Şimdi Ara

Honda City eski kasa nasıl bilirsiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 55-60 bin arası bütçem var Honda olması dikkatimi çekti. 2006-08 arası alınabiliyor. Tipi pek umrumda değil.

Yakıt,parça fiyatları,gidişi duruşu nasıldır ? Başka öneriler varsa açığım

• Jazzla aynı araba. Tipi ve tol tutuşu önemsemiyorsanız sıkıntı yok sorunsuz ve güzel araç.
  • CVT şanzımanı sorunlu. Stop etme, aşırı titreme gibi sorunları var. Biraz araştır dene kendin göreceksin zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

CVT şanzımanı sorunlu. Stop etme, aşırı titreme gibi sorunları var. Biraz araştır dene kendin göreceksin zaten.
    Honda cvt mi sorunlu? İlk defa duydum tam 13 yıllık cvt jazz sahibi olarak.
  • jazz 1.4 ile aynı motor, karaktersiz dümdüz bir araç, ruhu yok, parçası yok, lpg sıkıntılı almayın derim. 3 yıl jazz kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Jazzla aynı araba. Tipi ve tol tutuşu önemsemiyorsanız sıkıntı yok sorunsuz ve güzel araç.
    Tipi ve yol tutuşu önemsiyorum ama eldeki paraya böyle araç yok
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Hiç mi forumlarında gezmiyorsun jazz ve city sorunlarını görmüyorsun. Ben kullandığım aracın forumlarını gezer, kronik sorunlarını öğrenir, varsa çözümlerini uygularım yoksa kendimce çözümler üretirim. Kia, Toyota, Renault forumlarında aktif takılırım. Alacağım aracın da kronik sorunu var mı yok mu öğrenirim mutlaka.

Konuya dönelim,

Ben de öyle sanmıyordum ama canlı şahidiyim. 2008 model 1.4 LPG'li en üst donanım elite idi sanırım şu kasa;

Honda City eski kasa nasıl bilirsiniz ?

Araç rolantide dalgalanma, stop etme gibi sorunlar yaşıyordu. LPG kaynaklı olduğu düşünüldü, lovato marka lpgsinin enjektörleri değiştirildi, olmadı, gaz ayarı yapıldı olmadı. Şanzımandan dediler gösterildi, yağı değişti yine olmadı. Ateşleme bujilerinden dendi bobin ve bujiler değişti yine geçmedi. Volantı değişince sorun çözenler olduğunu öğrendik internetten ama volant değişimi 6.000TL idi geçtiğimiz kasım ayında. Zaten araca 2000TL'den fazla masraf etmişti. 40.000TL'ye alıp 2.000TL masraf ettiği aracı 39.000TL'ye sattı.

Almaya gelen kişi de ne kadar araç bakıp denediysem bu şekilde sorunlu dedi ama yapılanları görünce aldı. Çünkü baya bakım yapılmıştı araca, koltuk kılıfları iç trimler falan yeni gibi olmuştu, kolçak falan takılmıştı. Albenisi vardı yani. Binmek için almıştı ama bu sorunları bilmiyordu. Alırken de farketmemişti.

2008 city'yi satınca tavsiyemle 113.000TL'ye 2016 model tam otomatik dizel Opel Insignia'ya geçti. Şimdi dünya varmış diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 23 Temmuz 2020; 10:32:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.