Şimdi Ara

92/1 ASKERE GİDECEKLER (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
0
Favori
41.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen yıl 91/1 gitme planı yaparken 91/2 çıkmıştı ve bende sizler gibi merakla askerlik nasıl birşey diye bekleme modundaydım..Emin olun geçiyor birşekilde , gittiğinizde birçok kişi "Bitmez!" diyecektir fakat aldırmayın.. Gelenek icabı yazıyorum , şafak atarsa 183 =) sevgiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

21inde şafak düşmeye başlayacak 27sine kadar teslim olman lazım ama 21inde de gitsen almayız demezler

çok teşekkür ederim.
  • arkadaşlar ben bugün askerlik şubesine gittim
    ve birliğime teslim olabilmem için
    bana sadece beyaz zarfın içinde 1 adet (Yüsem) sevk belgesi verdiler okadar
    yani olay bumudur yoksa eksik bişey mi var acaba? yani bilmek istediğim sizdede sadece bu belgemi var?
    not : yol parası olarak 90 lıra aldım

ve anlamadığım bir şey daha sevk tarihim
    21-24 şubat arası olduğu halde ve belgemde yol süresi 2 gün olarak yazdığı halde adam bana ayın 24 ünde teslim olacaksın
    23 veya daha erken gidersen otele gidersin içeri almaz dediler?

bide teslim olurken verilen zarf ve kimliğimiz hariç başka bişey lağızımı?
    ne bilim fotoğraf diploma vs
  • arkadaşlar bizim şafaklar ayın kaçından itibaren düşmeye başlıcak? 21 mi 24 mü yoksa teslim olduğumuz günden itibarenmi ? mesela benim teslim olma günüm 23'ü ?

EDİT: Arkadaşlar bu gün annemle birlikte askeri malzeme satan bir yere gittik ve asker çantamıda tamamlamış oldum. Saat geç oldu birazdan yatıcam fakat yarın aldığım tüm malzemeleri fiyatları ile birlikte bol bol foto ekleyerek buraya koyacağım. Belki daha alışveriş yapmayan arkadaşlar içinde referans olur.
    NOT: Asker çantam şuan askerde olan 5-6 arkadaşımla ve askeri malzeme satan bir kaç dükkana danışarak hazırlandı... Fotolar ve fiyatlar yarın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-orn -- 17 Şubat 2012; 0:22:53 >
  • sevk başlangıç-bitiş tarihine bakıpta kafanıza göre herhangi bir gün teslim olmuyorsunuz. Sülüsünüzde yazıyor Katılacağı Tarih:23.02.2012 vs diye. Tek 1gün. Sende yanına imza atıyorsun o gün katılacağına dair. O tarihten önce gidersen teslim olamıyorsun.

Benim sülüste Muv. Özelliği: Bil. Op. Çvş. yazıyor. Yazıcı-çavuş mu oluyor bu nedir tam olarak?
  • Rahat olun arkadaşlar! 21 27 Arası teslim olun ama şafağı 21 den saymaya başlayın!
  • 92/2 topu topu 3 ayımız kaldı
  • bana sanki bilgisayar operatörü gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: antking

quote:

Orijinalden alıntı: antking

herkese selamlar arkadaşlar bugün şubeye gittim yoklama kaçağıyım diye bugün devre kaybı alıyorlardı hemen ben dk gitmek istemedim o zaman 20sinde gel 92/1lerle gönderelim seni dediler bekliyorum şimdi ayın 20si olsun neresi çıkıcak ne olucak

var mı bu durumda olan

kardes öle bı secenek oluyormu ayn durum bendede war
  • Erzincan topcu tugayına düşen var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellll

quote:

Orijinalden alıntı: Sahinx80

quote:

Orijinalden alıntı: dellll

yokmu başka arkadaşlar: 5'INCI P.EGT.TUG.K.LIGI/SİVAS-MERKEZ

var kardeşim bende 5'INCI P.EGT.TUG.K.LIGI/SİVAS-MERKEZ

nerden geliyosun kardeşim

Osmaniye Merkezden Kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: masivacizge

çok şükür aldık sevk belgemizi. burdur ulaştırmada görüşmek üzere

26'sında bende ordayım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

kardeş ben sivastan geliyorum sen ?
  • quote:

quote:

quote:

Rize'den gelicem.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Rize'den gelicem.

msn varmı nasıl görüşebiliriz

• 92/1 mii :D gecmis olsum beylerr atarsa 175 kıbrısa düsen olursa istedigini sorabilir :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Rize'den gelicem.

msn varmı nasıl görüşebiliriz

Msn kullanmıyorum facebook adresiniz varsa:
    http://facebook.com/​ugurkamil

• Beyler asker çantamı size açıyorum. Daha alışverişini yapmayanlar içinde referans olur diye düşünüyorum ve ayrıyetten fazla dediğiniz ve eksik dediğiniz şeyleride belirleyebiliriz bu sayede.

3 ad. don (yeşil paçalı don)
    3 ad. fanila (Yeşil yarım kollu yazlık)
    1ad. fanila (yeşil uzun kollu kışlık)
    1ad. kazak (Yeşil askeri kazak diye geçiyor. Kışın nöbete giderken kamuflaj altında bayağı iyi oluyormuş.)
    1ad. içlik ( Ben yine yeşil askeri renk aldım. Diğer renklere izin veriliyormu veya direk askeriyeden mi veriliyor bilmiyorum tam olarak ama ben aldım bir tane.)
    6ad. siyah bot çorabı ( bot olduğu için çoraplar bayağı uzun dizin üstüne çıkıyor nerdeyse)
    2 ad. boyunluk ( yeşil kalın bir örgüsü var. denendi cidden sıcak tutuyor. 2 ad. aldım birini eğer almayı unutan varsa veririm diye.)
    1 ad. askeri bere
    1çift eldiven
    1ad. düdük.
    tıraş takımı
    sabun ve sabunluk
    diş fırçası ve macunu

dikiş ğinesi ve bir kaç renkte ip, yedek düğmeler, tırnak makası
    çengelli iğne ( yatağın kenarlarını tutturmak için. Sabah toplarken zamandan kazanmak için)
    2 çift bot bağcığı (kesinlikle yanınıza alın arkadaşlar çünkü bize verilen botların çoğu kullanılan botlar olacağından bağcıklarıda yıpranmış olabilir. En kötü ihtimalle ihtiyacı olana verirsiniz yinede alın
    banyo, yüz, ayak havlusu ( ordan veriyorlarmış ama yedekte olsun diye aldım. )
    2 çift kirli ve temiz torbası. Ve file ( yedek olsun diye 2 ad. aldım ama orda getirmeyen olursa birine veririm Yedek almanızın faydası var. Dolaplar patlatılabilirmiş )
    arko nemlendirici krem, pişik olma ihtimali için pubra
    Bot keçesi, en önemliside ayaklara bot vurmasın diye bot vatkası alın arkadaşlar.
    1 ad. şafak sayan saat. ( askeri saat diye geçiyor. gün,ay,yıl alarm, saniye ve milisaniye ye kadar sayıyor. fiyatı 18 tl idi.)
    1 ad. askeri not defteri ( içinde bize orda öğretilecek herşey yazıyor. gitmeden göz geçirirseniz orda zorluk çekmeyeceğimizi düşünüyorum.)

NOT: Aldığınız eşyaların adetlerini kafanıza göre ayarlayın arkadaşlar.( don,fanila vs.) İlk etap da o kadar çok prosedür uygulatıcaklarını bu yüzden temizlik konusunda biraz zorluk çekeceğimizi unutmayarak adetleri ayarlayın. Bildiğim kadarı ile askeriyede bize 2'şer çift yazlık ve kışlık olarak iç çamaşırı veriliyormuş. bu sayıda aklınızda bulunsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

Beyler asker çantamı size açıyorum. Daha alışverişini yapmayanlar içinde referans olur diye düşünüyorum ve ayrıyetten fazla dediğiniz ve eksik dediğiniz şeyleride belirleyebiliriz bu sayede.

3 ad. don (yeşil paçalı don)
    3 ad. fanila (Yeşil yarım kollu yazlık)
    1ad. fanila (yeşil uzun kollu kışlık)
    1ad. kazak (Yeşil askeri kazak diye geçiyor. Kışın nöbete giderken kamuflaj altında bayağı iyi oluyormuş.)
    1ad. içlik ( Ben yine yeşil askeri renk aldım. Diğer renklere izin veriliyormu veya direk askeriyeden mi veriliyor bilmiyorum tam olarak ama ben aldım bir tane.)
    6ad. siyah bot çorabı ( bot olduğu için çoraplar bayağı uzun dizin üstüne çıkıyor nerdeyse)
    2 ad. boyunluk ( yeşil kalın bir örgüsü var. denendi cidden sıcak tutuyor. 2 ad. aldım birini eğer almayı unutan varsa veririm diye.)
    1 ad. askeri bere
    1çift eldiven
    1ad. düdük.
    tıraş takımı
    sabun ve sabunluk
    diş fırçası ve macunu

dikiş ğinesi ve bir kaç renkte ip, yedek düğmeler, tırnak makası
    çengelli iğne ( yatağın kenarlarını tutturmak için. Sabah toplarken zamandan kazanmak için)
    2 çift bot bağcığı (kesinlikle yanınıza alın arkadaşlar çünkü bize verilen botların çoğu kullanılan botlar olacağından bağcıklarıda yıpranmış olabilir. En kötü ihtimalle ihtiyacı olana verirsiniz yinede alın
    banyo, yüz, ayak havlusu ( ordan veriyorlarmış ama yedekte olsun diye aldım. )
    2 çift kirli ve temiz torbası. Ve file ( yedek olsun diye 2 ad. aldım ama orda getirmeyen olursa birine veririm Yedek almanızın faydası var. Dolaplar patlatılabilirmiş )
    arko nemlendirici krem, pişik olma ihtimali için pubra
    Bot keçesi, en önemliside ayaklara bot vurmasın diye bot vatkası alın arkadaşlar.
    1 ad. şafak sayan saat. ( askeri saat diye geçiyor. gün,ay,yıl alarm, saniye ve milisaniye ye kadar sayıyor. fiyatı 18 tl idi.)
    1 ad. askeri not defteri ( içinde bize orda öğretilecek herşey yazıyor. gitmeden göz geçirirseniz orda zorluk çekmeyeceğimizi düşünüyorum.)

NOT: Aldığınız eşyaların adetlerini kafanıza göre ayarlayın arkadaşlar.( don,fanila vs.) İlk etap da o kadar çok prosedür uygulatıcaklarını bu yüzden temizlik konusunda biraz zorluk çekeceğimizi unutmayarak adetleri ayarlayın. Bildiğim kadarı ile askeriyede bize 2'şer çift yazlık ve kışlık olarak iç çamaşırı veriliyormuş. bu sayıda aklınızda bulunsun.

Merhaba,hocam yeni 90/4 acemi birliğinden dönen asker bana söylediğine göre sadece traşla alakalı şeyler götürsen yeter diye bilgi aldım,diğer eşyalar askeriyede zaten temin ediliyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aktas3455
    Merhaba,hocam yeni 90/4 acemi birliğinden dönen asker bana söylediğine göre sadece traşla alakalı şeyler götürsen yeter diye bilgi aldım,diğer eşyalar askeriyede zaten temin ediliyor ?

Aynen öyle. Hatta söylediklerine görede daha ucuz oluyormuş.

Traşla ilgili şeylerde satılıyorda çeşit fazla yok o nedenle yanınızda götürmekte fayda var...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.