Şimdi Ara

307 için uygulamalar (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.350
Cevap
11
Favori
669.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

yuvarlak içine aldıgınız yerin ortasındaki (man) tusu manual arama yapmaya yarar...o tusa bastıktan sonra bahsettiginiz özelligi kullanabilirsiz...

teşekkürler
  • Selam arkadaslar bende 2004 model 1.6 307 var.
    aracımın çekişi son zamanlarda iyice düştü.Hele rampalarda oldukça bayılmaya başladı.kalkışta gaz pedalını bir kaç kez pompalamadan kendini toparlamıyor ve araç katalisör arızası vermeye başladı.Aracım aynı zamanda tüplü ama bunu benzinde de yapıyor her ne kadar tüpte kullanırken yaptığı kadar yapmasada..tüpü taktıralı henüz bir buçuk ay oldu ama taktırmadan öncede vardı aynı sorun.bu konuda bilgisi olan varsa her türlü bilgiye açığım.
  • tam olarak ne hatası veriyor ?
    antipollotion mudur nedir tam yazamadım
    bunun gibi birşey mi?
    bu ikaz ''ben çevreyi kirletiyorum'' ikazıdır
    eğer bu ikaz ise

ya aldığın benzin kirli
    ya benzin filtren kirli
    ya katalizörün tıkalı/ömrü bitmiş/işlevini yitirmiş
    ya da lambda sensörün arızalı

ve üstteki olası durumlar aracın çekişini etkileyebilir.
    lambda sensörü neden etkilesin diye soracak olursan
    o da motorun en verimli şekilde ateşlemesinden sorumlu
    işletim sistemine gönderilen yanlış hesaplamalar zengin ya da fakir karışım yaptırabilir.

bu arada rt3 üm büyük ihtimal VAN çıktı.
    ne olduğunu anlayamadık ama büyük ihtimal van

versiyonu 5.41

öğrendiğim kadarı ile
    4.XX
    5.XX ler RT3 van,
    6.XX ler RT3 can,
    7.XX ler RT4 can.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turgay307

Benim araç da 2003 1,6 XT,
    kendi ölçümlerim,şehir dışı 5,7 ila 5,9--şehir içi 6,3 ila 6,9lt. arası.
    Agresif kullanımda bu değerler aşırı artıyor.

Bu arada 2 gündür 2007 citroen c4 hdı'ye biniyorum.Hernekadar dizel araçlara antipatim olsa da yakıt verileri beni gerçekten hayran bıraktı.Benim arabanın 5,4lt/100 yaktığı yerde bu araba 3,0lt/100 yakıyor.
    5,4*2,99/100=0,161
    3,0*2,72/100=0,081
    Bu hesaba göre tam yarı yarıya fark ediyor.
    Şahsen mazot 1 tl bile olsa dizel araç alıp binmem,ancak ekonomisine önem verenler için dizel gerçekten avantajlı gibi.

bu değerler benzin değerleri sanırım. ( yol bilgisayarı ) siz bedavaya gidiyorsunuz vallaha.

2003 307 xt otomatik var, buji ler hava filitresi yağ vs yeni değişti LPG ile şehir içi 0.21- 0.23 yakıyor km de. ( LPG 1.78 iken depo tam boşalınca LPG aldım tekrar bitene kadar kullandım 2 sefer denedim ) bu değer çok fazla bence tamam otomatikler biraz fazla yakar ama okadarda değil yani. LPG de iken yok bilgisayarında 12.0Lt/100 km olarak değer veriyor bu aralar. acaba lpg taktırdığım servise gidip calibrasyon ayarı yaptırsam LPG cinsinden yakıt sarfiyatın da bir düşme olurmu.

• Sayın İNDİViDUAL...
    Aracım antipollotion arızası LPG taktırdıktan sonra zaten vermeye başlamıştı.Sanırım problem ondan kaynaklanmıyor.Katalitik Convektör arızası sanırım bende tam olarak yazamadım verdiği arıza bu.Bu yazı araç bir süre ilerledikten sonra beliriyor ve araç birden bayılmaya başlıyor çekiş düşüyor,sollamalarda kendini gösteremiyor ve aracın 100 Km de ne kadar tüketim yaptığı göstermemeye başlıyor.Bir kaç küçük araştırma sonucunda Ateşleme bobini olabileceği konusunda bilgi sahibi oldum.Bujilerden de olabilir dediler ama 10 000 km önce değişmiş.Ayrıca aracı bilgisayara takınca 4.silindirde yanma hatası veriyor. Yani 3 silindir vazife görüyor herhalde.. tabisilindirin biri iş yapmayınca % 25 perporfans düşüklüğü oluyor sanırım.Senin fikrin nedir bu konuda
  • Sayın İNDİViDUAL...
    Ayrıca şunu belirtmet isterim aracım 50 000 km de ve bu kadar sürede katalisörün işlevini yitireceğini düşünmüyorum en az 70 000 falan diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.Şunu da sormadan edemeyeceğim;Aracımın 40.000 de triger kayışı değişmiş çok erken değil mi bu değişim için bir arıza olması gerekiyor mu onunda ömrü hemen hemen 80 000 km diye biliyorum.Hangi arızadan dolayı değişmiş olabilir sizce
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

teşekkürler
    ben 80000 km diye biliyorum trigeri ama
    bir araştırayım
    kullanım kılavuzuna bakayım

Tavsiye edileni 80,000 ama Coğrafi konum ve kullanım tarzının bu süreyi etkileyebileceğini unutmamak lazım
  • kasım04
    ne yazık ki fazla tecrübeli değilim
    bu konuda pek yardımcı olamayacağım.

bu arada bendeki rt3 ün ne olduğunu sonunda öğrendik
    üzerindeki etiketin fotoğrafı çekilip fransadaki servise gösterildi.
    malesef rt3 can arkadaşlar
    yani 207,yeni kasa 307 lere uyar

ilgilenmek isteyen arkadaşlar şu ilandan ilanı görebilir.
    ciddi alıcılara pazarlık yapılır.

http://forum.donanimhaber.com/m_27406672/mpage_1/key_//tm.htm#27406672

• car pc
    307 için
    http://www.youtube.com/watch?v=IVW-jMbJLCI&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 25 Kasım 2008; 22:27:19 >
  • individual
    5.xx lerin van olduğunu ve kesinlikle 6.xx yüklemesi yapılmaması gerektiğini okumuştum.
    benim merak ettiğim van lar arasında da herhangi bir farklılık var mı?
    forum307 de sanırım komple rt3 montajı yapan birisi 10/2002 yılı ve sonrası 307ler için uygulamayı yaptığını belirtiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reut -- 26 Kasım 2008; 21:00:47 >
  • bendeki V5.41 ama can çıktı malesef

van ile can arasında elbet fark var
    van vehicle area network
    can central area network

van da elektrik şebekesini peugeot kendi yapıyordu.
    motor ve aksesuar elektroniği de birbirinden ayrı idi.
    artan maliyetlerden ötürü işi bosch a devretti.
    bosch ise hem motor hem de aksesuar elektroniğini birleştirdi tek bi üniteden yönetti.

kariolys denen şahıs bu konuda baya bilgili orada

bu arada ben rt3 ü satıyorum bendeki can.

van rt3 ile can rt3 arasında dış görünüş olarak da şu fark var
    en sol alt bölümde
    vanlarda rds tuşu var
    can larda iselist tuşu var.
    oradan anlayabilirsin.
  • Orjinalden alıntı: individual

Orjinalden alıntı: ozgur0898

kusura bakma atlamışım seni
    gerçi daha sonra yazdım ama
    parçanın fiyatı 105 ytl + kdv
    birde işçilik var
    ben bir kaç işlem yaptırdım.
    toplamda 2.5 saat araba durdu.174 lira verdim.

CC hakkında görüşlerim olumlu.

İndividual selamlar,

bu işlem yapılırken . Direksiyon kutusnun alt parçası olan plastik aksam değiştimi? Yada nasıl bi işlem oldu? Bildiğim kadarıyla cc kolu için normal direksiyon kutusu plastik aksamı uygun değil.
  • van ile can sistemleri arasındaki farkı biliyorum.
    ama yine de burada yeniden bahsetmen çok iyi olmuş bilgileri tazelemiş olduk.

benim merak ettiğim ise van sisteminin kendi içerisinde bir farklılık gösterip göstermediği
    versiyon,yazılım vs. olarak...

mesela kariolys bahsetmiş ben 10/2002 den sonraki 307 lere montaj yapıyorum diye.
    benim aracım 9/2002 tarihli trafiğe çıkışlı üretimi daha da önce tabii ki..

2002 den önceki 307 lere rt3 takılmıyor desem gayette 2001 üretimi olanlarda bile gördüm nette.
    kafam karıştı bu konuyla ilgili
  • londoner

yok değişmiyor
    o parçayı çıkardığında arkasında zaten nereden kesileceğini gösteren iz var.
    birde o kısımlar zayıflatılmış içten
    ufak bıçak darbeleri ile çok rahat o kısmı ayırabiliyorsun.

valla 2002 modelden önce RT3 olmadığını daha doğrusu takılmadığını bilmiyordum.
    ama sana şunu söyleyeyim

Türkiyeye ilk geldiğinde (2001) ben bi dergide fotoğrafını görmüştüm
    içinde rt3 vardı ama ekran renkli değildi.monochorome ekrandı
    yani o yılda rt3 vardı ama renkli rt3 görmedim
    belki vardır

bu arada ben ekran vs.. de aldım
    parasını 5 inde vericem. arkadaşla anlaştık.
  • 2000 Motor 2004 motel 307 XT otomatik alinir mi ? Tavsiyeleriniz nelerdir?
  • al al al
  • bende 2007 model 2000 motor otomatik 307 XSI vardi, sehir ici yakit ortalamam 15 lt/100km idi. Bu tuketime razi olacaksan guzel araba.
  • 2003 307 için xenon kit düşünüyorum, tavsiye edermisiniz. Mercek işine falan hiç girmiycem. 6000 k (yada hangisi mantıklıysa) xenon kit düşünüyorum.
    Amacım aracı sadece süslemek değil. Eğer gece görüşüne faydası olacaksa taktırıcam.

Dediğim gibi, öyle mercekle falan uğraşmadan direk kit alıp takma işi nasıl olur? deneyen oldu mu? xenon konusunda bilgim pek yok, fikri olan?
  • biraz daha inceleme fırsatım oldu. van sistemler arasında farklılık yok.
    anladığım kadarıyla kariolys in elindeki yazılımda BSI ayarları 10/2002 sonrası için geçerli.
    yani yetkili serviste işlem halledilebilir.

individual
    ekran vs. derken fiber optik kablo filan mı, yoksa cap, supporter, anten, micro dahil bir paketmi?
    bi de son dönemde takip edemedim ama sizdeki rt3 can çıkmıştı sanırım, yeni bir rt3 mü edindiniz?
  • hayır. hala satılık rt3
    tekrar söyleyeyim
    207,307 yeni kasa,makyajlı C3 ve C4 e uyuyor.
    bana uymadı. benim arabam van.
    sattığım ise can

van rt3 bi tane var ama bakalım bu akşam sona eriyor ebayda

bide durup dururken kombi bozuldu
    e hali ile o daha önemli
    para artarsa ayın 5 inden sonra 3-5 parça alacağım rt3 ile ilgili
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.