Şimdi Ara

Yunus Emre (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
3
Favori
4.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Bilgiç

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tübba

quote:

Orijinalden alıntı: aliemre461

Tartismaya gerek yok alimler aşık olamz diye hir laf duymadim ben cok fazla firmedikleri sürece sorun yok ve yunus emrenin hayatind aönemli yere sahip bacim sultan molla kasim kıskandıği icin olduruyor hatta

Allah dostlarının ve salih kulların kalbinde dünyevi sevgilerin zerresi bulunmaz. onların kalbinde sadece allahın rızası ve sevgisi vardır

1. ALLAH küçük harfle yazılmaz, düzelt artık şu yazım şeklini.
    2. Dünyevi sevgi derken tam olarak neler açıklasana bakalım ?

Neden bay bilgiç beyefendi..ben abdestli namazli birisiyim sen benim adımın baş harfini niye küçük yazdın diye hesap mi soracak rabbim bana...saygı yahut ismini yüceltmek anlamında diyorsan baş harf degilde kendi içimizde duzeltmemiz gereken şeylere öncelik vermemiz gerekir diye düşünüyorum

Özel isimlerle büyük harfle yazılır,yazım kuralı ve saygı ifadesidir. İlk önce bunu öğrenmen gerek daha sonra bay bilgiç efendi diye bir üslup kullanmaktan vazgeçmelisin. Allah ismine saygısızlık etmek,onu küçümsemek günahların en büyüğüdür. Artık saygısızlığından dolayı hesap sorulup sorulmamasına;inanıp inanmamak senin imanına kalmış.

Ben rabbimin ismini şahsımda ailemde çevremde heryerde en üst mertebede tutuyorum..ama benim saygı ölçümü klavyede yazılan bir küçük harf belirleyemez..eğer ki bunun önemli bir saygı göstergesi olduğunu düşünüyorsanız size naçizane tavsiyem ismin başındaki harfi büyük yazarak değil rasulullah ın hadisi üzere celle celaluhu sıfatını ismin sonuna koyarak bu saygıyı göstermeniz..

celle celaluhu koyarak saygı gösteriliyorsa özel isim olan Allah ismi büyük harfle yazılmalıdır. Hayatta gösterdiğiniz saygıyı büyük harfle ve celle celaluhu yazarak göstermeniz gerekir yoksa tanrı yazan kişilerden farkınız kalmaz ve büyük saygısızlık yapmış olursunuz.

Allah ile Tanrı aynı anlamdadır. Allah, Tanrının Arapçasıdır.

Bu doğru bilinen çok büyük yanlışlardandır, Tanrı kelimesinin Arapça karşılığı Allah değildir. Tanrı cins isim, Allah(c.c) ise özel isimdir. Allah(c.c) ‘ın 99 ismi Esma-ül Hüsna olarak geçmektedir.

Allah özel isim değildir. Bizde Tanrı ne ise Araplarda da Allah o'dur. İslamdan önce de Araplar Allah kelimesini kullanıyorlardı.

Kur'an-ı Kerim'de Allah olarak kendini nitelendiren; En güzel isimler Allah’ındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır. (Âraf-180) Biraz araştırman ve kaynak sunman gerek sen ise hala boş yere ısrar ediyorsun bilgisizce. İncele biraz,bunun gibi yüzlerce kaynak var.https://tr.wikipedia.org/wiki/Allah%27%C4%B1n_99_ismi#cite_note-3

Bilgisiz olan ben miyim? Araplara indirilen bir dinde elbet Türkçe kelime olan Tanrı yazmayacaktı.

Ayrıca madem ayeti Türkçeye çeviriyorsun düzgün çevir. doğrusu bu şekildedir;

" En güzel isimler Tanrınındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır. "

İslamdan önce de Araplar, Putlara Allah diyorlardı. hala neyi uzatıyorsun. Herkes yaratıcıya istediği güzel bir ifadeyle hitap edebilir ama kalkıp Tanrı yanlış, Allah doğru demen cidden senin cahilliğini gösteriyor.

Araplara indirilen bir dinde diye yazman senin ne kadar imanlı biri olduğunu gösteriyor, yüce yaratıcıya iman etmen dileğiyle. Daha fazla bu konuyu konuşmaya gerek yok.

Kendini ne sanıyorsun da benim imanımı değerlendire biliyorsun? bir kişiye dinsiz demenin ne kadar hassas bir konu olduğunu git kuranda oku. tabi sen günah diye kuranı Türkçe de okumuyorsundur.

Ayrıca kuran elbette Hz. Muhammedle birlikte Arap toplumuna indirildi. o yüzden Arapçaydı herhalde. bunu anlamak için çok zeki olmana gerek yok.

Araplara inmiş din demen müslüman olmadığını gösterir, İslam dininden değilsin farklı bir dinden olabilirsin buda seni dinsiz yapmaz haklısın. Kısaca İslama inanmıyorsun, başka bir dine inanıyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tübba

quote:

Orijinalden alıntı: aliemre461

Tartismaya gerek yok alimler aşık olamz diye hir laf duymadim ben cok fazla firmedikleri sürece sorun yok ve yunus emrenin hayatind aönemli yere sahip bacim sultan molla kasim kıskandıği icin olduruyor hatta

Allah dostlarının ve salih kulların kalbinde dünyevi sevgilerin zerresi bulunmaz. onların kalbinde sadece allahın rızası ve sevgisi vardır

1. ALLAH küçük harfle yazılmaz, düzelt artık şu yazım şeklini.
    2. Dünyevi sevgi derken tam olarak neler açıklasana bakalım ?

Neden bay bilgiç beyefendi..ben abdestli namazli birisiyim sen benim adımın baş harfini niye küçük yazdın diye hesap mi soracak rabbim bana...saygı yahut ismini yüceltmek anlamında diyorsan baş harf degilde kendi içimizde duzeltmemiz gereken şeylere öncelik vermemiz gerekir diye düşünüyorum

Özel isimlerle büyük harfle yazılır,yazım kuralı ve saygı ifadesidir. İlk önce bunu öğrenmen gerek daha sonra bay bilgiç efendi diye bir üslup kullanmaktan vazgeçmelisin. Allah ismine saygısızlık etmek,onu küçümsemek günahların en büyüğüdür. Artık saygısızlığından dolayı hesap sorulup sorulmamasına;inanıp inanmamak senin imanına kalmış.

Ben rabbimin ismini şahsımda ailemde çevremde heryerde en üst mertebede tutuyorum..ama benim saygı ölçümü klavyede yazılan bir küçük harf belirleyemez..eğer ki bunun önemli bir saygı göstergesi olduğunu düşünüyorsanız size naçizane tavsiyem ismin başındaki harfi büyük yazarak değil rasulullah ın hadisi üzere celle celaluhu sıfatını ismin sonuna koyarak bu saygıyı göstermeniz..

celle celaluhu koyarak saygı gösteriliyorsa özel isim olan Allah ismi büyük harfle yazılmalıdır. Hayatta gösterdiğiniz saygıyı büyük harfle ve celle celaluhu yazarak göstermeniz gerekir yoksa tanrı yazan kişilerden farkınız kalmaz ve büyük saygısızlık yapmış olursunuz.

Allah ile Tanrı aynı anlamdadır. Allah, Tanrının Arapçasıdır.

Bu doğru bilinen çok büyük yanlışlardandır, Tanrı kelimesinin Arapça karşılığı Allah değildir. Tanrı cins isim, Allah(c.c) ise özel isimdir. Allah(c.c) ‘ın 99 ismi Esma-ül Hüsna olarak geçmektedir.

Allah özel isim değildir. Bizde Tanrı ne ise Araplarda da Allah o'dur. İslamdan önce de Araplar Allah kelimesini kullanıyorlardı.

Kur'an-ı Kerim'de Allah olarak kendini nitelendiren; En güzel isimler Allah’ındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır. (Âraf-180) Biraz araştırman ve kaynak sunman gerek sen ise hala boş yere ısrar ediyorsun bilgisizce. İncele biraz,bunun gibi yüzlerce kaynak var.https://tr.wikipedia.org/wiki/Allah%27%C4%B1n_99_ismi#cite_note-3

Bilgisiz olan ben miyim? Araplara indirilen bir dinde elbet Türkçe kelime olan Tanrı yazmayacaktı.

Ayrıca madem ayeti Türkçeye çeviriyorsun düzgün çevir. doğrusu bu şekildedir;

" En güzel isimler Tanrınındır. O’na o güzel isimleriyle dua edin ve O’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır. "

İslamdan önce de Araplar, Putlara Allah diyorlardı. hala neyi uzatıyorsun. Herkes yaratıcıya istediği güzel bir ifadeyle hitap edebilir ama kalkıp Tanrı yanlış, Allah doğru demen cidden senin cahilliğini gösteriyor.

Araplara indirilen bir dinde diye yazman senin ne kadar imanlı biri olduğunu gösteriyor, yüce yaratıcıya iman etmen dileğiyle. Daha fazla bu konuyu konuşmaya gerek yok.

Kendini ne sanıyorsun da benim imanımı değerlendire biliyorsun? bir kişiye dinsiz demenin ne kadar hassas bir konu olduğunu git kuranda oku. tabi sen günah diye kuranı Türkçe de okumuyorsundur.

Ayrıca kuran elbette Hz. Muhammedle birlikte Arap toplumuna indirildi. o yüzden Arapçaydı herhalde. bunu anlamak için çok zeki olmana gerek yok.

Araplara inmiş din demen müslüman olmadığını gösterir, İslam dininden değilsin farklı bir dinden olabilirsin buda seni dinsiz yapmaz haklısın. Kısaca İslama inanmıyorsun, başka bir dine inanıyorsun.

Nasıl da karar verdin dinime, helal olsun boşuna sana laf anlatmaya çalışmışım.

• Ramazan bitti dizi yarılamadı bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizi bittimi şimdi olmaz böyle yahu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki iyi niyetlisin yazarken, ama üslubun seni önyargılı ve alaycı gösteriyor. Filolog degilim ama sunu da eklemek istiyorum. Allah kelimesi belki o zamanlar Tanri kelimesinin karsiligi olarak kullanılıyordu arapçada. Yani el-ilah tan geldigini varsayalım. Ama su anda (ve ben 14 yy. onceden beri) dünyanın hicbir yerinde samimi bir müslüman Allah'a kendi dilindeki tanri kelimesinin karsiligiyla seslenmez ya da tanimlamaz ya da eslestirmez. Yani Dunyanin neresinde olursa olsun Allah dedigin zaman muslumanlarin inandigi yaratici demek istedigini herkes anlar; ama tanri dediginde anlamaz anlatabildim mi? Bu tarz tartismalarin galibi çıkmaz genelde ama fikrimi belirtmek istedim.

Dizi de guzel bir dizi bence. Taptuk Emre hazretlerinin sohbetleriyse ayrı bir hoş. Diziyi izlerken kendimi orada hayal ediyorum diyebilirim. Zaten bir keresinde rüyamda Taptuk Emre'yi gördüm. Onun pirlerinden biriydim :) Velhasilikelam guzel dizi; ama beseri hisler ve duygulardan gına gelebiliyor bazen; zaten başka dizilerde o kadar sahit oluyoruz ki yeter diyor insan. Kasim efendi'nin Yunus Emre'yi carsida izlemesi filan gibi. Ama yine de bitmez devam eder insallah :)

• Çok güzel diziydi. İş güç genelde internetten takip ettik fakat daha hikaye yarılanmadı bile bir daha ki ramazana mı gelecek yeni sezon?
  • Bu nasıl son nasıl final.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

Çok güzel diziydi. İş güç genelde internetten takip ettik fakat daha hikaye yarılanmadı bile bir daha ki ramazana mı gelecek yeni sezon?

Dizi ilginç bitti. Banada acaba gelecek ramazan mı dedirtti bi an ama türkiyede böyle uzun soluklu sezon arası yapıldığıda olmadı. Tatminkar bi son değildi umarım bi şekilde devamı gelir.

• Bu nasil ya.yunusu yunus yapacak olaylar daha yeni başlayacaktı ki;yonetmen bitiriverdi diziyi hemence

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

Çok güzel diziydi. İş güç genelde internetten takip ettik fakat daha hikaye yarılanmadı bile bir daha ki ramazana mı gelecek yeni sezon?

Dizi ilginç bitti. Banada acaba gelecek ramazan mı dedirtti bi an ama türkiyede böyle uzun soluklu sezon arası yapıldığıda olmadı. Tatminkar bi son değildi umarım bi şekilde devamı gelir.

Bir dahaki ramazan çok uzun olur gerçekten. Bayram sonrası desek o da fazla kısa. Her gün yayınlanan dizi için bir şey kestirmek zor ama hiç tatminkar bir final olmadı.

• Böyle bir son ile şok oldum diyebilirim.

Bakalım asıl sonu nereye varacak bu işin.
  • Varacağı bir yer yok.dizi bitti gitti

• Arkadaş bu ne biçim final yahu ne anakonusu var ne teması ne verdiği bi mesaj adamın yüzüne telefon kapatır gibi final yapmışlar

• bu nasıl son anlamadım gitti

• Böyle saçma bir final görmedim. Güzel giden bir dizi ancak bu kadar kötü bitirilirdi.

• ramazandan ramzana yayınlanan bir dizi vardı zamanında trtde. Yamak ahmet
  • Devamı gelecek mi dizinin yarım bıraktılar çünkü

• https://www.change.org/p/tekden-mehmet-bozdağ-trt-tekden-film-diziyi-lütfen-bitirmeyin

Şuna katılın belki birşeyler olur.

• aşırı berbat ötesi final bölümü oldu.dizi aşırı ağır ilerliyordu zaten.yönetmen en kötü finali nasıl yapabilirim diye çok düşünmüş olsa gerek berbat bir final bölümü izledik.yazıklar olsun zaten ağır ilerliyordu yunus hasta olduğunda 1 hafta bekledik anca iyileşti.dizi çekmeyi bilmeyenler var arkadaş yazıklar olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: inceuclusarj

aşırı berbat ötesi final bölümü oldu.dizi aşırı ağır ilerliyordu zaten.yönetmen en kötü finali nasıl yapabilirim diye çok düşünmüş olsa gerek berbat bir final bölümü izledik.yazıklar olsun zaten ağır ilerliyordu yunus hasta olduğunda 1 hafta bekledik anca iyileşti.dizi çekmeyi bilmeyenler var arkadaş yazıklar olsun

Yorumun o kadar şacma ki final biraz garip oldu lakin dizi belki baska bir ad alip deva edecek ikincisi dizi yavaş ilerlemedi bir hastalıgin gecmesi ne ladar sürer o dönemlere gore bi düsün 2 gun fln değil en az 1 ay ücüncüsü ise bu diziyi bize bu kadar gzl bi şkilde sundular sadece final kötu diye yapımcılara yazıklar oslun demek bauag bi saçma

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.