Şimdi Ara

Zidoo X20 UHD & X20 PRO HiFi Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
10
Favori
26.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papirus

TNT Kargo'dan öğrendiğim kadarıyla test amacıyla gönderilen Zidoo X20 Istanbul'a gelmiş ve bir aksilik olmazsa yarın yada Cumartesi günü elimde olacak.

Yani hafta sonunu Zidoo X20 ile geçirme ihtimalim yüksek.

Hadi hayırlısı bakalım...
    Hadi hayırlısı bakalım.

Ben bu akşam Bursa'ya geliyorum, müsait olursan ben de bir görmek isterim. Filmlerim de yanımda.
  • Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah ,

Ama şimdilik bu konuda bir söz vermeyeyim , müsaitlik durumuna göre bakarız...
  • quote:

Eyvallah ,

Ama şimdilik bu konuda bir söz vermeyeyim , müsaitlik durumuna göre bakarız...
    Bakarsın hocam. Yarın bizim de lgs sınavımız var, çok müsait de olamayabilirim aslında.

Bluetooth'lu kumandayı bir dene bakalım nasılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Öğrencimize sınavda başarılar dilerim dostum...
  • Teşekkürler.

• Dune sanırım netflix 4k yi 15mb bitrate e kadar gösterebiliyor, böyle bir limit var sanırım avsde okumuştum, okuduguma eminim ama doğrumu bilmem
  • Senin cihaz ne alemde x20 teslim almadın mı daha hareketlendir artık burayı c.tesi alırım demiştim.
  • Tahmin ettiğim gibi Zidoo X20 dün itibarıyla teslim edildi ama sadece kutusundan çıkarıp öylesine bir göz atabildim.

Şehir dışından misafirlerim olduğu içinde haliyle çok fazla zaman ayıramıyorum şimdilik , bu yüzden birazcık müsaade...

Zidoo X20 UHD & X20 PRO HiFi Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Zidoo X20 UHD & X20 PRO HiFi Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 2 Haziran 2018; 17:15:52 >

• Canın sağolsun müsade senin ne demek.
  • quote:

Tahmin ettiğim gibi Zidoo X20 dün itibarıyla teslim edildi ama sadece kutusundan çıkarıp öylesine bir göz atabildim.

Şehir dışından misafirlerim olduğu içinde haliyle çok fazla zaman ayıramıyorum şimdilik , bu yüzden birazcık müsaade...

Çiçek mi lan bu şapşik balkona koymuşsun

• dahili hdd yuvaları gizli olmalıydı.. veya yandan sürgülü falan, öntasarım bence iyi değil..
    umarım işlevsellik çok iyidir..özellikle 2. audio hdmi çıkışı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

dahili hdd yuvaları gizli olmalıydı.. veya yandan sürgülü falan, öntasarım bence iyi değil..
    umarım işlevsellik çok iyidir..özellikle 2. audio hdmi çıkışı
    Ben de 4 disk var çıkar tak çıkar tak yapıyorum

Gerek nas a gerek x20 gelince ona yanı bu tip hdd giriş

Cikisi bizler icin iyi

Ama tabiki bize uyan size uyar diye bir şey Yok

Sizin istediğiniz tip de çıkar insaalh

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu misafirlerim vardı diye yazdık ya kardeşim , ne yapalım.

Haliyle en müsait yer balkona çıkmak oluyor bu gibi durumlarda...
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin gizli kapak olayı hoş duruyor gerçekten ama Zidoo'nun ürünlerinde böyle değil maalesef.

Bildiğim kadarıyla DUNE' nun HD Duo 4K modelinde bu HDD kızakları gizli durumdaydı.

Yani ürünler arasında bu tarz donanımsal farklılıklar olabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 4 Haziran 2018; 17:6:5 >
  • O sigma olan

realtek olan zidoo ile aynı kasa diyorlar Dune hd pro 4k ultra
  • Evet , sizleri daha fazla merakta bırakmamak için gelelim Zidoo X20 ile ilgili ilk izlenimlere.

Zidoo X20 Cuma günü teslim edildi ve firma tarafından TNT Kargo ile gönderilmiş bana.Yaklaşık olarakta 6,5 Kg civarında ağırlığa sahip büyük bir kutu ile geliyor.

Resimlerde de gördüğünüz gibi her taraftan köpüklerle korunmuş bir şekilde güvenli bir şekilde geliyor ürün.Ve uzaktan kumanda , HDMI kablosu , güç kablosu , kullanım kılavuzu v.s anlamında gerekli herşey içerdeki 2. küçük bir kutuda toplanmış durumda.

Hemen kutudan çıkardım ve (AVR'siz olarak ) kendi kullandığım HDMI kablo ile TV panelime bağlayarak arkadaki güç düğmesinden açtım.

Cihazı ilk çalıştırdığınızda ( eğer ki sessiz bir ortamdaysanız ) bir fan sesi duyuyorsunuz ama bu ses 2-3 saniye sonra hemen kesiliyor.Zaten normalde günlük ortamda bu sesi belki de hiç farketmeyeceksiniz bile.Fakat bazen kapanırken de duyabiliyorsunuz bu sesi.Sanırım bazen cihazın ısınmaması ile alakalı fan devreye giriyor ve bunun kapanma sesini duyuyoruz.Ama kullanım esnasında sürekli bir ses duymadım ben.

Diğer yandan cihazın açılma süresi yaklaşık 28-30 sn. civarlarında kasasın sağ alt köşesinde parlak bir açma-kapama tuşu mevcut.

Cihaz v1.2.18 yazılımı ile geldi bana ama açılışta OTA'dan hemen v1.2.20 yazılımını gördü ve bende hemen bu yeni yazılıma güncelledim cihazı.

Şu an için Android 6.0.1. sürümü yüklü.

Açıldıktan sonra siyah bir ekranda ; MediaCenter ( yani File Manager ) , PosterWall ( yani Home Theatre ) , MusicPlayer 2.0 , APPS ( yani uygulamalar ) ve Setting ( yani ayarlar ) ikonları karşılıyor sizi.Ve hangisini seçerseniz o ikon mavi yanıyor.Sağ alt köşede ise Ethernet , Wi-Fi ve Bluetooth simgeleri var

File Manager görünümü ve kullanımı , Home Theatre uygulamasındaki afişleme mantığı , Music Player yapısı da birebir Zidoo X9 ile aynı durumda.Bu arada 2.0 versiyonu ile gelen Music Player'in yakın bir dönemde 3.0 versiyonuna geçeceği söyleniyor ama bu versiyon özellikle ses donanımı anlamında farklı olan X20 Pro'ya hitap edecekmiş sanırım.

Cihaz çok oturaklı bir kasaya sahip ve öndeki VFD ekran gerçekten çok iyi.Zidoo X10 kullananlar bilir bu VFD ekranı , çünkü X10 ile aynı ekranı kullanmışlar okuduğum kadarıyla.Bende Zidoo X9S klullandığım için haliyle daha büyük bir VFD ekrana terfi etmiş oldum bu cihazla.

Cihazda akıllı sıcaklık kontrolü var ve cihaz ısısını otomatik kontrol ediyor.Ama isterseniz siz bu ayarı devre dışı bırakabiliyor yada fan hızını manuel olarakta ayarlayabiliyorsunuz.

Önde 2 adet USB 2.0 , arkada ise 1 adet USB 3.0 giriş portuna sahip cihaz.Ayrıca yine cihazın arkasında USB Type-C girişi , RS-232 bağlantısı var.

Ama cihazın en önemli artılarından birisi 2 adet HDMI OUT çıkışına sahip olması.Yani görüntüyü direk TV'ye yada projeksiyona , sesi de direk AVR'ye ayrı HDMI kablo ile aktarabileceksiniz.

Kumandaya gelirsek ; Zidoo X20 ile gelen kumanda Zidoo X10'nun kumandasından daha gelişmiş özelliklere sahip , daha ağır ve böylelikle ele daha iyi oturuyor.Arkadan aydınlatmalı Light tuşlara sahip olması çok iyi ve kısa sürede alışıyorsunuz zaten.Üstelik öğrenebilir tuş sayısı arttırılmış durumda.Üstelik bu kumandayı IR yada Bluetooth özelliğinden birini seçerek kullanabiliyorsunuz.Bluetooth özelliği için kumanda üzerinden bir iki komut tuşlamanız gerekiyor.

Zidoo'nun önceki modellerinde de görüp kullandığımız ve benim her zaman tavsiye ettiğim Home Theatre uygulamasını cep telefonundan yada PC'den yine kullanabiliyorsunuz.

Zidoo X9S ,X8 yada X10 kullananlar , Zidoo X20 kullanımına kısa sürede adapte olacaklardır zaten.Çünkü arayüz farklı olsa da çoğu şey aynı.

Cihazın oynatma özelliği çok iyi , her türlü zorlu test dosyasını şakır şakır ve akıcı bir şekilde oynattı cihaz.

Ayarlar menüsünden de birkaç resim paylaşayım.

Diyeceksiniz ki Zidoo X9S , X8 yada X10'dan farkı ne X20'nin ? Öncelikle bu cihaz farklı beklentiler içerisinde olanlara hitap edecek bir cihaz. En basitinden 2 adet HDD slotuna 3,5" HDD'lerini takıp kullanmak isteyen kullanıcılar tercih edecekler bu cihazı.Üstelik her bir HDD yuvası max.10 TB destekliyor ve toplamda 20 TB HDD takma şansınıza sahipsiniz.

Cihazı Pazar gecesi fırsat bulabildiğim kadar uzun süreli kullanmaya çalıştım , Home Theatre üzerinde afişlemeleri yaptım , bunun üzerinden filmler açıp seyrettim , apk olarak Netflix ve Youtube uygulamalarını yükledim ve çalıştırdım.Ne video dosyalarını oynatma da ne de yüklediğim uygulamaları çalıştırmada hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Benim şimdilik yazabileceğim tespitler ise şöyle :

* Cihaz modeme Ethernet kablosu ile bağlı olmasına rağmen ekranın sağ alt köşesindeki ikon yanmıyor.Hatta Wi-Fi ve Bluetooth ikonları da aktif iken yanmıyor.Yani hangisinin aktif olduğunu göremiyoruz ekranda.

* Görüntü ayarını 1080p 60Hz ayarlamama rağmen her açılışta bu ayarın sürekli 720p'ye düştüğünü gözlemledim.Sonrasında otomatik moda alınca sorun ortadan kalktı ve artık sürekli 1080p yazıyor ekranda.Ama yine de bildirmek lazım.

* Cihazı kapatırken ekranda sadece Power Off ve Reboot seçenekleri çıkıyor.Yani Stand By butonu çıkmıyor kapatma esnasında.

* Apps yani uygulamalar bölümünü açtığımda Google Play Store'u göremedim.

Bu yüzden Netflix ve Youtube gibi uygulamaları apk dosyası üzerinden kurdum.

Kurduğum Youtube versiyonuna ait görünüm.

* Cep telefonları ile çekilmiş mp4 uzantılı video dosyalarımı bir ara oynatmadı cihaz ama sonra normale döndü.

* Zidoo modellerinin klasik handikapı bu modelde de mevcut.Yani hep yazdığım gibi ; Netflix , Spotify , PuhuTV gibi uygulamaları cihazın kendi kumandası ile kullanabilmek zor.Muhakkak ya bir fare yada Logitech K400 tarzı bir akıllı klavye kullanacaksınız.Yada Zidoo V5 veya V6 tarzında harici bir kumanda alacaksınız.

* Kullanılan arayüz yapısı sebebiyle ekrana kısayol atayamıyorsunuz yada herhangi bir ikon değişikliği yapamıyorsunuz.Ayrıca diğer modellerdeki gibi yüklenmiş , hazır bir hava durumu uygulaması gelmiyor cihazda.

* Altyazı menüsü sorunsuz her zamanki gibi.Sadece ilk ayarladığınızda ayarlarınız nasılsa ( altyazı rengi-font v.s ) kalıcı olarak öyle hafızaya alınıyor cihazda.Bu bildiğiniz gibi Zidoo X9S'lerde de böyle zaten.Bunu değiştirmek isterseniz cihazı fabrika ayarlarına çekmeniz yeterli.

Tüm bu tespitleri ( kapatma esnasında Stand By olmaması , uygulamalar arasında Google Play Store'un eksikliği , yapılan 1080p 60 Hz görüntü ayarının cihaz açılışında tekrar 720p'ye düşmesi v.s ) hemen firmaya soracağım ve öğrenebildiklerimi sizlerle paylaşacağım.

Ama kendi tespitlerim açısından bu haliyle bile şunu söyleyebilirim : Cihazda ufak tefek sıkıntılar olmasına rağmen önceki Zidoo modellerine nazaran Zidoo X20'in daha oturaklı bir yazılımla geldiği görüyorum.

Fakat yine de bunun sadece bir ön inceleme yazısı olduğunu hatırlatmalıyım.

Sebebi de Zidoo X20'nin asıl merak edilen 4K oynatma performansı , AVR'li sistemlerde HD ses aktarım performansı , NAS ve SMB kullanım performansı gibi kriterlerine benim bakabilme şansım yok.Çünkü bu donanımlara sahip birisi değilim.Tüm bu değerlendirmeler ( bundan önce Zidoo X9S ve H6 Pro modellerinde olduğu gibi ) değerli kardeşim eraycelik80 tarafından 4K destekli bir projeksiyonda , yeni nesil HD seslere destek veren Anthem marka bir AVR ile ve NAS , SMB kullanımları da test edilerek kısa bir zaman içerisinde yapılacak ve bende bu değerlendirmeleri ilk sayfada paylaşacağım zaten.

Şimdilik bu kadar.

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Kalın sağlıcakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 12 Haziran 2018; 13:32:46 >

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Bayağı bir bakındım aslında ama DUNE modelini tam da netleştiremedim bende.Haklı olabilirsin...

• birde bu fiyata değer mi, bu konuda da yorum yapmak lazım..

ali Express, zidoo resmi mağazada 486 dolar.. o büyükülükte ve ağırlıkta bir kutu
    gümrük vergisiz türkiye ye giriş yapamaz. hadi adamlar kutu üstüne 200 dolar yazdı
    diyelim 40 dolar gümrükle kabaca 500 dolara gelir fiyatı.. +100 dolarda kargo

https://www.aliexpress.com/item/ZIDOO-X20-TV-BO-X2GB-DDR4-Set-top-box-ZIDOO-X20-HD-player-4K-HDR-Dual/32879024629.html?spm=2114.search0104.3.1.68074200Snnuvr&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10059_100031_10103_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=e4a792aa-00e9-4988-b022-dbfd58ee29aa-0&algo_pvid=e4a792aa-00e9-4988-b022-dbfd58ee29aa&priceBeautifyAB=0

henüz amazonda satışı yok, olsa da buraya gönderirler mi muallak.
    dune u göndermiyorlar mesela.

ben dune pro 4k ultra yı almak isterdim ama baktım fiyata o paraya hem pro 4k hemde avr
    alabiliyorum ve öyle de yaptım :) 1550 tl ye vsx-832 aldım (yılbaşında 310 Euro),
    yaklaşık 210 euroya da pro 4k gelecek gibi, gelsin ilgili başlıkta maliyeti paylaşacağım.
    peki neden bu yola başvurdum, hem 8 yıllık avr mi sıfırlamış oldum hemde dune olsun zidoo
    olsun mükemmel ötesi değiller.. yazılımsal sıkıntısı olabilecek cihazlara 2500-3000 tl
    bağlamak bilmiyorum bana mantıklı gelmedi.

inşallah her yönüyle iyi cihaz olup alıcılarını pişman etmezler, bu sektörde ne alırsanız alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 4 Haziran 2018; 17:38:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

birde bu fiyata değer mi, bu konuda da yorum yapmak lazım..

ali Express, zidoo resmi mağazada 486 dolar.. o büyükülükte ve ağırlıkta bir kutu
    gümrük vergisiz türkiye ye giriş yapamaz. hadi adamlar kutu üstüne 200 dolar yazdı
    diyelim 40 dolar gümrükle kabaca 500 dolara gelir fiyatı.. +100 dolarda kargo

https://www.aliexpress.com/item/ZIDOO-X20-TV-BO-X2GB-DDR4-Set-top-box-ZIDOO-X20-HD-player-4K-HDR-Dual/32879024629.html?spm=2114.search0104.3.1.68074200Snnuvr&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10059_100031_10103_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=e4a792aa-00e9-4988-b022-dbfd58ee29aa-0&algo_pvid=e4a792aa-00e9-4988-b022-dbfd58ee29aa&priceBeautifyAB=0

henüz amazonda satışı yok, olsa da buraya gönderirler mi muallak.
    dune u göndermiyorlar mesela.

ben dune pro 4k ultra yı almak isterdim ama baktım fiyata o paraya hem pro 4k hemde avr
    alabiliyorum ve öyle de yaptım :) 1550 tl ye vsx-832 aldım (yılbaşında 310 Euro),
    yaklaşık 210 euroya da pro 4k gelecek gibi, gelsin ilgili başlıkta maliyeti paylaşacağım.
    peki neden bu yola başvurdum, hem 8 yıllık avr mi sıfırlamış oldum hemde dune olsun zidoo
    olsun mükemmel ötesi değiller.. yazılımsal sıkıntısı olabilecek cihazlara 2500-3000 tl
    bağlamak bilmiyorum bana mantıklı gelmedi.

inşallah her yönüyle iyi cihaz olup alıcılarını pişman etmezler, bu sektörde ne alırsanız alın.
    şu üzeri yazdırma kısımı şehir efsanesi oldu,kimse okumaz hocam bu paket üzerine yazan değerleri, paket,büyüklük,içerik,ağırlık v.s. x-ray cihazdan geçer ve gümrük incelemesi gereken paket görülürse ukim'e sevk edilir,paket açılır,google amca'ya ürünün adı tam yazılır,fiyatı görülür ve gümrük hesaplanır,yani paket üstlerinin saçmalık olduğunu bizden daha iyi gümrükçüler biliyor..

• O zaman hepten yandı yurtdışından alanlar. En iyisi birine getirtmek

http://www.futeko.com/products/MP088.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 6 Haziran 2018; 3:18:0 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.