Şimdi Ara

Yurtdışından ürün alırken kur farkından etkilenmeme?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kredi kartı kullanmıyorum ve yurtdışı alışverişi yaparken, mesela Amazon.com dan bir şeyler alırken dolar kuru üzerinden almak istiyorum fakat nedense bankam hata veriyor (Kuveyt Türk visa). Sorun benim bankada mı?

Banka kartı olup yurtdışı alışverişini bu şekilde yapan var mı? TL üzerinden ödeme yapınca garanti olsun diye dolar 17 ise 18'den hesaplıyorlar mesela. Meblağ yüksek olunca da çok fark ediyor bu sefer. Bu durumdan kurtulmak için sordum. Teşekkür ederim

• ben iş bankasından yapıyorum o işleri direkt bana usd bazlı ekstre çıkartıyor dolar alıp ödüyorum öyle, kuveyttürkte yapıyor mu bilmiyorum
  • abdı02 A kullanıcısına yanıt
    Banka kartı mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acelilctl

Banka kartı mı peki?
    yok kredi kartı, banka kartında böyle bişey olmaz zaten direkt hesabındaki nakiti çeker
    Enparayla falan olmuyor mu acaba. Papara var bende ama kendilerine sordum, döviz üzerinden satın alma veya ödeme yapamazsınız, sadece al sat yapabilirsiniz, ödemeler TL üzerinden gerçekleşir dediler. Çok saçma
  • acelilctl kullanıcısına yanıt
    enparada kullanıyorum maalesef onlarda da öyle, hepsi aynı dediğim gibi tek yöntem kredi kartı alıp ektresini döviz bazlı istemek diğerlerinde çok alışveriş yaptım yurtdışından. hatta bi ara iş bankasını bile hakem heyetlerine vercektim bundan dolayı.
    Teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.