Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (613. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 dizel manuel style aracım için trafik sigortası ve kaskoyu yeniledim. (İstanbul, 36 yaş)
    Bilgi olsun diye yazıyorum:
    Trafik - Somco Japan 272 TL (%15 İndirim)
    Kasko - AXA 836 TL (%50 İndirim)
  • benim araçta da tavandan hafif bir ses geliyor bazen, şimdi tırstım inşallah esneyip patlamaz. bu arada geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin -- 2 Eylül 2014; 18:44:33 >
  • Merhaba 2012 model 2013 trafiğe çıkışlı Hyundai i30 dizel elite otm sahibiyim aracım şuan 33600 km 'de 10.000 ,20.000 bakımların ı yaptırdım

30.000 bakımı için Hyundai ata plaza ankaradan randevü aldım 30.000 bakım sonrası bir sonraki bakım 45.000 de imiş 30.000 bakımını yaptıranlar varmı ?

30.000 km bakımında neler değişiyor ve ne kadar mal oluyor malum servisten servise değişiyor bu işler yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: adachild

Merhaba 2012 model 2013 trafiğe çıkışlı Hyundai i30 dizel elite otm sahibiyim aracım şuan 33600 km 'de 10.000 ,20.000 bakımların ı yaptırdım

30.000 bakımı için Hyundai ata plaza ankaradan randevü aldım 30.000 bakım sonrası bir sonraki bakım 45.000 de imiş 30.000 bakımını yaptıranlar varmı ?

30.000 km bakımında neler değişiyor ve ne kadar mal oluyor malum servisten servise değişiyor bu işler yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Diğer bakımlarla aynı şeyler değişiyor. Polen filtresini size sorarlar yine değiştirmek istiyor musunuz diye. Ayrıca balatalar (özellikle otomatik ise arka balatalar) değişebilir. Motor yıkama diye birşey söylerlerse yaptırmayın bence. Birkaç arkadaşım önermemişti.

Birde diğer servislerden de fiyat alın. İ30 club.tr ve hyundai fan club Türkiye grupları var facebook üzerinde. Bu grupların Neziroğlu ile de anlaşması var. Ordan da fiyat alın hangisi uygunsa oraya gidersiniz bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 20.000 km'de arka balataları değiştirmiştim ,30.000 de 'de değişir mi tabi bilmiyorum ona balataların durumuna göre karar verilir gibi geliyor ,Motor yıkamaya falan yanaşmam sakat işler onlar bana 450 gibi kaba taslak bir rakam verdiler ama bana o rakam çok geldi açıkçası benim evim ata Hyundai'ye yakın olduğundan orası ilk tercihim oluyor genelde
  • quote:

20.000 km'de arka balataları değiştirmiştim ,30.000 de 'de değişir mi tabi bilmiyorum ona balataların durumuna göre karar verilir gibi geliyor ,Motor yıkamaya falan yanaşmam sakat işler onlar bana 450 gibi kaba taslak bir rakam verdiler ama bana o rakam çok geldi açıkçası benim evim ata Hyundai'ye yakın olduğundan orası ilk tercihim oluyor genelde

Evet tabiki balataların durumuna göre bakarlar. Benim arkalar 30000 de önler 40000 km de değişti. Bakım fiyatı içinde Ata bana daha yakın hatta arabayı ordan aldım ve ilk 3 bakımı orada yaptırdım ama 45000 bakımında fiyat durumuna göre de Neziroğlu'na gideceğim sanırım. Bence siz yine de bir fiyat sorun oraya hatta diğerlerine de.

• quote:

Merhaba 2012 model 2013 trafiğe çıkışlı Hyundai i30 dizel elite otm sahibiyim aracım şuan 33600 km 'de 10.000 ,20.000 bakımların ı yaptırdım

15000 bakim araligina gectigi icin artik fiyatlar hep ayni oranda kalir.Yag,yag filtresi,yag tapasi,hava filtresi,polen filtresi degisimleri 450tl civarinda her serviste.Gerisi size kalmis indirim vs ama yapiyorlar israr edince.Clublere,kendi musterilerine yaptiklari indirim vs ayni hep.400tl civarina gelir yani.

Bunlarin disinda olusacak olan parcalarda mutlaka fiyat alin.Zaten bunlarin disinda kalanlar hep fahis fiyatli serviste.5 yil garanti olayi burda sorunlu iste,5 yil servise gitmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: vfnv

Arkadaşlar aracımı satıyorum ilgilenen olursa...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-temiz-sorunsuz-kirmizi-i30-177219154/detay/

Sarj dinamo kasnagi,rolantide titresim nedeni ile mi degisti.Bende de basladi,sicak motorda rolantide titreme.
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    aracın klimasını çalıştırın, uzun farları, teybi, cam rezitansını sisleri kısacası elektrik çekecek ne varsa çalıştırın.
    tavan lambalarının ikisini de açık iken direksiyonu tam sağ ve sol yapıp bırakın tavan lambaları göz kırpmaya başlar. bu konuda bülten var servisler sıkıntısız değiştiriyorlar.
    benim de 2 ay önce aynı durum oldu servis parça siparişi verdi, 4-5 gün sonra parçalar geldi. kasnak ve gergi bilyası değişti şu anda bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabialife -- 4 Eylül 2014; 0:36:06 >
    evet rölantide titremeden dolayı değişti.hyundaiye zaten yazı gelmiş bildiğim kadarıyla titreme olan araçlarda değişim yapıyorlar kasnağı.sorun olsada çözüyorlar servisler problemleri.direksiyon soyulma sorunu yaşamıştım 2 kere.en son taktıklarında beklettiler biraz koreden gelcek falan dendi.şimdi bi sorun yok.o sıcak yaz günlerinde bile bş sorun oluşturmadı.hyundai istese kaliteli ürün yapabiliyor aslında ama pek özenmiyor galiba bazı şeylere.özellikle ilk çıkan araçlardan alan benim gibi arkadaşlar ilk problemlerle karşılaşanlar için değiştirilen parçalar sonrası araçlar daha iyi duruma geliyor.hatalarını görüp düzeltmişler.araca takılan parçalarda düzeltilmiş olduğu için problemler bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

Aracım satışta ilgilenenler için link:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-i30-dizel-ilk-sahibinden-30.000-kmde-176221546/detay

48.000 teklif geldi ben 48.500 de direttim satsamıydım acaba?

• Sunroof'um kendi kendine değil, taş gelmesi sonucu kırıldığı tespit edildi. Şansın nasıl güleceği belli olmuyor Şimdilik Amerika'daki Veloster'larda ki bir sunroof problemi çıkmamış oldu. Bu olay sunroof'ada cam filmi çekmenin faydası olduğu gösterdi. Böyle birşey başa geldiğinde; hem arabanın içine cam dolmasına engel olması ve yola devam edebilmeyi mümkün kılacaktır, cam filmi.

• Tesekkurler cevaplar icin.Yalniz bazen hersey normal,bazen bildiginiz motor kucagimda sanki.Yapmadigi zamanlarda da klima vs acik hep Sicaklarda klimayi ilk calistirdiginizda resmen performans dususu var aracta,zor kalkiyor.45000 bakiminda baktircaz artik,buyuk ihtimalle kasnagi vs degistirirler.
    yarın bakıma gideceğim umarım çok süpriz şeyler çıkmaz ön balatalar belki değişir bilmiyorum teşekkürler bilgilendirme için
  • Viper74 kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar,

Geçmiş olsun. İlk yazınızı okuyup fotoğrafları görünce şaşırmıştım. Patlayan sabit cam. Arkadaki cam tavan tarafı. Ben de yukarıdan taş atmışlardır demiştim içimden. Bir kaç dakika sonra yazınızı okuyunca düşündüğüm doğruymuş dedim. Zira bu cam sabit. Bizim gıcırtı yapan açılan taraf. Geçen sene ilk aldığım haftalarda benimki de gıcırtı yapmıştı, yeşil bir yağla yağladılar, 1,5 yıldır sorun yaşamıyorum. Sadece ilk açıldığında hafif bir gıcırdıyor o kadar. Üstelik ben yazın neredeyse devamlı kullanıyorum. Sorun olmadığına sevindim. Tekrar geçmiş olsun...
  • Teşekkürler. Benim sunroof'un sorunu B ve C sütununda araba esnerken tak tuk ses yapmasıydı. Yoksa açılır kapanırken sorunu yok. Bugün cam takıldı, ses içinde bağlantı vidaları değişecek ve pad uygulaması yapılacak. Bende bekliyorum,en kötü pazartesi teslim edecek servis. Sonucu o zaman göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün crdi otomatik style paket beyaz i30 satın aldım. Aracın 10 gün içinde teslim alacağım söylendi. Düşününce aracı alırken iç döşemesinin ne olacağını hiç konuşmadığım aklıma geldi. i30 kullananlar olarak sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir? Birbirine karşı avantajları ve görünüm açısından siz neyi tercih ettiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerrah3763

Dün crdi otomatik style paket beyaz i30 satın aldım. Aracın 10 gün içinde teslim alacağım söylendi. Düşününce aracı alırken iç döşemesinin ne olacağını hiç konuşmadığım aklıma geldi. i30 kullananlar olarak sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir? Birbirine karşı avantajları ve görünüm açısından siz neyi tercih ettiniz?

Ben siyah derim.i30 a kullanilan krem-bej rengi arac ici ile uyumlu yapamamislar cok siritiyor.Mesela koltuklar acik renk,arka plastikler siyah

Artilari daha ferah gosterir,guneste isinmaz cok.Eksileri kir

Bej-krem yerine daha acik gri gibi birsey kullansalardi daha iyi olurdu.

• Merhaba arkadaşlar
    04.09 da İzmir Yükselişten gümüş gri Dizel otomatik elite i30 siparişimi verdim. iç döşeme siyah

opsiyon listesindeki;
    Boya koruma hediye
    Karter koruma 250tl
    cam filmi 350 tl
    motor koruma 110 tl
    Gövde altı izolasyonu 550 tl almayı düşünüyorum.

Kaput filmi( full) 650 tl
    DVD TV navigasyon 1900 tl emin değilim.

biraz daha indirim isteyip almalı mıyım son ikisini?
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.