Şimdi Ara

Zyxel 600 prestige modemi acces point olarak kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
9.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bridge olarak modem ayarlarından kaydedildiğinde mümkün diye bi yerde okudum ama beceremedim.şimdi ben eldekileri size söyliyeyim ona göre çözüm üretelim:)
    şirkette oda duvarlarında ethernet çıkışları var kimisinde de hub veya switch ile dağıtılmış ben switch ile veya direk duvardan bağlantı ile zyxel 600 modemi acces point kullanarak diğer bir ifadeyle kablolu bağlantıyı kablosuz modem aracılığıyla nasıl sinyal haline dönüştürüp kendi odamdan laptobımdan wirelles bağlantı yaparak nete girerim? Yapmam gereken donanımsal bağlantıları ve modem ayarlarını anlatırsanız sevinirim
    teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 9 Kasım 2010; 19:37:31 >

• Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınız Bridge moda alıp AP olarak kullanabilirsiniz.
    Öncelikle 192.168.1.1 ile modem arayüzüne bağlantı kurunuz.

Ağ > Geniş Alan Ağı > Mod (Bridge)(Köprü)
    Ağ > Geniş Alan Ağı > Kapsülleme (RFC1483)
    Ağ > Geniş Alan Ağı > Çoklama (LLC) > Uygulaya basınız.

Ağ > Yerel Alan Ağı > Dhcp Setup (Kurulumu) > Dhcp(Kapalı)(Hiçbiri) > Uygulaya basınız.
    Son olarak da; ZyXEL modemin Lan ip adresini mevcut modeminizin ip adresi ile aynı networkten bir ip veriniz Örn. Mevcut Modem 192.168.1.1 ZyXEL 192.168.1.2
    Bu ayarlar içinde Ağ > Yerel Alan Ağı den değişikleri yapabilirsiniz.

Ağ > Kablosuz Yerel Alan Ağı > Buradanda kablosuz wlan ayarlarınız tamamlarsanız ayarlarınız bitmiş olucaktır.
    Mevcut modeminizden ethernet ile ZyXEL'e bağlantı sağlayanıp wifi olarak ZyXEL'e bağlanıp internete giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

• tşkler dostum deniyecem..
    yalnız şirket olduğu için ttnetin verdiği kullanıcı adı ve şifreyi bilmiyorum.gereklimidir ya da nasıl öğrenebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 10 Kasım 2010; 17:37:59 >
  • "Son olarak da; ZyXEL modemin Lan ip adresini mevcut modeminizin ip adresi ile aynı networkten bir ip veriniz Örn. Mevcut Modem 192.168.1.1 ZyXEL 192.168.1.2 " şu kısmı anlayamadım daha detaylı açıklarmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

"Son olarak da; ZyXEL modemin Lan ip adresini mevcut modeminizin ip adresi ile aynı networkten bir ip veriniz Örn. Mevcut Modem 192.168.1.1 ZyXEL 192.168.1.2 " şu kısmı anlayamadım daha detaylı açıklarmısınız?

AP olarak kullanacağınız modemin Lan-Yerel ağ ayarından (IP Address-IP Adresi yazan yerde) 192.168.1.1 olan İP numarasını 192.168.1.2 olarak değiştirin.

+Ana modemin İP numarasını 192.168.1.1 olarak varsayıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 11 Kasım 2010; 11:05:32 >
  • @leopars
    tşk ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 11 Kasım 2010; 18:32:25 >
  • Anca bakabildim foruma =) Cihazı Ap olarak kuracagin icin o cihazda yukarıda yazdigim ayarlar yeterli olacaktır.. k.adı ve şifre girebileceğin bir menü olmayacak zaten..
    Diğer soruyu saten leopars cevaplamiş =)
  • olmadı beyler.. bi ara bağlandı ama hemen gitti.bazen sınırlı bağlantı diyor.bazen de çevrim dışı sayfası geliyor.bu arada duvardan modeme gelen ethernet kablsounun takılı olduğu yerin ışığı yandığında net geliyor.ama o ışık çok kısa süre yanıyor sonra gidiyor.ayarları aynen dediğiniz gibi yaptım.bu arada modem ayarlarında bridge yapınca bi daha 192.168.1.1 ile giriş yapılamıyor resetlemek zorunda kalıyorum.yalnız adsl ışığı sürekli yanıp sönüyor şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 12 Kasım 2010; 19:02:42 >
  • ayarlarım şu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 12 Kasım 2010; 18:47:56 >

• Sorun İP alamamak gibi görünüyor. Bu şekilde de bağlanması gerekiyordu.Ben DHCP:Relay ve server İP olarak ana modemin adresini veriyorum. Belki işinize yarayabilir. Ayrıca bende WAN kısmında LLC yerine VC saçili fark yaratır mı hiç denemedim.
  • Cihaza değiştirdiğiniz İP numarasından ulaşmanız gerekiyor. 192.168.1.2 bundan ulaşamıyorsanız bilgisayara atanan İP numarası 192.168.1.x ile başlamıyor olabilir.

Birde Telnet-General Setup- Bridge Mode:Yes olarak seçilimi ona bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leopars

Cihaza değiştirdiğiniz İP numarasından ulaşmanız gerekiyor. 192.168.1.2 bundan ulaşamıyorsanız bilgisayara atanan İP numarası 192.168.1.x ile başlamıyor olabilir.

Birde Telnet-General Setup- Bridge Mode:Yes olarak seçilimi ona bakın.

serverda kullanılan modemden bahsediyorsunuz sanırım.o modem zyxell değil. markasını şuan hatırlamıyorum ama bayramdan sonra gidince bakarım.o modemde de bridge modun açık olması gerektiğini söylüyorsunuz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 13 Kasım 2010; 22:02:40 >
  • Köprü modunda kullanacağınız Zyxel'in iki ayrı yerinde bulunuyor; biri WAN kısmında diğeri Telnet/General Setup kısmında.
  • Sorun çözüm olarak çok basit.Kablosuz modeminizde şifreleme vs. gibi istediğiniz ayarları yaptıktan sonra dhcp sunucunu kapatın,dhcp NONE olarak kalmamalı,yani başka bir sunucudan ip adresi al gibi bir seçenek mutlaka mevcuttur.Eğer mutlaka ip adresi istiyorsa kablo ile bağlantınız yapın pc'nizin aldığı ip adresi bilgilerinden dhcp sunucusu hangisiyse onu yazın.Sonra kabloyu cihazın ethernet portuna bağlayın.Cihazı kapatıp açın,artık kablosuz olarak internete çıkabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scankurban

Sorun çözüm olarak çok basit.Kablosuz modeminizde şifreleme vs. gibi istediğiniz ayarları yaptıktan sonra dhcp sunucunu kapatın,dhcp NONE olarak kalmamalı,yani başka bir sunucudan ip adresi al gibi bir seçenek mutlaka mevcuttur.Eğer mutlaka ip adresi istiyorsa kablo ile bağlantınız yapın pc'nizin aldığı ip adresi bilgilerinden dhcp sunucusu hangisiyse onu yazın.Sonra kabloyu cihazın ethernet portuna bağlayın.Cihazı kapatıp açın,artık kablosuz olarak internete çıkabilirsiniz.

hatırladığım none yerine server ve başka bi seçenek daha vardı.serveri denemiştim sanırım.zaten ana modem servera bağlı.dönünce tekrar kurcalarım o seçenekleri.
  • her şeyi denedim olmuyor yavv.. bazen lan ışığı 1-2 dklığına yanıyor nete girebiliyorum ama sonra gidiyor.dhcpde none, server, relay var hepsini denedim olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epicus
    her şeyi denedim olmuyor yavv.. bazen lan ışığı 1-2 dklığına yanıyor nete girebiliyorum ama sonra gidiyor.dhcpde none, server, relay var hepsini denedim olmadı.

Merhaba,
    Bir kablosuz ADSL modemi AP gibi kullanabilmek için tek şart DHCP sunucusunun kaptılmasıdır. Bunun haricinde başka bir şart gerekli değildir. Bu sayede bu modem IP isteyen bilgisayarlara IP veremeyeceğinden ağ üzerindeki diğer modem tarafından IP verilecek ve çıkış o modem üzerinden olacaktır.
    Ancak bazı teknik detaylar var: Modemlerin pek çoğunun varsayılan IP'leri aynıdır. Dolayısı ile IP ayarı değiştirilmeden modemler aynı ağ ortamına bağlanırsa sorunlar çıkartacaktır. Bunun için size önerim şudur:
    1. Öncelikle bilgisayarınızı direkt olarak bağlayın ve bilgisayarın aldığı IP ve ağ geçidi IP numaralarını bir kenara not edin. Mesela ağ geçidi numarası (internet çıkışı veren modemin IP'si) 192.168.1.1 olsun.
    2. Bilgisayarı AP gibi kullanacağınız ZyXEL modeme bağlayıp modemin ayar sayfasına girin ve IP'sini diğer modem ile aynı guruba alın ancak farklı bir IP verin. Hatta ilgili gurubun uzağında bir IP seçin. Mesela 192.168.1.200 verin. Bu modemi kapatıp açın.
    3. ZyXEL modeme yeni verdiğiniz IP numarası ile tekrar bağlanıp ayarlardan DHCP'yi iptal edin.
    4. Son olarak modemi ethernet kablosu ile duvardaki ethernet prizine bağlayın.

Bu aşamalardan sonra hem internet paylaşımınız olacak hem de istediğiniz zaman ZyXEL modeme erişebileceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ImaheLper

Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınız Bridge moda alıp AP olarak kullanabilirsiniz.
    Öncelikle 192.168.1.1 ile modem arayüzüne bağlantı kurunuz.

Ağ > Geniş Alan Ağı > Mod (Bridge)(Köprü)
    Ağ > Geniş Alan Ağı > Kapsülleme (RFC1483)
    Ağ > Geniş Alan Ağı > Çoklama (LLC) > Uygulaya basınız.

Ağ > Yerel Alan Ağı > Dhcp Setup (Kurulumu) > Dhcp(Kapalı)(Hiçbiri) > Uygulaya basınız.
    Son olarak da; ZyXEL modemin Lan ip adresini mevcut modeminizin ip adresi ile aynı networkten bir ip veriniz Örn. Mevcut Modem 192.168.1.1 ZyXEL 192.168.1.2
    Bu ayarlar içinde Ağ > Yerel Alan Ağı den değişikleri yapabilirsiniz.

Ağ > Kablosuz Yerel Alan Ağı > Buradanda kablosuz wlan ayarlarınız tamamlarsanız ayarlarınız bitmiş olucaktır.
    Mevcut modeminizden ethernet ile ZyXEL'e bağlantı sağlayanıp wifi olarak ZyXEL'e bağlanıp internete giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
    iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 3 Aralık 2011; 7:50:41 >

• ben samet modemi taktım kurdum bilgisayarda bağlandı diyo ayriyettende telefondan da giriyorum ama internete giremiyorum neden açıl bilgi
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet 61

ben samet modemi taktım kurdum bilgisayarda bağlandı diyo ayriyettende telefondan da giriyorum ama internete giremiyorum neden açıl bilgi

kurulumu nasıl yaptınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 25 Temmuz 2014; 23:03:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.