Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sadays

hayır
    peki rica etsem auto frame rate ve çözünürlüğü açıp denermisiniz siyah ekran hatası verecekmi?
    Bu arada daha yüksek amperli adaptör aklımda
  • peki ama hemen yapar mı yani ne kadar denemek lazım

auto framerate açıkken ister istemez ekranın tazeleme hızını düşürüyor ana menüdeki çözünürlük ve tazeleme hızından filmdeki çözünürlük ve tazeleme hızına bir saniyelik siyah ekran normal sanırım bu esnada takılıyor sizinkisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

peki ama hemen yapar mı yani ne kadar denemek lazım

auto framerate açıkken ister istemez ekranın tazeleme hızını düşürüyor ana menüdeki çözünürlük ve tazeleme hızından filmdeki çözünürlük ve tazeleme hızına bir saniyelik siyah ekran normal sanırım bu esnada takılıyor sizinkisi
    Normalde film başlarken 2-3 sn süren ayarlama yapması lazım. sonra siyah ekran olmaması gerekir.
  • öyle yapar normalde ama filmin ortasında yapıyorsa muhtemelen bir şeyler ters gidiyor ve hdd ile bağlantılı kopuyor demektir ki işte benim dediğim gibi adaptör sorunu güç beslemesinde bir şeyler ters gidiyor demektir ya da hdmi kabloda çünkü bir sürü arkadaş kullanıyor bu sıkıntıyı söyleyenler azınlıkta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zidoo gigabit ethernet testi yaptım.

İperf speed down 813 / 929 up mbps
    Çok iyi gerçekten

5g hızı down 284 / 264 up mnps
    düşük geldi bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Zidoo gigabit ethernet testi yaptım.

İperf speed down 813 / 929 up mbps
    Çok iyi gerçekten

5g hızı down 284 / 264 up mnps
    düşük geldi bana
    Hocam kablosuz denemedim ama kablolu ve CAT6 kablolu düzen ile standart 108-112 mb veri transfer ediyor hemde saatlerce.
    Bi sıkıntı olmadı üzerindeki USB 3.0'a takılı 8TB ve 4TB HDD'ler ile
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Üstad ,

Zidoo için mi yaptın bu yorumu yoksa Dune için mi ?

Çünkü AVS forumdan paylaştığın link , Dune konu başlığına ait olunca anlayamadım...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Forumdaki o sayfada whirpool adlı kullanıcı, oppo, dune ve z9s kullanıyor. Sadece oppo sorunsuz demiş, diğerlerinin 2, 3 sorunlarından bahsetmiş. Z9s de bazı oynatma sorunlarından da bahsetmiş. Akış veya ses kesilmesi gibi. Dune daki oynatma iyi uhd blueray full menu eksikliğinden bahsetmiş.. Kısaca cihazlar yeni bakalım ne olacak. Bu ay dune çıkalı 1 sene oluyor. Biraz yavaş ilerliyor fw hala otomatik altyazı tanımıyor, birde 5 altyazı da 1 encoding ayarı ile oynamak gerekiyor.. Bd prime da Türkçe olan Pro da olmuyor ve utf8 seçmek gerekiyor.. Bu ikisi düzelse bana yeter..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Oppo'yu bilemem ama Dune firmasını çıkardığı son cihazlara verdiği yazılım anlamında başarılı bulmuyorum.Farkettiysen çıkardığı RTD1296 chipsetli cihazlarda geri adım attı ve esamesi okunmuyor.

Yazılım olayına gelirsek ; özellikle sorunsuz yazılımları ile popüler olan ve benim bile her zaman hayran olduğum bir firmanın bu kadar yavaş hareket etmesi , cihazını altyazı anlamında bile rayına oturtamaması affedilir birşey değil.Bu tarz sıkıntılar ; Zidoo gibi 3-4 yıllık özgeçmişe sahip , yeni yeni rayına oturan bir firmada yaşanabilir ama Dune gibi köklü bir firmanın kullanıcılarına hala özlenen yazılımı sunamaması affedilemez.Böyle olmamalı...

Zidoo'ya dönersek son yazılımında eleştirilen bazı sıkıntıları var ama bence abartılacak kadar değil.Bahsedilen sorunları herkes yaşamıyor çünkü.Mesela ben hiç donma yaşamıyorum, siyah ekran sorunu ile hiç karşılaşmadım.Aynı şekilde 2 arkadaşım daha son v2.1.40 yazılımını sorunsuzca kullanıyor.

Ama bunu sorun yoktur anlamında da yazmıyorum , yanlış anlaşılmasın.Sorun yaşayanlar tabii ki vardır.Fakat ben bu haliyle bile Zidoo yazılımının bayağı kıvama geldiğini düşünüyorum.Ve belli bir süre sonra yazılım anlamında daha da rayına oturacaktır.Şahsi beklentim bu yönde...

Neyse ; umarım hem Dune , hemde Zidoo yazılım anlamında biran önce beklenen yazılımları çıkartır da biz kullanıcılar da , daha stabil ve keyifli cihazlar kullanırız.

Saygılar , sevgiler , selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

Forumdaki o sayfada whirpool adlı kullanıcı, oppo, dune ve z9s kullanıyor. Sadece oppo sorunsuz demiş, diğerlerinin 2, 3 sorunlarından bahsetmiş. Z9s de bazı oynatma sorunlarından da bahsetmiş. Akış veya ses kesilmesi gibi. Dune daki oynatma iyi uhd blueray full menu eksikliğinden bahsetmiş.. Kısaca cihazlar yeni bakalım ne olacak. Bu ay dune çıkalı 1 sene oluyor. Biraz yavaş ilerliyor fw hala otomatik altyazı tanımıyor, birde 5 altyazı da 1 encoding ayarı ile oynamak gerekiyor.. Bd prime da Türkçe olan Pro da olmuyor ve utf8 seçmek gerekiyor.. Bu ikisi düzelse bana yeter..
    oppo, dune ve z9s üçünü de kullandım.

oppo 103d (darbee edition) bluray player olarak çok güzel bir cihaz ama 4k değil.

4k olan oppo 203 ve 205 çok pahalı cihazlar. sanırım 203 7-8 bin, 205 ise 10.000 lira civarı şu an.

oppo 103 ve 105 ise daha ucuz ama dediğim gibi 4k değiller.

Dune hd 4k pro çıktığında almıştım. Yazılımsal olarak daha hazır olmayan bir cihazdı.
    Altyazı problemleri vardı. sattım cihazı.

şu anda z9s kullanıyorum. evet yazılımsal olarak sorunlar var, daha stabil değil cihaz.

Siyah ekran sorunu var. Auto frame rate ve auto resolution u kapadığımda bu sorun olmuyor.

Ama zidoo nun bunu fw ile halledeceğini düşünüyorum.

• Arkadaşlar Zidoo altyazı problemi ile ilgili bişey farkettim, belki siz de görmüşsünüzdür bu durumu daha önce...

Yeni iki film indirdim, Ben is Back ilki. Z9S Arapçadan başlayıp 100 altyazı buluyor, PC de internetten arattığımda hiç türkçe altyazı bulamadım, opensubtitle dahil...

ikinci film Instant Family, bununda garip bir tek altyazısını buluyordu, bunu da aradığımda başka bir film çıkıyor, nasıl oluyor anlamıyorum.

Yani bu durumda problem cihazda değil, internet ortamında altyazılar yok, ya da yanlış altyazılar var...
  • pharmacist kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı durum var Devil wears Prada filminde dediğiniz gibi 100 altyazı seçeneğinden bi tane türkçe yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

Arkadaşlar Zidoo altyazı problemi ile ilgili bişey farkettim, belki siz de görmüşsünüzdür bu durumu daha önce...

Yeni iki film indirdim, Ben is Back ilki. Z9S Arapçadan başlayıp 100 altyazı buluyor, PC de internetten arattığımda hiç türkçe altyazı bulamadım, opensubtitle dahil...

ikinci film Instant Family, bununda garip bir tek altyazısını buluyordu, bunu da aradığımda başka bir film çıkıyor, nasıl oluyor anlamıyorum.

Yani bu durumda problem cihazda değil, internet ortamında altyazılar yok, ya da yanlış altyazılar var...
    Evet altyazısı olmayan yada yeni filmlerde oluyor bu durum.
  • cihazın blutooth bağlantısı çok zayıf ve gecikme yaşatıyor,zidoo eskiden bu işlere hemen el atardı telefon ile bağlandığımda aynı cihaz 10 db ses veriyorsa zidoo'da 5 desibel veriyor ve gecikme çok fazla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 10 Mart 2019; 11:12:19 >
  • z9s için netflix uygulaması varmı arkadaşlar?
    4k destekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

z9s için netflix uygulaması varmı arkadaşlar?
    4k destekli
    Netlfix lisansi olmadan o mevzu imkansiz

Netflix lisansi olan media playerlar da belli atv 4k ve nvidia shild

Zidoo nun bu lisansi almasi imkansiz birakin 4k yi 1080 bile alamaz

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Netflix'in v4.16.1.build200147 sürümünü apk olarak internetten bulup yükleyebilirsin ama sadece Netflix'i kurmuş olmana yarar ve keyif almazsın.

Zidoo'da Netflix kullanımı bence doğru değil ve kullansan bile zaten pratik değil....

• Birşey ögrenmek istiyorum, z9s veya x9s kullanırken hdmi üzerinden atmos, dts:x veya true hd gibi ses formatları kaynakta mevcutsa doğrudan avr'ye hdmi 2.0 ile bağladığımızda ilgili formatta ses alabiliyor muyuz? Bunu destekleyen, 1080p oynatacak nispeten daha hesaplı bir media oynatıcı veya çözüm var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: |RS|

Birşey ögrenmek istiyorum, z9s veya x9s kullanırken hdmi üzerinden atmos, dts:x veya true hd gibi ses formatları kaynakta mevcutsa doğrudan avr'ye hdmi 2.0 ile bağladığımızda ilgili formatta ses alabiliyor muyuz? Bunu destekleyen, 1080p oynatacak nispeten daha hesaplı bir media oynatıcı veya çözüm var mı acaba?
    z9s ve x9s nin tüm ses formatlarına desteği var.
    Daha uygun fiyatlı xiaomi mi box olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.