Şimdi Ara

307 için uygulamalar (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.350
Cevap
11
Favori
667.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 1 aydır burayı takip ediyorum. Individual arkadaşımızı Fransa'daki forumlardada takip ettim. Konular gayet başarılı. Bu forumun dikkatimi çekmesinin ilk nedeni mevcut RT3 durumu :)

anlamadığım tek konu RT2 cihaz, Renkli ekran,vantilatör, kablo seti burada var olan kodların içerisindemidir?
    Ki öyle ise hangileridir?

2 aydır Ebay üzerinde komple sistemler gerçekten uygun fiyata. Fakat bu verilen kodlar tam takım ise direkt Fransa Peugeot üzerinden getirtmeye çalışacağım. En azından sıfır ve güvenilir olur. Tabiki fiyatı uygun ise. TR Peugeot un dünyadan haberi yok maalesef.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: geshu

çizelgeye göre benimde 30.000 de bir yağ değişmem gerekiyor.

307 xt premium bir arabımız vardı bir abimde ve aracın servis sayacını sıfırladık ve direk 30,000 km yazdı...Her servis kafasına göre yapıo bişiler...Ben stilomu 20,000 km de bir götürücek...

Bense dizel pejomu 15,000 kmde bir götürüyordum..Bursadaki diger servis ise 10 binde bir cagırıyormus...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __RaVe__® -- 16 Kasım 2008; 18:58:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Londoner

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 1 aydır burayı takip ediyorum. Individual arkadaşımızı Fransa'daki forumlardada takip ettim. Konular gayet başarılı. Bu forumun dikkatimi çekmesinin ilk nedeni mevcut RT3 durumu :)

anlamadığım tek konu RT2 cihaz, Renkli ekran,vantilatör, kablo seti burada var olan kodların içerisindemidir?
    Ki öyle ise hangileridir?

2 aydır Ebay üzerinde komple sistemler gerçekten uygun fiyata. Fakat bu verilen kodlar tam takım ise direkt Fransa Peugeot üzerinden getirtmeye çalışacağım. En azından sıfır ve güvenilir olur. Tabiki fiyatı uygun ise. TR Peugeot un dünyadan haberi yok maalesef.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

selamlar
    ilgin için teşekkür ederim
    bence ebaydan parça parça almaya çalış
    şimdi öğrendiğim bir habere göre satmaya çalıştığım RT3 fransada 2300 euro imiş.
    (fransada 307 ve 308 lerin fabrikasında çalışan arkadaşımla msn den 2 saat kadar konuştuk. malesef böyle fiyatı. bu arada bendeki de van değil can miş. zaten bana uymayacak sanırım. birazdan ikici ele fiyat vereceğim.)
    akşama doğru tekrar yazarım
    şu anda harici HDD arabada kalmış. onu alır referans kodların yazarım birazdan

• selamlar
    ilgin için teşekkür ederim
    bence ebaydan parça parça almaya çalış
    şimdi öğrendiğim bir habere göre satmaya çalıştığım RT3 fransada 2300 euro imiş.
    (fransada 307 ve 308 lerin fabrikasında çalışan arkadaşımla msn den 2 saat kadar konuştuk. malesef böyle fiyatı. bu arada bendeki de van değil can miş. zaten bana uymayacak sanırım. birazdan ikici ele fiyat vereceğim.)
    akşama doğru tekrar yazarım
    şu anda harici HDD arabada kalmış. onu alır referans kodların yazarım birazdan

Yardımın için şimdiden teşekkür ederim Individual.

Aslında durum şöyle. Bu cihazı aracıma kesin taktırmaya karar verdim. Aracımla ilgili ilk icraatım bu olacak açıkçası.

Fakat sıkıntı şu. Ebay den cihazı ve ekranı temin ettik diyelim. Burada servise getirdiğimizde şu eksik bu eksik. Olmuyor demelerinden çekiniyorum.
    Bu forumda CAN ve VAN lar için Peugeot TR'dan off the record fiyat aldım. Fakat alıdığım fiyat çok komik bir rakam ve elemanlar parça kodlarının detayını yani ne olduğunu söyleyemiyorlar. Yani bilmiyorlar. :(

Mesela internetten bulduğum ve seninde yazmış olduğun kodlar birebir bu! Fakat burada RT3 cihaz ve seninde aramış olduğun renkli ekran varmıdır açıkçası emin değilim..

Cevabın için şimdiden teşekkürler.
    İyi akşamlar.

[simage][/simage][simage][/simage][simage][/simage]

307 için uygulamalar

• bu listede ekran ve rt3 yok

rt3 2300 euro
    ekran ise 450 euro
    fransa sıfır fiyatları

ayrıca yukarıdaki cihazlarla beraber fiyat baya şişiyor.
    ebaydan parça parça almak daha ucuza gelecek.

ayrıca yukarıdaki tabloda van için
    senin van mı can mi

eski kasa mı yeni kasa mı
    ayrıca eski kasa olupda can olanlarda var
    look modeli can dir ama eski kasadır

• quote:

Orjinalden alıntı: individual

bu listede ekran ve rt3 yok

rt3 2300 euro
    ekran ise 450 euro
    fransa sıfır fiyatları

ayrıca yukarıdaki cihazlarla beraber fiyat baya şişiyor.
    ebaydan parça parça almak daha ucuza gelecek.

ayrıca yukarıdaki tabloda van için
    senin van mı can mi

eski kasa mı yeni kasa mı
    ayrıca eski kasa olupda can olanlarda var
    look modeli can dir ama eski kasadır

Dostum durum şöyle bende 15 güne kadar ilk sahibi olduğum 2004 Model 307 XS 3 kapı bi bebek vardı. Bebeği çok ama çok temiz neredeyse sıfır kilometrede bir 2005 307 CC Sport ile takas yaptım. Zaten o gün bugündür aklım başımda değil. Alet uçuyor. Zaptetmek ne mümkün. :) O yüzden benim yeni bebeği şımartıp bu cihazı almak istiyorum. Serviste bu bebek için VAN CAN dediler. Her türlü RT3 uyar diyede bir şey zırvaladılar anlamadım açıkçası :)
    O zaman son durum şöyle diye anlıyorum. RT3 cihaz ve ekran dışındaki bu listedeki tüm parçalarıda almak gerekiyor montaj için. Öyle değilmi?

• aslında hepsinide almak gerekmiyor

mesela 6565.ER kablo demeti
    internetten zaten bulunuyor şemaları
    ufak bir işçilik ile hallolur.
    çükkü bizdeki teyp ile rt3 soketleri farklı.
    revizyon yapmak gerekli.

ayrıca telefon ve gps ile işim yok dersen anten ve mikrofonuda alma
    sadece görsel şovu izle ortada

vantilatöre gerek var mı
    açıkcası olsa iyi olur.
    bizdeki teyp çok ısınıyor.ısınınca da cızırtı yapıyor.
    kışın pek sorun olmasada yazın güneş altında 2-3 saat beklediğinde ufak ufak cızırtı yapabilir.
    vantilatör illaki işe yarar.
    ha olmadı PC cpu fanı bile iş görür. azıcık becerikliyim dersen

en azından
    rt3
    ekran
    fiber optik kablo
    ve ekran tutacakları yani kasket (support ve visiere ) dediği şeyi temin etmen gerekli

• yahu biz cd changeri çözemedik adamlar rt3 rt5 den bahsedio yaw benim manyak cd changer sony haric diğer cdleri çalmıyo, yani denediğim diğer markaları çalmıyo cdleri okuyup tek tek atlıyarak geçiyo sanki cd yokmuş gibi. daha önce kullandığım araçlarda da orjinal cd çalar vardı ama marka ayırt etmiolardı, yada benim cihaz bozuk. bi kutu boş cd de boşa gitti yaw en iyisi fm transmitter
  • 307 CC hayırlı olsun
    bir ara benimde aklıma giriyordu
    ne zaman sahibindene baksam rahatsız olup kapatıyorum sayfayı

güle güle bin

geshu
    bizim 5 li cd çalarlar biraz gıcık
    gerçi ben evde kendi cd mi kendim yapıp bir güzel dinliyorum arabada
    hiç sorun çıkarmadı.

cd temiz olsun yeter
  • individual merhaba benim 407 var bende ebaydan rt3 araştırıyorum yalnız bu can-van olayı kafama takılıyor bunlar nedir 407 için can mı olucak van mı
    birde türkiyedeki servisler rt3 takmak için kaç lira alıyorlar sordun mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin2030 -- 16 Kasım 2008; 23:08:16 >
  • Teşşekürler. Daha iyisi sana olsun inşallah.

Usta şu kadar söyliyim daha önce CC kullandın mı bilmiyorum ama bizim 307 ler ile alakası yok. Yani yol tutuşu durması kalkması bi entersean.
    Üst seri alman otolarını aratmıyor..

5 li cd changer durumuna gelince. Cd writtable cd lerin kalitesi olması gerkeiyor. En azından çok kalın dandik cd ler olmasın ki 4 tane cd yi changer a soktuğunuzda mekanizma saçmalıyor ve yay sistemini bozuyor. ve cd atlarken mutlaka cd yi bi kere okutmadan diğer cd ye geçemyiniz. Buda motoru zorlayıp bozuyor.
    ama iki 307 dede changer vardı. Hiç cd okumama gibi bir sıkıntı yaşamadım.
    Ama yukarıda bahsettiğim sıkıntılar başıma geldi ve maslak oto saniyede yetkili servisi var. iyide bir ustaları var. oraya baktırmanı tavsiye ederim.
    Peugeot yetkili servisleride cihazı bu ustaya yolluyor:)

• şahin 2030
    407 lerin hepsi can dır

sana diğer satılık rt3 ilanımda fotoğraf verdim
    o parçayı alacaksın
    uymama gibi bir sorunu yoktur.
    o parça zaten can dir.

londoner
    CC yapısı itibari ile alçak biraz
    ön camı da daha eğimli
    tavanı daha alçak
    yol tutuş konusunda hb kardeşinden daha iyidir.
    zaten sport dediğine göre 180 hp olması lazım

yol tutuş konusunda
    yakında bende 17 jant alacağım
    205/50/17 lastik ile beraber
    birde 35 mm yay takacağım.

o zaman bariz şekilde iyileşir
    gerçi şimdide bir sorun yok Allaha şükür
    zor durumlarda ESP devreye de giriyor.
    boş yolda bazen ESP yi deniyorum.büyük bir nimet.

CC de standart zaten ESP,ASR,CDS
  • Evet ESP kesinlikle harika bir olay.
    Benim XS de yoktu ama CC de görünce olay budur dedim.
    Sw lerden 17" çıkma temiz bulup ucuza mal etmek gerçekten çok mantıklı. XS i satmasaydım aynı olayı bende düşünüyordum. Sonuçta araca orjinal dışı mal takmak iyi bir şey değil bence.
    Yay olayına kesin gir derim. Emin ol arabana daha çok güveneceksin ve virajlar umrunda olmayacak..
  • hatta yay ile beraber kule gergisi olsa
    araç daha rijit olur.esnemez de virajlarda

gerçi ben öyle agresif kullanmıyorum.
    ama elimin altında o kabiliyet olsun istiyorum.
  • ebaydan aldın galiba resmi açık arttırmada şu anda 335 euro dün ilana baktığımda bugün bitmesi gerekiyordu açık arttırmanın uzatmış süreyi

birtane sadece rt3 satan var alıcam ama diğer parçaları temin edebilirmiyim bilmiyorum nedersin candan diye bir arkadaş vardı o yardımcı olabilirmi veya başka bir seçenek varmı ekran,kablo,fan,ekran dış kabı,mikrofon,anten falan bunları bulmak zor mu ebayda bulamadımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin2030 -- 16 Kasım 2008; 23:49:07 >
  • parçalar genelde kolay bulunuyor
    ama sana tavsiyet set olarak alman
    yani sadece rt3 ü alacağına ekranı ile beraber al.

mikrofon anten vs şu an için olmasa da olur
    telefonu daha sonra da kullanırsın.

şimdi gerekli olan rt3 ve ekran
  • tek rt3 fiyatı bayağı uygun geldi bana 140 euro sence nasıl
  • 140 euro + kargo + shiping (vergi)
    ebaydan alışveriş yapmadım ama 400-500 ytl gibi bir rakama gelebilir
    birde bazı satıcılar Türkiyeye satış yapmıyor.

şansını dene derim.
    ama dediğim gibi bence set olarak al.

bu arada şöyle bir konu açılmıştı zamanında ama pek icraat yapamadık

http://resim.donanimhaber.com/m_23096344/mpage_1/key_//tm.htm#26729906

• fransada arkadaş var o alacak bir şekilde gmrüksüz gönderecek veya birisiyle yollayacak set olarak 1 tane satan var oda dediğim gibi açık arttırmada tek rt3 ise hemen al fiyatlı
    üstelik neuf diyor anladığım kadarıyla yeniymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin2030 -- 17 Kasım 2008; 0:20:08 >
  • Individual daha önce konuşulmuştu sanırım ama hatırlayamadım.

RT3 her türlük ekran ile çalışıyordu dimi? DT ekran uyumsuzluğu gösteren RT3 modeli varmıdır?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.