Şimdi Ara

0 yeni jetta mı 2. el alfa 159 mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
4.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Babam 0 jetta almayı düsünüyor.Ben de yeni jettanın malzeme kalitesinin düstügünü okudum forumlarda.Kaputta destek çubugunun olması gibi etkenler beni soguttu açıkçası.Ben de ikinci el 1,9 dizel alfa 159 alınmasından yanayım.Alacaksak zaten benzinli jetta alacagız.Ve büyük ihtimal 1.2 tsı olacak highline.Ama 2. el alfalara baktım gayet hoş duruyor.Yakıt tüketimi de çok fazla degil.Yorumlarınızı bekliyorum...

• jettanın malzeme kalitesi bu kadar düşeydi bu kadar talep olurmuydu o da bir soru işareti
  • forumda alfa dan şikayet eden bir konu açılmıştı ve kullanıcı baya kalitesizliği ile ilgili yazılar yazmıştı

yanlış anlamayın ama 0 jetta nın malzeme kalitesi sizi tatmin etmiyorsa ikinci el bir alfa sizi nasıl tatmin edecek merak ettim

madem jetta ile ilgili sıkıntınız var aynı paraya gayet tatminkar bir motor ile jettadan daha kaliteli d segment araçlar var onları inceleyin (misal avensis kalite ve motor olarak katlar jettayı)

edit : avensis jettanın dizeli ile aynı fiyata geliyor 1.2 tsi sanırım biraz ucuza gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 20 Haziran 2011; 12:58:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

forumda alfa dan şikayet eden bir konu açılmıştı ve kullanıcı baya kalitesizliği ile ilgili yazılar yazmıştı

yanlış anlamayın ama 0 jetta nın malzeme kalitesi sizi tatmin etmiyorsa ikinci el bir alfa sizi nasıl tatmin edecek merak ettim

madem jetta ile ilgili sıkıntınız var aynı paraya gayet tatminkar bir motor ile jettadan daha kaliteli d segment araçlar var onları inceleyin (misal avensis kalite ve motor olarak katlar jettayı)

edit : avensis jettanın dizeli ile aynı fiyata geliyor 1.2 tsi sanırım biraz ucuza gelir

o eski model alfa için öyle şikayetler yazmıştır. Alfa romeo 159 un 150 bin km sorunsuzluk testi vardır girip inceleyebilirsiniz. Ayrıca jettaya talep çok diye kalitesinden değil insanlarda birazda psikolojik etkisi var. 1.9dizel 150hp dizelin tadı 1.2tsi hayatta veremez emin olun. Ayrıca uzun yolda 1.2 çok zorlanacaktır sürekli yüksek devir isteyecektir sollamalarda ama alfa çok rahat gidecektir. Tabi servis sorunu ve parça sıkıntısı olabilir alfa nın ama jetta dan çok daha şık bir araba olduğu kesin

• quote:

Orijinalden alıntı: velican44

2. el alfada su ilanlara bakıyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2007-model-alfa-romeo-159-1-9-jtd-otomatik-siyah-spor-arac-49239348/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-bzm-motorstan-2008-model-66000-km-alfa-romeo-159-1-9-jtd-dist-at-52167949/detay/

ben asla 80 bin km yolu kimin elinde ve nasıl yaptığını bilmediğim bir araca 48 bin lira vermem bu benim şahsi fikrim yukarıda da yazdım neyse zevk meselesi kolay gelsin herşey gönlünüzce olsun

• Sağolasın hocam herkesin görüşüne saygı gösteriyorum.teşekkürler tekrar
  • alfa alma hele ki o km lerde çok sorun çıkarır.al jettanı güzel güzel bin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

alfa alma hele ki o km lerde çok sorun çıkarır.al jettanı güzel güzel bin.

kaç kere alfa 159 sahibi oldunuz da bu kadar emin konuşuyorsunuz
  • Dostum burası Wv forumu burda bu soru sorulur mu?
  • temiz olması şartıyla 159 derim.
  • Alfa 159 Gerçekten bugüne kadar üretilmiş en sağlam Alfa Romeo lardan biridir. Kalite ve sağlamlık konusunda endişeniz olmasın. Gerek duruş, tip, kalite olarak Jettadan fersah fersah ötede bir araçtır. Ama 0 km araç her zaman sıfırdır. Benim tavsiyem 0 km bir araç yönünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seytancekici

Dostum burası Wv forumu burda bu soru sorulur mu?

VW olacaktı.
  • Bir kaç görsel ekliyelim ...

0 yeni jetta mı 2. el alfa 159 mu?  0 yeni jetta mı 2. el alfa 159 mu?

0 yeni jetta mı 2. el alfa 159 mu?

• alfa 159 tabiki
  • Yeni Jettanın içine oturun yola çıkın bi sürüş ve performans değerlendirmesini yapın derim sonra da bi 159 u deneyin aralarındaki sürüş farkını zaten ilk kalkışta anlayacaksınız

benim komşum 1 ay önce Jetta 1,2 aldı ve malzeme kalitesi gerçektende VW nin kalite anlayışının biraz altına düşmüş gibi
    özellikle de iç tasarımda...
    Fakat Alfa Romeo 159 un dış tasarımındaki,sürüşündeki o karakteri o ruhu hiç bir VW veremez bunuda bilmenizde fayda var
    Sen ne kullanıyorsun diye soranlarınız olursa 156 Selespeed
    159 lar sorunsuz araçlardır kronik bir sorunu yoktur
    156 ve 147 TS motorlarda ki gibi kronik arızaları falan yoktur (Kronikten kastım Varyatör dür ki benim otomobilim 151 binde ve hala varyatör değişikliği yapılmadı bu sorunda motor ısınmadan 3000 deviri geçmezseniz arıza falan çıkmıyor gerçeğidir...)
    Jetta yerine Alfa Romeo Gui de düşünülebilir tabii sedan tercih meselesiyse farklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperMusa -- 20 Haziran 2011; 17:24:17 >

• O kadar kalite düşürüp bi de üstüne fiyat sabitlemeksizin sıra verip 3 ay sonra teslim alacağınız jetta mı? Yoksa yarın direk gidip jettadan kalite sürüş tip ve yakıt olarak kazançlı olacak ama vergilerde biraz sıkıntılı olacak bir Alfa mı? Ben bu soruyu böyle okudum ve cevabım Alfadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-boylesine-nedenirki-otmtk-alfa-romeo-159-1-9-jtd-distinctive-52218403/detay/

bu fiyata çıkabilirseniz km olarak daha güzel ve verdiğiniz bir örnekte aracın hız sabitleyicisinin olmadığı yazıyor. Önemsiz gözükse de şehir dışında oldukça önemli bir özelliktir ihmal etmemenizde fayda var diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

O kadar kalite düşürüp bi de üstüne fiyat sabitlemeksizin sıra verip 3 ay sonra teslim alacağınız jetta mı? Yoksa yarın direk gidip jettadan kalite sürüş tip ve yakıt olarak kazançlı olacak ama vergilerde biraz sıkıntılı olacak bir Alfa mı? Ben bu soruyu böyle okudum ve cevabım Alfadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-boylesine-nedenirki-otmtk-alfa-romeo-159-1-9-jtd-distinctive-52218403/detay/

bu fiyata çıkabilirseniz km olarak daha güzel ve verdiğiniz bir örnekte aracın hız sabitleyicisinin olmadığı yazıyor. Önemsiz gözükse de şehir dışında oldukça önemli bir özelliktir ihmal etmemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Dışı tamam da, özellikle konsol vasat. Gerçi bunu örtbas etmek için "sürücü odaklı konsol" deyip geçiyorlardır muhtemelen.

• bosver hocam jettayı alfa al tadını cıkar ;)
  • 159 seni farklı hissettirir, jetta ise sıradan.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.