Şimdi Ara

Zalman NC3000S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar paraya kiyalim zalman alalim dedik yanlismi ettik bilmiyorum laptopum alali 6ay oldu asus n55 serisi oyun oynarken 90derecelere buluyor diye sogutucu olarak bunu aldim genede sicaklik 90 dereceye vuruyor 90dereceyi gecmiyor ama yorumlariniza gore yarin geri iade etmeyi dusunuyorum teşekkurler.

• N55SL mi notebook modeli hocam ?
    90 ı pek fazla geçmiyorsa sorun olmaz.
    bence bi halta yaramaz o soğutucu çünkü N55 modelinde altta hava deliği pek yok.
    CFM si yüksek bir model seçerseniz daha iyi olur
    kesinlikle geri verin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: efndy

N55SL mi notebook modeli hocam ?
    90 ı pek fazla geçmiyorsa sorun olmaz.
    bence bi halta yaramaz o soğutucu çünkü N55 modelinde altta hava deliği pek yok.
    CFM si yüksek bir model seçerseniz daha iyi olur
    kesinlikle geri verin derim

hizli cevap icin tesekkurler.

ASUS N55SF-S1194V modeli
    CFM nedir bide hangi model oneriyorsunuz?
    Bugun aldim yarin umarim bimeks sorun cikarmadan parami geri iade eder
  • CFM'den kastı fanın cfm (hava üfleme değeri) yüksek bir model alınız diyor. Mümkünse fan kontrollü bir model alın. Ben de bu gün farkettim ki K53SV modelimi buzun üstüne de koysam birşey değişmiyor. Zalman NC2000 alacaktım fakat vazgeçtim. Coolermaster notepal u2 modelli cooler'ımı modladım. 3 Adet 12cm lik nox marka fan taktım devir kontrolcü ile birlikte on numara oldular.

Size tavsiyem aluminyum bir blok yaptırın sanayide altına da 2 adet 12cm lık fan koyun on numara olacaktır.
  • arkadaş benim yerime açıklamış coolermaster iyi bir tercih a510 modelide olabilir
  • Tesekkur ederim tavsiyeler icin olmadi kendi famimizi kendimiz yapicaz:))

bu arada gidip urunu iade edip parami aldim.
  • dostlar ben de vatandan thermaltake massive 23 lx aldım 70 liraya derece bile oynamadı sıcaklıklarda, dediler zalman iyi nc 2000 aldım 125 liraya, yahu boştayken cpu zaten 45-50 arasıydı zalmanı koydum 39u bile görmedi boştayken. pcnin fanı temiz. acer 5742g model laptop var. 125 lira boşa mı gitti nabayım, kime sorsam cevap yazmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrizorer

dostlar ben de vatandan thermaltake massive 23 lx aldım 70 liraya derece bile oynamadı sıcaklıklarda, dediler zalman iyi nc 2000 aldım 125 liraya, yahu boştayken cpu zaten 45-50 arasıydı zalmanı koydum 39u bile görmedi boştayken. pcnin fanı temiz. acer 5742g model laptop var. 125 lira boşa mı gitti nabayım, kime sorsam cevap yazmıyor.

kardeşim zaten 45 - 50 derece oldukça iyi bir sıcaklık değeridir sanırım ondan fazla soğumamasının nedeni bilgisayarın kendisiyle alakalı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeyth

Arkadaşlar paraya kiyalim zalman alalim dedik yanlismi ettik bilmiyorum laptopum alali 6ay oldu asus n55 serisi oyun oynarken 90derecelere buluyor diye sogutucu olarak bunu aldim genede sicaklik 90 dereceye vuruyor 90dereceyi gecmiyor ama yorumlariniza gore yarin geri iade etmeyi dusunuyorum teşekkurler.

arkadaşlar tek başına soğutma çoğu zaman hiçbir işe yaramayabiliyor.Önemli olan bilgisayarın düzenli bakımının yapılması , termal macunun yenilenmesi , tozların temizlenmesi gibi şeylerde yapılması gerekiyor.Ve modelden modelede sıcaklık değişebiliyor o bilgisayarın yapısı ile alakalı ama soğutucu size en fazla 5 - 10 derece bir katkı sağlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.