Şimdi Ara

# ZyXEL VMG8924-B10A AC1600 MODEM/ROUTER - ZyXEL NWD6605 Wi-Fi ADAPTÖR İNCELEME (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
20.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anıl kardeşimin yaşadığı sorunu bendeki sorun modem resetliyor kendini bende gönderdim servise telefonda globali yüklemeyin dediler servisde tr den daha yeni global versiyonu yükleyip göndermişler demekki bizdeki cihazlar problemli ve bu durum Zyxel için sıkıntı yapmıyor düşünüki 500 tl verip aldığınız modem sorun verecek ve servis ilgilenmeden geri gönderecek bence zyxel için vahim bi durum
  • FatalERROR! kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için çok teşekkür ederim. 1 gün daha önce yazma şansınız olsaydı ürünü geri yollamadan evvel bu ayarlarıyla denerdim. Lakin gittigidiyor'dan aldığım için ürünü iade etmek zorunda kaldım. Bende bu süreçte Zyxel'in teknik servisiyle görüştüm. Üst birimden bir arkadaş aradı ve neticede olayı MAC adresine tanımlı fiber olduğu için ne yazık ki ürünü modem olarak kullanamazsınız dedi. Sizin fiberinizde MAC adresini SuperOnline kayıt altına almamış sanırım, şanslısınız :)

Yine de bilgilendirme için sağolun. Belki başkası nasiplenir! çok çok teşekkürler..

selamlar.
  • superonline modemin wan mac adresini zyxel modemdeki wana ayarlamanız gerek... tek çözüm bu diyorlar...
  • umutozk U kullanıcısına yanıt
    Rica ederim son olarak, mac clone denemiş miydiniz?
  • Modemi araştırırken buraya kadar geldim. Öncelikle konuyu açan ve ürünü inceleyen @FatalERROR! arkadaşa teşekkürler..

Elimde bulunan 3 yıldır kullandığım ZyXEL P660HN-F1Z modelini artık sürekli resetleme sorunu yaşamasından dolayı değiştirmeyi düşünüyorum. 20 gündür Modem ve Modem+Router özelliği olan, AC destekli gelişmiş bir ürün arıyorum.

Elimdeki ürün yaptığım bir takım araştırma sonucu sorunlu chip kullanımı neticesinde uzun zaman sonrada olsa hatalı üretim olduğunu anladım. Hemen güncellenmiş bir ürün piyasaya sürülmüş.
    Aldığım günden beri sürekli reset ve reset sonrası uzun uğraşlar ile ancak açılma sorunu yaşamaktayım. Son zamanlarda bu durumun ısınmanın da etkisi ile artması beni yeni bir ürün almaya zorladı..

En tepe modellerden Asus AC68U ürününü de araştırdım ve kullananların yorumlarını okudum. tam bir canavar lakin ADSL hatları ile yaşadığı bir takım sorunları paylaşanlar olmuş.

Evimde ve semtimde malesef ADSL harici bir bağlantı türü yok. Kullandığım internet 8 Mbit sınırsız ADSL2+

Şuan bu ürünü kullanan arkadaşardan çekim kalitesi ve bağlanan USB 3 destekli harici disklerden alınan yazma/okuma performansı hakkında bilgi istiyorum. Deneme şansı olup bilgi veren olursa sevinirim.

Bunu hem kablo, hemde 2.4 ve 5 Ghz Wi-Fi bağlantısı ile test ederseniz çok iyi olur.. Ürünle alakalı tek endişem antensiz yapıda olması sebebi ile, gömülü gelen anten ile ne kadar mesafeye sağlıklı sinyal yolluyor.

Birde yorumlar içerisinde Reset ve kendi kendine kapanma sorunları yazılmış. Şuan elimdeki üründen şikayetim bu ve bu nedenle değişiklik istiyorum. bu kadar pahalı üründe bu sorunlar var ise uzak durmak isterim.

Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 9 Haziran 2015; 16:58:44 >

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben teşekkür ederim.

NAS sürücü kullandığım için usb destekli hdd hiç bağlayıp denemedim. Maalesef elimde böyle bir hdd de bulunmuyor.

Çekim kalitesi için çok fazla bir şey diyemem çünkü kullandığınız yere göre her cihaz farklılık gösterebiliyor. Şöyle söyleyebilirim; Huawei HG253 cihazıma göre çekim kalitesi çok daha iyi. Fakat benim evim yapısı itibariyle sıkıntılı olduğu için bazı kör noktalarda çekim etkinliği çok azalabiliyor. Daha önceden aldığım powerline adaptör ile bu sıkıntıyı büyük ölçüde giderdim.

Yaklaşık bir yıldır sürede VMG8924-B10A resetleme konusunda hiç beni üzmedi. Fiber ile bağlanıyorum net olarak söyleyebilirim böyle bir sıkıntı başıma hiç gelmedi.
    Cvp için teşekkürler.
    Elimdeki model salondan geriye doğru en son oda olan yatak odasına zaten sinyal gönderiyor ama bağlantı yavaş oluyor.
    Birde en büyük sıkıntı ısınma sebebi ile reset sorunu. Sizde sorun olmamış lakin diğer bir iki arkadaş bu sorunu dile getirmiş. Tereddüt durumu oluştu bende de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Elektronik bir cihaz alıyoruz, biraz şans işi fakat resetleme olayını başka kimseden duymadığım için bunun bir kronik sorun olduğunu göstermiyor. Ayrıca ZyXEL Türkiye'deki arkadaşlar çok ilgili ve alakalılar. Yani bazı ufak tefek sorularımı hızlıca çözüme ulaştırdık. Takdir sizin ben cihazı çok başarılı buluyorum.
    Tekrar teşekkürler. Bu bilgiler benim için yeterlidir. Eğer alırsam ve ihtiyacım olan birşey olursa buradan bilgi ve paylaşımda bulunurum.

P.M. attım Berkin Bey P.M. kutunuza bakarsanız sevinirim.
  • 4 gün kadar önce ürünü aldım. Şimdilik hiçbir sorunu yok ve kullanıyorum. Ayarları yapmadan once sitesindeki en son sürüm frimware indirip kurdum. AC bağlantıdaki muazzam hıza hayran kaldım.

• @Felice Forte

Yanıtladım

@dJ_bLoW

Sorun olmamasına sevindim. Yardımcı olabileceğim konu olursa elimden geleni yaparım.
    Hayırlı olsun hocam yeni modeminiz güle güle kullanın. Bende bu modemden almak istiyorum ama bazı resetleme sorunları yaşayan arkadaşlar kafamı karıştırdı. Asus un yeni çıkardığı modemi düşündüm ama Asus un bir sürü ürünü var Zyxel ise sadece modem ve ğa çözümleri üzerine uzmanlaşmış firma.

Şuan ADSL2+ olarak Lİnksys WAG320N kullanıyorum Cisco ürünü çok memnunum. VDSL modemleri olsa Linksys alacağım ama VDSL destkeli modemi yok Linksys in.

Kafam çok karışık hocam ne dersiniz Zyxel in bu modelini alsammı?
    Teşekkürler hocam bende size tekrar yazdım :)
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim. Bende yaklaşık 1 ay kadar modem araştırması yaptım. Eski modemim de ZyXel markaydı fakat çok sık resetleme ve reset sonra açılamama sorunu yaşamaya başlamıştı.

Biraz araştırınca ürünün chipinde sorun olduğunu ve bu ürünü alanların çoğunda bu sorunun olduğunu öğrendim. Tabi aradan 2 yıldan fazla zaman geçmiş oldu. Sorun da tamamen ısınma ile alakalıydı.

1 ay içinde TP-Link modelleri, Asus AC68U ve ZyXel'in bu modeli üzerinde uzun uzun takip ve araştırma yaptım.

Evime malesef ADSL2+ verilebiliyor. Ne VDSL var nede Fiber. Alabildiğim maksimum hat değeri de 10 Mbit civarı. Bende yıllardır 8 Mbit sınırsız AKK olmadan kullanıyorum. Modem sıkıntı yaşatınca yeni alacağım modelde AC desteği de olsun dedim.

Asus'un ADSL hatlar ile sıkıntı çıkarması ve diğer bağlantı türlerinde IP alamama gibi sorunları olduğunu görünce tereddüt yaşadım.

Tp-Link modellerinde ise kafama yatan bir ürün bulamadım ki, sadece birini almak istedim ve bir süredir de bekliyordum. Henüz piyasaya çıkmamış olan D9 modem/router modeli. Oldukça kapsamlı ve Asus'a rakip bir model olacak.

Daha fazla bekleyemedim ve bu ürünü aldım. 4 gündür yazlıktaydık az önce geldik. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Ayarlar biraz karışık geldi ama biraz kurcalayarak merakımı giderdim. Stabil bir bağlantı sunuyor.

Note 4 den 55" 4K tv me ağ üzerinden kendi çekimim olan 4K videoyu sıkıntısız şekilde takılma olmadan aktardım.

Modemde 2x USB 3.0 yani mavi bağlantı yuvası bulunuyor falat kutuda USB 2.0 olduğu yazıyor. Dolayısı ile denemedim.

Birde torrent indirme özelliği bulunmuyor ki, sürekli torrent indiren biri olarak kesinlikle aradığım bir özellik değil.

Bunca açıklamadan sonra karar sizindir :)
    Ben şimdilik memnunum. İlerde umarım sorun çıkarmaz ve uzun süre kullanırım.

Fehmi Bey merhaba;

Vakit ayırıp detaylı inceleme yaptığınız için teşekkürler :) ZyXEL VMG8924 modemi almaya karar verdim. Eğer her şey yolunda giderse bu modemi uzun yıllar kullanırım :)

Modemi alınca Berkin Bey de yardımcı olacağını söyledi sağolsun modem için ayarlar karmaşık ise sizin de yardımlarınızı bekliyorum :)

Tekrar çok teşekkürler. Modemi alınca buraya yazacağım :)
  • Tekrar Merhaba,

öncelikle rica ederim. Karar vermenize bir nebze de olsa etkim olmuş ise ne mutlu bana. Tabi bu işin birde kullanım süresi olacak :)
    Umarım herhangi bir sorun yaşamaz ve uzun ömürlü kullanırsınız.. 3 gündür modem açık ve en ufak bir sorun yok.

Ben aldığım gün ayarları yapmadan önce sitesinde bulunan en son firmware indirip yükledim ve reset attım. daha sonra kurulumu yaptım.
    Şuan en son sanırım AKL.7.CO sürümü mevcut.

Sayın @FatalERROR!,

Modeme ait sitesindeki Firmware dosyasını indirince klasör içerisinden Bin ve Rom adında 2 dosya çıkmakta.
    Bin uzantılı olanı modem'in Firmware dosyası. Peki Rom dosyası ne işe yarar ve yüklemek gerekir mi.?

Bu konuda sizin yada bu hususta bilgisi olan birilerinin yorumlarını merak etmekteyim.

Not: Sitede sanırım sorun var. resim ekleyemiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 26 Haziran 2015; 2:02:17 >

Rom dosyasını yüklemenize gerek yok. Bildiğim kadarıyla profil ayarlarını değiştiriyor.
    Teşekkürler

İçeriği bilmediğim için yüklemedim zaten. Sadece gereklimi değilmi onu merak etmiştim.

• @FatalERROR!

Berkin Bey merhaba,

VMG8924 modem ve NWD6605 wireless adaptörü aldım. Modemi birazdan kuracağım fakat şimdi wireless adaptörü kurmak istedim. Drıver ı kurmak için cd yi taktım setup ı tıkladım dil seçeneği sonrası Realtek durduruldu hatası alıyorum. Bu hangi sebepten kaynaklanıyordur.

Ethernet ve usb driver ları gigabyte anakartım sitesinden en son sürücüleri yükledim ama durum değişmedi. Onboard audio bios tan kapalı onunla ilgili diyeceğim ama ne alaka ağ ile ses

@dJ_bLoW

Merhaba hocam modemi aldım :) siz ve FatalERROR! karar vermemde yardımcı oldunuz çok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.