Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (612. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu devirde halen atmosferik motor olmasi ve bizim de bu motorlara sorunsuz diye sahiplenmemiz yanlis bence. Yarin i30 turbu benzinli cikarsa herkes onu alir diye dusunuyorum.

Ayrica lpg donusumu hic de oyle masum degil. Subaplar pistonlar vs vs uygun mu iyi bakmak lazim.
    Cekis kaybi cabasi. Devirli kullanilmazsa yokusta kalir. Devirli kullanmaksa yakit + motor sikintisi.
    Lpg donusumunden once iyi arastirmak ve kesinlikle iyi bir lpg ustasi bulmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecenin sürprizi, İ30'um çatırdıyan sunroof'u sonunda patladı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Gecenin sürprizi, İ30'um çatırdıyan sunroof'u sonunda patladı.

Geçmiş olsun. Olay nasıl oldu?

• Teşekkürler, öyle turlarken pat diye patladı. Ön camlarım aralıktı,sokakta birşey patladı zanettim önce kuvvetli pat diye ses gelince. Arabanın arkası şakırdamaya başlayınca, patlayanın ben olduğumu anladım. Yanlış hatırlamıyorsam,forumda sunroof'u park halinde patlayan bir Kia Ceed sahibi arkadaş vardı. Onu bildiğimden,taş mı falan geldi diye afallarken jeton düştü bende hemen.

• Hocam tekrar geçmiş olsun. Bende elite var ve bazen düşünüyorum bir daha cam tavan alır mıyım diye. Biraz güvenlik sıkıntısı var gibi.

• Böyle kenarlardan kasılarak patlamış gibi,

• Cam tavandan bundan önce hiç ses geliyor muydu? Ya da işlem gördü mü aracınız?

• Eyvallah, güvenlik değil de, bu bizim İ30'larda montajdan dolayı bir sıkıntı var büyük ihtimal. Ama bende sıkıntı olacağım bu Assan'a, bu işin arkasında durmadıklarına pişman edeceğim. İX20'de var ailede onda tık etmeyen sunroof, nasılsa İ30'larda sorun oluyor anlamak zor. Bu güne kadar doğru dürüst bu işin arkasında durmadıklarından, hiç müdahale ettirmemiştim, şimdi ipleri koparacağım. Zaten başka sıkıntılarıda vardı, bu da noktası oldu.

• Yok hocam, müdahale yok, ses zaten showroom'un kapısından çıktığından beri olan, belli esneme zamanlarında yaptığı ses. ( son bir haftadır bagaj kapağına yakın sesler artmıştı )

• quote:

Yok hocam, müdahale yok, ses zaten showroom'un kapısından çıktığından beri olan, belli esneme zamanlarında yaptığı ses. ( son bir haftadır bagaj kapağına yakın sesler artmıştı )

Anladım hocam. Benimde 2 defa işlem gördü tavan. En son kızaklardı yanlış hatırlamıyorsam değişmişti. Servis ne diyecek merak ediyorum. Burdan bilgi verirseniz sevinirim.

• merhaba arkadaşlar , Abim aracını satıyor. İlgilenenler ilana bakabilir

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-ilk-sahibinden-hatasiz-i30-1.6-gdi-elite-otomatik-plusnavigasyondvd-177554801/detay/

ilan no 177554801

edit : @Viper74 geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 31 Ağustos 2014; 12:04:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

quote:

Orijinalden alıntı: metin

quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

arkadaşlar i30'da asr (anti patinaj sistemi) var mı? Benim aracım patinaj yapıyor aklıma takıldı...

birinci ve ikinci viteste gaza abanırsanız bir saniye civarı patinaj yapıyor sonra gaz kesiyor

gazda kesmiyor aynen devam ediyor patinaj yapmaya.

demek ki servis yolu göründü bana...

Benim aracımda patinaj çekiyor. Vakitsizlikten servise gidemiyorum. Servise gittikten sonra sonucu bildirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade017

arkadaşlar aracımın far ampullerini led ampullerle değiştirmek istiyorum. daha önce kullanan oldu mu acaba görüşlerinizi alabilirsem sevinirim teşekkürler.

Bunlardan degilde ledli ve mercekli olan h7 tip ampuller var.Yalniz fiyat biraz tuzlu,xenona yakin aydinlatma sagliyor diyenler var.

Bahsettiğiniz ürüne ilişkin link var mı?

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sağol.

• Viper74 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın başına KiaCeed de geldi Akşam açık alana koymuş aracı sabah sanırım sıcaklık farkından cam tavan tuzla buz olmuş servis önce kabul etmemiş "dünyada eşi yok" diye saçmalamışsonra garantiden değişimi kabul etmişti.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozfidelio -- 2 Eylül 2014; 11:10:15 >
  • ozfidelio O kullanıcısına yanıt
    Evet okumuştum bende o olayı, zaten direk aklıma o arkadaşın durumu aklıma geldi. Şu an servisteyim Assan'dan gelecek cevabı bekliyorum. Resimler gönderildi servis müdürü tarafından Assan'a.

• ozfidelio O kullanıcısına yanıt
    Alakanıza teşekkür ederim.

• quote:

Gecenin sürprizi, İ30'um çatırdıyan sunroof'u sonunda patladı.

Haydaaaaa :( hocam çok geçmiş olsun.
  • Çok teşekkürler, sağolun. Öyle durup dururken, dur kalk trafikte patladı. Servise Assan'dan gelip bakacaklar arabaya. Resimlerini gönderdik sabah fakat kendileride görmek istediler sanırım.

• quote:

Çok teşekkürler, sağolun. Öyle durup dururken, dur kalk trafikte patladı. Servise Assan'dan gelip bakacaklar arabaya. Resimlerini gönderdik sabah fakat kendileride görmek istediler sanırım.

Geçmiş olsun hocam.
    Cam tavanla ilgili sorunları görünce iyi ki Style almışım diyorum. Servis bence garantiden halleder, Hyundai bu konularda çok sıkıntı çıkarmıyor dert etmeyin.
  • 
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.