Şimdi Ara

2007 Ford Focus Dizel çok yakıyor...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 hafta önce ford focus 2007 dizel araç aldım.
    Araç bakımlı ve temiz.
    Aldıktan sonra da yağ, hava, polen filtrelerini değiştirdim.

Yol Bilgisayarında 100 km'de 9,1 lt gözüküyor (ş.içi 370 krş yakıyor) ve de araç çok yakıyor?
    Ne yapmam lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agm1910 -- 9 Nisan 2012; 16:07:14 >

• Neden kimse bana yardım etmiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agm1910

Arkadaşlar,

2 hafta önce ford focus 2007 dizel araç aldım.
    Araç bakımlı ve temiz.
    Aldıktan sonra da yağ, hava, polen filtrelerini değiştirdim.

Yol Bilgisayarında 100 km'de 9,1 lt gözüküyor (ş.içi 370 krş yakıyor) ve de araç çok yakıyor?
    Ne yapmam lazım.

Hava filtresini değiştirdiysen yine çok yakıyorsa enjektörlerinde sorun olabilir,ayrıca aracın çekişi nasıl kuvvetlimi?tdci araçlarda turbo arıza yaptığı zaman güç yetersiz kaldığı için
    aşırı mazot yakar.

• Bizde yaklaşık 2 ay önce 2008 modelini aldık.Çok kısa mesafelerde ve soğuk havalarda kullandığımız için bende 8.5 litre değerlerini görmüştüm.Ama şu sıralar hem şehir içi trafiğine girdikçe ve motorun ısınacağı mesafelerde gidince 7.2 oldu.
    Hatta evden çıkarken sıfırlayıp serbest bir şehir içi yolda gittiğimde 5.5 litreyi bile gördüm ama dediğim gibi bu yol pekte şehiriçi sayılmaz.

Bende çok yaktığını düşünüyorum bazen ama sizin değerleriniz çok uçuk geldi.Yol bilgisayarında yanlışlık olabilir,bir de pompa hesabına bakın.Eğer oda hemen hemen aynı değerleri veriyorsa bir servise gösterin derim.
  • aynı sorun arkadaşın focusunda vardı yakıt filtresini değiştik düzeldi. eğer yine düzelmez ise enjektörlerde sorun olabilir duman atma olayı rampalarda dur kalklarda aracın istop etme isteği varsa enjektörlerde olabilir.
  • ben bir ay önce 2006 focus dizel 110 beyliklik olan modeli aldım. 125 binde araç. araca 1500tl ye yakın masraf yaptım. bir depoyla 850 km uzun yol yaptım.galiba deposu 53 litre mazot alıyormuş. ama sizin aracınız cok fazla yakıyor. enjektörlere baktırın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan_61

ben bir ay önce 2006 focus dizel 110 beyliklik olan modeli aldım. 125 binde araç. araca 1500tl ye yakın masraf yaptım. bir depoyla 850 km uzun yol yaptım.galiba deposu 53 litre mazot alıyormuş. ama sizin aracınız cok fazla yakıyor. enjektörlere baktırın bence

Sanırım oldukça yüksek süratlerde kullanıyorsunuz,sizin değerlerinizde fazla gibi.
  • valla hocam trabzon samsun yolunda kullandım aracı. devir 3000 i hiç geçmedim desem yeridir. genelde 120 ile devir 2200 de gittim. aracın en az yaktığı aralıktır diye tahmin ediyorum
  • arkadaşlar kendim nasıl başlık açabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. focus 2006 sedan trend aracım çelik jant alacağım 16'' az mı kalır yoksa normalmidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.