Şimdi Ara

# ZyXEL VMG3625-T50B MODEM/ROUTER KISA İNCELEME, KARŞILAŞTIRMA, YORUM (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.725
Cevap
56
Favori
155.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2Ghz ve 5Ghz isim ve şifreleri farklı olmasına rağmen kablosuz ağlar kayboluyor. Türkçe karakter ve boşluk kullanmadım. Bunun çözümünü bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shallow Bay -- 25 Kasım 2021; 20:29:47 >
  • Shallow Bay kullanıcısına yanıt

Ben bu yöntemi denedim işe yaradı.Lakin ben ABPM.2.CO sürümünü kullanıyorum en verimli bunu buldum. Tüm ayarlarını yap ve ayar dosyasını yedekle.Sonra hard reset at. sonra yedek ayar dosyasını geri yükle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aklınyolubir kullanıcısına yanıt

Sorunun kaynağını buldum. Kablosuz ağlar için 10'dan fazla MAC tanımlaması yapmak. On birinci MAC bilgisini girdikten sonra, cihazı kapatıp açarsam kablosuz ağlar çöküyor. Zyxel'e mesaj attım. Sanırım benim modemde bir sıkıntı var. Vatan Bilgisayar'dan yeni aldım ve değişim konusunda ağ ürünleri açılmışsa iade almıyoruz yazıyor. Yazılımsal bir sorun değilse Zyxel üzerinden değişim isteyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shallow Bay -- 27 Kasım 2021; 4:49:40 >

Hocam çok iyi tespit etmişsiniz. Umarım sorununuz çözülür. 10 dan fazla MAC adresi girişi yapma ihtiyacını niçin duydunuz? Kamera sistemi vb. mi var?

Neden merak ettim? Belkide 3625 lerin genel olarak yazılımında sorun vardır. Çünkü 10 dan fazla cihazı ekleme ihtiyacı duyacak kullanıcı pek fazla olmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 27 Kasım 2021; 10:49:1 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Modemlerimi hep MAC ile "White List" modunda kullanıyorum. Eski Zyxel modemim var. Onda bile sorun olmuyordu. Bunda olması garibime gitti.

Benim pek kullanmadığım bir özellikti, fakat Keenetic telegram grubunda tavsiye edilince bende ekledim cihazları modeme. Faydası olduğunu bilmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 27 Kasım 2021; 19:10:13 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Temel olarak güvenlik amaçlı. Bir kişi şifreyi bilse bile modeme tanıtılmamışsa bağlanamıyor.

• S.a
    Mobil internet yada başkasının wifi si açılan telefondaki apk programların bazıları bizim wifi ye bağlanınca açmıyor. Aynı sorun kardeşim de yaşıyor. Bu modemle böyle bi sorun yaşayan var mı.

• Arkadaşlar 36 sayfanın hepsini tek tek okudum . Anladığım kadarıyla en stabil yazılımlar V550ABPM5 G0 ve V550ABPM2 G0 bu ikisi.

Tam olarak anlayamadım bir sorum olacak wifi ile ilgili kısımda .

Şimdi ben sadece 2.4 ghz kısmını kullanacağım. 5 ghz kısmını da açık tutman gerekiyor mu ? Wifileri ayırdıktan sonra ve farklı isim ve şifre verdikten sonra. 5 ghz kapalı tutrsam , 2.4 ghz bağlanma sorunları çıkar mı ? Yoksa her iki kısım da açık olmak zorun da mı . Her hangi birini kapatmak stabilite sorunlarına yol açıyor mu ?

@tcebeci1

@FatalERROR!

@aklınyolubir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pathology_ -- 29 Kasım 2021; 22:12:30 >
  • pathology_ P kullanıcısına yanıt

Wifi bantlarını ayırmak daha iyi olacaktır. 5GHz bandını da açık tutmanıza gerek yok herhangi bir sorun yaratmaz.

Yazılım konusunda ben V5.50(ABPM.5)G0 kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Daha önceki versiyonlarda da yaşamamıştım ama sorun yaşayanlar var.

• Teşekkürler anladığım kadarıyla . wifi bantlarını ayırıp 5 gzhz kapalı tutmam yeterli . Wifi yayınını gizlememin stabiliteye yada cihazların bağlanmama gibi bir etkisi var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pathology_ -- 29 Kasım 2021; 22:45:21 >

Hayır gizleyebilirsiniz sorun yaratmaz.

Hocam ben 2,4 Ghz i kaptınca sorun yaşamıştım. Siz deneme yapın. Sorun yaşamazsanız 5 Ghz i kapatırsınız. Fakat açık kalsada size bir sorun oluşturmaz diye düşünüyorum.

Ben sizin kullanımın tam tersi olarak tüm cihazlarımı 5 Ghz e sabitlemiştim. Fakat 2,4 ü kapatmadım.

Cihazlarınız 5 Ghz in şifresini bilmeyecekleri için ona bulaşmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 29 Kasım 2021; 22:54:8 >
  • Yazılım yükledikten sonra modemi direk fabrika ayarlarıyla kullanmak mı mantıklı yoksa modemde ince ayarlar ( Dosya paylaşımını kapatmak, wps kapatmak bitswap, sra vb şeyler ) yapmak stabilitesini bozuyor mu ?

Bunları şundan dolayı soruyorum yazılım olarak pek stabil olmayan bir modem olduğu için tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum

@FatalERROR!

@tcebeci1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pathology_ -- 30 Kasım 2021; 1:24:51 >

Dönüm noktalarında ayar yedeği almayı deneyin. Şurda iyiydi dediğiniz ayara geri kolayca dönmek için

Bahsettiğiniz ince ayarlardan etkilendiğini en ufak hissettmedim. RAM yada işlemci kullanımını etkiliyor olabilir fakat kullanımda hissedilmiyor. İşlemci ve RAM bir modem için gayet yeterli, belkide sebep budur.

Modemin yazlımımın stabil olmaması gibi birşey söz konusu değil. Bazı eksikleri var doğrudur ancak; daha önce de anlattım modemi hiç kapatmadan kaç tane bağlı cihaz ile kullandığımı.

Bazı kişilerde 5GHz kaybolma sorunu oluşuyor. Onu da çeşitli ince ayarlarla giderebilen arkadaşlar var. Bende böyle bir sıkıntı yine başıma gelmedi.

Siz en iyisi modemi kullanmaya başlayın, yaşadığınız sıkıntılar olursa tekrar buradan yardımcı oluruz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Router kullananlar modemin wifi sini kapatıyor mu? İkisini de kullansak ne fark eder?

• BéTo kullanıcısına yanıt

Fark etmez kullanabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.