Şimdi Ara

yurtdısından gelen e71 ı nasıl kullanabılırım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yurtdısından e71 gelıcek ve getıren kısı daha once kayıt yaptırdı yanı kayıt hakkı kalmadı.normal pasaportlu kısılerdekısılerde kayıt yaptıramıyormus yanı 30gun ıcerısınde tr ye gıren bırısını bulucam bulamazsam ne yapabilirim nasıl actırabilirim cihazı?biyol bulamazsamda cihazı satıcam

• Yurda giriş tarihi üzerinden 30 gün geçmişse cihazı kaydettiremiyorsun.Ayrıca son kaydettrdiğin cihazın üzerinden 2 sene geçmiş olması gerekiyor.Yani 2007de kaydettirdiğin bir cihazı artık kaydettirebilirsin ama 2008de kaydettirmişsen 2011'e kadar beklemen gerekiyor.Ayrıca başkasının üzerine kayıt yaptıracaksan onun turkcell abonesi olması gerekiyor.Çünkü kayıt esnasında turkcell hattının sana ait olduğunu ispat etmen gerek(yani cihazı kim kaydettiriyorsa o ispat edecek).Bunun içinde turkcell hatlı telefona bir şifre gönderiyorlar sen o şifreyi doğruluyorsun.Yani bir nevi telefon kaydettirenin üzerine oluyor.Son olarak pasaporttan yurda giriş damgasının bulunduğu sayfanın fotokopisini,adının, soyadının, pasaport numarasının ve pasaportun bitiş tarihinin bulunduğu bölümün fotokopisini istiyorlar.(Bu işlemi cihazı kaydettririken sağ olsun müşteri temsilcisinin kendisi yaptı .).Son olarak kayıt işlemi için 5tl bir ücret alıyorlar.
    Bu haller dışında bir yol olduğunu sanmıyorum.
    Yurtdışından aldığın cihazın faturasına gerek yok ama olsa iyi olur.
    Ben bugün 5130 kaydettirdim.Bu işlemlerin hepsini bugün yaptığım için en güncel haliyle biliyorum
    Not:ben bu işlemi turkcell müşteri merkezinden yaptım.Aynı şekilde avea ve vodafone müşteri merkezlerinden de kayıt yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 26 Ocak 2010; 19:07:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.