Şimdi Ara

Zyxel VMG3312-B10A (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
45.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • selamlar bende zyxel VMG3312-B10B MODEM VAR. BU SORUN HERGÜN benimde başıma geliyordu.4440375 sorun olmadığını söyler . size sonra 4441150 numarayı arasınız . 10 dakika bekleyip cevpa gelir. cavap şudur. zyxel arayüzüne girmek için 192.168.1.1 girip admin ve şifreyi girin . sonra ağ ayarlarından kablosuz gelin burda kablosuz ağ kurulumu yazan yerde kanal yazan yeri 11 yapmamız lazım bunun için kanal yazan yerin karşısına dağa fazla basın ordan 11 işretleyin. onun altında dağa fazala üst işretleyip uygulaya basın. sonra üste WPS yazan yere gelin wps kurulum yazan 2 kutuyu devre dışı bırakın sağ alta uygulamaya basın. artık 24 saatte bir kopma olmuyacaktır. KOLAY GELSİN ben İSMAİL GÜRGENBURAN İŞİNİZE YARADIYSA NE MUTLU BANA....
  • dns problemi yaratan beş para etmez modem
  • Resmen çöp hocam.
  • bu marka modemle sorun yaşıyorsanız boşuna uğraşmayın eski bir tarihi eser modemi takın çalışır ömrünüze yazık
  • Vdsl modem olduğu için evde olan ADSL modellerle çalışamayacağını düşünüyorum, yeni modem içinde boşuna Ücret ödemek istemiyorum, gelenin gideni aratması halinde ne Yaparım TTnet ilgisiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu eski ama cevap yazayım oncelikle dısardan baglanmak için modemi dvr yönlendirmen lazım sonra port açman dmz ye gel ordaki ip adresini dvr in ip adresi ni yaz sonra port yonlendirme kısmına gel orda MyIsp_Ptm_35 sec aşagıyada dvr ın portunu yaz 4 sekmeyede en alta gene dvr ın ip aderisini yaz bukarı yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanane_532

selam bu modemde Ebeveyn Kontrolü nü açınca internet kesiliyor sizdede böyle oluyormu hiç bir pc veya wifi ile bağlantı olmuyor Ebeveyn Kontrolü nü kapatınca hemen geliyor

benzer sıkıntı bende de var..bende google.com a girmiyor cozum uretebilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 2 Ekim 2015; 20:05:42 >
  • zyxel VMG1312-B10A modemi kullanıyorum. portlar açık. ama netten bakınca portlar kapalı gözüküyor.
    zyxeli arayıp arızayı söyleyince bağlanıp ayarları konrtol ediyorlar ve herşeyin normal olduğunu arızanın servis sağlayıcıdan olduğunu söylüyorlar. Ancak ttneti arayıp arıza kaydı açtırınca gelen şahıslar arızanın kendilerinden kaynaklanmadığını söylüyor.
    işin ilgin olan yanı önceleri hiç böyler bir sorun yoktu. port kapanma sorunu olunca modem arayüzüne girip portları pasip yapıp tekrar aktifleştirince düzeliyordu. Bu 2-3 günce bir tekrar ettiğim bir lşeydi. Ancak 2 gündür pasif - aktif yapma olayıda işe yarmıyor. modemden aktif olarak gözüken portlar netten baktığımda bakalı. Ancak modem hiç dokunmuyorum bşr bakıyorum portlar açılmış aradan 1 saat sonra tekrar kapanmış.
    bunu çözemedim.
  • terran48 kullanıcısına yanıt
    Ben bu sorundan muzdaribim 1 haftadır uğraşıyorum, hatta zyxel destek istedim yine de başaramadım. Bir türlü portlar aktif olmuyor. Kullanma kılavuzundaki "port yönlendirme" yönergelerini adım adım takip ediyorum sonuç elde var sıfır.
    MyISP_ATM yaptım yok yine olmadı.

modem bilgileri

- WAN Türü: ATM
    - WAN Adı: MyISP_ATM/ppp0

----
    Sonunda portu aktif edebildim. Antivirüs programının güvenlik duvarını devredışı bırakmak gerekiyor. Siteden kontrol edildiğinde aktif olduğu yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celaleddin Rooney -- 10 Kasım 2015; 19:58:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aesquitas

Ben bu sorundan muzdaribim 1 haftadır uğraşıyorum, hatta zyxel destek istedim yine de başaramadım. Bir türlü portlar aktif olmuyor. Kullanma kılavuzundaki "port yönlendirme" yönergelerini adım adım takip ediyorum sonuç elde var sıfır.
    MyISP_ATM yaptım yok yine olmadı.

modem bilgileri

- WAN Türü: ATM
    - WAN Adı: MyISP_ATM/ppp0

----
    Sonunda portu aktif edebildim. Antivirüs programının güvenlik duvarını devredışı bırakmak gerekiyor. Siteden kontrol edildiğinde aktif olduğu yazıyor.

Merhaba
    güvenlik duvarını kapatıp denedim , olmadı. (modemden portlar açık ancak portları dışarıdan bakıldığına kapalı)
    güvenlik duvarına aktif ettiğim portları hem gelen hemde giden kısmına ekledim. Gene olmadı

• terran48 kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu konuya bakın isterseniz umarım yardımcı olur. http://forum.donanimhaber.com/m_111817245/f_//tm.htm#111817245
  • Üstadlar selamlar.

Çok salakça olduğunu düşünebileceğiniz bir sorum olacak. Şöyle ki, bu modem üzerinde bir usb bağlantı noktası var, bunu biliyoruz. Bu sayede uzaktan, internet olan her hangi bir yerden, ip numaramız sayesinde modemimize ve paylaşıma açtıysak eğer bu usb'ye bağlı cihazımıza erişebiliyoruz.

Diyelim ki ben bu usb'ye daha düne kadar laptopumda kullandığım ve içinde işletim sistemi mevcut olan hdd'mi bağladım. Şimdi uzaktan erişim ile bu hdd'nin içeriğini kontrol edebilirim, dosyaları görebilirim.

Peki ya modemime erişerek usb'sine bağladığım hdd'den bu işletim sistemini grafik arayüzünde çalıştırmak istesem ???????????

Modemime bağlanmak istediğim bilgisayarda zaten bir işletim sistemi olduğu için bu işlermi bir web tarayıcı sayesinde veya bir program sayesinde yapabilirmiyim ?

Güldüğünüzü görür gibiyim, biliyorum saçma geliyor. Sadece hdd ile olmaz ama ütopik bile olsa her hangi bir tecrübesi fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

• ebeveny denetimlerini aktive edemedim
    ağdaki mac adresini bildiğim pc de youtube girişini durduramıyorum
     Zyxel VMG3312-B10A
  • Beyler;

TTnet'den internet aldım. Bugün modem geldi. Bana verilen kağıtta Airties marka modem yazıyor ama gelen modem Zyxel.

Hangisi iyidir? İtiraz edeyim mi?

Benim için kablosuz kısmı önemli, üst kattanda kullanacağım.

Hangi modem daha kullanışlı olur kablosuz kullanım için.

AIRTIES AIR 5650 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM / VDSL2 ROUTER

ZYXEL VMG3312 300MBPS VDSL2/VPN/FİBER DESTEKLİ KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MOD
    EM
  • Merhaba,

AIRTIES AIR 5650 300MBPS KABLOSUZ-N ADSL2+ 4 PORT MODEM / VDSL2 ROUTER

ben bu modemi önerirdim diğeri bende var ve hiç iyi bir frekans gücü yok ,Airties dan memnun olan çok fazla ...
  • Arkadaşlar, bu modem bende de var ve sanki birisi ağıma giriyor gibi hissediyorum. Bu yüzden şifre değiştirmek istiyorum fakat bir türlü değişmiyor şifre. Ne denersem deneyeyim, uygulaya bastıktan sonra gene aynı şifre geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.