Şimdi Ara

307 için uygulamalar (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.350
Cevap
11
Favori
667.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ergin Abi bugün peugeot servisine uğradım 1.6 benzinlilerde yağ, yağ filtresi vs. değişimi 2004 sonrası modellerde her 30.000 km'de bir 2004 öncesi modellerde ise her 10.000 km'de bir yapıyorlarmış.

Trigerde normalde 80.000 kmde değişiyormuş ama triger değişiminde yaşında önemi varmış. Benim aracın trigeri 65.000 de değişti ve araç 5 yaşını doldurdu. Servis değişmen iyi olmuş dedi çünkü onlarda expertiz raporunda değişmesi lazım yıpranmış demişlerdi.
  • arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar.ben geçen hafta cuma günü 2003 model 307 xt premium aldım araç 122000 kmde.aracı almadan önce expertiz raporu çıkarttırdık servise.80000 kmde bakımları yapılmış arabanın.sadece 130000 km civarı v kayışını değiştirirseniz iyi olur dedi.bu v kayışı olayı nedir?bide triger kayışı kaç kmde bir değişir?bide başıma şöyle bi olay geldi.aracı aldıktan iki gün sonra rot balansa girdim.rot balansı ayarlayan usta aracı çalıştırırken ekranda "economy mode active" diye bi yazı çıktı.ama ben çalıştırırken hiç çıkmadı bu yazı.acaba nedir bu yazı?bilginiz varmı?bu arada şunu söylemeden geçemiyeceğim.arabayı 19000 ytlye aldım.aynı paraya 2000 model vw golf alıyordum az kalsın.allahtan arabanın kazası çıktıda vazgeçtim.bu fiyata bu konfor başka arabada bulamam sanırım.şimdilik hiçbir sorunum yok.gayet şık araba.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.saygı sevgi...

• quote:

Orjinalden alıntı: 4yol

arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar.ben geçen hafta cuma günü 2003 model 307 xt premium aldım araç 122000 kmde.aracı almadan önce expertiz raporu çıkarttırdık servise.80000 kmde bakımları yapılmış arabanın.sadece 130000 km civarı v kayışını değiştirirseniz iyi olur dedi.bu v kayışı olayı nedir?bide triger kayışı kaç kmde bir değişir?bide başıma şöyle bi olay geldi.aracı aldıktan iki gün sonra rot balansa girdim.rot balansı ayarlayan usta aracı çalıştırırken ekranda "economy mode active" diye bi yazı çıktı.ama ben çalıştırırken hiç çıkmadı bu yazı.acaba nedir bu yazı?bilginiz varmı?bu arada şunu söylemeden geçemiyeceğim.arabayı 19000 ytlye aldım.aynı paraya 2000 model vw golf alıyordum az kalsın.allahtan arabanın kazası çıktıda vazgeçtim.bu fiyata bu konfor başka arabada bulamam sanırım.şimdilik hiçbir sorunum yok.gayet şık araba.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.saygı sevgi...

merhaba 4yol benim aracımda 2003 xt, 65.000 kmde bakıma soktum triger ve v kayışı değişti. v kayışı tek başına ne kadar tutar bilmiyorum ama v kayışı değişimi çok basit bi işlem. ilk triger değişimide 80.000 kmde oluyor ama ikinci kaç kmde değişir bilmiyorum. genellikle çoğu otomobillerde ikinci triger ilkinden daha erken değişiyor ama 307 lerde bu durum nasıldır bilmiyorum.

economy mode active yazısına gelince. örneğin araç çalışmazken teyp açıksa bir süre sonra kendiliğinden teyp kapanır ve bu yazı çıkar ekrana. yada aracın 4lüleri belli bir süre açık bırakılırsa kendiliğinden kapanır ve yine bu ekonomi modu yazısı çıkar. bende 2 ay önce aldım aracı ben bu kadar çözebildim belki başka durumlarda da çıkıyordur bu yazı, onlarıda invidual söyler.

bu arada aracın hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim

• economy mode active uyarısı arıza uyarısı değildir.

kontak anahtarı kapalı iken aracın tüm elektrik sistemini ,cam-teyp vs.. 20 dakika boyunca kullanıma sunar. 20 dakika sonunda örneğin teyp açık ise kapanır. bir daha denediğinizde bu uyarıyı verir. unutulmalara karşı alınmış bir tedbirdir.

benim 2005 model
    demek ki 30000 de sokacağız
    zaten klavuzda da öyle yazıyor.

rt3 de her rt3 her ekranı çalıştırır gibi bir olay yok
    monochorome yani CT ekran için rt3 de var
    bu rt3 de fiberoptik çıkışları yok.

renkli ekran çalıştırabilmesi için fiberoptik çıkışı olması gerekiyor.
  • sevgili geshu ve individual yardımlarınız için teşekkürler.babamdada 2003 model 307 1.4 hdi var ama onda bu kadar özellik yok o yüzden daha çözene kadar yardımlarınıza başvurucam artık.tekrar teşekkürler sevgi saygı...
  • aracın hayırlı olsun
    premium dediğine göre kış paketi (far yıkama ve koltuk ısıtma ) ve deri döşemende vardır.
    premium gerçekten de dolu bir araba

yalnız economy mode active uyarısı babanızın aracında da çıkar.
  • ufak bir araştırmadan sonra gördüğüm kadarıyla en iyisi set olarak rt3 almak.

diğer durumlarda önce rt3 sonra ekran, ekranın support ve cap kısımları derken iş zorlaşabilir.

bide tek tek alındığında ayrıca kargo ve gümrük durumu var.

e-bay den mümkün olduğunca komple bir set denk gelmesini bekliyorum.(GPS,GSM dahil)

bakalım zaman ne gösterecek..

• Orjinal DVD Sizce nasıl?

307 için uygulamalar
  • orjinal derken?
  • Satan kişiye mesaj attım bu dvd nin Peugeot un bazı ülkelerde opsiyon olarak sunduğunu fabrikada takıldığını anlatan bir mesaj attı. Birde döküman gönderdi ama açamadım.
    Onun için orjinal dedim.
  • Aynı kişide takım olarak RT3'de varmış. Onun için pazarlığa başladık gibi. Adam tok satıcı ama fiyatı biraz aşağıya çekecek gibi. Tahminen Ocak gibi RT3 işini halledeceğim. Ama RT3'e öncelik vereceğim. Olmaz ise DVD'yi alacağım
  • hadi hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serbulent_2626

Ebay da güzel dvd ler var. Ama fiyat, gümrük, sigortalı kargo derken artıyor. Bunun tam maliyetin ne olur sizce?

http://cgi.ebay.com/Car-DVD-Player-for-PEUGEOT-307-Built-in-GPS-Bluetooth_W0QQitemZ270304301832QQcmdZViewItemQQptZCar_Video_Navigation?hash=item270304301832&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A543%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318#ebayphotohosting

güzel bişeye benziyor ama satıcı hong kong dan çakma olmasın toyota forumunda çin işi corolla dvd lerden bahsediliyordu araştırmak lazım

• individual kardeşim selam.senin bilgin vardır diye soruyorum.daha öncede bi kaç şey sormustum sanaa. aracım 2006 307 hdi.
    1-araba bazen calısmıyor.tık tık diye ses cıkıyordu.atesleme yapmıyordu.belli bir süre bekledikten sonra calısıyordu.ilk yaptıgı zaman götürdüm servise bağladılar bilgisayara hiçbir şey bulamadılar.neyse bir daha yaptı yolda kaldım.2-3 saat kadar.şans eseri kuzeni aramıstım onun yanında pejo servsinde calısıan bi abi vardı teknik uzman.bana getir dedi arabayı götürdüm ona.belki anahtar kodlamasından yapıyodur dedi.yada dedi sigorta kutusundandır dedi.1-2 saat kaldım orda.anahtarları tekrar kodladılar falan.dısardaken cagırdı beni.sigorta kutusudan yapıyor dedi ordada yaptı aynı şeyi.yeşil 20 amperlik bi sigorta var.sorun ondan dedi.hatta gösterdi bana.komple sigorta kutusunun değişmesi gerekiyor dedi.sence gerek varmıdır.sigortayı değiştirsek olmazmı??..
    2-aynı serviste gene başka sorunum vardı onuda söyledim.camlardan rüzgar sesi alıyor araba 70den sonra başlıyo :S:S.. usta verdi yanıma cıktık otobona hızı yükselttim yavas yavas yok ya bunda bişi dedi 407 dede yapıyor dedi bunu..:S dövesim geldi gercekten..neyse işte yada dedi cam fitillerinden yapıyor olabilir dedi.kısalma olmuştur dedi.bant falan koydu sanki birazcık kesilmişti.geldik servise söktü onları çekiştirdi falan oturttu sonra.ama değişen bişi olmadı aynı ses devam gene.cam fili haricinde baska yerden geliyor olabilirmi rüzgar sesi ??
    3-kronik fren sesi.yokmudur buna çare.. 30bine geldi araba.bıktım şu sesten..307 ye uyan baska marka fren balatası yokmudur..
    4- yukarda sende belirtmişin yakıt durumunu bnde söyleyim.izmirden keşan-edirneye gittik ordan çanakkale behramkale falan 1278 km fln oldu 4,7lt/100km de süper bi değer.full depo almıstık.ilave falanda almadık.çeyreğin çeyreği kalmıstı izmirde döndüğümüzde..3-5 gün daa idare etti beni o mazotta :):).. sorunlarıma bir öneri yapabilirsen sevinirim..<

• selamlar mustafa
    1- anlattığın sornuna buradan cevap vermem zor.görmeden soru cümlesine karşılık cevap cümlesi yazmak biraz abest. zaten konu hakkında bilgim de yok. ama şunu biliyorum. 307 lerin sigorta kutuları bildiğimiz sigorta kutularına benzemiyor. aynı beyin gibi. içinde elektronik kartlar var. benim de sigorta kutumda sorun var.aracın uzun farları bazen yanmıyor.temazsızlık var bi yerinde. komple değişmesi gerekiyor dediler.içi açılmıyor.açılsa da kapanmıyor.vida yok.perçinlemişler.

2-benim aklıma kapı ayarları geliyor.zamanla kapı ayarları bozulur.ayarsız kapılar fitillere tam oturmaz.gerçi 70 km çok düşük bir hız. bende 170 lere çıkınca rüzgar sesini duymaya başlıyorum. kapı ayarı için bir ara servise gideceğim.büyük ihtimal o ses gidecek. bir 307 sahibi bu şekilde sesler duyup kapı ayarından sonra seslerin gittiğini söyledi. söyleyen arkadaşım zaten.bence bu dediğimi göz ardı etme.

(pardon cam fitili demişsin.oradan ses gelmesi ilginç.eğer fitil de değişmiş ise kapı sacında bir sorun olmasın.daha önceden kazası olup da çekiçleme yöntemi ile düzeltilmiş olabilir.)

3-bu ses bende yok.ama pedalımda ses var. frenden ayağımı her sert çektiğimde havalı süspansiyon sesi gibi ses yapıyor.yaydan geliyor ama pek de ilgilenmedim sesi gidermeye.rahatsız edici bir ses değil.

4-hdi ler gerçekten de büyük bir nimet.
    ben aracı 21900 e almıştım. aynı aracın aynı donanımlısı aynı rengi aynı modeli (gerçekten de birebir kopyası) HDI 110 luk 29000 ytl idi.

• teşekkürler verdiğin cevaplar için..

tamam banada öyle demişti.acıldımı olmaz demişti.komple değişmesi gerek diye.dahada haber vermedi.garantiye sokmaya calısıyor.inş.girer garantiye.3 ay falan oldu biteli garantisi..490 ytl fiyat verdi zaten.gerçi bi daha yapmaz dedi ayarladım ben dedi bana garantiye girerse değiştirelim dedi.

sesler dısardan geliyor frenden frene basınca viyk viyk.inan utanmaya başladım bi bsıom frene viykk diye ses dönüp bakıyolar bide :) :) .. kanserojen madde yokmus asbest ondan yapıyor diyor cogu kişi.koca pejo buna çare bulamamışmı:S:S insanı düşündürüyo.cam

sıfır aldık arabayı kazalı durumu yoktur herhalde.bayideken başına birşey gelmedise :) :) ...cam fitilleri değişmedi daha sadece söküp gerdirdi biraz.pahalı birşeymi acaba fitiller.50 lira civarı varmıdır ikisi yoksa dahamı pahalıdır.50 lira gibise değiştiririm.kapı ayarlarınıda yaptırtırım..

sorun cıkartıyor bazen araba ama.yakıt durumu yokmu işte.o yüzden seviyorum arabamı...90 beygir bnmki performansıda süper.yani 110 luğu düşünemiyorum bile yani.kullanma fırsatım olmadı.bikere otobanda arkadaşın astrala kapıstık geçtim valla :) :) kalkısta o geçti biraz ama sonradan okudum canına :):)

• quote:

Orjinalden alıntı: Serbulent_2626

Ebay da güzel dvd ler var. Ama fiyat, gümrük, sigortalı kargo derken artıyor. Bunun tam maliyetin ne olur sizce?

http://cgi.ebay.com/Car-DVD-Player-for-PEUGEOT-307-Built-in-GPS-Bluetooth_W0QQitemZ270304301832QQcmdZViewItemQQptZCar_Video_Navigation?hash=item270304301832&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A543%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318#ebayphotohosting

Hocam bu dvd'nin aynısı gittigidiyor'da var. yani tam olarak aynımı bilmiyorum ama dış görünüşü aynı. fiyatıda 660 lira. istersen bi gözat.

http://urun.gittigidiyor.com/PEUGEOT-307-ve-207-ler-iCINDiR-GPS-yoktur_W0QQidZZ13907792#aciklama

• arkadaşlar bugün fm transmitter aldım ama bi sorunum var. aracın teybinin radyosunu tam olarak ayarlayamıyorum.

aşağıdaki resimde kırmızı halkalarla belirttiğim tuşlara bastığım zaman sadece çeken kanallara atlıyarak gidiyor. ama ben tek tek yani örneğin 91.3, 91.4, 91.5, 91,6 şeklinde tek tek ilerlemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

307 için uygulamalar

kumandadaki kanal değiştirme kanalıda aynı şekilde boş frekansları atlayarak gidiyor ama ben boş frekans ayarlamaya çalışıyorum.
  • yuvarlak içine aldıgınız yerin ortasındaki (man) tusu manual arama yapmaya yarar...o tusa bastıktan sonra bahsettiginiz özelligi kullanabilirsiz...
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.