Şimdi Ara

Yurtdışında İki Pasaport Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
9.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cerci46

rica ederim. bende teşekkür ederim işinize yaradığına sevindim.
    Arkadaşlar merhaba. Portekiz'de okuyan erasmus öğrencisiyim. 1 yıllık D vize verdiler (6 ay kalacağım). İngiltere'ye yolculuk planlıyorum fakat her kafadan ayrı ses var. Brezilyalı arkadaşım var o sorunsuz gidebiliyor İngiltere'ye (ek vize almıyor, benimle aynı tamamen aynı portekiz vizesine sahip). Ama forumlarda diyorlar ki, ikinizde de aynı vize olmasına rağmen o Brezilya sen ise TÜrk pasaportuna sahipsin, o yüzden İngiltere'nin ikinize muamelesi farklı, sen almak zorundasın vize.
    Şimdi asıl soruma gelirsek:
    Ben 15-20 senedir Bulgaristan vatandaşıyım. Kimliğim de var pasaportum da. Çift vatandaşım kısaca. Bulgaristan EU ülkesi olduğundan sorunsuz belgesiz İngiltere'ye gidebiliyorlar. Benim planım, bulgar pasaportum ile bilet alıp ingiltere'ye gitmek. Ama kafamda bir soru var. Portekiz'e Türk pasaportu ile giriş yaptım, Avrupa bölgesinde bulgar pasaportunu kullanabilir miyim? Yoksa, "kardeşim sen BG pasaportu ile girmemişsin ki Avrupa'ya, kullanamazsın bunu damga yok girdiğine dair" mi derler?

DİPNOT: İRLANDA'DAN İNGİLTEREYE GİRERKEN UÇAK KULLANACAĞIM, DAHA SONRA İNGİLTERE'DEN ÇIKIŞI PARİS'E otoBÜSLE YAPACAĞIM.

(konu açmıştım onu kopyaladım kusura bakmayın)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.