Şimdi Ara

YENİ FİESTA 1.4TDİ Titanium alıcam. Tavsiye ve görüşleriniz???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
19.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çok kararsız kaldım. birisi iyi diyor birisi kötü.

• Ben otomobille biraz ilgiliyimdir,çevremdeki fiestacıların görüşleri hep olumlu yönde,herkes alıyor biniyor memnun.Kısacası tavsiye ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BF033

Ben otomobille biraz ilgiliyimdir,çevremdeki fiestacıların görüşleri hep olumlu yönde,herkes alıyor biniyor memnun.Kısacası tavsiye ederim :)
    ben o aracın 2006 model ini kullanıyorum motor şehir içi yeterli gibi dursada bence almışken 1.6 90 pslik ini alın birde benim aracın süspansyonları çok sert yenisi öyle mi bilmiyorum ama öyleyse o kadar para verip almaya değmez konfor namına birşey yok takur tukur gidiyorsun adeta
  • almayın boya sorunu var.çözemediler sorunu şeffaf bant koyuyorlar arka kapı kenarlarına
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspava30

almayın boya sorunu var.çözemediler sorunu şeffaf bant koyuyorlar arka kapı kenarlarına
    Yaw 100 kere sordum cevap veren çıkmadı. Bende 2010 1.4 titanyum düşünüyorum otomatik. kullanan yokmu bi yorum alamadık :(

• quote:

Orijinalden alıntı: kickboxmuaythai

Yaw 100 kere sordum cevap veren çıkmadı. Bende 2010 1.4 titanyum düşünüyorum otomatik. kullanan yokmu bi yorum alamadık :(

Alıntıları Göster
    Genel malzeme kalitesi gayet iyi ancak forumda da yazıldığı gibi bir boya problemi var.
    Donanımı fiyatına göre zengin.
    Yol tutuşu iyi ama konforu yetersiz çünkü sert süspansiyonlu.
    Ses yalıtımı normal.
    Yakıt sarfiyatı makul. Dizeller çok tutumlu.
    Araç ağır olmamasına rağmen 1.4 otomatikte ciddi performans sorunu var. Kullanımı kesinlikle keyif vermiyor. Normal bir sürüş için 1.4 benzinli düz ya da 1.6 dizel olan tercih edilmeli. Onlarda bile performans beklentisi olmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: teodor

Genel malzeme kalitesi gayet iyi ancak forumda da yazıldığı gibi bir boya problemi var.
    Donanımı fiyatına göre zengin.
    Yol tutuşu iyi ama konforu yetersiz çünkü sert süspansiyonlu.
    Ses yalıtımı normal.
    Yakıt sarfiyatı makul. Dizeller çok tutumlu.
    Araç ağır olmamasına rağmen 1.4 otomatikte ciddi performans sorunu var. Kullanımı kesinlikle keyif vermiyor. Normal bir sürüş için 1.4 benzinli düz ya da 1.6 dizel olan tercih edilmeli. Onlarda bile performans beklentisi olmamalı.

Alıntıları Göster
    fordclub da bazı arkadaşların tüketimleri 10 lt civarı şehir içi
    bence bu aracı almaya hiç değmez hem çok yakıyor hem problemli 2. el güzel seşenekler var ona o kadar para verene kadar

• bu arada tdi vw nin dizel araçları için kullandığı kısaltma ford da tdci diye geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

bu arada tdi vw nin dizel araçları için kullandığı kısaltma ford da tdci diye geçiyor
    1.4 dizel alıcaktım. offf yorumlar iyice kafamı karıştırdı :S
  • quote:

bu arada tdi vw nin dizel araçları için kullandığı kısaltma ford da tdci diye geçiyor

turbo diesel common rail injection
    otomobil üreticisi ford'un common rail teknolojili direkt enjeksiyonlu dizel motorlarıdır...

aşagıdaki linkde bu konu(dizel motor açılımları) vardır bir inceleyin isterseniz

http://forum.donanimhaber.com/m_8763149/mpage_1/key_//tm.htm#8763149

• quote:

Orijinalden alıntı: Cn3rx

quote:

turbo diesel common rail injection
    otomobil üreticisi ford'un common rail teknolojili direkt enjeksiyonlu dizel motorlarıdır...

aşagıdaki linkde bu konu(dizel motor açılımları) vardır bir inceleyin isterseniz

http://forum.donanimhaber.com/m_8763149/mpage_1/key_//tm.htm#8763149

Alıntıları Göster
    Kardeş kesinlikle tavsiye ederim. çekişi gayet yeterli, tüketim ise çoook düşük. Afyon Ankara arası 260km'yi 3,4lt ortalama ile gittim. 22 TL yaktı. Şehir içi ise 4,6-4,8lt yakıyorum (Sakin kullanarak). 100TLlik eurodizel ile şehiriçi 750km gidiyor. İstanbul-Ankara arası 4kişi + 80kg bagaj ile (Peynir bidonu vardı:) Klima açık 170km/s hızla giderken göstergeyi sıfırladım, yakıt tüketimi 10,7lt gösterdi. Donanım da hiç eksiği yok, malzeme kalitesi sınıfındaki çoğu arabadan iyi. Yol tutuş muhteşem. Süspansiyonlar gerçekten sert. Boya sorunu bende var, ama mayıs sonrası araçlarda düzeltilmiş olabilir. Fiyat şu anda fazl ben koç indirimi ile 29,500 TLye aldım şu anda liste fiyatı +metalik+LP = 36.000TL. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SayDenet

Kardeş kesinlikle tavsiye ederim. çekişi gayet yeterli, tüketim ise çoook düşük. Afyon Ankara arası 260km'yi 3,4lt ortalama ile gittim. 22 TL yaktı. Şehir içi ise 4,6-4,8lt yakıyorum (Sakin kullanarak). 100TLlik eurodizel ile şehiriçi 750km gidiyor. İstanbul-Ankara arası 4kişi + 80kg bagaj ile (Peynir bidonu vardı:) Klima açık 170km/s hızla giderken göstergeyi sıfırladım, yakıt tüketimi 10,7lt gösterdi. Donanım da hiç eksiği yok, malzeme kalitesi sınıfındaki çoğu arabadan iyi. Yol tutuş muhteşem. Süspansiyonlar gerçekten sert. Boya sorunu bende var, ama mayıs sonrası araçlarda düzeltilmiş olabilir. Fiyat şu anda fazl ben koç indirimi ile 29,500 TLye aldım şu anda liste fiyatı +metalik+LP = 36.000TL. Saygılar.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar boya sorunu dediğiniz tam olarak nedir? Ona göre alacağım yerle görüşeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDanielSD

arkadaşlar boya sorunu dediğiniz tam olarak nedir? Ona göre alacağım yerle görüşeyim?

Alıntıları Göster
    boya sorunu dediğimiz,genelde arka kapı alt kısımlarında. sanki taş sıçrama izi gibi dökülmeler.ama bu boya kalitesi ile ve alttaki astar kalitesizliğinden kaynaklanıyor olabilir.ama bence artık çoğu firma boya kalitesini düşürdü gibi..mesela fiat-ford-renault-honda- eskisi gibi değilller.
    Almanlarda şu ana kadar bir şey yok ama ..hayırlısı

fiesta genel olarak.aile için dar bir iç mekana sahip. arka koltuklarda 3 kişi oturabiliyor.ama rahat bir şekilde değil uzun yolda tahmin bile edemiyorum.arkayı.
    ön tsağ veya sol a aturulduğunda Cam açma kapama tuşlarına erişimde sürüş güvenliğini etkiliyor,kolunu geriye doğru çekmek zorunda kalıyorsun.direkt elinin altında değil geride kalıyor tuşlar.iç mekan dar.
    süspansiyonlar sert ( yol tutuş için dir heralde)
    deri direksiyon denilen donanım da ise direksiyonun neredeyse yarısı deri....geri kalanı yine plastik (sözde opsiyon)
    arabanın göğsü gayet güzel duruyor.ama hangi modeller ile kıyasladığına bağlı-kullanılabilirlik çok kolay değil.
    ses sistemi normal sayılabilecek makul düzeyde.dışardan görünüşüde gayet hoş bir araba.
    tabii ki.tercih alacak kişinindir.ama bence yinede başka modellere yönelmekte fayda var...taktir kulllananın..
    fikirler nacizane kendi fikirlerimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

boya sorunu dediğimiz,genelde arka kapı alt kısımlarında. sanki taş sıçrama izi gibi dökülmeler.ama bu boya kalitesi ile ve alttaki astar kalitesizliğinden kaynaklanıyor olabilir.ama bence artık çoğu firma boya kalitesini düşürdü gibi..mesela fiat-ford-renault-honda- eskisi gibi değilller.
    Almanlarda şu ana kadar bir şey yok ama ..hayırlısı

fiesta genel olarak.aile için dar bir iç mekana sahip. arka koltuklarda 3 kişi oturabiliyor.ama rahat bir şekilde değil uzun yolda tahmin bile edemiyorum.arkayı.
    ön tsağ veya sol a aturulduğunda Cam açma kapama tuşlarına erişimde sürüş güvenliğini etkiliyor,kolunu geriye doğru çekmek zorunda kalıyorsun.direkt elinin altında değil geride kalıyor tuşlar.iç mekan dar.
    süspansiyonlar sert ( yol tutuş için dir heralde)
    deri direksiyon denilen donanım da ise direksiyonun neredeyse yarısı deri....geri kalanı yine plastik (sözde opsiyon)
    arabanın göğsü gayet güzel duruyor.ama hangi modeller ile kıyasladığına bağlı-kullanılabilirlik çok kolay değil.
    ses sistemi normal sayılabilecek makul düzeyde.dışardan görünüşüde gayet hoş bir araba.
    tabii ki.tercih alacak kişinindir.ama bence yinede başka modellere yönelmekte fayda var...taktir kulllananın..
    fikirler nacizane kendi fikirlerimdir.

Alıntıları Göster
    İnsanın iyice kafası karışıyor. Bukadar tipli arabadada sorun var işte al buyur. Sırf tipine aşık oldum birde otomatik olması şart ancak performans eksik deniyor. ozaman 1.6 otomatik focus 100 hp o hiç gitmiyodur:( otomatik test aracı olsa keşke ama oda yok. artık bakalım iyice araştırcam. Olmadı Accen Era dizel otomatik geldi. 115 hp 1.5 crdi bakalım artık kısmet.

• bugün ford bayine gidip 1.4 dizel titanyum lp paket aracı inceledim arka kapı altlarını boya dökülen yerlere şeffaf bant çekmişler boya dökülmesine karşı ama ben bunu yeni çıkan diğer araçlarda da görmeye başladım artık örnk auris te de var fiyat olarak ise 36 küsür dü
    fiyat abartı olmuş bence almak isteyene mani olmayayım ama fiyat acayip uçuk yav 68ps dizel araç a o kadar para çok donanımları da öyle çok ekstra bir şey yok
  • quote:

bugün ford bayine gidip 1.4 dizel titanyum lp paket aracı inceledim arka kapı altlarını boya dökülen yerlere şeffaf bant çekmişler boya dökülmesine karşı ama ben bunu yeni çıkan diğer araçlarda da görmeye başladım artık örnk auris te de var fiyat olarak ise 36 küsür dü
    fiyat abartı olmuş bence almak isteyene mani olmayayım ama fiyat acayip uçuk yav 68ps dizel araç a o kadar para çok donanımları da öyle çok ekstra bir şey yok

Hocam size katılıyorum hakikaten fiestanın fiyatlar çok uçuk. Otomatik Fiesta fiyatına 2008-2009 Focus ediyo ( makyajlı) . Otomatik benzinli (makyajlı)focus bakmak dahamı mantıklı acaba? 1.6 ve 1.4 arasındaki ÖTV farkı nekadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRND

quote:

bugün ford bayine gidip 1.4 dizel titanyum lp paket aracı inceledim arka kapı altlarını boya dökülen yerlere şeffaf bant çekmişler boya dökülmesine karşı ama ben bunu yeni çıkan diğer araçlarda da görmeye başladım artık örnk auris te de var fiyat olarak ise 36 küsür dü

Hocam size katılıyorum hakikaten fiestanın fiyatlar çok uçuk. Otomatik Fiesta fiyatına 2008-2009 Focus ediyo ( makyajlı) . Otomatik benzinli (makyajlı)focus bakmak dahamı mantıklı acaba? 1.6 ve 1.4 arasındaki ÖTV farkı nekadar?

1.4lt ve 1.6lt araçlar aynı dilimde. ÖTV, MTV fark yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

Orijinalden alıntı: PRND

quote:

1.4lt ve 1.6lt araçlar aynı dilimde. ÖTV, MTV fark yok.

Alıntıları Göster
    o paraya çok güzel 2. el araçlar alınır ama tercih meselesi tabiki

• quote:

o paraya çok güzel 2. el araçlar alınır ama tercih meselesi tabiki

Alıntıları Göster
    fiesta dizelin fiyatını gereksiz uçurdular
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickboxmuaythai

quote:

Alıntıları Göster
    Türkiye de çok rağbet gören bir modelin fiyatını abartı derecede arttırmayacak çok az marka vardır,Fiesta yı da kim satıyor?

O zaman satış fiyatının yüksek olması anlaşılabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.