Şimdi Ara

z3 compact mı htc e8 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu 2 telefon arasında kaldım hangisini alayım ? Öneriniz ne olur sebebini de yazar mısınız ? Yorumlara göre cuma cumartesi alacam birini arkadaşlar.Şimdiden teşekkür ederim

• Z3 compact iyidir. Tek kişilik ferrari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukanoksuz

Z3 compact iyidir. Tek kişilik ferrari

Özelliklerine baktım fark yok kamera hariç
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandemi2

quote:

Sony kalitesi başkadır

• quote:

quote:

quote:

Sony kalitesi başkadır

Hocam z3 kamerasının pembe çekme sorunu giderildi mi ?
  • Bilemiyorum hiç dikkat etmedim

• HTC one e8

• quote:

Orijinalden alıntı: talha733

HTC one e8

Neden hocam ?
  • z3 daha iyidir.
  • osmandemi2 kullanıcısına yanıt
    HTC bin arayüzüne daha stabildir ve ekranı daha kaliteli biri HD biri FULL HD çift stereo hoparlor (yanlış yazmış olabilirim) daha iyi ses deneyimi sunacaktır

HTC nin tek eksisi kamera olabilir

• Htc ses konusunda Sony ise kamera konusunda birazcık daha önde. Tasarımı falan filani senin bilecegin iş :)

• Ben Teknosa' dan aldım HTC E8 çok memnunum 2 haftadır kullanıyorum şarjı bir günden fazla gidiyor sadece oyun oynamıyorum, ancak sürekli internet bağlantım 3g açık durumda. Arkadaşımda iphone 5S var benim cihazla karsılastırdım hayran kaldı arkadaşın androide bakış açısı değişti. Çok stabil donma, takılma vs kesinlikle yok. 3 seneye yakın incredeble s kullandım halen sağlam ama değiştirmemin zamanı geldiği için değiştirdim. Sadece kamera performansı beklediğim gibi değil abimde htc one var onun ki bile daha iyi gibi ama benim için sorun değil :)
  • quote:

Arkadaşlar bu 2 telefon arasında kaldım hangisini alayım ? Öneriniz ne olur sebebini de yazar mısınız ? Yorumlara göre cuma cumartesi alacam birini arkadaşlar.Şimdiden teşekkür ederim

Kıymeti ne kadar bilinmese de bence Andorid’in İphone'u HTC'dir. Yıllardır Samsung kullanan biri olarak son bir kaç aydır HTC kullanıyorum ve çok memnunum. Android hakkında olumsuz düşüncelerim vardı ama hepsi HTC kullandıktan sonra düzeldi diyebilirim. Android serüvenimi ikiye ayırıyorum HTC den önce ve HTC den sonra diye Ben oldukça memnunum ( özellikle samsungtan sonra ). Bundan sonraki telefonumda ( eğer HTC kalitesi yüzünden batmazsa :D ) yine HTC olacak.
    Öğretmen olduğunuzu görüyorum, bende öğretmenim. Bu yüzden kullandığım ve sizin seçmekte olduğunuz modeller arasında biraz bilgim olduğu için yardımcı olmak istedim. Normalde üye olduğum bir forum değil ama size ve bu ikilemde kalan arkadaşlara yardımcı olmak için Üye oldum. Yazım biraz uzun olabilir, bunu baştan belirteyim
    Seçimlerinize gelirsek;
    Hangi telefonu alırsanız alın, pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. HTC E8, benim kullandığım M8’in plastik versiyonu sanırım. Konunuza baktıktan sonra ufak bir araştırma yaptım, özellik olarak M8’in aynısı ( işlemci + ram + ekran çözünürlüğü vs. ) Farklı olan kısımları, metal tasarımım yerini plastik bir tasarım almış, bir de kamera farkı var. 13 megapiksellik kamera performansı hakkında bir bilgim yok. Ben fotoğrafla pek ilgili değilim, o yüzden M8 deki 4 mp (ultrapiksel) kamerası bile benim için çok iyi. Sosyal ortamlar için oldukça yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Sony mobil sektörde yenilikçi bir firma. Su geçirmezlik konusunda öncü olmuş ve diğer markaları da bu konuda yönlendirmeye başlamış bir firma. Z3 Compact modelini bir arkadaşım aldı ve deneme fırsatı buldum. İtiraf etmeliyim ki oldukça akıcı çalışan ve performansı bir model. Bana M8 i hiç aratmadı. Ele oturuşu ve hissiyatı oldukça güzel. Ben çok beğendim. Arkadaşım pil süresine önem veren biridir. Pil konusunda android cephesinde eline su dökecek bir model yok şuan :) Fotoğrafları bendeki HTC den çook daha başarılı, muhtemelen E8’den de başarılıdır. ( Gündüz çekimleri harika ) Gece fotoğraf çekme şansı bulamadım o yüzden gece fotoğrafları için yorum yapmak istemiyorum. Su geçirmezlik olayı ise farklı bir deneyim. Hiç deneme fırsatı bulmadım ama bazı insanlar buna öncelik veriyor.

Sizin öncelikleriniz nelerdir? Aslında tercihinizi bu etkileyecek gibi görünüyor.
    HTC : Ekran büyüklüğü, sorunsuz Sense arayüzü ve ses kalitesine önem veriyorsanız seçiminiz HTC den yana olmalı.
    Bu arada Sony de hoparlör konusunda özellikle Z3 modellerinde HTC yi aratmayacak bir başarı sunuyor. İnternette kıyaslamaları var. Bulamazsanız tekrar burada link olarak ekleyebilirim.
    Sony: Daha kullanılabilir bir ekran, su geçirmezlik, performans ( buraya ayrıca bir parantez açmak istiyorum. Performansları birbirine yakın değerler olacaktır. Ama test sonuçlarında Z3C Hd çözünürlüe sahip olduğu için E8 modelinden 1 adım önde duracaktır. Çünkü aynı sistem üzerinde HD çok daha rahat çalışabilirken FULL HD olan E8 ekranı Z3C’ye göre biraz daha zorlanacaktır diye düşünüyorum. Hiç performans testi karşılaştırmalarına bakmadım. Bu sadece benim fikrim ), pil süresi, kemara diyorsanız ise seçiminiz kesinlikle Z3 Compact olmalı. ( 4.5 ile 5 inç aralığında rakipsiz )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Kafkass_ -- 13 Kasım 2014; 21:15:48 >

• Birbirlerine göre kıyaslarsak

Z3Compact

Avantajları;
    Kamerası 20.7 mp.
    Bataryası stabil konumda 101 saat dayanıyor.( Bunun en büyük sebebiyse ekranı )
    Su geçirmezliği

Dezavantajı
    Ekranı boyut olarak kuçuk
    Kamera konusudna avantajı var ancak pembe kamera sıkıntısı yasıyor. Sony nin bir cok modelerinde lens kayması var
    HD Ekran

E8
    Avantajı
    Boomsound , hoparlörü gerçekten çok iyi
    Ekranı FullHD
    HTC Sense arayüzü gerçekten androidin en stabil arayüzü
    Ekranı daha büyük

Dezavantajı
    13 mp kamera, htc nin anlamsız sorunu bu kamera çok daha iyi lens koyabilirken ultrapiksel kamera falan ...
    ama kamerası kotu değil kesinlikle tabi z3c kadar iyide değil
    z3c ye göre daha kısa süre batarya ömrü var 77 saat dayanıyor.

___
    Açıkcası z2 z3c e8 arasında kaldım bende, ama z2 problemlerinii okumaktan sonyden sogudum.
    E8 almayı düşünüyorum bende :) sony de en büyük eksisi ekleyeyim. 6 ayda bir amiral gemisi cıkartıyorlar ve gercekten cok can sıkıcı bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kafkass_

quote:

Arkadaşlar bu 2 telefon arasında kaldım hangisini alayım ? Öneriniz ne olur sebebini de yazar mısınız ? Yorumlara göre cuma cumartesi alacam birini arkadaşlar.Şimdiden teşekkür ederim

Kıymeti ne kadar bilinmese de bence Andorid’in İphone'u HTC'dir. Yıllardır Samsung kullanan biri olarak son bir kaç aydır HTC kullanıyorum ve çok memnunum. Android hakkında olumsuz düşüncelerim vardı ama hepsi HTC kullandıktan sonra düzeldi diyebilirim. Android serüvenimi ikiye ayırıyorum HTC den önce ve HTC den sonra diye Ben oldukça memnunum ( özellikle samsungtan sonra ). Bundan sonraki telefonumda ( eğer HTC kalitesi yüzünden batmazsa :D ) yine HTC olacak.
    Öğretmen olduğunuzu görüyorum, bende öğretmenim. Bu yüzden kullandığım ve sizin seçmekte olduğunuz modeller arasında biraz bilgim olduğu için yardımcı olmak istedim. Normalde üye olduğum bir forum değil ama size ve bu ikilemde kalan arkadaşlara yardımcı olmak için Üye oldum. Yazım biraz uzun olabilir, bunu baştan belirteyim
    Seçimlerinize gelirsek;
    Hangi telefonu alırsanız alın, pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz. HTC E8, benim kullandığım M8’in plastik versiyonu sanırım. Konunuza baktıktan sonra ufak bir araştırma yaptım, özellik olarak M8’in aynısı ( işlemci + ram + ekran çözünürlüğü vs. ) Farklı olan kısımları, metal tasarımım yerini plastik bir tasarım almış, bir de kamera farkı var. 13 megapiksellik kamera performansı hakkında bir bilgim yok. Ben fotoğrafla pek ilgili değilim, o yüzden M8 deki 4 mp (ultrapiksel) kamerası bile benim için çok iyi. Sosyal ortamlar için oldukça yeterli olduğunu söyleyebilirim.

Sony mobil sektörde yenilikçi bir firma. Su geçirmezlik konusunda öncü olmuş ve diğer markaları da bu konuda yönlendirmeye başlamış bir firma. Z3 Compact modelini bir arkadaşım aldı ve deneme fırsatı buldum. İtiraf etmeliyim ki oldukça akıcı çalışan ve performansı bir model. Bana M8 i hiç aratmadı. Ele oturuşu ve hissiyatı oldukça güzel. Ben çok beğendim. Arkadaşım pil süresine önem veren biridir. Pil konusunda android cephesinde eline su dökecek bir model yok şuan :) Fotoğrafları bendeki HTC den çook daha başarılı, muhtemelen E8’den de başarılıdır. ( Gündüz çekimleri harika ) Gece fotoğraf çekme şansı bulamadım o yüzden gece fotoğrafları için yorum yapmak istemiyorum. Su geçirmezlik olayı ise farklı bir deneyim. Hiç deneme fırsatı bulmadım ama bazı insanlar buna öncelik veriyor.

Sizin öncelikleriniz nelerdir? Aslında tercihinizi bu etkileyecek gibi görünüyor.
    HTC : Ekran büyüklüğü, sorunsuz Sense arayüzü ve ses kalitesine önem veriyorsanız seçiminiz HTC den yana olmalı.
    Bu arada Sony de hoparlör konusunda özellikle Z3 modellerinde HTC yi aratmayacak bir başarı sunuyor. İnternette kıyaslamaları var. Bulamazsanız tekrar burada link olarak ekleyebilirim.
    Sony: Daha kullanılabilir bir ekran, su geçirmezlik, performans ( buraya ayrıca bir parantez açmak istiyorum. Performansları birbirine yakın değerler olacaktır. Ama test sonuçlarında Z3C Hd çözünürlüe sahip olduğu için E8 modelinden 1 adım önde duracaktır. Çünkü aynı sistem üzerinde HD çok daha rahat çalışabilirken FULL HD olan E8 ekranı Z3C’ye göre biraz daha zorlanacaktır diye düşünüyorum. Hiç performans testi karşılaştırmalarına bakmadım. Bu sadece benim fikrim ), pil süresi, kemara diyorsanız ise seçiminiz kesinlikle Z3 Compact olmalı. ( 4.5 ile 5 inç aralığında rakipsiz )

Hocam aciklamaniz için teşekkür ederim. Pil Ömrü benim için önemli fakat ekranı biraz küçük geldi z3 ün e8 in de kamerası iyi değil siz olsaydınız neyi alirdiniz ?

• Snapdragon 801 FullHD 1080p (HTC one m8) ekran destekliyor normalde yani 720p (sony z3c) ekranın pil avantajı var sadece..

LG G3'te quad hd var 801 desteklemediği için belirgin fps düşüklüğü var 60 değil 45-50 fps arası geziyor..

O yüzden fazla takılmayin hangisi hoşunuza giderse onu alın. LG G3 almayın tabi

Edit: HTC one m8 ve e8 aynı ekranı kullanıyor 1080p full HD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erayozdemir -- 13 Kasım 2014; 22:32:39 >
  •  z3 compact mı htc e8 mi ?
  • Türkiye'de satışa sunuldu mu E8?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin_

Türkiye'de satışa sunuldu mu E8?

evet hocam teknosa ve avea bayilerinde var
  • Hızlıal.com da sitesine koymus renk seçenekleriyle ama daha satışına başlamamış kısa bir süre sonra stoklarında olur ve satışa başlarlar diye düşünüyorum. Teknosa ve avea da sadece siyah rengi mevcut renk için bekliyorum bende. Birde hızlıal da m8 in fiyatı 1949 TL e8 in fiyatını 1700 den aşağıda olucağını düşünüyorum bu sitede teknosa ve avea da 1699 TL
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.