Şimdi Ara

Zyban kullananlar bi okuyun pls (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
6
Favori
182.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kambochian

alerji durumu oluyor benim butun bedenim şişmişti 3 gece acile gittik. sizin de alerjik olma ihtimaliniz var bu ilaca. hatta doktorun koyduğu teşhis prospektüste de yazıyor.

champix daha iyi gibi...

Alıntıları Göster
    merhaba sigarasız bir hayata merhaba :) şu saat itibari ile tam 4 gün oldu bırakalı tabiki ilacı bir devlet hastanesinin sigara bıraktırma polikliniğinden göğüs hastalıkları uzmanı bir doktorun muayenesinden sonra kullanmaya başladım ben 9 uncu günü seçtim kendime akşam 31 ekim 2012 saat 23.00 da "sen benim değil, ben senin ruhuna okurum" sloganımla birkaç arkadaşıda yanıma alarak sade bir törenle beraber içtiğim çayın içine atarak bu ikiliyle olan ilişkimi bitirdim .darısı her aktif içicinin başına dileklerimle.bu gün 12 nci gün ve yan etki olarak belirgin birşey yok ama ilk 3-4-5 günler kendimi sigara içtiğim için değersiz gördüm bu beni çelişkilere götürdü acaba bırakabilecekmiyim diye.kullananların dediği gibi tat ve zevk vermeyen adeta zorla içirilen herhangi bir kağıda sarılı tütün harici bir ot , sigara müsvettesi gibi gelmeya başladı.bu eziyete kendimle "bir tarafım iç, diğer tarafım içme" diye diye şeklinde 9 uncu gün son verdim.bu ilacı değil ama gerekli tetkikleri yaparak, psikolojinizi değerlendirerek ne yapacağından emin, "niye champix yazmadın dediğimde;ben bu yüzden bu koltukta, sende o koltukta oturuyorsun"cevabını verebilecek kadar emin olan sizinle ilgili bir doktor tavsiye ediyorum. izmir içinde yaşayanlara yerini ve ismini email atabilirim tabi isterlerse.Allah yardımcımız olsun, irademize irade eklesin inşallah kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: smt79

merhaba sigarasız bir hayata merhaba :) şu saat itibari ile tam 4 gün oldu bırakalı tabiki ilacı bir devlet hastanesinin sigara bıraktırma polikliniğinden göğüs hastalıkları uzmanı bir doktorun muayenesinden sonra kullanmaya başladım ben 9 uncu günü seçtim kendime akşam 31 ekim 2012 saat 23.00 da "sen benim değil, ben senin ruhuna okurum" sloganımla birkaç arkadaşıda yanıma alarak sade bir törenle beraber içtiğim çayın içine atarak bu ikiliyle olan ilişkimi bitirdim .darısı her aktif içicinin başına dileklerimle.bu gün 12 nci gün ve yan etki olarak belirgin birşey yok ama ilk 3-4-5 günler kendimi sigara içtiğim için değersiz gördüm bu beni çelişkilere götürdü acaba bırakabilecekmiyim diye.kullananların dediği gibi tat ve zevk vermeyen adeta zorla içirilen herhangi bir kağıda sarılı tütün harici bir ot , sigara müsvettesi gibi gelmeya başladı.bu eziyete kendimle "bir tarafım iç, diğer tarafım içme" diye diye şeklinde 9 uncu gün son verdim.bu ilacı değil ama gerekli tetkikleri yaparak, psikolojinizi değerlendirerek ne yapacağından emin, "niye champix yazmadın dediğimde;ben bu yüzden bu koltukta, sende o koltukta oturuyorsun"cevabını verebilecek kadar emin olan sizinle ilgili bir doktor tavsiye ediyorum. izmir içinde yaşayanlara yerini ve ismini email atabilirim tabi isterlerse.Allah yardımcımız olsun, irademize irade eklesin inşallah kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Bugün 5. günüm. Sigarayı sadece alışkanlıktan dolayı içiyorum 4-5 tane zaten yakıp 2-3 nefes aldıktan sonra atıyorum tad alamadığım için.. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Sadece dilimde bir uyuşma oluyor hapı aldıktan sonra. Onun dışında hiçbir yan etkisi yok. Ayrıca canım ara ara sigara çekiyor ama yaktığım sigara ihtiyacımı karşılamıyor gibi geliyor sinirleniyorum bu sefer :D

• 7 Eylül 2013 Cumartesi günü eczacı arkadaşın tavsiyesiyle başladım Zyban kullanmaya. 21 yaşında sigaraya başlamıştım, şu an 28 yaşındayım. normalde her yaz memlekete döndüğümde belirli bi süre kendi irademle sigarayı bırakabiliyordum ve iş sezonu başladıgında ben de tekrar sigaraya başlıyordum. geçen yıl asker dönüşü günde 1 paketten fazla sigara içtiğimi farkettim. ve son yaz tatilinde de ne kadar istediysem de bırakamadım. tehlikenin farkına vardım ve zyban kullanmaya karar verdim. 7 hafta kullanmam önerildi. şu an 6. hafta bitmek üzere. ben geçirdiğim aşamaları yazayım:
    - ilk iki hafta aynı tempoda sigara içtim. hem de büyük bi zevkle içtim. tiksinmeden. sonuna kadar.
    - iki hafta bittiği gün. kendi kendime "malsın olm sen. harbiden sen süzmesin, sigaraya ayda 350 tl vereceğine git o parayı daha boktan şeylere harca" (boktan şeylerden kasıt mesela 60 tl verip Gmax e bindim) diye kendime telkinlerde bulundum.
    - 15-16. günler canım istediği için yaktığım sigarayı, tek nefes çekip arkadaşların gözü önünde "naptın olm sen, nimet len o" der gibi bakışlarına kulak asmadan kırıp attım.
    - son olarak 26 eylül cumartesi arkadaşımın doğum günü partisine giderken "alkolün yanında da olmazsa olmaz" diyerek aldığım paketten 10 tane kadarını hiç bi zevk almadan içtim.
    bugün 18 ekim az sonra alacağım hapla 6. hafta bitiyor. hapları bir hafta daha kullanıp kendime yepyeni bi sayfa açmak niyetindeyim. inş geri dönmem.
    yan etkileri olarak 4. hafta bittiğinde ben göğsümdeki kırmızılıkları farkettim. diğerlerinin anlattıgı gibi çok da rahatsız olmuyorum bu alerjiden. en büyük zararı o alerjilerin kaşıntı yapması.
    her yemekten sonra canım sigara içmek istiyor ama hapın verdiği güçle hemen o his yok oluyo. umarım hap bittikten sonra da bu gücü kendimde bulurum.

Hapları kullanmayı bırakalı 15 gün oldu. Geçen hafta ortamda sigara içen kız var ayağına ikram edilenden bi tane yaktım. Tek nefes beni öksürttü ve sigarayla kanlı olmama yetti... Sessizce küllüğe bıraktım ve muhabbetle karışık sigara yandı, bitti, kül oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakani85 -- 9 Kasım 2013; 10:42:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakani85

7 Eylül 2013 Cumartesi günü eczacı arkadaşın tavsiyesiyle başladım Zyban kullanmaya. 21 yaşında sigaraya başlamıştım, şu an 28 yaşındayım. normalde her yaz memlekete döndüğümde belirli bi süre kendi irademle sigarayı bırakabiliyordum ve iş sezonu başladıgında ben de tekrar sigaraya başlıyordum. geçen yıl asker dönüşü günde 1 paketten fazla sigara içtiğimi farkettim. ve son yaz tatilinde de ne kadar istediysem de bırakamadım. tehlikenin farkına vardım ve zyban kullanmaya karar verdim. 7 hafta kullanmam önerildi. şu an 6. hafta bitmek üzere. ben geçirdiğim aşamaları yazayım:
    - ilk iki hafta aynı tempoda sigara içtim. hem de büyük bi zevkle içtim. tiksinmeden. sonuna kadar.
    - iki hafta bittiği gün. kendi kendime "malsın olm sen. harbiden sen süzmesin, sigaraya ayda 350 tl vereceğine git o parayı daha boktan şeylere harca" (boktan şeylerden kasıt mesela 60 tl verip Gmax e bindim) diye kendime telkinlerde bulundum.
    - 15-16. günler canım istediği için yaktığım sigarayı, tek nefes çekip arkadaşların gözü önünde "naptın olm sen, nimet len o" der gibi bakışlarına kulak asmadan kırıp attım.
    - son olarak 26 eylül cumartesi arkadaşımın doğum günü partisine giderken "alkolün yanında da olmazsa olmaz" diyerek aldığım paketten 10 tane kadarını hiç bi zevk almadan içtim.
    bugün 18 ekim az sonra alacağım hapla 6. hafta bitiyor. hapları bir hafta daha kullanıp kendime yepyeni bi sayfa açmak niyetindeyim. inş geri dönmem.
    yan etkileri olarak 4. hafta bittiğinde ben göğsümdeki kırmızılıkları farkettim. diğerlerinin anlattıgı gibi çok da rahatsız olmuyorum bu alerjiden. en büyük zararı o alerjilerin kaşıntı yapması.
    her yemekten sonra canım sigara içmek istiyor ama hapın verdiği güçle hemen o his yok oluyo. umarım hap bittikten sonra da bu gücü kendimde bulurum.

Hapları kullanmayı bırakalı 15 gün oldu. Geçen hafta ortamda sigara içen kız var ayağına ikram edilenden bi tane yaktım. Tek nefes beni öksürttü ve sigarayla kanlı olmama yetti... Sessizce küllüğe bıraktım ve muhabbetle karışık sigara yandı, bitti, kül oldu...
    Zyban ilacının fiyatı 70 liraydı, orada biraz tereddütte kaldım alayım mı almayayım mı diye, çünkü ilaç çok pahalıydı, neredeyse bir karton sigara parası ama eczacı bayan “Zyban etkili çok bırakan oldu deyince, ben de son olarak şansımı bir deneyeyim dedim.http://www.2kafadar.com/sigara-birakma-yontemi-ilaci/

• quote:

Orijinalden alıntı: jobetevrag

Zyban ilacının fiyatı 70 liraydı, orada biraz tereddütte kaldım alayım mı almayayım mı diye, çünkü ilaç çok pahalıydı, neredeyse bir karton sigara parası ama eczacı bayan “Zyban etkili çok bırakan oldu deyince, ben de son olarak şansımı bir deneyeyim dedim.http://www.2kafadar.com/sigara-birakma-yontemi-ilaci/

Alıntıları Göster
    daha önce bu ilaç sayesinde sigarayı bırakmıştım, 6 aylık sigarasız bir yaşam sonrası tekrar başladım sinir stres yüzünden...

perşembe günü gittim tekrar aldım ilacı, 8-9 günlük sigara parama denk geliyor... 10.gün sigarayı bıraktırıyor bende, her şekilde aynı paraya denk gelecek aylık giderim.. ama bundan sonraki aylar 240 lira cebime kalacak.

bir önceki ilaç kullanımına göre farklı etkiler gördüm bu sefer nedense, uykusuzluk, geceleri kabuslar görüp uyanmak ve birdaha uyuyamamak(bugün arkadaşımın boğazını kesiyordum rüyamda), leyla gibisin, reflekslerde olumsuz yönde düşüş var(cs oynayamıyorum 1-2 saniye sonra algılıyor kafa düşmanı)

3 gündür 1 paket sigarayı bitiremedim :) bu sefer de büyük ihtimal bırakacağım şu illeti...

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWing

daha önce bu ilaç sayesinde sigarayı bırakmıştım, 6 aylık sigarasız bir yaşam sonrası tekrar başladım sinir stres yüzünden...

perşembe günü gittim tekrar aldım ilacı, 8-9 günlük sigara parama denk geliyor... 10.gün sigarayı bıraktırıyor bende, her şekilde aynı paraya denk gelecek aylık giderim.. ama bundan sonraki aylar 240 lira cebime kalacak.

bir önceki ilaç kullanımına göre farklı etkiler gördüm bu sefer nedense, uykusuzluk, geceleri kabuslar görüp uyanmak ve birdaha uyuyamamak(bugün arkadaşımın boğazını kesiyordum rüyamda), leyla gibisin, reflekslerde olumsuz yönde düşüş var(cs oynayamıyorum 1-2 saniye sonra algılıyor kafa düşmanı)

3 gündür 1 paket sigarayı bitiremedim :) bu sefer de büyük ihtimal bırakacağım şu illeti...

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar,
    17 yaşından 33 yaşına kadar günde bir paket sigara içerdim.
    Zybanı saglık bakanlıgının ilacı bedava verdıgı yıllarda dr kontrolunden gecerek normalde tedavinin 3 kutu devam edilmesi gerekirken ben 1 kutu kullanarak 01.11.2011 de bırakmıştım. 2 sene 2-3 ay içmedim.
    Normalde İlacı kullandığım dönemde hiç bir rahatsız edici yan etkisini görmedim.
    Hatta ilacı içtiğim dönem bana verdiği sakinlik çok hoşuma gitti diyebilirim. Sigarayı şaşırtıcı şekilde kolaylıkla bıraktım.
    Bu arada geçen ay durup durduk yere tekrar sigara içtim yaklaşık 1 ay sürdü.
    Şimdi tekrar zyban aldım ve kullanmaya başladım. İçmeyeli 1 haftayı geçtim şimdiden. Bu ilaç gerçekten bana etkili geldi ve yan etkisini de görmedim.
    Aksine hoşuma gitmeye başladı kafaya hiç birşey takmıyorum dert etmiyorum:-)
    Bırakmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Ama önce muhakkak dr kontrolüne girmeleri gerekir.
    O zamanlar göğüs filmi, kan tahlili falan yapılmıştı diye hatırlıyorum.

• Bugün Dr kontrolüyle başladık bakalım. Ne olacak?
  • faithless1905 F kullanıcısına yanıt
    Faithless1905 ben de bugün doktora gittim WELLBUTRIN verdi ancak üretimden kalkmış, zyban ise sağlık bakanlığı karşılamıyormuş. Sigara bırakma hattını aradım, doktorunuzla tekrar görüşün ücretsiz ilaç almak istediğinizi belirtin fala dediler. Sen nasıl bir yol izledin, zybanı ücretli mi aldın, en önemlisi faydasını gördün mü. Cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: excellent76

Faithless1905 ben de bugün doktora gittim WELLBUTRIN verdi ancak üretimden kalkmış, zyban ise sağlık bakanlığı karşılamıyormuş. Sigara bırakma hattını aradım, doktorunuzla tekrar görüşün ücretsiz ilaç almak istediğinizi belirtin fala dediler. Sen nasıl bir yol izledin, zybanı ücretli mi aldın, en önemlisi faydasını gördün mü. Cevaplarsan sevinirim
    Merhabalar

Numune Hastanesinden Sigara Bıraktırma Polikliniğine gittim. Kan verdim, film çektirdim, solunum testine tabi tutuldum sonra Dr. İlacı yazdı. Bende gittim Toplum Aile Sağlığı Merkezinden bedava aldım.

Öncelikle ilaç iyi ben faydasını gördüm. 30 Mart son günüm olduğu için ara ara içiyorum.Cumartesi aldığım paketim halen bitmedi.Günde 1 paket rahat içerdim. Şimdi 4 - 5 tane içiyorum.İnşallah 31 Mart Sabahı hiç içmemek üzere uyanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: faithless1905

Merhabalar

Numune Hastanesinden Sigara Bıraktırma Polikliniğine gittim. Kan verdim, film çektirdim, solunum testine tabi tutuldum sonra Dr. İlacı yazdı. Bende gittim Toplum Aile Sağlığı Merkezinden bedava aldım.

Öncelikle ilaç iyi ben faydasını gördüm. 30 Mart son günüm olduğu için ara ara içiyorum.Cumartesi aldığım paketim halen bitmedi.Günde 1 paket rahat içerdim. Şimdi 4 - 5 tane içiyorum.İnşallah 31 Mart Sabahı hiç içmemek üzere uyanacağım.
    Wellbutrin i bir dönem kullandım bende ama sigarayı bırakmak için değil.Başka bir sebepten dolayı kullandım.Cidden ilacı kullanırken sigara isteğini yok ediyor.Ancak işin kötü yanı ilacı bıraktığın anda tekrardan eski sigara alışkanlığına dönüyorsun.Aynı şekil sigarayı bırakmak için Zyban kullanan arkadaşlarım oldu.Onlarda ilacı bıraktıkları anda tekrar eski sigara yaşantısına döndüler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesikparmak

Wellbutrin i bir dönem kullandım bende ama sigarayı bırakmak için değil.Başka bir sebepten dolayı kullandım.Cidden ilacı kullanırken sigara isteğini yok ediyor.Ancak işin kötü yanı ilacı bıraktığın anda tekrardan eski sigara alışkanlığına dönüyorsun.Aynı şekil sigarayı bırakmak için Zyban kullanan arkadaşlarım oldu.Onlarda ilacı bıraktıkları anda tekrar eski sigara yaşantısına döndüler.

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar..
    38 yıldır sigara içen ve ZYBAN sayesinde sigarayı bırakan biri olarak yazma ihtiyacı duydum.
    Ben günde 3 pk sigara içen biri idim. Yine bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu ilacı aldım. Evet prospektüsünde gerçekten inanılmaz derecede yan etkileri olan depresyon ilacıdır. Bedenime verdiğim zararı düşününce yan etkileride hafif kaldığını gördüm ve bu ilaca başladım. Başlamasaydım şu an koah denen illetede yakalanmış olacaktım. Ucundan döndüm desem yeridir.
    Öncelikle günde 1 adet bu ilacı içiyorsunuz. Sigarayıda içmeye devam ediyorsunuz ancak kendinize 3..5 günlük süre veriyorsunuz örneğin bu gün p.tesi cuma günü artık içmeyeceğim diyorsunuz ve o gün geldiğinde ilacı içiyorsunuz sigarayı artık içmiyorsunuz eğer benim gibi yoğun içici iseniz canınız sigara içmek isterse akşam 1 tane daha içiyorsunuz ki ben içmedim 1 tane yetti. 20. günü emin olun ilacıda içmeyi unutmuşum 3 gün sonra ilaç içmediğimi eşim söyledi ve ben o andan sonra ilaçta içmedim.
    Bende bıraktığı izlerden örnek verecek olursam. sigara içmediğim zamanlarda çok asabi olurdum bu ilaç asabiyeti yok ediyor. Relaks oluyorsunuz. sigarayı bıraktıktan ve ilacı kestikten sonra vücudumda allerjik reaksiyonlar oluştu şöyleki ellerimde kaşıntı oluyor du ve parmaklarım somun gibi şişiyordu. Dr. gittim ve durumu izah ettim. Allerji testi yapıldı sigara içerken kullandığım ancak yıllardır herhangi yan etkisini görmediğim mide ilacımın içerisindeki simetikon denen maddeye allerjim olduğu ortaya çıktı. Dr bey şu şekilde bir izahta bulundu sigara sizin bu allerjinin üstünü örtüyordu bıraktıktan sonra bu gibi şeylerin ortaya çıkmasıda normaldir dedi ve ben o ilacı bıraktıktan sonrada bu olayı tekrar yaşamadım.
    Bu arada 54kg a kadar düşmüştüm ancak bıraktıktan 4-5 ay sonra kilom yukarı gitmeye başladı ve şu an 84 kg a kadar çıktım ancak burada durdu tavsiyem şudurki herşeyden lezzet aldığınız için biraz boğazınıza dikkat edin.
    Şu an yediğim yemek içtiğim su ve soluduğum havanın dahi tadını alıyorum NEFES alıyorum. Tavsiyem gecikmeden öyle yada böyle bu illetten kurtulmaya bakın bu gün ben keyf için içiyorum yada içmekten zevk alıyorum diyenler yarın nefes alamamanın ne kadar zor birşey olduğunu görmeden lütfen kendinizi zorlayın ve bırakın. Şu kelimeyi söyleyebilmek en büyük keyf oluyor şimdi. <<<Teşekkür ederim kullanmıyorum>>>Bu konuda herhangi bir sorunuz olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Mevlam sizlerede bırakmayı nasip etsin.

• DH'nin aralıklı olarak en çok hortlatılan konusu bu olması gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: adammısınolum

DH'nin aralıklı olarak en çok hortlatılan konusu bu olması gerekli
    Hortlatayım bakayım yine

Zyban mı champix mi karar veremedim ben de

5-6 kat fiyat farkı var bu yüzden insan bi durup düşünme ihtiyacı duyuyor
  • Zyban kullanan birakan arkadaslardan donut alabilirsek güzel olur.
    Benim bugun dördüncü gun ve halen eskisi gibi sigara içiyorum ne zaman etkisini göreceğim merakla bekliyorum.Olmadi gun be gun ben yazayim bakalim neler olacak.Herkese sigarasiz bir hayat diliyorum.
  • 29.02.2016 günü doktor yönlendirmesi ile toplum sağlığı merkezinden ücretsiz aldığım zyban ı kullanmaya başladım. Dün gece yani 06.03.2016 gecesi uyuyamadım, yatağa yattığında yoğun kulak çınlaması, gözlerimi kapattığımda gözlerim istem dışı şaşı oldu. Gözlerimi açtığımda heryer dönüyordu, yaklaşık 2 saat boyunca uyuyamadım. Sigara konusuna gelince daha bırakamadım ama sigara hiç tat vermiyor bu gidişle bırakıcam muhtemelen
  • Gece yattığımda halüsinasyon görmeye başladım birde, açıkcası epey korktum bu durumdan..
  • Sigarayı bırakmak konusunda başarısız olursanız umutsuzluğa düşmeyin. Yapılan araştırmalardan elde edilen istatistiklere göre sigarayı tamamen bırakan bir kişi 6-7 denemeden sonra başarılı olduğu bulunmuş. Ben de 5 yada 6. Sigarayı bırakma girişiminden sonra tamamen bıraktım . Bırakalı 3 sene oldu,darısı sigara içen herkesin başına . umarım 7. denemeye gerek kalmaz
  • Bende bugün ilacı aldım ve kullanmaya başladım 5 6 yı önce champix ile sigarayı bırakmıştım 3 ay sonra tekrar başlamıştım o ilaçta etkili ama fiyatı 210 lira o yüzden fiyatı daha uygun diye zyban aldım.sonuçları burada yazacağım olumlu ya da olumsuz ilk haptan sonra sigaranın tadı değişik geldi bana.1 hafta sonra bırakmayı düşünüyorum sigarayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semamca_07

Bende bugün ilacı aldım ve kullanmaya başladım 5 6 yı önce champix ile sigarayı bırakmıştım 3 ay sonra tekrar başlamıştım o ilaçta etkili ama fiyatı 210 lira o yüzden fiyatı daha uygun diye zyban aldım.sonuçları burada yazacağım olumlu ya da olumsuz ilk haptan sonra sigaranın tadı değişik geldi bana.1 hafta sonra bırakmayı düşünüyorum sigarayı.
    bugün 4.günüm sigarayı bırakma gibi bir isteğim yok umarım işe yarar.ilacın herhangi bir yan etkisini görmedim fiziksel olarak ama ruhsal olarak çöküntü içinde gibi hissediyorum kendimi.ilacın intihara yönlendirdiğini filan okudum bir yerde antidepresan özelliği olduğu için.ilacı aldığım 2.günün gecesi üzerimde öyle bir mutsuzluk vardı anlatamam sanki dünya başıma yıkılmış gibi hissediyordum sabaha kadar uyuyamadım.bugün.4.günüm bugünde öyle hissediyorum.biri dokunsa ağlayacak gibi hissediyorum :) umarım böyle devam etmez.sigarayı bırakmak için bu duruma da razıyım ama sigarayı bırakamazsam o zaman sorun olacak.prospektüste ilacın etkisini 1 hafta sonra gösterdiği yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: semamca_07

bugün 4.günüm sigarayı bırakma gibi bir isteğim yok umarım işe yarar.ilacın herhangi bir yan etkisini görmedim fiziksel olarak ama ruhsal olarak çöküntü içinde gibi hissediyorum kendimi.ilacın intihara yönlendirdiğini filan okudum bir yerde antidepresan özelliği olduğu için.ilacı aldığım 2.günün gecesi üzerimde öyle bir mutsuzluk vardı anlatamam sanki dünya başıma yıkılmış gibi hissediyordum sabaha kadar uyuyamadım.bugün.4.günüm bugünde öyle hissediyorum.biri dokunsa ağlayacak gibi hissediyorum :) umarım böyle devam etmez.sigarayı bırakmak için bu duruma da razıyım ama sigarayı bırakamazsam o zaman sorun olacak.prospektüste ilacın etkisini 1 hafta sonra gösterdiği yazıyor.

Alıntıları Göster
    yarın 4. gün ve sabah akşam hapları almaya başlıycam baş ağrısı var sigara içme isteğim henüz azalmadı açıkçası ama baş ağrısı fena bırakmam lazım bebek geliyor babasının elinde tanışmamalı sigarayla :S

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.