Şimdi Ara

Yüzyılın karadeliğini Sony FullFrame kullanıcıları keşfetti !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüzyılın karadeliğini Sony FullFrame kullanıcıları keşfetti !!!

Biliyorsunuz ki karadelikler sönmüş yıldızlar. Bunların yoğunluğu öyle çok ki, yakınlarındaki ışığı bile yutuyorlar !..
    İşte bu vakada Sony'nin tamkare gövdelerinin karadelik benzeri bir etki ile yıldızları yuttuğunu görüyoruz !.. Cern'de binlerce bilim adamı Higgs bozumunu yada daha çarpıcı bir isim diyelim "Tanrı parçaçığı"nı araya dursun İtalya'nın şarap çiftliklerinde bağbozumu oldu da bitti bile !..

İşte kaynak : https://www.change.org/p/sony-remove-the-star-eater-on-sony-a7-a7s-r-mk-i-ii-and-a9-cameras

Sony FF'ler ve aşağıda 2'inci maddede gördüğüm kadarı ile a6bin serisi de bu özel yeteneğe sahip modellermiş !.. Kullanıcılar bu durumun evrenin çöküşüne sebep olacak derecede yıldız ve galaksi kaybına sebep olmadan önce acilen firmware güncellemesi çıkartılması için çeync org'da kampanya başlatmışlardır. Kendilerine destek olalım, neticede evren bizim evren.

Cern'de Higgs bozonu ile oynayan bilim adamları şimdi de Sony'den şu ana kadar kaç adet "yıldız yiyen" gövde satıldığına dair resmi bir açıklama bekliyor. Capon güvenlik birimleri vakada önemli rolleri olan yönetim kademesindekileri ve baş mühendisleri harakiri yapmaları riskine karşı kesici aletlerden arındırılmış odalarda muhafaza altına aldılar. Dünya bu olay hakkındaki gelişmeleri merak, heyecan ve yer yer panik içinde bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Ekim 2017; 3:45:3 >

• Yalan diyenin alınını karışlarım. Şu gerçekliğin yaşandığı bir ülkede yani buna mı inanmayacakmışsınız ?!

Arkadaşı kompresörü makatına tutunca hastanelik oldu
    Karaman'da bir plastik doğrama fabrikasında çalışan 39 yaşındaki H.Ş.T.'nin iş arkadaşı 42 yaşındaki R.H. ile havalı kompresörle şakalaşması hastanede bitti. İddiaya göre, H.Ş.T., R.H.'nin makatına havalı kompresörün tabancasını tuttu.
    http://www.milliyet.com.tr/arkadasi-kompresoru-makatina-gundem-2045606/

Bursa’da bir su dağıtıcısının asansörde boş su damacanasıyla mastürbasyon yaparken iki kez güvenlik kameralarına yakalanması olayında savcılık, “takipsizlik” kararı verdi.
    http://www.hurriyet.com.tr/damacanaya-tecavuz-davasinda-karar-12328208

https://www.youtube.com/watch?v=q7aeEZR_s54

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Ekim 2017; 6:34:59 >
  • Yanlış hatırlamıyorsam sene 2007 civarıydı, ilk DSLR'mi almak için internetten araştırma yapıyordum ve Alpha serisi ilgimi çekmesine rağmen Sony'nin makinada RAW dosyalar üzerinde NR tarzı işlemler yaptığını okuyup direkt elemek zorunda kalmıştım. Şimdi aradan 10 sene geçmiş ama hala mı alengirli, gizli kapaklı işler be Sony? Her yeni Sony gövde duyurulduğunda ilk baktığım makinada gizli işlenmiş RAW rezilliğine son verilip verilmediği, hayır her seferinde yakalanıyorlar da bu neyin inadıdır anlamadım.
  • RAW dosyasına üretici yazılımsal olarak falan bir müddahalede bulunuyor ise bence RAW değildir ki o dosya artık. RAW'zına s...mştır o andan itibaren (af edersiniz)... Ben RAW'ıma dokundurtmam. Buradaki olay jpeg işleme moturundandır diye düşünmüştüm ben. RAW'da ise "Bu ne raw !?" derim.
  • Söz konusu olay.

Sony A7 mark 1 güncelleme yüklenmemiş makine hariç A7 den sonra çıkan bütün gövdelerde 4 saniye üzeri çekimlerde yıldızları yok ediyor.

Raw dosyasında bile yok oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Söz konusu olay.

Sony A7 mark 1 güncelleme yüklenmemiş makine hariç A7 den sonra çıkan bütün gövdelerde 4 saniye üzeri çekimlerde yıldızları yok ediyor.

Raw dosyasında bile yok oluyor.

Fakat bilinçli Türk Sony'cileri bu konuda ser verip sır vermiyor. Hiç konuşmuyorlar
    2 kişi oldunuz ben hariç. Demek ki Sony'e ilgi duyan 3 kişiymişiz forumda.
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce bu forumda yazmıştım.

Konuştuk 1-2 ay önce sony e mount fotoğraf paylaşım sayfasında.

Astro fotoğrafçılar için sony tüm cazibesini yitirdi.

Gerçi

F1. 4 lens 3200 iso ile 2-3 saniyede karanlık bölgelerde güzel fotolar alırsın.

F2. 8 ile de 6000 isolarda yine 2-3 saniye çekim ile 4 saniye ye çıkmadan samanyolu fotoğrafları çekilir.

Çokta çözümsüz değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Ben daha önce bu forumda yazmıştım.

Konuştuk 1-2 ay önce sony e mount fotoğraf paylaşım sayfasında.

Astro fotoğrafçılar için sony tüm cazibesini yitirdi.

Gerçi

F1. 4 lens 3200 iso ile 2-3 saniyede karanlık bölgelerde güzel fotolar alırsın.

F2. 8 ile de 6000 isolarda yine 2-3 saniye çekim ile 4 saniye ye çıkmadan samanyolu fotoğrafları çekilir.

Çokta çözümsüz değil.

Hmm, aklıma geldi ama işte bu model başlıklarının da böyle bir sorunu oluyor bence. Olaylar kapalı devre yayın misali o başlık içinde akıp geçiyor. Özelliklle girip bakmayınca, mesela diyelim ki 2 sene evvel almışım makinayı da şimdi bugün itibarı ile ne alsam diye araştırmaya başladım. Nerden bileceğim hangi başlıkta hangi ürünün hangi kusuru veya zayıf yönü konuşuldu da işte bu giderildi mi falan ? Çok zor...

Tabi bu kusuru da zaten orada çok özel bir durumda yaptığını göstermişler. Her durumda yemiyor Yavaş-yavaş alıştıra alıştıra yedirirsen ancak o zaman yiyor makina yıldızları

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Malesef çoğu makine noise reduction yapıyor. Yapsın ama cılkını çıkarmasın :)

Sony'in bu dinamik aralık için yaptığı bence kendi açısından kötü oldu astro fotoğrafçılar için tavsiye eden yok artık. Manzara ve portre için ideal

Fujifilm de çok yapıyor. O zaman için yine başlığında konuşuldu. Cilt cilt olmaktan çıkıyor. Burun sanki yok oluyor diye konuşmuştuk. Ayrıca gölgelerden detay alınmıyor idi.

Çok mükemmel sistem malesef yok.

• Bu olay ne oldu acaba ?
    çeync org'da 10.000 tane Sony kullanıcısı bulamamışlar
    https://www.change.org/p/sony-remove-star-eater-en?utm_campaign=m43turkiye.com&utm_medium=referral&utm_source=m43turkiye.com

E yani Sony'de koyverdi gitti mi ? "Varsın 4.0 saniye uzun da pozlanamasın makinalarımla, çok da tınnn" mı dedi ?!

Şöyle 1 link buldum , https://www.lonelyspeck.com/sony-star-eater-and-how-to-fix-it/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 15 Ocak 2019; 6:28:5 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.