Şimdi Ara

2010 SONBAHAR GÜNCELLEMESİ (12611) ÇIKTI (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.445
Cevap
1
Favori
87.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Güncelleme Oyun yükleme özelliğini iptal ediyormuş FW'li cihazlarda. Hayırlı olsun!

Hata şu: "Installation for this game isn't supported"
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

Yeni Güncelleme Oyun yükleme özelliğini iptal ediyormuş FW'li cihazlarda. Hayırlı olsun!

deneyen var mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 13 Ağustos 2009; 15:52:50 >
  • Games on Demand sistemi bence Ms'in bir sonraki konsolunda kullanacağı oyun satma olayının temelidir. Hatırlarsak, Ms önceden bir sonraki nesilde oyunlar netten indirilecek demişti. Bu açıklama ve yeni güncelleme ile gelen Games on Demand sistemi Ms'in bu politikasının temeli gibime gelür
  • quote:

Yeni Güncelleme Oyun yükleme özelliğini iptal ediyormuş FW'li cihazlarda. Hayırlı olsun!

kesin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

quote:

Orijinalden alıntı: CellaTurcica

Kopya-orjinal muhabbeti kabak tadı verdi arkadaşlar. Ne orjinal kullananlar enayidir, ne de her korsan kullanan kişi sömürücüdür. Türkiye'de oyuncuların çoğunun 25 yaşın altında olduğunu ve ekonomik anlamda tamamen aileye bağımlı olduğunu göz önüne alırsanız daha doğru bir değerlendirme yapabilirsiniz. Önemli olan ekonomik bağımsızlığı ve geliri olup da kopya kullanmamaktır diye düşünüyorum. Öyle yok milyarlık lcdler alıyorsunuz laflarını bir kenara bırakın Allah aşkına. Aldığım lcd'nin 1,5 senedir parasını ödüyorum her ay. Bir de onun üzerine orjinal parası veremem üniversite öğrencisi olarak. Ama ps3'e geçtiğimde elbet kullanacağım orjinal. En azından tv parası bitmiş olacak...

arkadaşım halkımızın bakış açısını çok iyi yansıtmışsın. Ben herzaman iddia ediyorum,bizde donanıma gelince para bol,ama yazılıma(film,oyun,müzik vs.) gelince tısss.

33 yaşındasınız, yani benden 12-13 yaş büyüksünüz. Kendi düzeniniz, geliriniz var. Kendi bütçenizi kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla sizin bakış açınız zaten sizin durumunuzdaki birisi için doğru olandır. Ama lise çağında olan, bayramda-seyranda biriktirdiği harçlıklarıyla kendine konsol alan birisinden daimi orjinal kullanımı beklemek doğru değildir. Bu halkımızın bakış açısı değil, bakmak zorunda olduğu açıdır.. Kendi adıma konuşayım. 21 yaşına giriyorum gelecek ay. Üniversitede öğrenciyim. Her sene 700 TL harç ödüyorum. Her ayda ev kirası + faturalar + aidat ile beraber harcadığım miktar 800 TL'yi buluyor. Anlayacağınız aileme yüküm büyük. Tek gelirim devletin ileride faiziyle geri alacağı kredi ki o da ayda 180 TL ediyor. Genelde bunu faturalar için kullanıp ailemin yükünü hafifletmeye çalışıyorum. Şimdi ben ne yapayım? Keşke aylık bir maaşım olsa da live'a korkuyla girmesem veyahut xbox arıza yaptığında garantisinden faydalansam istiyorum ama önümüzdeki 3 sene için bu mümkün değil. Yani biraz empati. Bizim tek ihtiyacımız bu

• quote:

yok bende sorun yok eğer hdd yükleme sorunlu oluyor diyorsan dün daha yükledim hiçbir hata vermedi son güncellemeyide yapmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sage Dj@vul

Games on Demand sistemi bence Ms'in bir sonraki konsolunda kullanacağı oyun satma olayının temelidir. Hatırlarsak, Ms önceden bir sonraki nesilde oyunlar netten indirilecek demişti. Bu açıklama ve yeni güncelleme ile gelen Games on Demand sistemi Ms'in bu politikasının temeli gibime gelür

Bana da öyle geliyor. HD-DVD yenilgisinden sonra Microsoft'un önünde 3 seçenek oluştu;

-Ya Bluray'i geçerli format kılıp yenilgiyi kabul etmek

-Ya yeni format çıkarıp ikinci bir rekabete 1-0 mağlup başlamak

-Ya da yepyeni bir sisteme geçerek netten daha ucuza orjinal oyun satmak

3.'sünü seçtiler ve en doğrusunu yaptılar. Bu ileride fiyatlara da yansıyacaktır

• netten oyun satma yöntemi sonuçta kopya olayınada farklı bir boyut getirecektir , yani en azından öyle umuyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetius

quote:

yok bende sorun yok eğer hdd yükleme sorunlu oluyor diyorsan dün daha yükledim hiçbir hata vermedi son güncellemeyide yapmıştım

bende yükledım bendede bır sorun yok hatta 2 kere guncelledı ama çok zaman aldı nedense
  • quote:

Nasıl yani cd den oyunu harddisk'e yükleme mi iptal olmuş?
  • Evet yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla. Banlı konsolların aynı zamanda oyun yükleme özellikleri hatayla sonuçlanır olmuş.
    FW'si 1.51 yada 1.6 olmayan cihazlarda görülüyor. Banlı olmayanlarda da görülüyor.
  • quote:

quote:

quote:

Kopya-orjinal muhabbeti kabak tadı verdi arkadaşlar. Ne orjinal kullananlar enayidir, ne de her korsan kullanan kişi sömürücüdür. Türkiye'de oyuncuların çoğunun 25 yaşın altında olduğunu ve ekonomik anlamda tamamen aileye bağımlı olduğunu göz önüne alırsanız daha doğru bir değerlendirme yapabilirsiniz. Önemli olan ekonomik bağımsızlığı ve geliri olup da kopya kullanmamaktır diye düşünüyorum. Öyle yok milyarlık lcdler alıyorsunuz laflarını bir kenara bırakın Allah aşkına. Aldığım lcd'nin 1,5 senedir parasını ödüyorum her ay. Bir de onun üzerine orjinal parası veremem üniversite öğrencisi olarak. Ama ps3'e geçtiğimde elbet kullanacağım orjinal. En azından tv parası bitmiş olacak...

arkadaşım halkımızın bakış açısını çok iyi yansıtmışsın. Ben herzaman iddia ediyorum,bizde donanıma gelince para bol,ama yazılıma(film,oyun,müzik vs.) gelince tısss.

33 yaşındasınız, yani benden 12-13 yaş büyüksünüz. Kendi düzeniniz, geliriniz var. Kendi bütçenizi kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla sizin bakış açınız zaten sizin durumunuzdaki birisi için doğru olandır. Ama lise çağında olan, bayramda-seyranda biriktirdiği harçlıklarıyla kendine konsol alan birisinden daimi orjinal kullanımı beklemek doğru değildir. Bu halkımızın bakış açısı değil, bakmak zorunda olduğu açıdır.. Kendi adıma konuşayım. 21 yaşına giriyorum gelecek ay. Üniversitede öğrenciyim. Her sene 700 TL harç ödüyorum. Her ayda ev kirası + faturalar + aidat ile beraber harcadığım miktar 800 TL'yi buluyor. Anlayacağınız aileme yüküm büyük. Tek gelirim devletin ileride faiziyle geri alacağı kredi ki o da ayda 180 TL ediyor. Genelde bunu faturalar için kullanıp ailemin yükünü hafifletmeye çalışıyorum. Şimdi ben ne yapayım? Keşke aylık bir maaşım olsa da live'a korkuyla girmesem veyahut xbox arıza yaptığında garantisinden faydalansam istiyorum ama önümüzdeki 3 sene için bu mümkün değil. Yani biraz empati. Bizim tek ihtiyacımız bu

bu durum senin korsan kullanmanı ya da bunu savunmanı meşrulaştırmaz.Ben de üniversite okudum,ailemin durumu da belliydi,ha bizim zamanımızda konsol piyasası böyle değildi,sadece ps1 vardı ,bizde görürdük ama alamadık. Senin ekonomik durumunun çok parlak olmaması-bu arada bende para basmıyorum,bende ev geçindiriyorum ve memurum-şunu ödüyorum ,bunu ödüyorum demen ve mecburum korsana diye kendini rahatlatman sadece kendini avutmandır.Sonuçta yapılan suçtur,bu kadar basit.Bu tabi ki benim haddim olan bir durum değil,beni rahatsız eden her türlü donanıma para bulup alan insanların ayda nasıl 70-80tl arası bir oyuna para yatıramadığıdır. Herkes ayağını yorganına göre uzatmak zorundadır dolayısıyla Türk halkının bakmak zorunda olduğu açı değildir.Burada Devletin de suçu vardır,akıl almaz vergilerle 2 paralık ürünü 10 para yaptırır ama yine de yapılan işin haklı olduğunu ya da buna hakkın olduğunu söyleyemezsin.

• quote:

bu durum senin korsan kullanmanı ya da bunu savunmanı meşrulaştırmaz.Ben de üniversite okudum,ailemin durumu da belliydi,ha bizim zamanımızda konsol piyasası böyle değildi,sadece ps1 vardı ,bizde görürdük ama alamadık. Senin ekonomik durumunun çok parlak olmaması-bu arada bende para basmıyorum,bende ev geçindiriyorum ve memurum-şunu ödüyorum ,bunu ödüyorum demen ve mecburum korsana diye kendini rahatlatman sadece kendini avutmandır.Sonuçta yapılan suçtur,bu kadar basit.Bu tabi ki benim haddim olan bir durum değil,beni rahatsız eden her türlü donanıma para bulup alan insanların ayda nasıl 70-80tl arası bir oyuna para yatıramadığıdır. Herkes ayağını yorganına göre uzatmak zorundadır dolayısıyla Türk halkının bakmak zorunda olduğu açı değildir.Burada Devletin de suçu vardır,akıl almaz vergilerle 2 paralık ürünü 10 para yaptırır ama yine de yapılan işin haklı olduğunu ya da buna hakkın olduğunu söyleyemezsin.

Burada korsanı öven yok zaten, korsan kullanmak elbette doğru değildir. Ama insan bunu keyfiyetten mi yoksa zaruriyetten mi yapıyor bu önemlidir. Evine 10 konsol alanların durumunu bilmem ama kenarda köşede para biriktirip konsol alanların ayda 80 lirayı bir oyuna veremeyeceği ortadadır. Veyahut ailesiyle yaşayan bir kişinin kolay kolay babasının kredi kartından her ay 80 liralık oyun siparişi veremeyeceği de ortadadır. Dolayısıyla 25 yaşın altındaki halkımız olaya bu şekilde bakıyor, velhasıl böyle bakmak zorunda. Elbette herkes ayağını yorganına göre uzatacak ama bu kendi parasını kazanan kişi için geçerli. Herhalde hiçbir ailede babasının kazandığı paranın hesabını yapacak, aile bütçesini ayarlacak bir çocuk görmek mümkün değildir, bu iş eve parayı getirenin işidir. Ben kendi paramı kazanmaya başladığım anda yola orjinalle devam ederim. Banlanma riski olmadan oynamak ve garantiden faydalanmak varken ötekini düşünmem bile.

• quote:

quote:

Burada korsanı öven yok zaten, korsan kullanmak elbette doğru değildir. Ama insan bunu keyfiyetten mi yoksa zaruriyetten mi yapıyor bu önemlidir. Evine 10 konsol alanların durumunu bilmem ama kenarda köşede para biriktirip konsol alanların ayda 80 lirayı bir oyuna veremeyeceği ortadadır. Veyahut ailesiyle yaşayan bir kişinin kolay kolay babasının kredi kartından her ay 80 liralık oyun siparişi veremeyeceği de ortadadır. Dolayısıyla 25 yaşın altındaki halkımız olaya bu şekilde bakıyor, velhasıl böyle bakmak zorunda. Elbette herkes ayağını yorganına göre uzatacak ama bu kendi parasını kazanan kişi için geçerli. Herhalde hiçbir ailede babasının kazandığı paranın hesabını yapacak, aile bütçesini ayarlacak bir çocuk görmek mümkün değildir, bu iş eve parayı getirenin işidir. Ben kendi paramı kazanmaya başladığım anda yola orjinalle devam ederim. Banlanma riski olmadan oynamak ve garantiden faydalanmak varken ötekini düşünmem bile.

o yüzden dedim ya ayağını yorganına göre uzatmak lazım diye bunun çalışıp çalışmamakla alakası yok,neyse uzatmayalım,ben doğru ahmet gibi nasihat vermek taraftarı değilim,bu konu da aslında orijinal kullanıcıları biraz enayiymiş gibi görüldüğü için uzadı böyle,isteyen istediğini yapabilir.

• ne kopya kullanan uyanıktır nede orjinal kullanan enayidir.bunların her ikiside tamammen şahısların kişisel tercihleridir.herkes istediğini yapar.ne kopya kulananın orjinal kullananı enayi görmesi nede orjinal kullananın kopya kullananı uyanık görmesi yanlıştır........

şahsi düşüncem ayda 1 oyun alınmasından söz edilmiş.ayda 1 oyun alan birisi zaten bu konsolun başından kalkmıyordur gibime geliyor ona zaten orjinde kullansa kopyada kullansa bişi diyemem.ama normal bir kullanıcı için diyorum; zaten bi kere türkiye şartlarında bu konsola 500 ytl gibi bir para vermişsin.hiç kimse kusura bakmasın ama yediği ekmekten kısıp dişinden tırnagından arttırıp bi oyun cihazına 500 ytl vermezo sebepten 1 yılda alınacak 2 yada 3 tane orjinal oyun zaten kişiyi o oyunların yenisi cıkana kadar çok rahat götürür ve o kişiyede maddi olarak sorun cıkartmaz.sonuçta mesela bi cod serisi yılda 3 defa cıkmıyor.dikkat edin başta dediğim gibi bu söylediklerim normal bir kullanıcı için gecerli sabahı aksamı makine başında geçiren kişi için değil ...........

• I love you Korsan
  • Bırakın isteyen istediğini kullansın gitsin. Sizler mi üretiyorsunuz oyunları bu kadar orjinal ve korsan savaşı yapıyorsunuz arkadaşlar.Herkesin düsüncesi ve nedenleri farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 13 Ağustos 2009; 20:03:24 >
  • ben yanlış yere girdim sanırım yaz güncellemesi nirde arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

ben yanlış yere girdim sanırım yaz güncellemesi nirde arkadaşlar ?

Sitesine daha gelmedi. Çıktığı zaman aşağıdaki sayfadan USB Pen Drive başlığı altında Click Here yazan yerden indirebilirsin.

http://www.xbox.com/en-US/support/systemuse/xbox360/console/systemupdates.htm

Şu anda indirip deneyenler Xbox Live'dan doğrudan denemiş olanlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 13 Ağustos 2009; 21:22:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

ben yanlış yere girdim sanırım yaz güncellemesi nirde arkadaşlar ?

sorma ya korsan kullanlara hava atıyor orj. kullananlar dedim millet korsan vs. orjinal yaptı resmen.
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.