Şimdi Ara

ZYXEL VMG3925 B10B <<ANA KONU>> (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
8.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e_capkan

5.13(AAVF.12)C0 sürümünü yükledim. menüler aynı . sadece tema değişmiş
    önceki sürümlere geri döndürelemiyormuş.(5.13 ten 5.11 e dönülebiliyormuş.bu açıklama var vesriyon norlarında "If downgrade FW from V5.13 to V5.11, manually factory reset is necessary.")
    mobil cihazlar ile uyumlu yeni arayüz.

Uzun süredir bu modemi kullanıyorsunuz sanırım . VDSL bğlantıda sorun var mı kopma vs ? Türknet ile kullncağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Uzun süredir bu modemi kullanıyorsunuz sanırım . VDSL bğlantıda sorun var mı kopma vs ? Türknet ile kullncağım.

Alıntıları Göster
    şuan kullanmıyorum.
    ama 2 sene civarı kullandım.
    kopma vs olmadı hiç
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Arayüz hep ingilizce sanırım bu modemde ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Arayüz hep ingilizce sanırım bu modemde ?
    ilk mesajda yazdığım gibi.
    İkinci el 350 liraya buldum bu cihazı . Jelatini dahi açılmamış . Zyxeli aradım faturası olmasa da seri numarasından garantiye sokarız dedi . Zyxel de normalde üç yıl garanti veriyorlarmış . İki yıl falan garantisi olsa yeter . Asus ac750 bakıyordum ama şikayet çok . Alınır mı 350 e sizce bu model ?

• quote:

İkinci el 350 liraya buldum bu cihazı . Jelatini dahi açılmamış . Zyxeli aradım faturası olmasa da seri numarasından garantiye sokarız dedi . Zyxel de normalde üç yıl garanti veriyorlarmış . İki yıl falan garantisi olsa yeter . Asus ac750 bakıyordum ama şikayet çok . Alınır mı 350 e sizce bu model ?
    Vmg3625 modeli çıkmış yeni vatanda 399tl
    Hangi. Firmanın internetini kullanıyorsun ?

Türknet . Onu mu almalıyım ?

• quote:

Türknet . Onu mu almalıyım ?
    Onuda değerlendirebilirsiniz

• Merhaba arkadaşlar Zyxel VMG3925-B10B modemden bende kullanıyorum ttnette çok fazla kopma sorunlarıyla karşılaşmaya başladım frimware sürümü çok eski olduğu yeni sürümü yüklememi söylediler yanlışlıkla global ingilizce sürümü yükledim Türkçeye çevirebilirmiyiz modemi?

Eski frimware V5.13(AAVF.7)D1

Yeni yüklediğim global sürüm V513AAVF13C0.bin
  • hocam 5.13(AAVF.13)C0.bin global frimware sürümünü yükledim bu defada Türkçeye döndüremedim zyxelin Türkçe frimware V513AAVF11D1.bin sürümü budur bunu yükle.
  • Arkadaşlar sürekli bağlantı kopma ve 2.4 ghz bağlantısının gitmesi sorununu yaşıyorum. Durduk yere 2.4 ghz bağlantısı gidiyor wireless listesinde dahi görünmüyor sadece 5 ghz bağlanabiliyorum, cihazı kapatıp bir süre bekleyip açınca normale dönüyor, kısa süre sonra aynı şekilde yine gidiyor. Müşteri hizmetleri güncelleme dosyası gönderdi yaptım ama sonuç değişmedi, bu şekilde bir sorun yaşayan var mı ne yapılabilir? Modemi daha önce servise gönderdim yaklaşık 20 gün internetsiz kaldım tekrardan yollamak da istemiyorum açıkçası.
  • Global 5.13 sürümünü kullanıyorum ama arayüzü hiç beğenmedim, bir garip. TR eski sürüme dönmeye çalışacağım.
  • arkadaşlar merhaba bu cihazda torent desteği varmı ?
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar açık olmadan modem üzerinden indirme gibi bir şeyi soruyorsan, yok. Desteklemiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amiraLL34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amiraLL34

Evet

hangi linkten indirmiştin.?

zyxelin kendi sayfasından mayıs ayındaki güncelleme

o global sürüm.
    türkiye linkiniden indirmemi söyledi bana müşteri hizmetleri.
    2.4 ghz wifi hızında sıkıntı var cihazın. 144mbps gözüküyor durum sayfasından.
    evdeki bilgisayarlar vmg3312 ye 150mbps ile bağlanırken . vmg3925 te 65 veya 72.2mbps ile bağlanıyorlar.
    zyxele mail attım kayıt açtılar araştırıyorlar.
    siz kaç mbps yazıyor ?

Alıntıları Göster
    en son global arayüzde benim de 144 den bağlanıyor cihazlar . Eski arayüzde disable yaptığınız yer yeni arayüzde bulamadım . Yeni arayüzde 300 olması için ne yapmam gerekiyor acaba ?

• 2.4GHZ de Wifi frekansını 40mhz ye verirseniz 300mb oluyor. 20mhz de 144e düşüyor.
    Standart olarak 20/40 da duruyor ama bende hiç 144 üzerini görmedim. Elle 40mhz ye sabitleyince geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

2.4GHZ de Wifi frekansını 40mhz ye verirseniz 300mb oluyor. 20mhz de 144e düşüyor.
    Standart olarak 20/40 da duruyor ama bende hiç 144 üzerini görmedim. Elle 40mhz ye sabitleyince geçiyor.
    teşekkürler oldu .
  • Global 5.13(AAVF.13)C0 dan Türkiye 5.13(AAVF.11)D1 sürümüne dönmeyi başardım. Nasıl yaptığımı yazayım, mutlaka merak edenler olacaktır.

Öncelikle Global 5.13(AAVF.13)C0 sürümden Global 5.13(AAVF.11)C0 e döndüm.
    http://ftp://ftp.zyxel.com/ adresten modeli seçip VMG3925-B10B_5.11(AAVF.3)C0.zip indirip, içindeki firmware e dönüyoruz.

Sonrasında Zyxel Türkiye adresinden son sürüm firmware indirip kuruyoruz. (http://ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3925-B10B/Firmware/ )

Tüm bu işlemlerden sonra factory Reset yaptıktan sonra tekrar ayarlarınızı yapmanız tavsiye edilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz_Peynir -- 12 Mayıs 2020; 23:11:32 >

• Hala TR sürüme dönmek istiyorsan üst mesajda yolunu yazdım. Bende rastgele uğraşırken, yaptım.

Zyxel Türkiye sorduğumda Globalden TR ye dönüş yok bize gönderin diyorlardı.
  • Merhaba, modemi yeni aldım, kurulum yapıp PPP bilgilerimi girmeme rağmen İnternet ışığım kırmızı yanıyor. Bir de VDSL kullanıcısıyım fakat modemde yeşil ışık yanıyor adsl kullanıcısı olarak görüyor. Sanırım sorun ondan kaynaklı modemden vdsl seçme gibi bir seçenek var mı göremedim. Kurulum ptm den yaptım kılavuzda adsl kullanıcıları atm vdsl ptm yazıyordu.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.