Şimdi Ara

Yüksek vergi ve vergi itiraz konuları. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.682
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

ben o kozmetik yasaklarında da desteğimi vermiştim hatta facebookta bir gurup vardı avukat için para toplanıyordu orayada cüzi bir meblağ göndermişliğim vardır . yani elimden geldiğince mücadelemi veriyorum ama sizin söylediklerinizin altınada imzamı atarım . aynen dediğini gibi olmuş gibi olay.

boş kutuya 152.8 tl vergi çıkmış daha ötesi var mı ? buna çıkan vergiyi nasıl hesapladıklarını çok merak ediyorum , yani cidden nasıl başardılar acaba ? internette satışıda yok

yakında 5 dolarlık ürün alana 100 lira vergiler gelmeye başlasın herkes gelecek bu konunun altına hocam bize akıl ver diyecek , destek yok hiç bir yerden . elimden daha fazla birşey de gelmiyor az sonra iade paketlerin üzerine nasıl fiyatlar kalemle çizilmiş ekleyecem

• bunlar artık 2-3 aylık gönderiler bunları teslim alamadığım için çine geri gönderilmiş , itirazlarıma bakmamışlar bile boşuna ptt ye dilekçe falan verdim...

dilekçelere rağmen iade yazmışlar

alın kendi gözünüzle görün kalemle yazmışlar 900 dolar 600 dolar sonra ödenmeyince de çizmişler üzerlerini...

Yüksek vergi ve vergi itiraz konuları.
    Yüksek vergi ve vergi itiraz konuları.

• AliExpress ten 220 TL ödeyerek TV BOX aldım. Buna 192 TL gümrük vergisi çıktı. Saçmalıktan başka bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaansay kullanıcısına yanıt

ben çinden boş kutu aldım gümrüktekileri denemek için , ve 152.8 tl vergi çıktı . boş kutuya bile adamlar değer biçmişler . merak ediyorum arayıp sorcam nasıl yaptıklarını

• musicalite kullanıcısına yanıt

Aynı işyerinden aynı gün aynı satıcıdan aynı malı aldık. Birisi daha gelmedi, hala Çin’de. 3’üne 35₺ vergi geldi. Benimkine 192₺ vergi geldi. Acaba yolda gelene ne kadar vergi gelecek, hakkaten merak ediyorum. Gerçekten saçmalık...

• biz herşeye böyle sessiz kalmaya devam ettiğimiz sürece bu ülkede hiç birşey değişmez ancak , sosyal medyada forumlarda falan ağlar dururuz benim canıma tak ediyor çıkacam gidecek ukim denilen yere başıma ne gelecekse gelsin bu kadar terbiyesiz , ahlaksız , vicdansız , usulsüz bir dönem ben hatırlamıyorum. halk perişan ama bunlar keyfi vergilerle milleti yok etmeye yeminli allah hepsinden çıkartsın sabrım taşıyor bakalım nolcak

• hergün gümrüğü cimere şikayet ediyorum yüksek vergi gelen arkadaşlar sizlerde yaparsanız belki bir şeyler değişir ne bileyim kar tanesi çığa dönüşürse etkisi oluyor sonuçta sessiz kalmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

hergün gümrüğü cimere şikayet ediyorum yüksek vergi gelen arkadaşlar sizlerde yaparsanız belki bir şeyler değişir ne bileyim kar tanesi çığa dönüşürse etkisi oluyor sonuçta sessiz kalmayın

katılmakla birlikte gümrükteki şahıslar görevlerini yerine getirmeli, haksız vergi yazmamalılar.

• abicim boş kutuya 152 lira yazmışar diyorum kime anlatsam şok oluyor dahası da var bir ara ayakkabı almıştım teki defolu çıktı geri gönderim bakın teki diyorum ayakkabının teki sağ ayak yani , geri yolladım adamda bana yenisini gönderdi onada 440 lira çıkmış.. ben sesimi duyuramadım... tek başıma mücadele edemedim koca devlet sonuçta yapacak bişey yok .... ben havlu atım agalar size kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

abicim boş kutuya 152 lira yazmışar diyorum kime anlatsam şok oluyor dahası da var bir ara ayakkabı almıştım teki defolu çıktı geri gönderim bakın teki diyorum ayakkabının teki sağ ayak yani , geri yolladım adamda bana yenisini gönderdi onada 440 lira çıkmış.. ben sesimi duyuramadım... tek başıma mücadele edemedim koca devlet sonuçta yapacak bişey yok .... ben havlu atım agalar size kolay gelsin

Yanlış anlama ama pes edersen sen kaybedersin, elindeki belgelerle kanıtlarla tüm resmi kurumlara başvurunu yaptın mı? He yaptım sonuç alamadım diyosan tekrar yap, yine sonuç alamazsan tekrar yap, verecekleri cevaplara göre başvurunu güncelle ta ki sonuç alana dek, haklıyım diyorsan tabi.

He dersen çok param var boşver uğraşamam o senin bileceğin iş ama bu sefer de gümrüktekileri ödüllendirmiş olursun, pes etme yani.

Bak forumdaki bir arkadaş cimer e yazmış ve sonuç almış, mantıklı bir şekilde anlatılırsa sonuç alınabileceğine inanıyorum, gümrüktekilerin yanına bırakmayın bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 3 Mart 2021; 18:3:26 >

• kardeş yazdım cimere küfür etme noktasına geldim her gün cimere şikayette bulunuyorum param yok haklıyım ama burası o senin düşündüğün ülke değil . burda hak hukuk senden yana değil

hepsine bir kılıf bularak cevap vermişler yani ben uğraşamayacam artık

göklerden gelen bir karar var gibi duruyor çünkü başlarından savar tarzda cevaplar verilmiş

ürün iade olmuş çine gitmiş bana diyolar ki gönderilerin fiziki muayenesi için gümrüğümüze gelmesi lazım falan filan

yahu sen iade yapmışsın ben sana ürünü mü yaratayım neyse . biz buluruz işin etrafından dolanacak yöntemler ... kimsenin yanına kar kalmaz bu yaptıkları

ben şimdilik pes ediyorum , aldığım geri dönüşler olumsuz

• Red cevabını PTT mi veriyor yoksa Ticaret Bakanlığı mı? PTT gümrük işlerine bakmıyor aslında. Şikayeti gönderdiği yer posta gümrükse kimi kime şikayet ediyorsun durumu oluyor. Eğer Ticaret Bakanlığı da red diyorsa o zaman yapacak bir şey yok.

• benim işim ptt ile değil ya , gümrük reddediyor , cimerden olumlu bir dönüş olmadı . zaman kaybı türkiyede alışveriş olayıda godomanların eline geçti geçmiş olsun tek adam rejimine evet diyen herkesin..............

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

sizin mesajınızın bu konu başlığı ile uzaktan yakından ilgisi bulunmuyor , lütfen diğer başlıklar altına yöneliniz . teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.