Şimdi Ara

ZİRAAT FAKÜLTESİ BÖLÜMLERİNDEN HANGİSİNİ SEÇMELİYİM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
15.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bahçe bitkileri

tarımsal biyoteknoloji bölümü

zooteknik bölümü

toprak bilimi ve bitki besleme bölümü

bitki koruma bölümü

tarım ekonomisi bölümü

Merhabalar. Halihazırda çalıştığım için yukarıda yazmış olduğum bölümlerden en kolay okunabileceği ve sözel dersleri ağırlıklı bölümü söylebilir misiniz? hatta sıralama yapabilirseniz daha memnun olurum. teşekkürler. (eskişehir osmangazi üniversitesini düşünüyorum)

• merhaba, sözel derslerin çoğunluğu için sanırım toprak bilimi dersini önerebilirim. Ama piyasada iş imkanı Bitki koruma-Bahçe bitkileri-toprak bilimi şeklinde gidiyor.
    Bitki koruma bölümünde latince terim ezberlemede sıkıntı yaşamazsan tercih yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3KuR_SaD3

merhaba, sözel derslerin çoğunluğu için sanırım toprak bilimi dersini önerebilirim. Ama piyasada iş imkanı Bitki koruma-Bahçe bitkileri-toprak bilimi şeklinde gidiyor.
    Bitki koruma bölümünde latince terim ezberlemede sıkıntı yaşamazsan tercih yapabilirsin.
    "toprak bilimi ve bitki besleme" ile "bitki korumanın" zor olduğunu duymuştum. tarım ekonomisinde dersler sayısal ağırlıklıymış. Tarla bitkilerinin de sözel ve kolay olduğunu duydum.
    sıralamam şu şekilde:
    1- tarla bitkileri
    2- bahçe bitkileri
    3- toprak bilimi ve bitki besleme
    4- bitki koruma
    5- Tarım Ekonomisi
    6- Tarımsal Biyoteknoloji
    7- Zooteknik

FİKİR VERMEK İSTEYEN ARKADAŞ OLURSA, MÜMKÜN OLDUĞUNCA SÖZEL DERS AĞIRLIKLI VE KOLAY OKUNABİLECEK BÖLÜM HANGİSİ?
    ONA GÖRE TERCİH SIRALAMASINI DEĞİŞTİREBİLİRİM. KATKI VERECEK OLANLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

GÜNCEL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuresku -- 2 Ağustos 2018; 10:31:50 >

• bahçeyi 1'e tarla'yı 2'ye almayı düşünüyorum.

yarın tercihler başlıyor arkadaşlar. hala desteklerinizi beklemeteyim. Teşekkürler.

GÜNCEL
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuresku

bahçeyi 1'e tarla'yı 2'ye almayı düşünüyorum.

yarın tercihler başlıyor arkadaşlar. hala desteklerinizi beklemeteyim. Teşekkürler.

GÜNCEL
    Neden bahçeyi öne alacaksın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Neden bahçeyi öne alacaksın ?

Alıntıları Göster
    bahçe candır...

şaka bir yana konu olarak daha ilgimi çektiği için. bahçede sebze meyve var. tarla tahıl ağırlıklı. (ben çalışıyorum, hobisine okuyacağım. iş imkanları için latif bey daha güzel bilgi verecektir.)
    https://forum.donanimhaber.com/getMention_ajax.asp?rd=yes&t=134282915

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuresku -- 10 Ağustos 2018; 10:4:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onuresku

bahçe candır...

şaka bir yana konu olarak daha ilgimi çektiği için. bahçede sebze meyve var. tarla tahıl ağırlıklı. (ben çalışıyorum, hobisine okuyacağım. iş imkanları için latif bey daha güzel bilgi verecektir.)
    https://forum.donanimhaber.com/getMention_ajax.asp?rd=yes&t=134282915

Alıntıları Göster
    Latif öyle bir anlatmış ki herkes koşa koşa gelmeli süper ötesi bölüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Latif öyle bir anlatmış ki herkes koşa koşa gelmeli süper ötesi bölüm.

Alıntıları Göster
    foruma troll dadandı arkadaşlar.
  • Hayvanları seviyorsan zootekni iyidir. Bu arada zooteknik diye bir bölüm yok, doğru yazılışı ZOOTEKNİ'dir. Hem de pedagojik formasyon aldığın zaman zootekni bölümünde daha düşük puanla hayvan yetişme öğretmeni olarak atanabiliyorsun.

Aksi halde bitki koruma bölünü öneririm.

En olmuyorsa bahçeyi seç.

NOT: 2016 Ziraat mezunuyum ama mesleğimi ifa etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 16 Ağustos 2018; 23:44:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Hayvanları seviyorsan zootekni iyidir. Bu arada zooteknik diye bir bölüm yok, doğru yazılışı ZOOTEKNİ'dir. Hem de pedagojik formasyon aldığın zaman zootekni bölümünde daha düşük puanla hayvan yetişme öğretmeni olarak atanabiliyorsun.

Aksi halde bitki koruma bölünü öneririm.

En olmuyorsa bahçeyi seç.

NOT: 2016 Ziraat mezunuyum ama mesleğimi ifa etmiyorum.
    Nedenini sorabilir miyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.