Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN ALINAN S7 DE VOLTE VE GIGA 4.5G SORUNU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
6
Favori
21.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4G yada 4.5G den internete filan girebiliyorsaniz cokta önemli degil volte üzerinden görüntülü konuşma. Ben denene icin görüşme yaptım oluyor. Ama cokta kullanmiyorum.tabi bu kişiden kişiye değişir. Cokta sıkıntı yapma hocam.iyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • csc den değilde, operatör imei den anlıyor cihazını. Fakat şöyle bir durum var uzakdoğu cihazlarinin desteklediği lte bantları farkli oluyor. İmei den bağımsız ülkemizdeki operatorler hangi bant üzerinden volte desteğini sunuyorsa cihazda da o lte banti olmali ki volte aktif olabilsin.

• ego37 kullanıcısına yanıt
    kaçırdığıniz onemli noktalar var. volte sebekelerarasi degil, sadece sebeke içi karsi tarafinda volte destekli olmasi durumunda yuksek ses kalitesi ve görüntü ile görüşme saglar.

Volte aktif oldugunda 'karsi taraf volte destekli fakat sebeke disi', 'karsi taraf sebeke ici fakat volte yok' gibi durumlarda standart bir arama yaparsınız 4g sebekesinden 3g ye gecmeden.

Mesela gunluk kullanimda telefonda 4g seçili ama volte yok ise gelen ve giden tum cagrilarda şebeke once 3g ye doner. cagri sonlandiginda tekrar 4g ye doner. buda yaklaşık bir on saniye zaman alır hatta bu durumda ulasilamama veya arayamama sorunları ortaya cikar. ozellikle pespese yapilan cagrilarda, cagri sonrasi internet erisimlerinde durumun sıkıntı yaratacagini batarya tuketiminu artiracagini tahmin edebilirsiniz. kisacasi 4g sebekesini tercih eden kullanıcı icin volte önemli hatta bence olmazsa olmaz.

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Tecrüben ve bilgi icin teşekürler hocam Eyvallah

Mevcut tr şebekede 1,3,7,8ve 20 bandlarından yayınlar var.

Sadece vodafone ve türk telekomda band1 yok.

Benim şuan kullandığım c9 da da malum band20 yok.

Vodafone kullandığımdan 3 7 ve 8 den yayın almaktayım.Benimde aklıma aslında ilk olarak imei geldi fakat samsunglara imei yazımıda bir hayli sıkıntılı.

Zaten denenmeyen bi imei işi kaldı.

Dediğiniz gibi teknolojı alınıyorsa tam destek olarak teledondan ister istemez faydalanmak istiyor insan.

Samsung genelde uzak doğu için snapdragon işlemci kullanıyor ve band 20 olmuyor.

Elinox işlemcilerde ise tüm bandlar oluyor.Mesela c9 da 3g üzeri şebekeden görüşmede yok mesela.Sanırım bunlar bilinçli çıkarılıyor.

• Burada da sormak istiyorum belki yardımcı bir arkadaş yanıt verir.

Bende elimde telefonuma uygun custom rom var.Lakin 10 a yakın dil olmasına rağmen rom içinde türkçe dil desteği yok.

Mevcut elimde stock rom da var acaba türkçe dili eklemem için bu romun içine hangi dosyayı kopyalamam lazım.

Dil dosyaları nerede oluyor

Bilgisi olan arkadas yanıt verirse sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: bayÇINAR

Mevcut tr şebekede 1,3,7,8ve 20 bandlarından yayınlar var.

Sadece vodafone ve türk telekomda band1 yok.

Benim şuan kullandığım c9 da da malum band20 yok.

Vodafone kullandığımdan 3 7 ve 8 den yayın almaktayım.Benimde aklıma aslında ilk olarak imei geldi fakat samsunglara imei yazımıda bir hayli sıkıntılı.

Zaten denenmeyen bi imei işi kaldı.

Dediğiniz gibi teknolojı alınıyorsa tam destek olarak teledondan ister istemez faydalanmak istiyor insan.

Samsung genelde uzak doğu için snapdragon işlemci kullanıyor ve band 20 olmuyor.

Elinox işlemcilerde ise tüm bandlar oluyor.Mesela c9 da 3g üzeri şebekeden görüşmede yok mesela.Sanırım bunlar bilinçli çıkarılıyor.

evet tecrübe ettiğim kadarıyla ve şahsi fikrim bant farkliligindan kaynaklanıyor volte yi kullanamayisiniz. uzakdoğu muhtemelen çin ve hindistan için üretilmiş bir model.

• play store da morelocale 2 diye aratin benzeri uygulamalar da var onları da deneyebilirsiniz.

Malesef denedim onu ve harici 2 uygulama daha yemedi..

O uygulama romun içinde dil olupda kilitli ise açıyor...

• System dosyasi icindeki ccs klasöründe tur dosyasi varni once ona bak var ise ondan sonrası kolay

•  YURTDIŞINDAN ALINAN S7 DE VOLTE VE GIGA 4.5G SORUNU

Şuan kullandığım stock romda türkçe destek var fakat system csc içine girince tur değilde tgy adında honk kong sürümü var

• O zaman turkiye icin rom.cikmasini beklemek zorundasin odin uzerinden csc yi kurar daha sonra root atar..tur dosyasindaki dosyalari csc ye atarsin ancak oyle olur diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bayÇINAR

YURTDIŞINDAN ALINAN S7 DE VOLTE VE GIGA 4.5G SORUNU

Şuan kullandığım stock romda türkçe destek var fakat system csc içine girince tur değilde tgy adında honk kong sürümü var

TGY fosya adini direk TUR diye yazsan olmazmi acaba

• O zaman şebeke hatası veriyor

• Cin romu mevcut sammobil sitesinde.başka ulke romu yok.turk romu cikacagini sanmiyorum

• Telefonum Samsung Galaxy S7, hepsiburada'dan almıştım. CSC kodu XSG (Birleşik Arap Emirlikleri).

Başlıktaki gibi telefonun üst kısmında 4.5G yerine 4G ya da (çekim gücüne göre) 4G+ yazıyordu. VOLTE özelliği de turktelekom'dan aktifleştirmeme rağmen telefon menülerinde yer almıyordu ve dolayısı ile VOLTE özelliği çalışmıyordu.

CF Auto Root ile telefonu root'lamaya çalıştım fakat her defasında telefon yeniden başladığında "RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING" hatası aldım. Sonrasında da telefon SAMSUNG yazısında saatlerce takılı kaldı, herhangi bir gelişme olmadı. Bu sorunu yaşarsanız telefonunuzu yine GÜÇ + HOME + ALT SES TUŞU kombinasyonuna basılı tutarak kapatabilirsiniz. Telefonu bu sefer GÜÇ + HOME + ÜST SES tuşu ses kombinasyonları ile açtıktan sonra her iki Wipe işlemlerini de yaparsanız telefon açılır. Fakat root işlemi olmuyor ve dolayısı ile sistem dosya içeriklerini değiştirerek telefonun ülke kodunu TUR yapamıyoruz.

Saatlerce uğraşarak Telefonu root yapamayınca G930F Galaxy S7 TUR - G930FXXU1DQD7_7.0_Resmi & Factory_Firmware_04_Haziran_2017 adresinden şu anki son 4 Haziran 2017 tarihli TUR S7 rom'u indirdim. Şu anki son TUR S7 ROM 4 Haziran 2017 tarihli. İleride daha yeni bir TUR S7 ROM çıkarsa siz onu indirirsiniz. Sonra SM-G930F S7 CSC kodu TUR nasıl yapılır ? (Sayaç Arttırır) adresinden Android 7.0 için TUR CSC dosyasını indirerek yine bu adreste anlatılan adımları uyguladım. Şu anda telefonun üst kısmında 4.5G yazıyor, VOLTE özelliği de aktif (telefonun üst kısmında HD+ yazıyor) ve VOLTE özelliği aktif başka bir arkadaşım ile telefon görüşmesi yaptım, VOLTE özelliği çalışıyor. Ayrıca telefon yazılım güncellemelerini Samsung sitesinden sorunsuz bir şekilde alıyor. Telefonu hepsiburada'dan aldığım için telefon zaten IMEI yurtdışı kayıtlı idi. Bu işlem sonrasında da BTK'nın sitesinden telefonun IMEI numarası kontrol ettim, telefon hala kayıtlı görünüyor, bir problem yok. Sadece bu yöntemde telefonun garantisi bozuluyormuş, o da benim için önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinsdr -- 27 Temmuz 2017; 17:27:13 >

• metinsdr M kullanıcısına yanıt
    Faydali bir paylasim olmus .

Kafamdaki sorulara ozet oldu.

Tesekkuer

• benim samsung s7 edge yurt içi ama root yaptım ve çok kez rom yükledim TR Ama nedense..telefon hakkında kısmında united arap emirates (birleşik arap emirlikleri) yazıyor..sizin kullandığınız Türkçe romlardada mı böyle..kısacası Arama ayarlarında volte ayarı yok..sim kart 4g gösteriyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 06ensar kullanıcısına yanıt
    Multi csc oldugu icin.en son birlesik arap emirlikleri yüklemişsin. Tutk romuda yuklesen olmaz.direk rusya romu kur.hard reset wipe yap.sonra turk romunu kur tekrar hard reset yap.volte 4.5G gelir.su an ylf tootlu ise Hocam aşağıdaki adımları uygulayın 

Root browser uygulaması ile /system/csc yolunda ilerleyip sales_code.dat dosyasını text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın. Daha sonra /efs/imei/mps_code.dat dosyasını da aynı şekilde text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın ve romu tekrar odinden yükleyip ayarlardan fabrika ayarına sıfırlayın

• Samsung galaxy S6 rootsuz csc değiştirdim..tlf THR iran.multi csc olmayan rusya romunu kurulacak..ardindan türk romu..her yazilim sonrasi hard reset attik..turk romundan sonra 2 defa hard reset attik..VoLTE ve 4.5G geldi..samsung galaxy S6 bizzat kendim yaptim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.