Şimdi Ara

Z1 ile iPhone 5 arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler. Uzun süredir telefon alma hevesindeyim ve aldığım telefom mükemmel olmalı çünkü sık telefon değiştiren biri değilim. Avrupa'dan telefon getirtebilme olanağım var maksimum 1700 liraya alabilecek bir bütçem var. Genel olarak şöyle bir telefonlara baktım ve zaten Samsung S4 ve LG G2'den direkt olarak soğudum. Çünkü o kadar para verilen bir cihazın en azından kaliteli durması gerekiyor.
    Bir de şunu eklemek istiyorum 110 lira pasaporta işletmek gerekiyor.

Iphone 5S
    http://www.ebay.de/itm/Apple-iPhone-5S-16GB-Space-Grau-Ohne-Simlock-NEU-lesen-/291005466550?pt=DE_Handy_s&hash=item43c14707b6
    Buna para verecek olursam 2020 TL yapıyor ve bütçemi maalesef aşıyorum.
    Iphone 5
    http://www.ebay.de/itm/Apple-iPhone-5-16GB-Smartphone-i-Phone-Handy-KEIN-Branding-Weis-Weiss-/291001366853?pt=DE_Handy_s&hash=item43c1087945
    1580 lira ve buna bütçem getiyor.

Ama benim takıldığım kilit nokta ise
    http://www.ebay.de/itm/SONY-XPERIA-Z1-ANDROID-SMARTPHONE-20-MP-KAMERA-LTE-4G-UMTS-3G-GPS-TOUCHSCREEN-/141099485921?pt=DE_Handy_s&hash=item20da2f4ae1
    Bu ise toplamda yalnızca 1640 lira yapıyor ve Türkiye'de şu anda 2100-2200 TL

Iphone 5 için konuşursam ; genel olarak ekranı eleştiriliyor küçük diye ama Z1 gibi büyük bir telefon belki beni zamanla büyük sıkıntıya sokabilir. Ek olarak TFT ekran kullanması da canımı sıkan başka bir sorun.
    Oyun olarak zaten 3D oyunları sevmem bu yüzden GPU çok da gerekli değildir. 2D oyunlar yani çerezlik oyunlar ile tatmin olurum telefonda.

Iphone 5 biraz piyasaya göre eski bir telefon. Yeni bir update ile cihazın kasmasından korkuyorum biraz.

Sizce Iphone 5 almak için çok mu geç ?

• Geç mi eski mi En iyi oyunu en iyisinde oynatır hala. Taş gibi telefon.
  • Aman kardeşim kaç z1 den aldım üç saat sonra geri verdim tamam kasa süper ama zil sessiz çok düşük ve ekran çok kötü ayrıca dört tane ölü piksel çıktı iPhone 5 aldım kafam rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: malahit

Aman kardeşim kaç z1 den aldım üç saat sonra geri verdim tamam kasa süper ama zil sessiz çok düşük ve ekran çok kötü ayrıca dört tane ölü piksel çıktı iPhone 5 aldım kafam rahat
    Sony tavsiye etmem bütün cihazları tasarım olarak aynı sen z1 alsan yarın arkadaşın derki xperia z mi bu iPhone 5 al bence ekranıda dert etme büyük ekran başa bela cepte taşıması çok zor oluyor.
  • quote:

Aman kardeşim kaç z1 den aldım üç saat sonra geri verdim tamam kasa süper ama zil sessiz çok düşük ve ekran çok kötü ayrıca dört tane ölü piksel çıktı iPhone 5 aldım kafam rahat

Hocam şans işi biraz sonuçta her markada ölü pixel çıkabilir ve zaten komple iade sebebi bu olay zaten. Yani ölü pixel çıktı Iphone 5 aldım biraz bana saçma bir sebep geldi. Onun haricinde tuşların ekranda olması beni soğutuyor Z1'de.
    Ekran konusunda haklısınız, özellikle açı değişikli sonucunda bütün TFT ekranlar soluyor. Ama onun haricinde Z1 ekranı direkt olarak bakılırsa güzel bir görüntü veriyor. Bir de dediğiniz gibi evet Z1'de zil sesi seviyesi iyi değilmiş.
    Ayrıca tuşlar sana olmasına rağmen çerçeve büyük gerçekten. Gerçi o sanal tuşlar program ile kaldırılabiliyormuş ama yine de tuşun altta fiziksel olması çok daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SturdyHead

quote:

Hocam şans işi biraz sonuçta her markada ölü pixel çıkabilir ve zaten komple iade sebebi bu olay zaten. Yani ölü pixel çıktı Iphone 5 aldım biraz bana saçma bir sebep geldi. Onun haricinde tuşların ekranda olması beni soğutuyor Z1'de.
    Ekran konusunda haklısınız, özellikle açı değişikli sonucunda bütün TFT ekranlar soluyor. Ama onun haricinde Z1 ekranı direkt olarak bakılırsa güzel bir görüntü veriyor. Bir de dediğiniz gibi evet Z1'de zil sesi seviyesi iyi değilmiş.
    Ayrıca tuşlar sana olmasına rağmen çerçeve büyük gerçekten. Gerçi o sanal tuşlar program ile kaldırılabiliyormuş ama yine de tuşun altta fiziksel olması çok daha iyi.

Alıntıları Göster
    Fiziksel tus daha iyi diyorsunuz da is yerinde iphone 5 alan arkadasin home tusu daha ilk ayını doldurmadan bozuldu , bozuldu derken gec tepki veriyor bu sorunla ilgili forumlarda oldukca sikayet okudum , yillar once ipod touch kullanmistim onda da home tusu ariza yapmisti neler cektigimi nasil sinir ettigini net hatirliyorum neticede teknolojik cihazlar biraz sans isi kimi yillarca kullanir home tusu sorunsuz calisir ama sony z1 icin aldım ölü piksel cikti verdim dayanamadım butun sonyler böyledir ekranı da rezil tarzi yorumları açıkçası ben de "junk" klasörune atiyorum saygi duymam mumkun degil , ben de bir akıllı telefon almayi dusunuyorum bu ilk akıllı telim olacak , iphone 5s ile z1 arasinda kaldim 1 kasim fiyatlari aciklansin karar verecegim

saygilarimla

• ben alsam dese cahil deyip hava mı atar geçerim çocuğa daha iyi ama İphone5S ile kapıştırıdım 5 ile değil.
  • Adam kapıştırmıyor 1700 TL limiti var hangisini alsam diye düşünüyor ayrıca resimlere bakın lütfen ikisi birbirinin kopyası benim arkadasım xperia Z1 alsa Z zannederim cahillikle de alakası yok bunun şu telefonun tek elle tutulur yanı su geçirmezliği.
     Z1 ile iPhone 5 arasında kaldım  Z1 ile iPhone 5 arasında kaldım

• ben çok rahat ayırıyorum Z1 çerçeve içi ekran z ekran etrafı çerçeve
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

ben alsam dese cahil deyip hava mı atar geçerim çocuğa daha iyi ama İphone5S ile kapıştırıdım 5 ile değil.

Beni tamamen yanlış anladın bence. Başlıkta sadece 5S'i örnek açısından koydum. En fazla 1700 lira verebilirim ve yurtdışından getirme imkanım var. Z1 şu anda Türkiye'de 2000 küsür ve zaten o imkanım da olmasa Iphone 5 almaktan başka bir seçeneğim olmayacaktı. (Bunu kötü anlamda söylemiyorum)
    Sadece Türkiye şartlarına göre değerlendirirsem Z1'e 2200 TL vermek yerine Iphone 5S alırım zaten...
  • 5 tabiki. Z1 isterse 1500 lira olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CBE59604

5 tabiki. Z1 isterse 1500 lira olsun.
    2 sinide eline al hangisi malzemeden çalmış anlarsın zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

2 sinide eline al hangisi malzemeden çalmış anlarsın zaten

Alıntıları Göster
    z1 nedir arkadaş saçma sapan telefonlara paranızı harcamayın it sürüsü gibi yayılıyor androidler önüne gelen telefon yapıyor aldanmayın....

iphone'u cihaz olarak düşünme iOS ve Appstore'u satın aldığını düşün... Bu lüksü sana hiçbiri yaşatamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz c -- 31 Ekim 2013; 4:02:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

z1 nedir arkadaş saçma sapan telefonlara paranızı harcamayın it sürüsü gibi yayılıyor androidler önüne gelen telefon yapıyor aldanmayın....

iphone'u cihaz olarak düşünme iOS ve Appstore'u satın aldığını düşün... Bu lüksü sana hiçbiri yaşatamaz.

Bir tek 4" ekrandan dolayı ürperiyorum sadece. Mesela şimdi 4S'ler benim gözüme çok batıyor 3.5" olarak. Gidip inceliyorum sorun yok... Ama 5" bir telefon gördüğümde büyülenmiyorum değil.
    Android çöp gerçekten bunun farkındayım. IOS bu konuda en iyisi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Bir tek 4" ekrandan dolayı ürperiyorum sadece. Mesela şimdi 4S'ler benim gözüme çok batıyor 3.5" olarak. Gidip inceliyorum sorun yok... Ama 5" bir telefon gördüğümde büyülenmiyorum değil.
    Android çöp gerçekten bunun farkındayım. IOS bu konuda en iyisi...

Tek elle kullanımı çok zor büyük telefonların.. iPhone da 3.5 inç yeterliydi aslında insanların mesajlaşma yoğunlu artınca mecburen ekranı uzatma ihtiyacı duydular bu hem iphone'un ekranı küçük algısını ortadan kaldırdı hem de klavye açık konumdayken daha çok mesaj görüntüleme imkanı sundu. 4'' den sonrası gerçekten kullanım kolaylığından ziyade olumsuzluğa sürüklüyor.

Bence bu paraları veren herkesin ios deneyimini yaşaması lazım, onca para verip Appstore ve iTunes gibi evrensel dünyanın en büyük uygulama marketinden yoksun kalmak saçmalık doğrusu. iOs ile arama yapmak, mesaj yazmak, alarm ayarlamak ne biliyim aklına gelebilecek her noktada ayrı bir kalite görüyorsun cihaz ile mükemmel bir uyum içinde çalışıyor, bir yazılımcı olarak sistemin çalışma mantığını anlamaya çalıştığımda her defasında Steve Jobs'a saygım daha da fazla artıyor.

Apple, cihazlarında çok muazzam tekniklerle geliştirdiği yazılımları kullanıyor kim ne kadar konuşursa konuşsun hiç bir cep telefonu Apple'ın ki kadar kullanılabilir ve kaliteli değil...

son olarak birşey eklemek istiyorum, sen de söylemişsin işte "büyük ekranlı telefonlara büyüleniyorum"
    diğer telefon üreticileri saçma sapan aykırı özellikler ile insanların ilgisini çekmeye çalışıyor, çünkü aykırı olmadıkları zaman bu pazarda barınamayacaklarının farkındalar. fakat insanlar bunu göremiyor onu geçtim Apple'ın kullanılabilirlik ve yazılım anlamında kusursuza yakın çalışma prensibinin aykırılığını göremiyor...

HTC bir kulaklık firmasıyla anlaşıp aykırı olmaya çalıştı..
    Sony su geçirmez telefon üretip aykırı olmaya çalıştı..
    Samsung note, s vs koca ekranlı telefonlar üretip (ekran üretmeyi iyi bildikleri için) aykırı olmaya çalıştı..
    Nokia 40 küsur mp kameralı telefonu ile aykırı olmaya çalıştı..
    LG kenarsız kasalı, uzun bataryalı telefon üretip aykırı olmaya çalıştı.

aklıma bu kadar geldi ama bunların sayısı giderek artacak... Çünkü Google yazılım desteği sunduğu üreticilere kriter kısıtlaması getirmiyor, bu da Google'ın Androidi pazarlama tekniği.. insanlar bunlara aldanıp bu telefonları satın alıyor bu da Google'ın işine geliyor. Fakat gerçek olan birşey var o da Steve Jobs'un bir sözünün altında yatıyor... bu söz benim yazılımcılık ve bilişim sektöründe ki çalışma hayatımı müthiş etkileyen bir sözdür..

" Tasarım bir şeyin nasıl göründüğü değil, nasıl çalıştığıdır. "

• quote:

quote:

Tabiki doğru söylüyorsun ama benim kastettiğim şu insan belli bir süre sonra ödediği paranın karşılığını istiyor 2100 tl para veriyorsun bir sürü eksik yoksa aldığım beşinci iPhone 5 hep yeni modelleri denedim geri döndüm Apple tabiki iphone5 sorunlar var ama inanki hepsinden daha stabil ve kullanışlı

• Çok araştırdım bulamadım tam net olarak.
    Kulaklık ile çok müzik dinlerim bu yüzden ses kalitesi önemlidir. Daha önce Ipod Touch 4G kullanmıştım ve ben daha ne alırsam alayım onun kadar kaliteli ses veren bir şey daha bulamamıştım.
    Ama ne de olsa o MP3 Player olarak satılıyor.
    Peki Iphone 5 müzik performansı bakımından nasıl ? Yeni nesik Ipod satsın diye sesten kırmış olabilirler mi ?
  • ince çerçeveli cihazlar her zaman ilgilimi çekmiştir
    arkadaşım z1 almıştı ısınıyormuş sanırım kamera filan kapanıyor demişti telefonda konuşmuştuk memnun değildi yani ayrıca hoş değil bence çerçeveler çok kalın
  • quote:

Çok araştırdım bulamadım tam net olarak.
    Kulaklık ile çok müzik dinlerim bu yüzden ses kalitesi önemlidir. Daha önce Ipod Touch 4G kullanmıştım ve ben daha ne alırsam alayım onun kadar kaliteli ses veren bir şey daha bulamamıştım.
    Peki Iphone 5 müzik performansı bakımından nasıl ? Yeni nesik Ipod satsın diye sesten kırmış olabilirler mi ?

Türkiyede satılanların ab ses standardı adı altında sesi kısık. Bunu kapasanız bile 4s kadar ses vermiyor fakat yurtdışı 5ler öyle değil gümbür gümbür
  • quote:

Orijinalden alıntı: GktgyS

quote:

Çok araştırdım bulamadım tam net olarak.

Türkiyede satılanların ab ses standardı adı altında sesi kısık. Bunu kapasanız bile 4s kadar ses vermiyor fakat yurtdışı 5ler öyle değil gümbür gümbür

Yoo hiçte kısık değil veya hiçte gümbür gümbür değil. Ayrıca ses sınırı kapananiliyor. Yanlış bilgi verme.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.