Şimdi Ara

Yüksek Lisans, Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 4 yıllık aöf işletme mezunuyum, Tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum ama sadece işletme alanında mı yüksek lisans yapabilirim?
    Kabul edilmek için herhangi bir mülakat sınav vs varmıdır, direk parayı yatırıp kayıt olabiliyormuyuz?

• tezsiz işletme yüksek lisans (mba) programlarında ales şartı aranmamaktadır. Ancak ilgili evrakları belirlediğiniz üniversiteye teslim ettikten sonra sizi mülakata çağırırlar. Kurul önünde mülakata çıkarsınız. Genelde iş ve geçmişteki eğitim hayatınızla ilgili sorarlar. Mesela bana neden xxx üniversitesini okudunuz? Size ne gibi katkı sağladı? dünyada en önemli buluş sizce nedir ve neden? pazarlama mı, yoksa teknolojik yatırım mı sizin için idealdir? şu sıralar kitap okuyor musunuz? mesela ben üniversiteden mezun olduktan tam 11 sene sonra mba'e başlıyorum. Bana sordukları ilk soru direkt "neden bu kadar zaman ara verdiniz?" olmuştu. Kolumda kedimin bir gün önceden yaptığı tırmık izi vardı, adam sen tut onu bile görüp sormuştu.

Konusunda iddialı ve ciddi yatırımlar yapan, yurtdışına öğrenci gönderen, yurtdışında temsilciliği bulunan üniversiteler bu işleri sıkı tutar. Transcript yani ders notlarınız çok önemlidir. Kimi üniversiteler de üniversite değil, ticarethanedir ve yukarıda saydığım hiç bir süreçten geçmezsiniz. Parayı basar 2 sene sonra diplomayı alırsınız ama ciddi ve kurumsal şirketlet bu tür üniversitelerin öğrencileri nasıl kabul ettiği konusunda bilgi sahibi oldukları için, o üniversiteden alacağınız diploma pek işe yaramayacaktır.

İstanbul'da bu işi hakkıyla yapan özel üniversite sayısı bir elin parmaklarını geçmez. 1)Koç 2)Sabancı 3)Bilgi 4)Bahçeşehir 5)Haliç diyebilirim.

sadece işletme alanında değil; finans, pazarlama, muhasebe, marka yönetimi, yönetim bilişim sistemleri gibi alanlarda da master yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 25 Temmuz 2016; 7:07:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım teşekkürler, ticarethane olan üniversiteler işimi görüyor onlara başvuracağım sanırım.
  • JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Nerede YL'a başlıyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: einst79

Merhaba,

Nerede YL'a başlıyorsunuz?

Aöf de program varmış orda yapacağım. Ocakta başvuru.

• einst79 E kullanıcısına yanıt
    Bahçeşehir Mba
    Hayırlı olsun. Ben de okuldan 12 sene sonra Ozyegin'de Executive MBA yaptım daha yeni bitti.

• Nasıl memnun kaldınız mı? Dersler zorladı mı? çalışıyorsanız her ikisini nasıl götürebildiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaCKiE_BrOwN -- 14 Ağustos 2016; 10:38:19 >
    İşletme Mühendisliği'nden sonra Executive MBA biraz tekrar oldu.

Dersler Cuma akşam ve Ctesi tam gün. Yazın da devam ediyor. Yorucu bir program.

İşletme mezunlarına değil de daha çok diğer bölümler (mühendislik, iktisat) tavsiye ederim MBA.

• İşletme okuyup mühendislik veya ingiliz dili ve edebiyatı üstğne yl yapılabiliyor mu? Yoksa sosyal bilimler enstitüsünün kollarından birine mi girmek gerekiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.