Şimdi Ara

Yurtdisindan bavulda ses sistemi getirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar yurtdisinda calisiyorum ve turkiyeye donerken yanimda ses sistemi getirmek istiyorum.

Sistemin 5 adet kucuk uydusu 1 adet subwooferi ve 1 adet amfisi var.

sistemin fatura bedeli yaklasik 5000 tl. 430 euronun da uzerinde oldugu icin %20 yani 1000tl lik bir vergi beni bekliyor galiba.

Faturasi kombine olarak kesildi. yani ses sistemi ve amfi ile birlikte olacak sekilde tek bir fatura olacak sekilde 5000 liraya tekabul ediyor.

Sorum su: sizce amfiyi ve uydulari ve subwooferi ayri ayri kisilerle (arkadaslarim) birlikte mi sokayim. Bu sekilde komple bir set olmayacagi icin gumruk memurlari birsey demez diye dusunuyorum.

Ya da nasilsa bavulun icinde kalacagi icin gumruk memurlari fark etmez gibi birsey soz konusumu?

Fikir ve goruslerinizi paylasir misiniz?

• Eğer ağırlık olarak tek valizde sorun çıkarmıyorsa bence gerek yok bölmenize. Uçaktan indikten sonra ben çok nadir valiz kontrolüne rastladım, onda da yürüyen onlarca yolcudan sadece birkaçı valiz kontrolüne alındı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakın zamanda subwoofer getirmiş biri olarak kabine alacaksanız aleti bomba sanıyorlar :)

Sağolsun Helga bacım kabin için 8 kilo fazla alamayız dedi az daha bagaj olarak verecektim. Hans amcalara götürdü x rayde alet demin bahsettiğim sebepten elektronik alet olduğundan test yapacaklarını söylediler bende aldım pasaport kontole goturmek için kabine almak üzere hareket ettim . Eleman elektronik vihaz olduğundan benden izler aldı ve sonunda soktum. Geldi sorunsuz. Tavsiyem amfiyi ayrı biri alsın uyduları ayrı biri alsın subwooferı ayrı biri alsın. Kabinde getirmeye çalışın gümrükte yakalanma olasılığı çok düşüktür

• tesekkurler arkadaslar. cihazi buyuk ihtimalle ayri ayri getirecegim turkiyeye. once 5000 liralik faturayi 3500 (ses sistemi) 1500 (amfi) diye ikiye boldurecegim.

Once amfiyi sonra ses sistemini getiririm. bu sekilde riski azaltmis olurum. hem amfi boylelikle 430 euronun da altinda kalacagi icin vergi alinmaz. sadece trt bandrolu gerekir.
  • Merhaba sonuç ne oldu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DANGER344

Merhaba sonuç ne oldu acaba ?
    Son gelişimde Gümrük memurları bavulumda elektronik eşya olup olmadığını sordu. Sadece eskiden beri kullandığım woofer olduğunu söyledim. Merak etti açtırdı bavulumu ardından sorun yok geç dedi. Tipimden mi anladı bilmiyorum ama benim önümde de yüklü bavulu olan insanlar vardı onlara bişey sormadı

Önceki gelişimde receiver ve uyduları küçük bir bavulla getirmiştim gümrük memurlarına takılmadım.

Şuan tüm sistem türkiyede kendim kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibitermo -- 11 Şubat 2019; 17:3:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.