Şimdi Ara

Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.483
Cevap
14
Favori
58.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Doom

Hocam ben de öyle diyordum da değilmiş.

hocam thanos mad titan çok güçlü çok çevik ama darkseid birebirde yıkım hatta ve hatta.

Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa

• biraz önce fragmanı izledim, bazı yerler güzel olmuş gibi ama süreyi çok uzattılarsa ne eklediler onu merak ediyorum. hani sırf bluray satılsın diye saçma sahneler çekip onu bluray'e ekliyorlarya, ha işte o tarz sahnelerle filmi doldurmasalar bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Hiç neden fanların bu versiyonu istediğini anlamadım. Geliyor olması güzel bir durum ama Zack Snyder zaten iyi bir yönetmen değil ve biraz ergen zihniyetli. Tüm çizgi roman eserlerini 15 dakika içinde harcayıp sadece çizgi romandan birebir sahneler koyuyor diye bazıları seviyor ama bence başarısız bir yönetmen. Zaten yaptığı işler ortada her filminden bir sürü sahne atmak zorunda kalıyor. Eğer çalışıyorsanız biri sizden 5 sayfalık rapor ister ya da 15 dakika sunum ister ve siz bu limiti aşarsanız yanlış yapmışsınız demektir ya da öğrenciyseniz 3 bin kelimelik essay'i 5 bin yazarsanız kabul edilmez.

BvS bence kötü bir film değildi fakat Doomsday gibi önemli bir karakteri 15 dakika içinde harcadı kendi başına bir seri olan Superman'in ölümünü son 5 dakikada bitirdi. Şimdi bazı fanlar siyah kostüm diye coşuyor. Yani siyah kostüm olsa ne olacak ne kadar göreceğiz film içinde Superman'in kötü olması ne kadar sürecek yine maksimum 15 dakika. Bu DC ve Zack Snyder'ın tüm çizgi roman hikayelerini anında harcama ve içine sokma hastalığı ne zaman bitecek merak ediyorum.

BvS zamanıda yok kesilmemiş versiyon harikaymış bambaşkaymış yazıları okuyup durmuştuk izledik ve pek bir şey de göremedik. Aynı zamanda bazı arkadaşlar yok Green Lantern var yok şu var yok bu var diye coşuyor ama ortada oyuncuları yok nasıl olacak diye sormuyorlar.

Benim için en büyük hayal kırıklığıysa Darkseid gerçekten çok kötü gözüküyor. Onunda bildiğim kadarıyla oyuncusu yok sadece seslendiren kişi var o yüzden full CGI olduğu için pek gözükmez umarım. Zack ilk savaştan Darkseid'ı harcamış olmaz ya da gidip biri yenmez diye umuyorum. Çizgi roman okuyanlar bilir özellikle 1-2 sene önce çıkan seride açıklandı Darkseid aslında gerçek olan tek varlık ve diğer kahramanlar onun altında boyutta yaşıyor. Yani Thanos falan hikaye. Tüm dövüşmeleri kaybetmeleri aslında onun bizim algımız yettiği kadarıyla onun uzantıları gibi bir durum var. Umarım sadece arkada öyle gözükür ya da gücüne tanık oluruz.
    Planlar adam çekimlere başladıktan sonra değişti. Başta 3 film olacaktı JL adam uzun uzun çekiliyordu tabi onun için. Daha sonra çekimlerin ortasında iki filme düşürdü WB. Zack gittikten sonra bire düştü. BvS'teki Doomsday, gerçek Doomsday değildi. Man of Steel'da Krypton'un parça pinçik olmuş bir Ay'ı var. Onu o hale getiren gerçek Doomsday.
    Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa

Green Lantern var mı yok mu henüz kesin değil. Fragmanda gözüken Darkseid değil Uxas. Uxas-Darkseid'ı Ray Porter oynuyor, Mo-cap ile çekildi sahneler(Hulk-Mark Ruffalo gibi). Darkseid sadece filmin sonunda gözükecek onun dışında çok büyük etkisi yok bu filmde.

Son bir iki senede dediğin Darkseid True Form olayından bahsediyorsan bu filmin onunla bir ilgisi yok.

• True Form olayından bahsediyorum o filmde olması için değil sadece umarım böyle güçlü bir karakteri Zack orada birinden dayak yedirmez diye umuyorum. Gerçek Doomsday olmadığını bilmiyordum bu arada sağ olun sevindim.Yani filmde söylenmesi gereken şeyleri röportajlarında açıklarsa takip edemiyoruz doğal olarak.

Darkseid değil Uxas dediğiniz, Uxas zaten Darkseid'ın gerçek adı ve aşırı kötü gözüküyor bana kalırsa dediğim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Hiç neden fanların bu versiyonu istediğini anlamadım. Geliyor olması güzel bir durum ama Zack Snyder zaten iyi bir yönetmen değil ve biraz ergen zihniyetli. Tüm çizgi roman eserlerini 15 dakika içinde harcayıp sadece çizgi romandan birebir sahneler koyuyor diye bazıları seviyor ama bence başarısız bir yönetmen. Zaten yaptığı işler ortada her filminden bir sürü sahne atmak zorunda kalıyor. Eğer çalışıyorsanız biri sizden 5 sayfalık rapor ister ya da 15 dakika sunum ister ve siz bu limiti aşarsanız yanlış yapmışsınız demektir ya da öğrenciyseniz 3 bin kelimelik essay'i 5 bin yazarsanız kabul edilmez.

BvS bence kötü bir film değildi fakat Doomsday gibi önemli bir karakteri 15 dakika içinde harcadı kendi başına bir seri olan Superman'in ölümünü son 5 dakikada bitirdi. Şimdi bazı fanlar siyah kostüm diye coşuyor. Yani siyah kostüm olsa ne olacak ne kadar göreceğiz film içinde Superman'in kötü olması ne kadar sürecek yine maksimum 15 dakika. Bu DC ve Zack Snyder'ın tüm çizgi roman hikayelerini anında harcama ve içine sokma hastalığı ne zaman bitecek merak ediyorum.

BvS zamanıda yok kesilmemiş versiyon harikaymış bambaşkaymış yazıları okuyup durmuştuk izledik ve pek bir şey de göremedik. Aynı zamanda bazı arkadaşlar yok Green Lantern var yok şu var yok bu var diye coşuyor ama ortada oyuncuları yok nasıl olacak diye sormuyorlar.

Benim için en büyük hayal kırıklığıysa Darkseid gerçekten çok kötü gözüküyor. Onunda bildiğim kadarıyla oyuncusu yok sadece seslendiren kişi var o yüzden full CGI olduğu için pek gözükmez umarım. Zack ilk savaştan Darkseid'ı harcamış olmaz ya da gidip biri yenmez diye umuyorum. Çizgi roman okuyanlar bilir özellikle 1-2 sene önce çıkan seride açıklandı Darkseid aslında gerçek olan tek varlık ve diğer kahramanlar onun altında boyutta yaşıyor. Yani Thanos falan hikaye. Tüm dövüşmeleri kaybetmeleri aslında onun bizim algımız yettiği kadarıyla onun uzantıları gibi bir durum var. Umarım sadece arkada öyle gözükür ya da gücüne tanık oluruz.
    Zack Snyder sana göre iyi bir yönetmen olmayabilir ama bu filmi bekleyenlere göre gayet iyi bir yönetmen siz beğenmiyorsunuz diye bu adam kötü olacak değil.Çizgi romandan birebir sahneler koymasından şikayetçi olmanız da bir ilginç adı üstünde çizgi roman uyarlaması bir filmden o konu hakkında sahne görmek fanlar olarak insanı mutlu eder sizi neden rahatsız ediyor.Ayrıca kendinizle çelişiyorsunuz farkında mısınız hem bir sürü sahne atmak zorunda kalıyor çok uzun film çekiyor diyorsunuz hem de tüm çizgi roman eserlerini 15 dakika içinde harcıyor diyorsunuz stüdyo Justice League'i 2 saat çekme zorunluluğu kılmış adama, adamın elinde 5 saatlik ham görüntü var 2 saate indirmesini istiyor stüdyo.

''Şimdi bazı fanlar siyah kostüm diye coşuyor. Yani siyah kostüm olsa ne olacak ne kadar göreceğiz film içinde Superman'in kötü olması ne kadar sürecek yine maksimum 15 dakika.''
    Siz gerçekten bir DC fanı olduğunuzu düşünüyor musunuz yoksa buraya dikkat çekmeye mi geldiniz? Black Suit giyecek bir Superman için heyecanlanmanın neresi saçma geliyor size ister 5 dk giysin ister 30 dk.Ayrıca siyah kostümü giydiği süre boyunca kötü olmayacak Superman, filmin büyük bir çoğunluğunda Black Suit ile göreceğiz onu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

biraz önce fragmanı izledim, bazı yerler güzel olmuş gibi ama süreyi çok uzattılarsa ne eklediler onu merak ediyorum. hani sırf bluray satılsın diye saçma sahneler çekip onu bluray'e ekliyorlarya, ha işte o tarz sahnelerle filmi doldurmasalar bari.
    Hocam şunu anlayın artık filme bir şey eklenmiyor zaten orjinali buydu filmin fakat WB yayınlanmasına izin vermedi.Ayrı bir film geliyor gibi düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

Hocam şunu anlayın artık filme bir şey eklenmiyor zaten orjinali buydu filmin fakat WB yayınlanmasına izin vermedi.Ayrı bir film geliyor gibi düşünün.

Alıntıları Göster
    o kadar detayını bilmiyorum, arada konuyu görünce bakıyorum. wb manyak mıydı 4 saatlik filmin yarısını hiçe saydı? çekimler için harcanan emek ya da masrafı geçelim konu bütünlüğü için bile böyle karar alınmaz. snyder'dan sonra gelen yönetmen her şeyi batırmış diyorlar ama en azından bu versiyonda film neye göre çekilmiş belli olacaktır. belki önceki sayfalarda yazılmıştır emin değilim.

• quote:

Vallahi biz bu adamı özledik..
    Yine bi b.kluk çıkmazsa, flash filminde tekrar göreceğiz.

• quote:

o kadar detayını bilmiyorum, arada konuyu görünce bakıyorum. wb manyak mıydı 4 saatlik filmin yarısını hiçe saydı? çekimler için harcanan emek ya da masrafı geçelim konu bütünlüğü için bile böyle karar alınmaz. snyder'dan sonra gelen yönetmen her şeyi batırmış diyorlar ama en azından bu versiyonda film neye göre çekilmiş belli olacaktır. belki önceki sayfalarda yazılmıştır emin değilim.

Alıntıları Göster
    Dört saatlik filmi iki saate düşürmeye çalıştılar keserek, o yüzden haberler çıkmıştı 2017'de Snyder'ın yaptığı film izlenmeyecek kadar kötü diye. Bir filmin yarısını dışarı atarsan bir halt anlaşılmaz o filmden. O yüzden yeniden Joss Whedon geldikten sonra acele ile yeniden senaryo yazdı ve onu çekti. Neredeyse bütün Superman sahneler reshoot, Kemal Sunal gibi gözüküyor Superman'ın suratı filmin tamamında neredeyse.

• quote:

Alıntıları Göster
    WB manyaktı şu açıdan, o dönemler marvel filmleri aşırı popüler olduğu için bu filmin de öyle olmasını istedi.İlk Avengers filmini izleyin ardından Justice League filmini izleyin birbirinin kopyası olduğunu göreceksiniz.İkisinin de yönetmeni Joss Whedon çünkü.Bu versiyon daha ciddi ve anlatmak istediği bir hikaye var.İzleyince siz de göreceksiniz.

• saimertug kullanıcısına yanıt
    Hahahahah bak fragman filan izleyince unutmuşum o sahneleri ya cidden neydi o Superman allahım :DDDD
    Zack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason MomoaZack Snyder's Justice League (18 Mart 2021) l Ben Affleck - Henry Cavill - Gal Gadot - Jason Momoa

Ya abi sen bu sahneleri hangi akla hizmet sinemada izlenmesine izin verdin lan hiç mi kontrol eden yok rezil olacaz eklemeyelim diye harbiden akıl alır gibi değil.

Bi şu fotoya bak bi üsttekilere

• Hazreti Bruce Wayne kullanıcısına yanıt
  • 2K kullanıcısına yanıt
    BvS'de zaten başka bir Doomsday'in daha önce yapıldığı söyleniyor röportajları takip etmenize gerek yok. Filmi izlemeniz yeterli.

Örnekleriniz de bu duruma tam uymuyor. Doğrusu 15 dakikalık sunumlar yapmasıyla bilinen birini, 15 dakikalık sunum yapması için işe alıp, başta 15 dakikalık sunum istedikten sonra gelip son anda, karar değiştirdim artık 9 dakikalık istiyorum. Üstüne de şu konuları da eklemelisin demek şeklinde olur. Sonradan gidip de o çalışana konulara yeterince zaman ayırmamışsın demek biraz abes olur.

Bu versiyonu isteyen fanlar MoS ve BvS'i seven kitle zaten. Snyder filmlerini sevmiş olanların yine Snyder filmi istemesinde tuhaf ne var? Çikolata sevenlerin çikolata yemek istemesine de şaşırıyor musunuz?

Doomsday konusunu da ben anlayamıyorum gerçekten. Ne kadar daha kullanılabilirdi mesela? Zaten planda 5 film çekip hikayeyi sonlandırmak vardı. Filmin tamamının Doomsday'e mi harcanmasını isterdiniz? Yoksa BvS'deki Doomsday rolünü uyduruktan bir karaktere verip Doomsday'i hiç kullanmadan seriyi bitirmelerini mi isterdiniz?

• quote:

Alıntıları Göster
    Kardo asıl hedefimiz Bluray dısc..ben forum bluray.com'dayım süper bir baskı var
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Zack senin şu isteğini görse bizzat ilgilenirdi
  • quote:

Zack senin şu isteğini görse bizzat ilgilenirdi
    hemde nasıl şöyle arşive alır koyarrız be saf görüntü çıkıcak kaçar yok
  • @Hazreti Bruce Wayne

Şimdi önce okumayı öğrenirsek bazı şeyler yoluna oturacak. Ben beğenmiyorum diye bu adam kötü olacak ya da beğenenler bu işten anlamıyor, film izlemeyin gibi bir şey yazmadım zaten. Forumda herkes kendi düşüncelerini yazıyor bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek kaç yıldır forumdasınız.

Kendimle çelişmiyorum ayrı çizgi roman serilerini 15 dakikada yerken, birebir sahne koymak ile esere sağdık kalmış olmuyor. Zaten filmler ile çizgi romanlar farklı medium'lar birebir uysun demiyorum sadece bir yandan serileri çerez gibi hızlı geçerken sahneleri birebir koydu diye 'birebir ya, esere çok sadık diyen' çizgi roman filmleri ile çizgi roman hayranı olmuş bir seri sorsak Google'dan bakıp cevap verecek ama aslında çizgi roman okumayan kişilere diyorum.

5 saatlik ham görüntü var işte sorun orada. Vizyona 5 saat olarak mı girecekti aynısı Watchmen'den beri yapıyor. Film yapmak demek kurgusu her şeyini ayarlamak demektir bunu ayarlamıyorsan 'ben aslında 10 saat çektim o versiyonu inanılmaz' demekle olmuyor diye düşünüyorum.

Ben gerçekten bir DC fanı olduğunu düşünmüyorum çünkü ben para kazanma amacıyla yapılan ürünlerin ve şirketlerin fanı olmam. Sadece küçüklükten beri çizgi roman okuyan biri olduğumu düşünüyorum. Şimdi burada herkes inanılmaz fan ya o yüzden okumuşsunzdur bana açıklayın;

Superman'in siyah kostüm giymesi 3 birbirini devam eden hikayede giden yolda ortaya çıkıyor. Death of Superman, Funeral for a Friend ve Reign of the Supermen olarak. Şimdi çok büyük DC fanı olduğunuz için bu sayılardaki olayların nasıl işleneceğini ya da size göre önemli olmadığını açıklarsınız, eminim çok büyük fan olduğunuz için okumuşsunuzdur. Aynı zamanda Black Suit dediğiniz Superman'in o bildiğimiz kostümüne geçmeden kendini toparlamasını ve aslında orijinal kostümünü hak etmediğini daha sembolize ediyor. Çıkmamış filmden ne biliyorsun bunların olmayacağını diyebilirsiniz ama bunu çıktıktan sonra da haksız çıkarsam konuşursunuz sonuçta çıkacak filmin süresi ve olaylar, kaç karakter içereceği de belli. Bunları göz önüne alarak büyük ihtimalle baktım bu kostümü çektim tadında olacak. O yüzden Black Suit görmeye heyecanlanmıyorum.

@Heisenberg61

BvS'yi izledim hafızam mı beni yanıltıyor bilmiyorum ama başka bir Doomsday'in yaratıldığı söylendiğini hatırlamıyorum. Eğer o sahneyi bulabilirseniz atarsanız sevinirim. Yani filmde işte senin Doomsday'in dedikten ve aynı şekilde Superman'i öldürdükten sonra 'o değildi ya gerçeği hehehe' demeyi de pek mantıklı bulmadım. En zeki ve acımasız bir kötüyü 10 dakika da beyinsiz öyle saldıran biri olarak izledik geçtik.

Filmlerin büyük gişe yakalamak için belli bir süre altında olması gerekiyor. WB'in Zack sen istediğin gibi çek biz sonra kırparız dediğini sanmıyorum. Kızının vefat etmesinden dolayı işler karışmış olabilir ama dediğim gibi Watchmen'den beri aynısını yapıyor.

Bana kalırsa Bvs'de Doomsday'in hiç gereği yoktu. Doomsday başlı başına bir villian olabilecek potansiyele sahip. DC'in en ünlü kötülerinden bir tanesi. Aynı zamanda neden Superman'den nefret ettiği, neden bir şekilde yara alınca o şekilde tekrar almadığını düşünürsek aynı zamanda bir kere öldürürseniz tekrar geri dönüp o şekilde asla ölmediğini düşünürsek evet başlı başına ana kötü olduğu bir film olabilirdi. Yani burada maşallah sorsak herkes burada 3 yaşından beri çizgi roman okuyor DC fanı ama DC'in en önemli kötülerinden birinin bu kadar kolay harcanmasına sesi çıkmıyor.

• 2K kullanıcısına yanıt
    Lex'in elini kestiği sahnede bilgisayar uyarıyor Lex'i. Doomsday'i ya siz başka karakterle karıştırıyorsunuz ya da ben. Çünkü benim bildiğim Doomsday en zeki kötü değil.

WB, sen çek biz kırparız demiyor. Mesela BvS'de film çekilip her şey ayarlanmışken, vizyona girmesine kısa süre gelip kala diyorlar ki filmi kısalt. En baştan kısa olsun demiyorlar yani. Watchmen'den beri aynısını yapıyorsa onu işe alıp böyle saçma sapan işlere kalkışmak yerine onu hiç işe almamak daha doğru olmaz mı sizce de?

Ben adım gibi eminim Zod sonrası ana kötüsü Doomsday olan bir film çok daha fazla eleştirilirdi ama ne yazık ki kesin olarak bilme imkanımız yok. Kendime adıma uyduruk karakter yerine yeni Doomsday'i kullanıp, diğerine açık kapı bırakmayı tercih ederim. Siz etmiyormuşsunuz. Buradan sonrası kişisel zevklere kalıyor. Boşa uzatmanın anlamı yok bence.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.