Şimdi Ara

Zidoo X20 UHD & X20 PRO HiFi Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
10
Favori
26.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet var kendi oynatıcısı bir de özelleştirilmiş kodi kullanıyor zdmc

afişleme için kodi ya home theater 2.0 var ikisini de kullanabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Olaya sadece film seyretmek olarak bakmamak lazım. Şahsi fotoğraf video arşivlerinizi de bu şekilde her an elinizin altında tek noktada tutabilirsiniz. Salonda bu cihaz dışında başka cihaz ve kablo yumağı durmasına gerek kalmaz. Ben sevdiğim DVD'leri bile ISO olarak bunun içine atarım.

Şu anda Dune + NAS ile bunun arasındayım. İkisi de aynı paraya gelecek fakat Dune'un yazılımını çok beğendim.

Bir şeyi merak ediyorum, şu anda Zidoo'ların film oynatmak için kendi medya oynatma yazılımları mı var, Kodi mi kullanılıyor yoksa ZDMC ile mi film oynatılıyor ? Son durum nedir ? Afişleme işini nasıl yapıyor ?
    Kendi player i cok başarılı

Avs Forumdan bende dune takip ediyorum

Ama ciddi problemli yazılımı okuduğum kadarı ile

Ha düzelir mi düzelecek illaki Zidoo da geçen sene facia di şimdi mukkemel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    Dahili HDD takmak tabii ki tercih sebebi, benim asıl sormak istediğim, gözden kaçan konu : Dahili HDD leri cihaza taktıntan sonra ilave eklemelerin nasıl yapılacağı??

Pc ile bir bağlantı protokolu vs var mı, mesela cihazı PC ye usb den bağlayınca USB 3.0 gibi görüyor mu yoksa Ağ üzerinden mi kopyalama yapıyor ki çok yavaş olur ..

Tek tek kopyalamak tamam ama Büyük Klasörler nasıl kopyalanır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Mayıs 2018; 16:9:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Dahili HDD takmak tabii ki tercih sebebi, benim asıl sormak istediğim, gözden kaçan konu : Dahili HDD leri cihaza taktıntan sonra ilave eklemelerin nasıl yapılacağı??

Pc ile bir bağlantı protokolu vs var mı, mesela cihazı PC ye usb den bağlayınca USB 3.0 gibi görüyor mu yoksa Ağ üzerinden mi kopyalama yapıyor ki çok yavaş olur ..

Tek tek kopyalamak tamam ama Büyük Klasörler nasıl kopyalanır?
    Ağ üzerinden sn de 90 mb/s kopyalıyorum

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Bana seslendin galiba abi.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 29 Mayıs 2018; 14:52:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zido x20 pro versiyonda'da oppo gibi, sadece stereoda değil sinemada'da dac devreye giriyormu acaba bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Kendi player i cok başarılı

Avs Forumdan bende dune takip ediyorum

Ama ciddi problemli yazılımı okuduğum kadarı ile

Ha düzelir mi düzelecek illaki Zidoo da geçen sene facia di şimdi mukkemel

Alıntıları Göster
    Dune mutlaka sorunları düzeltecektir. Dune'da benim hoşuma giden şey afişlemeden filme girince fragman oynatma, oyuncuların diğer filmlerini bulma gibi IMDB uygulamasının yaptığı şeyleri yapabilmesi oldu. Ben hoşuma giden bir filmi izledikten sonra bazen bunlara bakam ihtiyacı duyuyorum. Diğer yandan Zidoo da film sayfasına girmeden poster üzerinde IMDB puanını yazıyor ki bu da çok güzel. Bir de Dune'un Realtek ile birlikte çalışıp medya oynatıcısını sıfırdan yazdığını söyleyen bir site vardı. Bu doğru mudur bilmiyorum ama buna gerek duymuşlarsa oynatıcı anlamında çok iyi iş çıkarmışlardır diye düşünüyorum. Gerçi muhtemelen aradaki farkı anlayamam ama özellikle DVD kalitesinde olanlarla ve Youtube'dan indirilen filmlerde görüntü kalitesinin iyi olmasını istiyorum. Yerli film merakım olduğundan iyi filmleri bulduğum kaynaklardan arşivlemeye çalışıyorum. Tabi bahsettiklerim TV kayıtları değil, VHS kasetten yapılmış olanlar veya restore edilip Youtube'a yüklenen orjinal filmler.

Şu anda Zidoo'da düzeltilmesi gereken oynatma problemi var mı ?

• Var, bence önemli. Sizin için mühim olacağını sanmıyorum zira sizin 4k ile işiniz yok. 4k hdr filmlerde banding ve white clipping problemi aşılamadı.

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    DUNE firması yazılımını tabii ki düzeltecektir zamanla , Zidoo'da düzeltiyor zaten.Ama bu biraz zaman alıyor.

DUNE hakkında yazayım önce...

AVS forumda okuduğum kadarıyla Dune'un yeni 4K cihazı hakkında " Vadettiklerini henüz yapamıyor " falan yazmışlar.Belli ki yazılımsal anlamda sorunları ve Zidoo gibi onunda zamana ihtiyacı var biraz daha.

Zidoo'ya dönersek : Önce Home Theatre'dan bahsedeyim.

Zidoo'nun kullandığı Home Theatre 2.0 uygulaması daha BETA aşamasında ama çok yol katetti.Afişlemeler şakır şakır , kullanımı çok basit ama detay bilgi ve kulanımlar anlamında biraz daha ilavelere ihtiyacı var.Asla bir KODI , Infuse yada Plex değil.

BETA haliyle bu uygulamayı biraz değerlendirirsek ;

* Afişler üzerindeki puanı IMDb'den değil , TMDb'den alıyor.

* Fragman gösterimi henüz yok.

* Oyuncuların üzerine tıklarsanız oynadıklarıı diğer film ve dizileri gösteriyor ekranda ama sadece sizin takılı HDD'inizde mevcut olanların içindekileri gösteriyor.Bunun tüm internette olanları gösterir hale getirilmesi lazım.

* Afiş tarama seçenekleri için TMDb linkinin yanına bu son yazılımda TVDb'de ilave edilmiş ve seçilebilir hale getirilmiş.Hangi siteyi seçersen onu baz alarak tarıyor afişleri.

* İzlenen filmleri yada dizi bölümlerini işaretleyemiyoruz.

Ama tüm bunlara rağmen kesinlikle umut vadediyor.Beni şimdiden kazandı bir kullanıcı olarak ve artık ZDMC'yi ( yani KODI'yi ) hiç kurmaz oldum cihaza.Sadece Home Theatre kullanıyorum.

Realtek ile DUNE'un işbirliği olayına gelirsek bu gayet normal.Çünkü bunu geçen sene Zidoo'da da yaptılar ve Realtek yazılım ekibi gelip Zidoo'nun ekibi ile beraber çalıştı X9S için.

Burada şunu tekrar hatırlatayım : Zidoo X9S'de ( Zidoo X8 ve Zidoo X10 gibi diğer RTD chipsetli cihazlarda dahil ) yaşanan bazı sıkıntıları sebebi Zidoo değil , Realtek.Bunu Zidoo'dan bir firma yetkilisi açıkladı ve " Cihazda yaşanan bazı sorunların kaynağı Realtek ve çözemiyoruz.Çözmek Realtek'in sorumluluğunda " dedi.

Yukarıda Cemo62'nin yazdığı 4K olayını ise bilemiyorum . çünkü o tarz bir donanıma sahip değilim ve 4K videolarını oynatma anlamında benim şahsi yorum yapmam doğru olmaz.

Bu arada konuyu şöyle bağlayayım :

Bence Zidoo X20 ve X20 PRO modellerindeki yazılım ; Zidoo X9S'in ilk çıktığı halinden daha oturmuş bir halde gelecektir ve bu yüzden önceki RTD 1295 chipsetli Zidoo X9S,X8 ve X10 modellerinde yaşadığımız çoğu sıkıntıyı yaşamayız diye düşünüyorum şahsen.

Umarım yanılmam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 30 Mayıs 2018; 0:57:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Var, bence önemli. Sizin için mühim olacağını sanmıyorum zira sizin 4k ile işiniz yok. 4k hdr filmlerde banding ve white clipping problemi aşılamadı.
    Valla HDR'yi internet üzerinde bile olsa gördükten sonra, muhtemelen sevdiğim tüm filmleri 4K HDR olarak tekrar indireceğim.
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Zidoo forumlarında sanki tam da anlaşamamışlar gibi kimi filmden kimi tvden projeksiyondan olabilir diyor eray 4k olarak kullanıyor böyle bir sorun yaşadı mı acaba Zidooda

Demek ki benim tvyi değiştirme zamanım gelmiş ah plazma üreticileri niye bıraktını bu lcdlerin eline benim gibi yetimi

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Zidoo forumlarında sanki tam da anlaşamamışlar gibi kimi filmden kimi tvden projeksiyondan olabilir diyor eray 4k olarak kullanıyor böyle bir sorun yaşadı mı acaba Zidooda

Demek ki benim tvyi değiştirme zamanım gelmiş ah plazma üreticileri niye bıraktını bu lcdlerin eline benim gibi yetimi
    Bu iki problem de var abi ama cok kafaya takacak mevzular degil belli belirsiz

Senin plazma işine gelince geç artık bitti o is lg nin imza serisi cihazlara bak cok başarılı ama 30k tl fiyat 65 ekran da

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Bahsedilen Dunede yazılım problemleri nedir merak ettim??Dunenin kendi yazılımı mı yoksa Android üzerindekiler mi yoksa realtekle olan uyuşmazlık mı? Detay verilirse daha güzel olur

Takip ettiğim bir model olduğundan, AVR forumlarını da okuyorum ama yazılım problemi okumadım, ben mi kaçırdım bazı şeyleri?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Mayıs 2018; 20:3:56 >
  • Merakımdan soruyorum:

Realtek ten başka alternatif yokmu Realtek kullanıyorlar?

Geçmişte ben SIGMA çipleri tercih ederdim, Stabil ve güzellerdi..

Ama SIGMA'nın heralde 4K veya Android desteği yok

Bu cihazlar (Zidoo, Dune..varsa diğerleri) gol yerse bence Realtek ten yerler gibime geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 30 Mayıs 2018; 20:43:55 >
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Varsayımlarla fal bakmaya gerek yok, gerçekçi olalım.

Sizin gol yerler dediğiniz Realtek chipset sayesinde ; Zidoo X9S modeli ile muadillerini ekarte etti ve başa oynayan bir duruma geldi.Şu anda en iyi medya oytatıcılar sıralandığında Zidoo X9S modeli ilk 3 içerisinde.İlerleyen dönemde de duruma bakılır, gerekirse Realtek ile devam edilir gerekirse başka bir chip kullanılır.Bunu zaman gösterecek.

DUNE modelindeki yazılım sıkıntıları için ise ; önceki gün AVS forumda " Şu haliyle beklentileri karşılamıyor " diye mesaj yazanları bizzat okudum ama detayları araştırmadım.Sayfalarca yazılar var ama almayı düşündüğüm bir model olmadığı için çokta zaman ayırıp araştırmadım.Siz zaman ayırıp sayfalar arasındaki mesajlara göz atabilrseniz DUNE yazılımındaki sıkıntıları detayları ile okuyabilirsiniz bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 30 Mayıs 2018; 23:10:7 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Varsayımsal bir cevap vermissiniz..

Dune Pro 4K gelmek üzere, geldikten sonra "Gercekçi" yorumları takip edersiniz..

Buyrun size Netflix 4K oynatan Dune, beklentiyi karşılamıyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=GVVIKnRVTJc&utm_campaign=

Altyazı rengi eski sürümlerden beri rahatça değişiyor, beklentiyi karşılamıyor bu da :)

Kısa bir interface-menuler, cover ekleme : Beklenti olmamış :)
    https://www.youtube.com/watch?v=zlN7-oy__NY

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 31 Mayıs 2018; 0:48:48 >

• istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Siz anlamak istediğiniz şekilde yorumlamışsınız bence.Bu yüzden mesajımı tekrar netleştireyim.

DUNE hakkında " Beklentileri karşılamıyor " diye yazan ben değilim , bunu AVS forumda cihazı kullananlar yazmış , bana ait tespitler değil.Üstelik sizin belirttiğiniz gibi hayali yorumlar değil , gerçekçi yorumlar.Sizin " Geldikten sonra gerçekçi yorumları takip edersiniz " diye yazdığınız cihazı , test ekibi bir süredir zaten inceliyor.Çünkü bu tür cihazlar kullanıcılardan önce test ekibindekilere gönderilir ve bu cihazları ve de yazılımlarını herkesten önce onların test etme şansı olur.Eğer onların yazdıklarını hayali yorum gibi düşünürseniz yanılırsınız.

Mesela şirketin gönderdiği Zidoo X20 bir süre sonra elimde olacak kısmetse.Şimdi cihaz herkesten önce bana geldiğinde üstelik daha satış için raflarda yerini bile almamışken ben hayal kırıklığına uğradığımda " Bu cihaz beklentileri karşılamıyor " diye yazarsam doğru olmayacak mı ? Bence olacak ve olmalı.Çünkü işin doğrusu bu.

Bu konu başlığında yada diğer cihazlar hakkında yazdıklarımı takip edenler benim objektif birisi olduğumu ve yeri geldiğinde cihazları ve yazılımlarını ( Zidoo dahil ) eleştirip yerden yere vurduğumu çok iyi bilir.Yani DUNE piyasaya geliyor diye o markayı küçümsemem , Zidoo X20'yi eleştirmekten geri kalmam.Ama sırf DUNE diye de olmuş bu cihaz demem.Üstelik benim bir huyum vardır , kimseye bizzat kullanamadığım bir cihazı da tavsiye etmem.

Ben AVS forumda okuduklarım sonrasında ; DUNE'u test edenlerin yazılımsal anlamda cihazın hazır olmadığını yazdığından bahsediyorum , siz hala Netflix , altyazı menüsü , cover v.s geliyor diyorsunuz.Eleştiri anlamında farklı kulvarlardayız Üstad.

Netflix'i oynatması benim şahsi beklentim değil ama zaten bunu eleştirende yok ki.Tam tersi ( ben de dahil kullanıcılardan ) övgüler alan bir destek bu.Hatta X20'de olmasını da isterim Netflix desteğinin.

Altyazı renginin değişmesi benim beklentim değil.Çünkü Zidoo'da zaten var.

Ben tüm bunlardan önce cihazın stabil olmasına , yazılımının oturmasına , görüntü kalitesine , akıcılığına bakarım.Dediğiniz şeyler benim okuduğum mesajdaki eleştirilmiş beklentilerle alakası olmayan şeyler.Adamlar zaten bu yazdığınız şeyleri eleştirmemiş AVS forumda.

Özetle DUNE konusunu uzatmamak ve bu konu başlığını Zidoo X20'ye ayırmak lazım.DUNE'a devam edeceksekte DUNE konu başlığında yazın ki bizlerde fırsat buldukça oradan devam edelim.Herkes aradığını doğru yerde bulsun.

benden de saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Varsayımsal bir cevap vermissiniz..

Dune Pro 4K gelmek üzere, geldikten sonra "Gercekçi" yorumları takip edersiniz..

Buyrun size Netflix 4K oynatan Dune, beklentiyi karşılamıyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=GVVIKnRVTJc&utm_campaign=

Altyazı rengi eski sürümlerden beri rahatça değişiyor, beklentiyi karşılamıyor bu da :)

Kısa bir interface-menuler, cover ekleme : Beklenti olmamış :)
    https://www.youtube.com/watch?v=zlN7-oy__NY

Saygılar
    Yazdıkların la paylaştığın linkler le ilgili en ufak denemen ve paylaşılan la ilgili en ufak bilgin var mi sayın forumdas

Yazıyorsun gene ama havaya

100 e geldi alip kullandığımız media playerler

Bi bekle gelsin bunu da gorcez

Su an ki dünya üzerindeki yorumlar ciddi anlamda kötü

Zamanla toparlanır mi toparlana bilir

Ama netflix tarafından lisans sağlanmamış bir cihaza oynatıyor demek malesef zaten başlı başına hata

Bekle bi cok erken konuşmak icin

Buda ayni para bu iyise bunu alcaz

Hatta bu cihazi da siz alın beraber deneyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 31 Mayıs 2018; 10:31:44 >

• TNT Kargo'dan öğrendiğim kadarıyla test amacıyla gönderilen Zidoo X20 Istanbul'a gelmiş ve bir aksilik olmazsa yarın yada Cumartesi günü elimde olacak.

Yani hafta sonunu Zidoo X20 ile geçirme ihtimalim yüksek.

Hadi hayırlısı bakalım...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.