı en iyi sınıf bence jandarmaya düşenler endişelenmesin. komandosu hariç tabi. ben 20 kişilik ilçe jandarmadayım.günde bazen 2 bazen 4 saat nöbet 3 saat devriye. karakola hapsolmuyorsun sürekli köylerde gezinti.başka da bişey yok. devrecilik falan yok.

• 92/1 dağıtım yeri: şırnak il jandarma komutanlığı
  • usta birliğim: Malatya İl Jandarma Komutanlığı DMA şöförü olarak gidiyorum.

(DMA: Devriye Müdehale Aracı )
  • usta birliği Şırnak İl Jandarma Alay Komutanlığı..
  • alt devrelerim gelicek az kaldı mehtap 4 dağıtım ağrı doğubeyazıt..
    92/2 söylüyorum sakın manga-takım kıdemlisi olmayın sabah 4 e kadar dosyalardan kafanızı kaldıramıyorsunuz.

Bot bağlamayanlar düşünsün ;)
  • andaç 7. jandarma sınır tabur komutanlığı
    çılgın unimogcu
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.