Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki hocam hangi cihazdan hdd'deki filmleri izlemek daha net?apple mi zidoo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdogangun66

peki hocam hangi cihazdan hdd'deki filmleri izlemek daha net?apple mi zidoo mu?
    Apple tv tum ses formatlarini pass edemiyor handikapli

Ama goruntusu belki zidoodan da iyi dir

Biraz karsilastirmak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hdogangun66 H kullanıcısına yanıt
    Bunun cevabını verebilmek için hem Apple TV , hemde Zidoo Z9S kullanıyor olmanız lazım.Ayrıca her iki cihazda panele aynı marka HDMI kablo ile bağlı olmalı ve aynı görüntüler , aynı sahneler , aynı anda test edilmeli.

Ama benim Zidoo Z9S'i eraycelik80'e gönderdiğimde ; kendisi her iki cihazı da aynı anda kullanarak bu testi yapmış ve yine buradan açıklamıştı görüşlerini.

Müsait olduğunda tekrar yazacaktır fikrini...
  • cevaplar için teşekkür ederim.ses önemli tabiki.bendeki avr çok matrak değil.yani dd-atmos dts-x yok ama enazından dts-hdma ses verse benim için yeterli olurdu.görüntü görmedim ama okuduğum yorumlardan yola çıkarak zidoo dan daha başarılı olabilir.en azından hareketli sahnelerde bozulma yapmayabilir..( hdmi kabloyu değiştim ) tabiki kıyaslamak gerekir.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Aslında ben yazarken senin yazdığın cevap görünmüyordu ve bu yüzden özellikle sana pasladım mesajı ama sonradan bir baktım ki yazdığın cevap tam arada kalmış...

• anladım hocam yazını görmüştüm zaten.z10 a harddisk alınca cihaz bende kalıcı oldu gibi.belki ilerde yazılımla görüntü daha iyi olabilir.apple - zidoo ikili kullanma fikrini erayçelik80 ortaya atmıştı sanırım.parlak bir fikir banada mantıklı geldi.böylece apple tv nimetlerinden de faydalanmış olurum.hem türkcell de de apple tv için bazı kampanyalar var.
    Apple TV bence bu işin konforlu tarafı.Ondaki konfora alışınca bırakamaz insan ve bırakamıyor zaten.

Asıl konuya dönersek ve tekrar yazacak olursam ; sizin yazdığınız hareketli sahnelerdeki takılma olayını , ben Zidoo Z9S'te seyrettiğim hiçbir filmde yaşamıyorum.Yani indirdiğim 1080p filmlerin hiçbirinde takılma görmüyorum ben.Bu bahsedilen durum Zidoo Z10'la mı alakalıdır , indirilen riplerle mi alakalıdır , karşıdan yorum yapmak gerçekten zor...

• Ben apple tvyi hdmi inden bağlasam zidooya hdr görüntü alabilir miyim acaba böylece sesi dilby atmos vetebilirim belki gerçi hiç ümidim yok ama

papirus bir sorsana hdmi in hdr aktarabiliuor muymuş ya da sesleri passtrough

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Apple TV bence bu işin konforlu tarafı.Ondaki konfora alışınca bırakamaz insan ve bırakamıyor zaten.

Asıl konuya dönersek ve tekrar yazacak olursam ; sizin yazdığınız hareketli sahnelerdeki takılma olayını , ben Zidoo Z9S'te seyrettiğim hiçbir filmde yaşamıyorum.Yani indirdiğim 1080p filmlerin hiçbirinde takılma görmüyorum ben.Bu bahsedilen durum Zidoo Z10'la mı alakalıdır , indirilen riplerle mi alakalıdır , karşıdan yorum yapmak gerçekten zor...
    arşiv tamamen remux.şimdi düşündümde hareketli sahneler sorunu z10 a özel bir sorun olabilir.yabancı forumlarda z10 sahipleri bu sorundan bazen bahseder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bunun cevabını verebilmek için hem Apple TV , hemde Zidoo Z9S kullanıyor olmanız lazım.Ayrıca her iki cihazda panele aynı marka HDMI kablo ile bağlı olmalı ve aynı görüntüler , aynı sahneler , aynı anda test edilmeli.

Ama benim Zidoo Z9S'i eraycelik80'e gönderdiğimde ; kendisi her iki cihazı da aynı anda kullanarak bu testi yapmış ve yine buradan açıklamıştı görüşlerini.

Müsait olduğunda tekrar yazacaktır fikrini...
    Ben bu denemeyi yapmak isterim.

Apple TV üzerinden Zidoo Z9S'e bağlı HDD'ye nasıl ulaşacağız. Bunu anlatan bir link verebilir misiniz?
  • Apple tv 4k sahibiyim hdd girişi olmadığı için nas almayı düşünüyoken zidoo aldım yılbaşından önce.
    Gigabit switch bağlantısıyla zidoo yu nas olarak kullanıyorum apple tv ye sonuç muazzam.
    En ufak bi takılma sorun yaşamadım içeriğinin tamamı 60-70 gb lık 4k hdr remux lar.
    Zidoo yu herkese tavsiye ederim sadece nas özelliği için bile alınır 1000 liraya hem nas hem media player sahibi olmuş oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Apple tv 4k sahibiyim hdd girişi olmadığı için nas almayı düşünüyoken zidoo aldım yılbaşından önce.
    Gigabit switch bağlantısıyla zidoo yu nas olarak kullanıyorum apple tv ye sonuç muazzam.
    En ufak bi takılma sorun yaşamadım içeriğinin tamamı 60-70 gb lık 4k hdr remux lar.
    Zidoo yu herkese tavsiye ederim sadece nas özelliği için bile alınır 1000 liraya hem nas hem media player sahibi olmuş oldum.
    Apple TV 4K ve Zidoo sahibi olarak bunları ben de yapmak istiyorum. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

"Adım adım anlatın" demiyorum ama, en azından anlatılan bir yere yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.
  • Hocam zidoo ya bağladığınız hdd leri openwrt ile ağ paylaşımına açın ve apple tv de infuse üzerinden içerikleri oynatabilirsiniz.
    Ben modemim iyi olmadığı için gigabit switch ve cat 6 kablo ile modeme bağladım cihazları sizde öyle yapabilirsiniz.
    Bende hiç bilmiyodum bu işleri forumdan bi dostumuz saolsun yardımcı oldu öyle becerebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkk -- 11 Temmuz 2019; 17:7:52 >
  • Söylediğim şekilde anlayıp yapabilmeniz biraz zor bu konuda bilgili arkadaşlar anasayfaya openwrt ve ağ paylaşımı ayarları nasıl yapılır diye anasayfaya rehber gibi eklerse herkes faydalanır aslında

• quote:

Söylediğim şekilde anlayıp yapabilmeniz biraz zor bu konuda bilgili arkadaşlar anasayfaya openwrt ve ağ paylaşımı ayarları nasıl yapılır diye anasayfaya rehber gibi eklerse herkes faydalanır aslında
    avr kullanıyormusunuz? ses de sıkıntı varmı acaba?
    Kullanıyorum ama avr hdr desteklemediği için optikle alıyorum sesi bu yüzden dts-x ve atmos alamadım hiç.
    Ama kullanlar ses konusunda sıkıntı olmadığını söylüyo zidoo da apple tv biraz sorunlu galiba bu konuda.

• Zidooda hiçbir sorun yok hd sesler konusunda sorun apple tvde o da çok sorun olur mu derseniz Audiophlie bile olsanız sesi apple mı çözüyor avr mi biraz zor anlarsınız şahsi kanaatim çok üst düzey daclara sahip bir avr varsa farkedersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 11 Temmuz 2019; 17:59:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben sinema izlemek için mediaplayer amaçlı kullanacağım bir cihaz arıyorım iptv olması hiç önemli değil hdd ye filmleri indirip izleyeceğim fakat dolby atmos 4 k özelliği olacak bir cihaz arıyorum sadece media player olarak kullanıcam varmıdır tavsiyesi olan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Söylediğim şekilde anlayıp yapabilmeniz biraz zor bu konuda bilgili arkadaşlar anasayfaya openwrt ve ağ paylaşımı ayarları nasıl yapılır diye anasayfaya rehber gibi eklerse herkes faydalanır aslında
    Yavaş yavaş ilerliyoruz

Papirus dostumuzun Zidoo X9S konu başlığının ilk sayfasında "ZIDOO'DA TORRENT INDIRME AMACIYLA OPENWRT (TRANSMISSION) KULLANIMI" başlıklı bir kılavuzu var. Orada anlatılanları yaptım, ama bu icraatım cihaza torrent indirmemi sağladı. Neyse, bu da bir kazanç

En azından OpenWRT açmayı öğrendim. Şimdi Apple TV'den aynı ağdaki Zidoo'ya nasıl ulaşacağız, sıra ona geldi.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Zamanında bende değerli dostların , üstadların yardımlarıyla yapabildim bu tarz bağlantıları.Çünkü o zamanlar evde Apple TV yoktu , NAS yoktu , paylaşıma açma gibi detaylar haliyle hiç ilgi alanımda değildi.

Dolayısıyla ilk fırsat bulduğumda bu bağlantı ile ilgili yapabildiklerimi gözden geçirip birşeyler paylaşmaya çalışacağım...
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.