Şimdi Ara

Zıplama Tekniği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.443
Cevap
9
Favori
310.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben air alert i 6 haftadır yapıyodum bi hafta ara verdim bacaklarım artık çok kasılmaya başlamıştı bi hafta aradan sonra bacaklarım dinlenmiş bi biçimde yine aynı zıpladım ve neredeyse çembere dokunuyodum şaşırdım kaldım hergün birlikte oynadığım arkadaşım bile şaşırdı.Ben en iyisi daha sıkı çalışayım belki okul başlayana kadar smaç bile olur.Çünkü bizim okulun potası şu anda oynadığım potadan daha kısa.Birden bire içimi bir heyecan bastı artık Air Alert ile birlikte pivot dergisinin verdiği programı da kullanmaya başladım ikisi birlikte manyak etkili oluyo herkese tavsiye ederim.

@insan kardeş senin yaş kaç.Yaş ile bağlantılı bu iş.Yani eğer 20 yaşlarındaysan filan bayağı az ama 14-15 varsan çok da kötü değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FromThe80s -- 16 Ağustos 2005, 22:25:26 >
  • yaşım 16 bide air alerti nerden bulcam
  • abi sen zıplamıyosun o zaman benim boyum 194 sm 3.05 lik potaya basıyorum çok çalışmak lazım...
  • BU işin sütle felanda bir alakası yok kondüsyon lazım smaç basmaya çalışmadan önce iyice bir ısın yoksa sakatlanırsın...benim sana tavsiyem ip atla bol bol günde 500 kere felan sora arttıtman lazım tabi abacağında ağırlıkla koşu yapman lazım....1 80 boyunla 2.40 santimlik potaya kafanı sokman lazım gerçek potaya sımaç basabilmen için...
  • Air Alert ile birlikte pivot dergisinin verdiği prograqm nedir kardeş ???
  • ya bide bu air alert indirebileceğim bi yer var mı?????
  • Air Alert i bulmak için :google ye girin air alert 3 workout chart yazıp grafikler de aratın.

Bide pivot dergisinin bu ayki sayısında bi program var ikisini birlikte yürütebilirseniz manyak işe yarıyor.
  • ben 1.80 boyla potanın çemberine değemiyom halinize şükredin
  • benım boym 1.84 2.90 potaya dege bılıyorum

yakında sımac bıle basarım ama ben zıplama programı uyguluyorum
  • slm megaoyun şu an durumun ne yani ne kadar geliştirdin. ben çalışamadım çok hevesliydim ama iş çıktı.
  • Kardeş 2 ay önce parmağımın ucuyla zor dokunduğum potaya ters bi biçimde (çok zorlarsam)asılabiliyorum.Hakikaten işe yarıyor.Ama kış vaktinde artık basketball a ara verip gitara daha fazla ağırlık vericem.Yazın basket kışın gitar.Vay beee.
  • quote:

Orjinalden alıntı: megaoyun

Kardeş 2 ay önce parmağımın ucuyla zor dokunduğum potaya ters bi biçimde (çok zorlarsam)asılabiliyorum.Hakikaten işe yarıyor.Ama kış vaktinde artık basketball a ara verip gitara daha fazla ağırlık vericem.Yazın basket kışın gitar.Vay beee.

asılığın potanın yüksekliği ne bi de çift el mi asılıyosun. gerçekten tebrik ederim mükemmle gelişme...
  • Çift el olmuyo tek el ve tek ayakla ama zıpladığım potanın yüksekliğini tam olarak bilmiyorum.Çift el nedense çok az zıplayabiliyorum.İnşallah bi dahaki sene smaç basıcam.Hadi hayırlısı.Bu arada sadece o programı yapmadım mesela yokuş çıkarken hep parmak uçlarımda yürüdüm.Mesela bizim okula iki çıkış var biri merdiven biri de düz asfalt ben merdivenden çıktım yada mesela bi hendek filan varsa üstünden zıplayıp geçtim yada bi tabela filan gördüysem dokunabilmek için zıpladım.Bunlar çok önemli şeyler.Bide bol bol süt içtim.
  • Arkadaşlar bugün 2:55 lik potaya neredeyse smaç basıyodum(okul kıyafetleriyle)ayakta nubuk ayakkabı altta kumaş pantolon Ama yarın beden dersi var büyük ihtimal boş bırakırlar bizi o zaman benim t-mac larla bi smaç denerim adam gibi.Bu arada daha geçen sene panyasını 10 cm geçtiğim potaya neredeyse smaç basacak kadar yaklaşınca iyice gaza geldim.İnşallah ikinci dönem veya (en geç)bi dahaki sene smaç basıcam arkadaşlar bu arada kum torbası fikri aklıma yattı sanırım yapıcam.Ne dersiniz iyi midir kötü müdür bu kum torbası işi kimisi kötü diyor ama kararı sizlere bırakıyorum.
  • hayıar
    arkadaş
    sana
    yeter
    ama
    daha
    çok
    çalış
  • arkadaş
    banada
    öğretirmisin sen sen sen
  • 1 dakka 1 dakka 2.48 lik bi pota olamaz.. olsada sen kollarını kaldırınca zaten potaya değersin..
    bi arkadaş kollarını kaldırınca 2.10 olursun demiş.. :) 2.10 na dirseklerin gelir eğer normal kolların varsa
    bu saçma geldi..
    zıplama tekniğine gelince.. tüm bu güçlenme programlarının dışında sen tekniği soruyosun
    bunu içi diyeceğim zıplarken güç aldığın ayağını olduğunca yukarı çekmen. yani dizini iyi ce karnına çek
    ayrıca son adımını kısa tut.. son ayağını yerden kaldırırken bilekerini kullaranak yeri olabilidiğince it.
    ve kolalarınla beraber tüm vucudunu yukarı çek.. kolları birden kaldırman çok önemli..
    evet bunların dışında hırslı inatçı olmalısın.. tüm gücünü kullan iyi konsantre ol ve inan....

benim boyum 1-85 ve lise 3 den beri standart potaya basabiliyorum..ve hiç bacak çalışmadım

• YA EVT ARKADAŞLAR EGER BU ZIPLAMA İİNİ EN COK BENİM GELİŞTİRMEM LAZIM YA BOYUM 1.73 FALAN AMA HİÇ ZIPLIYAMIYORUM BANA YARDI EDİN ÖLE KAFANIZDA TASARLADIĞINIZ GİBİ FALAN DEİL HİÇ ZIPLIYOMIRUM Bİ BANDA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM
  • air alert felan hikaye benim çok iyi smaç basan arkadaşlarım var
    yaptıkları şunlar

1-Haftada en az 1 kere yüzmeye gitmek
    2-İp atlamak (günlük 100 ideal)
    3-mekik çekmek (günlük 100 tane yapabilirsiniz 25 x 4)
    4-50 kg lik halteri omuzuna alıp eğilip kalkmak 25 x 4( tamem eğilip kalkılmıyacak 10- 20 cm esnemek yeterli--çok iyi sıçrayan voleybolcu bir arkadaş bu hareketi 300 kg la yapıyor ve serbest atış çizgisinden sıçrayıp smaç basıyor)
    5-Ve koşmak

benim etrafımda gördüğüm iyi sıçrayan arkdaşlar bu hareketleri yapıyorlar.
  • Yaa pota hakkaten 2:48 imamoğlu arkadaşın evindeki potaya çalışmadan önce parmak ucuyla dokunuyodum o pota 2:45 di mesela.Bilmiyorum bi sorarım.Yaw kış gelince insan biraz soğuyo yaw oynıyası gelmiyo basket.Ahh nerde şöyle skip to my lou gibi olmak.OOOOOf of.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.