Şimdi Ara

ZYXEL VMG3312-B10B VDSL2 YARDIM Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
8.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TTNet'ten alınma modemiTürkNete geçiş yaptığım için VDSL2 olarak kullanamıyorum.
    Yardım edebilirseniz sevinirim. Yoksa Modem arayışına geçeceğim. ZYXEL VMG3312-B10B VDSL2 YARDIM Lütfen

• Gördüğüm kadarıyla Türknet sana sinyali ADSL olarak vermiş.Zaten myisp_ATM olmasından da anlaşılıyor.Eğer VDSL olsaydı hattın Myisp_PTM olacaktı bu yazı.

Modeminin üzerinden DSL ışığına bir bak.Yeşil renkli olarak yanıyordur şu an.Eğer hattın VDSL olsaydı bu DSL ışığın turuncu olarak yanıcaktı.Tıpkı aşağıdaki gibi.
    Sen en iyisi Türknet'i ara ve vdsl'e geçmek istediğini söyle. modemle alakası yok gibi görünüyor.

Hatta şöyle bir şey de deneyebilirsin.Öncelikle modemi resetle ve kendi haline bırak.Turknet'in sana verdiği kullanıcı adını ve şifresini girme.Zaten şifre girmesen de internete bağlanacaktır.Gözün modemin DSL ışığında olsun.Önce yeşil yanıp söndüğünü ve daha sonra sabit kaldığını görüyorsan sana ADSL vermişler demektir.Türknet'i arayıp VDSL'e geçmek için talep oluşturursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanbiyolog -- 15 Ekim 2017; 18:8:47 >

• uzmanbiyolog kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...Ben de öyle tahmin ettim. Söylediğiniz gibi DSL ışığı yeşil yanıyor. Türkneti aradık bakalım ama canlı konuşan yok ki. Arıza kaydı aldılar. Bununla yetinmeyip bir de açıklamalı mail gönderdim. Artık bekliyeceğiz.
  • xmokx X kullanıcısına yanıt
    Peki sonuç ne oldu hocam?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.